Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1392) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Ophelie
1208 příspěvků 29.5.21 12:45

@Sided hrdlo se mi úžilo, když jsem četla příspěvky o tom, co jste zažily/i s dcerou. Je skvělé, že je v odborné péči, že jste neváhali. Zároveň to opět dokazuje smutný fakt, jak obtížně dostupná je psychologická i ještě více psychiatrická péče pro děti a dospívající. Moc vám přeju, aby se situace stabilizovala v dobré poloze. Smekám před vámi klobouk, jak to berete.

Tinnitus mám též, skoro bych řekla jako dědictví po otci, který tím trpěl nesmírně + přidruženou depresí. Vyzkoušel kdeco od makrobiotiky po kyslíkovou terapii. Vysvobodilo ho jediné… Ale nechci se tomu poddávat, vnímám, že v zátěži se situace zhorší, ale naštěstí jsou i lepší časy. Dokonce mě ta potvora vyhnala z kostela, kam jsem si šla na chvíli sednout. Bez clony ruchu velkého města to najednou bylo k nesnesení. Až jsem se musela zasmát.

Ad schizofrenie- kdysi jsem si mohla vyzkoušet simulaci této nemoci. Člověk si sedl do takové budky, ve které bylo přítmí, dali jste si sluchátka, vybrali si mužskou, nebo ženskou verzi a pak díky obrazu a zvuku zažívali cca 10 minut běžné životní scény - šlo o nějaké doručení pošťačkou, s lístkem se pak šlo na poštu. Kombinace hlasů (zvláště toho kritického) a trochu pozměněného vizuálního vnímání + paranoia z obyčejné věci udělaly nesmírně vyčerpávající záležitost. Jsem ráda, že jsem si to mohla vyzkoušet, o to větší mám respekt.

Porkpiehat
2910 příspěvků 29.5.21 13:22

Jestli někdo z vás umí francouzsky, tak nedávno byl na Youtube ARTE dokument o mladých Němkách (myslím, že tam byly dvě, věk tak kolem 15-18 let, myslím, že jedna z nich dosáhla plnoletosti, tak už nemohla být hospitalizována na dětském oddělení) a o jejich mentálním zdraví během loňského lockdownu (nevzpomínám si přesně, ale myslím, že měly problémy už předtím).
I v Německu je těžké najít místo v léčebně, termíny na ambulantní léčbu také na houby. Mluví tam i psycholožka, jak nemají na takové děti tolik času, kolik by ty děti potřebovaly, protože je hrozný přetlak poptávky.
https://www.youtube.com/watch?…
určitě se to bude dát sehnat i v němčině, možná to bylo i na českém ARTE.

Sided
78 příspěvků 29.5.21 22:13

@Ophelie Děkuji. Samozřejmě chvíli trvalo, než jsem se s tím nějak srovnala. Ale největší pomoc v tomto je, že mám další dvě děti. Mít jenom ji, tak asi bídně zhynu na sebeobviňování. Takhle vím, že snad za všechny její problémy - samozřejmě i přes chyby, které jsem jako každý rodič udělala a dělám - nemohu já. Když ti druzí dva jsou v pořádku… To mě drží trošku „v odstupu“ a dodává sílu se nehroutit. A aby to tu nevypadalo, že je vše na jen mně - mám obrovskou oporu v manželovi, mám opravdu toho nejlepšího muže, co jsem si mohla přát a jsme spolu už skoro 30 let a myslím, že se stále hodně milujeme. Kdysi mě požádal o ruku první večer a obě rodiny to poměrně hodně dlouho „trávily“ a nikdo nevěřil, že naše manželství přežije. Přežívá i takovéto zkoušky. Mezi nám je jen ten rozdíl, že on - ač své děti samozřejmě strašně miluje - staví stále na první místo mě, já stavím děti.

Ophelie
1208 příspěvků 29.5.21 22:38

@Sided to je hezké slyšet, že máte v muži oporu, pomoc. A děti to jistě vnímají stejně. S těmi ostatními dětmi souhlasím, občas, když jsem zoufalá z jednoho dítěte a obviňuji se ze špatného rodičovství, vzpomenu si na druhého potomka a to mě uklidní:o)

giuliettka
8671 příspěvků 4.6.21 20:10
Temperance
3206 příspěvků 4.6.21 22:49

@giuliettka Ten stařec na horním obrázku stříhá levou rukou?

Uživatel je onlineif5
485 příspěvků 5.6.21 11:51

@giuliettka Jeden střelenej, druhej jenom postřelenej?

Acrobaleno
1036 příspěvků 7.6.21 13:38

Páni…

bao-baba
1810 příspěvků 7.6.21 14:27

@Acrobaleno Asi se poblijánkuju

Porkpiehat
2910 příspěvků 7.6.21 15:07

@Acrobaleno Zrovna jsem u toho jedla a hleník mi způsobil nevolnost.
Nechce se mi to hledat, co nabízí za foxentry za práci?

Kdo je, prosím pěkně, soutěžilka? Respektive v čem soutěží?

Acrobaleno
1036 příspěvků 7.6.21 15:19

@Porkpiehat Ja sa priznám, že nerozumiem slovu čvachtat v tomto kontexte. Ten, kto robil tento inzerát má nejaké mylné predstavy o tom, že takýto štýl reči imponuje matkám na materskej.

Judy24
1318 příspěvků 7.6.21 16:03

Já myslím, že to byla snaha o vtip a nadsázku. Nepovedlo se jim to, ale předpokládám, že to nemysleli vážně.

giuliettka
8671 příspěvků 7.6.21 16:05

@Judy24 Práca je sex chat, ja si myslím, že to bolo bez vtipu a vedome.

kalivrata
650 příspěvků 7.6.21 16:22

@Acrobaleno čvachtat si údajně znamená užívat si něco. Mně taky přijde, že ten inzerát kompletně minul cílovku, ať už byl myšlený vážně nebo jako ne moc povedený vtip.

Temperance
3206 příspěvků 7.6.21 16:25

@kalivrata @Acrobaleno „Čvachtat si“ mi evokuje představu prasete válejícího se v bahně.

kalivrata
650 příspěvků 7.6.21 16:26

@Temperance Poprvé mi tu chybí facebooková reakce „haha“. Rozesmálo mě to :-D

Porkpiehat
2910 příspěvků 7.6.21 17:55
@giuliettka píše:
@Judy24 Práca je sex chat, ja si myslím, že to bolo bez vtipu a vedome.

V tom případě si říkám, že možná to „čvachtat“ nemá nic společného s původním významem (manža si u večeře čvachtá), ale s fyziologickým projevem při vzrušení… ( @kalivrata Mně chybí zadumaný smajlík).
Ať tak či onak, ráda bych viděla tu, která na podobný inzerát odpoví (ať už ví, o jakou práci se jedná nebo ne)

Gorilka
1421 příspěvků 7.6.21 20:49

@Temperance Čvachtáš se v bazénku, v tůni, na mělčině. V bahně se rochníš. Co se slovem „čvachtat“ míní v onom inzerátu, toť otázka.

Singer ka
120 příspěvků 7.6.21 21:15

@Temperance myslím, že byla snaha rypnout so do mimibazaru, manža si čvachtá -manzelovi chutná. v inzerátu to beru jako práce tě bude bavit.Vic bych se v tom asi nepatlala.

Bystromila Klíšťová
97 příspěvků 8.6.21 00:05

@Moir Když si rozkliknete jednotlivé reakce a emotikony, tak svět je ještě normální. Těch idiotů, co mají pocit, že když holce koupí drink, tak si můžou dělat do chtějí, zas tolik není. Jak už jsem tu psala, cca pětina lidí má reakce pozměněné duševním onemocněním nebo poruchou osobnosti. A všem, co maj doma dospívající, doporučuju podobnou věc nechat přečíst. Ať vědí, s kým se budou ve skutečném životě potkávat.

Bystromila Klíšťová
97 příspěvků 8.6.21 00:07

@Moir Nicméně jak nejsem násilnický typ, tak tě hrdinum, co mají pocit, že v příběhu bylo vše ok mám chuť nafackovat a nařídit nějakou formu ústavní péče.

giuliettka
8671 příspěvků 8.6.21 09:49
@Bystromila Klíšťová píše:
@Moir Nicméně jak nejsem násilnický typ, tak tě hrdinum, co mají pocit, že v příběhu bylo vše ok mám chuť nafackovat a nařídit nějakou formu ústavní péče.

Príďte jednu teda švihnuť aj mne. Nemyslím si, že v príbehu bolo všetko OK, ale ženská čo nedokázala povedať nie, na alkohol, lebo jej bolo blbe to nevypiť, keď to zaplatil, dokázala ako opitá povedať nie na sex? Pochybujem. Skôr mu podržala, lebo jej bolo blbé povedať nie, keď už jej platil alkohol. A trvalo jej rok?! kým si uvedomila že bola znásilnená? Pri čítaní takýchto príbehov ma napadá, nie že ženské si môžu za znásilnenie samé, ale že si samé môžu za to, že ich chlapi považujú za hlúpe a mdlého rozumu.

giuliettka
8671 příspěvků 8.6.21 10:17
@Bystromila Klíšťová píše:
A všem, co maj doma dospívající, doporučuju podobnou věc nechat přečíst. Ať vědí, s kým se budou ve skutečném životě potkávat.

Nebolo by lepšie, keby jej namiesto toho doma povedali, že nemá robiť niečo len preto, že je jej blbě voči tomu druhému? To sú aj tie právničky čo sa vyzliekli na bojovke, aby nekazili atmosféru, a nahlásili obťažovanie, aby sa na nich nezniesla kritika, že si za to môžu samé. Fakt by som nechcela, aby ma nejaká z tých právničok v čomkoľvek zastupovala. Keď sa nedokáže postaviť za seba, lebo tlak okolia, tak pochybujem, že bude bojovať spravodlivo za mňa, alebo kohokoľvek iného.

xSx
1097 příspěvků 8.6.21 10:19

@giuliettka Ja uz nevim, jak to rict tak, aby to pochopil kazdej. Neni okej hazet vinu na obet, neni okej zpochybnovat, ze s tim prisla az tak pozde (hlavne kvuli debilnim reakcim okoli, jako je ta Vase), neni okej brat jako polehcujici okolnost pro nasilnika, ze obet byla opila (kdyz uz, tak by to mela byt spis pritezujici okolnost. Neni okej vychovavat lidi tak, aby meli pocit, ze za laskavost aka koupeny drink je ok vyzadovat sex, protoze mi tim clovek neco dluzi.

Stránka:  « Předchozí 1 1570 1571 1572 1573 1574 1575 1576 1577 1578 1579 1580 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek