Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1392) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 10:28

@xSx A nie je Ok si až po roku uzmyslieť, že veď ja som bola znásilnená. A nie je OK piť, lebo veď to je zaplatené. A nie je OK čakať s udanim roky. Viete, že Kevin Spacey ma zničenú kariéru, ale ani jedna jediná obeť nebola ochotná ísť pred súd? Podľa mňa je Ok dať najavo nesúhlas a na tu políciu ísť hneď a nie až keď zistím, že aj susedovie Anča tam išla.

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 10:31

@xSx A neobhajujem násilníkov, myslím si, že so ženskou čo je na mol sa vyspí len úbožiak, ale nechápem ženské čo držia hubu roky a ozvú sa až s davom. A už vobec nie ženskú čo pila preto, že to bolo zadara a on to zaplatil. Keby zaplatil bungee jumping bez lana, tak skočí tiež?

Porkpiehat
2910 příspěvků 8.6.21 10:38

Dřív chlapi komentovali neustálé dolévání skleničky slovy „Pij, ať jsi povolnější“. Teď už jen dolévají bez komentáře. To ovšem neznamená, že si nepředstavují, že dotyčná bude po pár skleničká svolná k tomu, co by za střízliva nedovolila. Také jsem si myslela, že chlapům se opilá ženská, která chvílemi i usíná, hnusí. Vůbec ne. Některým je to úplně jedno.

Když jsem byla ještě mladá a naivní, tak k našemu stolu na diskotéce přišel číšník, že nám chce někdo něco objednat, tak ať si vybereme co. Nevěděly jsme, kdo to je, ale nechaly jsme si nalít Baileys. V průběhu večera se dotyčný s kamarádem přihlásil, ale nebyly to naše typy, tak jsme se s nimi nechtěly bavit nějak víc. A ten „můj“ mi vpálil: Hlavně že pijete sodovku a když vám někdo něco objedná, tak si dáte Baileys. Tak jsem mu řekla, že nám tedy neměl nic objednávat a přestaly jsme se nimi bavit úplně. Tehdy mi došlo, že si dotyční mysleli, že kvůli jednomu panákovi se přetrhneme a padneme jim kolem krku.

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 10:45
@Porkpiehat píše:
Dřív chlapi komentovali neustálé dolévání skleničky slovy „Pij, ať jsi povolnější“. Teď už jen dolévají bez komentáře. To ovšem neznamená, že si nepředstavují, že dotyčná bude po pár skleničká svolná k tomu, co by za střízliva nedovolila. Také jsem si myslela, že chlapům se opilá ženská, která chvílemi i usíná, hnusí. Vůbec ne. Některým je to úplně jedno.

A ja som sa raz z kolegyňou tak sundala, že sme v paneláku cestou do bytu, kde žila s bratom, robili tak príšerný rámus, že ten brat vyliezol z postele, vytiahol nás obe do bytu a čo najskor zavrel dvere, aby nás susedia nezožrali. A ja som vo dverách uvidela otvorené dvere do jeho spálne a so slovami, ty by si stál za hriech mu vliezla rovno do tej rozostlanej postele. Ráno jak som sa zobudila som premýšľala prečo spím oblečená v cudzom byte, s cudzím chlapom v posteli. Keď som sa ho opýtala kto je a on mi vysvetlil čo tam robím, že som mu tam vliezla a on už nemal energiu niesť ma k rovnako opitej kolegyni do jej izby, tak som sa divila, jak to, že ma nevojel, a on na to, že opitá ženská je jak gumová panna a žiaden normálný chlap to nechce robiť s mrtvolou.

xSx
1097 příspěvků 8.6.21 10:59

@giuliettka neni to ok, to souhlasim, ale zkuste si predstavit, ze na svete jsou ruzne druhy lidi. Ruzne vychovani lide, predevsim zeny jsou casto vychovavany k poslusnosti a s myslenkou vzadu v hlave „co by si pomysleli lidi“. Vim o cem mluvim, vychovavana jsem byla taky takhle a porad se tohohle narativu snazim zbavit. Je to dost tezke.
Nicmene nic nemeni na tom, ze nemuzete predpokladat, ze si to ta zena rozmyslela. Vzpomnela po letech. Nejak se vyvijime, vyviji se i traumata, nekdo s tim zacne pracovat i pozdeji a pojdme si rici, ze znasilneni je hnusny akt, ktery na obeti zanecha dost hrozne skody. A tim, ze znevazujeme ohlasovani sexualniho obtezovani to ten budoucim moc neusnadnujeme.

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 11:09
@xSx píše:
@giuliettka neni to ok, to souhlasim, ale zkuste si predstavit, ze na svete jsou ruzne druhy lidi. Ruzne vychovani lide, predevsim zeny jsou casto vychovavany k poslusnosti a s myslenkou vzadu v hlave „co by si pomysleli lidi“.

Tak práve preto, by sme nemali tým dospievajúcim dať prečítať ten článok, aby vedeli s kým sa možu v živote stretnúť, ale vychovať ich v duchu, neboj sa za seba postaviť a nečakaj až sa ozve niekto iný, aby si sa zviezla s davom.

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 11:12
@xSx píše:
@giuliettka Nejak se vyvijime, vyviji se i traumata, nekdo s tim zacne pracovat i pozdeji a pojdme si rici, ze znasilneni je hnusny akt, ktery na obeti zanecha dost hrozne skody. A tim, ze znevazujeme ohlasovani sexualniho obtezovani to ten budoucim moc neusnadnujeme.

Ale prečo nepredpokladate, že sa vyvíja aj útočník? Čo ak 20 rokov od toho incidentu žil slušným životom a toto bolo jeho jediné previnenie? Preto máme predsa aj premlčaciu dobu, že každý sa može napraviť. Tak prečo devastovať človeku život po rokoch? Nie som proti ohlasovaniu sexuálneho obťažovania, som proti ohlasovani po rokoch. Malo by to byť jak v kostole pri sobáši, buď to povedz hneď, alebo mlč naveky.

xSx
1097 příspěvků 8.6.21 13:03

@giuliettka jo, urcite souhlasim, ze bysme meli vsechny hlavne vychovavat, nejen zeny k tomu, jak se maji (ne)chovat, ale ze proste tohle neni norma, coz dle strasidelnych diskuzi mi prijde, ze u urcite casti lidi je.
A to, ze je nekdo od incidentu slusny fakt neberu jako argument. Ano, promlceci dobu mame, je to treba 20 let (coz se snad v tomto pripade neozvala tak pozde) a to, ze je nekdo slusny neomlouva fakt, ze udelal nasilny trestny cin a mel by za nej nest zodpovednost.

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 13:15

@xSx @xSx v tom konkretnom prípade, na ktorý je odkaz, kde sa potom píše, že sa jej pokúšal ospravedlniť, že o tom s ňou chcel rozprávať, a kde sa ona až po roku rozhodla, že ten sex je vlastne znásilnenie, si myslím, že sa ozvala neskoro. Fakt až po roku usúdiť, že som bola znásilnená, mi pripadá trafené. To je presne jak s tými chorobami, keď vás bolí pravá ruka a vygooglite čo to može sposobovať a zistíte, že podľa príznakov máte všetko, od mrlí v riti, cez horúčku omladníc až po rakovinu prostaty.

Paris1789
5452 příspěvků 8.6.21 13:25

@giuliettka @xSx já s G v tomto pointu rozhodně nesouhlasím, ale v jednom jí musím dát zapravdu, napadlo mě to taky: že se budoucí právník svlékne za body, mě poněkud děsí. Jasně, jsou to de facto ještě děti, ale přecijen bych očekávala vyšší míru odolnosti vůči manipulaci. Z nich budou taky jednou ministři a vysocí úředníci a já od těchhle lidí chci, aby se nepodělali před každým, kdo má i jen zdánlivě moc (je starší, víc řve atd.)

kalivrata
650 příspěvků 8.6.21 13:30

@xSx 20 let je to jen v případě výjimečného trestu. Promlčecí dobu stanovuje § 34 TrZ podle horní hranice trestní sazby. Ne že bych s Vámi jinak nesouhlasila.

@giuliettka Když už si nenecháte vysvětlit, že existují důvody, proč o něčem bude oběť několik let mlčet (třeba mimo jiné právě proto, aby si pak o sobě někde nerozklikla internetovou diskuzi a nepřečetla si, jak ji cizí lidé odsuzují) asi by tohle promlčení nebylo tak úplně fér i vůči těm, kteří si následky za to, že je někdo nahlásil, odpykali. Takže radši nehlásit vůbec?

Jinak, já jsem po nezaviněné autonehodě dlouho trpěla posttraumatickou stresovou poruchou. Myslím si, že oběti násilí musí mít ty poruchy mnohem silnější ( u mě byl ten problém takový fyzikální, snadno definovatelný, nemohla jsem si nic vyčítat, snad kromě toho, že jsem měla jít do školy pěšky, všichni na mě navíc následky té nehody viděli, takže mě šetřili). První měsíce jsem se to snažila potlačit, dělat, že mi nic není, že když to potlačím, budu aspoň vypadat normální. Jenže pak se to nezlepšovalo. A já jsem najednou potřebovala říct, co se stalo, jak mi je, protože jsem prostě normální nebyla. Potřebovala jsem nějak vysvětlit: stalo se tohle, takže prosím respektujte, že nemůžu být taková jako dřív. Tělo už se tou dobou zotavilo, ale mysli to trvalo déle.

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 13:45
@kalivrata píše:
@giuliettka Když už si nenecháte vysvětlit, že existují důvody, proč o něčem bude oběť několik let mlčet (třeba mimo jiné právě proto, aby si pak o sobě někde nerozklikla internetovou diskuzi a nepřečetla si, jak ji cizí lidé odsuzují) asi by tohle promlčení nebylo tak úplně fér i vůči těm, kteří si následky za to, že je někdo nahlásil, odpykali. Takže radši nehlásit vůbec?

Nie, nahlásiť to okamžite. Neviem kam v tej vete patrí čiarka, aby mi to nedopadlo ako s tým poďme jesť deti. Takže myslím si, že hlásiť by sa to malo, ale okamžite, nie až po rokoch. A väčšina reakcii je prečo to nenáhlásila, a nie za znásilnenie si može sama. Odsudzujú ju za to, že to nenahlásila, nie za to, že sa jej to stalo.

kalivrata
650 příspěvků 8.6.21 13:48

@giuliettka Vy ne, někdo jiný ano.

kalivrata
650 příspěvků 8.6.21 13:53

@giuliettka A ta čárka mi tam skutečně chybí. měla být před „asi“.

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 14:00

@kalivrata Čo bláznite? Veď vo vete Nie, nahlásiť to okamžite. nie je asi. :-D

kalivrata
650 příspěvků 8.6.21 14:01

@giuliettka Nezblázním, já tam mám chybu :-D Nejsem tak rozzuřená nebo frustrovaná, jak to asi působí :-D

pabylka
1095 příspěvků 8.6.21 14:17

Mňa by zaujímalo, ako sa dokazuje po takej dobe, že bola znásilnená? Veď je to tvrdenie proti tvrdeniu.

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 14:19
@pabylka píše:
Mňa by zaujímalo, ako sa dokazuje po takej dobe, že bola znásilnená? Veď je to tvrdenie proti tvrdeniu.

Prihlásia sa 40 naraz, aby sa navzájom podporili a je to väčšina proti menšine. Preto je teraz zriadená linka Feri. :-D
A idem za trest vyčistiť hajzlík. :-D

květušína
655 příspěvků 8.6.21 15:37

@giuliettka to, co píšete, je typické victim blaming. Pokud jste četla alespoň část diskuse v odkaze, bylo to tam mnohokrát vysvětleno.

@Paris1789 a jaká (vysoká) škola by byla, podle Vás vhodná, aby jste nedávala oběti vinu? Medicína? VŠE? ČVUT? VŠCHT?

To je opravdu strašné, tohle to.
Zajímavé je, že z tohoto hlediska viníkovi nepřisuzujete větší vinu, když taky zřejmě studoval práva. To vám nevadí, že člověk, který je schopný tímto způsobem zneužít naivity/submisivity/nezkušenosti (dosaďte si, co chcete) druhého, může být v budoucnu politik, vyšší úředník, soudce…?

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 16:44

@květušína Diskusiu som nečítala. Čo som masochista? :-) Ale čert ber tu čo rok meditovala nad tým, či je znásilnená, alebo nie. Ja vás vítam nazad, ja mám takú radosť, že som ochotná pripustiť, že to troška hrotím! ;-)

Rurutu
32 příspěvků 8.6.21 17:07

Musím sa priznať, že ma táto diskusia trochu naľakala. Zajtra idem na pivo s bývalým priateľom, nevideli sme sa desať rokov. Predpokladám, že bude ťažké presvedčiť ho, aby som platila ja. Obidvaja sme zadaní, máme rodiny. Z mojej strany je to stretnutie len o zvedavosti, chcem vedieť, čo celé tie roky robil, boli sme spolu dlho. Čo od toho čaká on, netuším. Z predstavy, že by ma niekto obvinil, že keďže som súhlasila s ním piť osamote alkohol, tak som mu dala povolenie na niečo viac, sa mi delá mdlo.

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 17:10

@Rurutu Chlastať môžete, aj za jeho, ale nechoďte sa k nemu sprchovať do kúpeľne bez zámku a nechoďte s ním do hotelovej izby pozrieť si fotky jeho detí na diapozitívoch. :-)

Rurutu
32 příspěvků 8.6.21 17:36

@giuliettka Diapozitívy pobavili. :)

Keď som zvažovala čo si oblečiem, jeden z faktorov bol, aby to nebolo vyzývavé. Priala by som si cítiť sa v tomto smere slobodnejšie. Myslím, že mužom takéto niečo ani nenapadne riešiť.

giuliettka
8663 příspěvků 8.6.21 17:42

@Rurutu Ja som sa stretla so svojím prvým chlapcom po 30 rokoch. A obliekla som sa vyzývavo a snažila som sa vyzerať čo najkrajšie a najlepšie. Na stretnutie prišiel namiesto blonďáčika s három typu George Michael v skupine Wham, plešatý holohlavý chlapík s nábehom na pivný mozoĺ. V tej chvíli som si uvedomila, že ani ja už nie som nežná kvetinka s peĺom nevinosti, ale matróna s dvoma dvojitými bradami, prsiami u kolien, veĺkým zadkom a vráskami okolo očí… Takže neriešte čo na seba, ale zoberte so sebou dobrú náladu a stretnutie si užijte. :-D

Paris1789
5452 příspěvků 8.6.21 18:15

@květušína jste mě asi špatně pochopila, psala jsem jen, že bych byla ráda, kdyby se lidi, co jdou studovat práva, chovali sebevědoměji, než že se svlíkají za body. Nic víc. Že je to prasárna a že škola ignorovala stížnosti studentů na tyhle „eventy“ jsem psala už dříve a velice mě to pobouřilo.
Chápu, že nemáte asi čas číst všechny příspěvky, ale nadechněte se příště, než začnete reagovat prosím.

Stránka:  « Předchozí 1 1570 1571 1572 1573 1574 1575 1576 1577 1578 1579 1580 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek