Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1404) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
1985 příspěvků 10.7.21 10:35
@giuliettka píše:
@Brep Aj keby si to pivo nalial do krištálového pohára a dal si ho v sede pri prestretom stole, s damaškovym obrusom, tak môj pohľad naňho sa nemení. Keď mi padne barák, tak sa neopíjam. Viete si predstaviť, že to tornádo je vo Francúzku a postihnutý si tam pred ruinami chlastaju pivo? Ja nie. Ale jasne v CZ je piť pivo normálne, tak čo sa čudujem. Natriezvo uklízet po tornáde je predsa nemožné, dedek sa musí ožrať.

Never say never. Nebuďte tak přísná. Co vy víte? V mezních situacích může člověk sám sebe překvapit. Nemluvím o tom konkrétním dědkovi, ale četla jsem, že se psychický stav lidí po tornádu zhoršuje. Zřejmě jsou v počátku v šoku a teprve později jim dochází, jaký je to průšvih a co to udělá s jejich životem. Lidi chlastají z malichernějších důvodů, než je padlý barák, třeba proto, že vylejt se je něco jako hrdinský čin a můžou pak poměřovat, kolikrát se kdo poblil.

giuliettka
9045 příspěvků 10.7.21 11:00
@bao-baba píše: … třeba proto, že vylejt se je něco jako hrdinský čin a můžou pak poměřovat, kolikrát se kdo poblil.

No dobre, uznávam rozsekala ste ma, vyhrávate. :-D

Dalmitka
1866 příspěvků 11.7.21 15:53

Pre korektnosť poviem, že slovenské peklo /aj keď si myslím, že je to u obidvoch národov rovnaké/ - panujú tu už pekných pár dní umárajúce horúčavy, ale žeby to bol dôvod vyjsť medzi ľudí bez štipky sebareflexie a sebakritiky? Od slečien v puberte po doslova dôchodkyne - že obezita je náš cieľ!!! je jedna vec; ale to obliekanie - prečo všetky milujú elasťáky a obtiahnuté tričká - impozantné zadky, preliaté bachory a lýtka, ktorým moje stehno rozmerom nemôže konkurovať. Fakt si nepamätám, že v časoch mojej mladosti ženy vyzerali takto; myslím, že /skoro/ každá sa snažila vyzerať upravene /v rámci možností/. Ja som si nedávno spravila rozlišovacie kategórie - 3M - pardon - mrochta, monštrum a maškara - ešte raz pardon. Vidieť nejakú príčetne vyzerajúcu ženu - nielen oblečením, ale vôbec fyziognómiou - je príjemným zážitkom.

Ophelie
1263 příspěvků 11.7.21 16:23

@Dalmitka máte nějaký český ekvivalent pro mrochtu? Zvukomalba leccos napoví, ale zajímá mě to -dobré slovo:o)

Dalmitka
1866 příspěvků 11.7.21 16:51

@Ophelie - bohužiaľ, nemám český ekvivalent; aj slovenský význam presne neviem; ale znie to dobre, že?

BeKaa
688 příspěvků 11.7.21 16:58

@Dalmitka V Česku jsou podobná individua také hojně k vidění, ale musím říct, že vídám mnohem víc žen v šatech a sukních. Je pravda, že se pohybuji v centru Prahy, ale nedávno jsem si toho všimla a mile mě to překvapilo.
Já prakticky nic jiného než šaty nenosím, co jsem těhotná, přijde mi to naprosto praktické. Pohodlné, nikde netlačí a ještě to vypadá hezky. Ony totiž i ty velké zadky a břicha oblečené v šatech dobré velikosti většinou vypadají lépe.

BeKaa
688 příspěvků 11.7.21 16:59

@Dalmitka Česky možná cuchta? Ale není to na M :-)

Dalmitka
1866 příspěvků 11.7.21 17:05

@BeKaa - „Ony totiž i ty velké zadky a břicha oblečené v šatech dobré velikosti většinou vypadají lépe.“ To máte svätú pravdu, ale vysvetlite to tým milovníčkam legín /smajlík/.

Dalmitka
1866 příspěvků 11.7.21 17:09
@BeKaa píše:
@Dalmitka Česky možná cuchta? Ale není to na M :-)

Ten výraz „mrochta“ obsahuje aj cuchtu; ale ide tam aj o výraznú nadváhu, ktorá by za ideálnych okolností až tak nebila do očí, ale spojená práve s tým absolútne nevhodným oblečením je tragédia.

Singer ka
179 příspěvků 11.7.21 17:17

@Dalmitka mrochna, podle vašeho popisu bude česká machna i to podobně zní
Edit: špatně čtu ona je to mrochta.

Příspěvek upraven 11.07.21 v 17:25

bao-baba
1985 příspěvků 11.7.21 17:19

@Dalmitka Mně slovo mrochta připomíná něco jako samici od hrocha.

Singer ka
179 příspěvků 11.7.21 17:25

@bao-baba nebo chrochta taky

Dalmitka
1866 příspěvků 11.7.21 17:35

@Singer ka - machna - to by snáď mohlo byť.

Dalmitka
1866 příspěvků 11.7.21 17:36

@bao-baba - „samice od hrocha“ - to si snáď tá hrošica nezaslúži /smajlík/?

Dalmitka
1866 příspěvků 11.7.21 17:37
@Singer ka píše:
@bao-baba nebo chrochta taky

To neviem, mne sa mrochta viac páči /smajlík/.

DanielaS
5301 příspěvků 11.7.21 22:22

Mrochta je machna mroží velikosti. A chrochtá.

oliviax21
106 příspěvků 11.7.21 22:50
@DanielaS píše:
Mrochta je machna mroží velikosti. A chrochtá.
:laughing: :rofl:
Ophelie
1263 příspěvků 11.7.21 22:57

Takže matematicky vyjádřeno
mrochta=machna+cuchta
Achá, jak by řekl Hyman Kaplan, špíčkově jasný!:thumbsup:

giuliettka
9045 příspěvků 12.7.21 05:41

Mrochta je žena, z Bratislavského nárečia. Takže preloži´t by ste to mohli ako roba.

BeKaa
688 příspěvků 12.7.21 07:09

@giuliettka Vážně? Fakt to zní spíš jako nadávka. To i ta roba, u nás se říkalo robka, je přijatelnější.
Teď mě napadlo, že roba bude od slova robit (pracovat), ne?
Mmch říká se podobně mužům? Znám jenom chlap, chlop, chlopek, což je to samé, ale žádný mrochňák nebo něco podobného mě nenapadá.

Dalmitka
1866 příspěvků 12.7.21 07:32

Tak som trochu hľadala na nete a tú sú niektoré vyjadrenia k výrazu „mrochta“ zo slangového slovníka - berte prosím s rezervou a s humorom:

• „mimoriadne lenivá žena, ktorá je síce niekedy inteligentná, ale keďže svoj čas za žiadnych okolností netrávi aktivitami pohybového charakteru a primárnu časť stravy získava z fast-foodu, čo sa prejavuje na jej mimoriadne korpulentnej postave, často sa stretáva s nepochopením spoločnosťou“
  • „Mrochta je pojem ktorým označujeme ženy zväčša stredne až vysoko inteligentné. Ich inteligencia im napomáha kompenzovať svoju odpudivú zovňajšiu stránku. Jedná sa o prebytočné kalórie uskladňované v tele v podobe tukov po celom objeme mrochtej osobnosti.“
  • „taká staršia buchta, ale mladšia ako stará korčula“

Môžeme súhlasiť alebo aj nie; ale zasmiať sa môžeme - boli to citácie.

MP blanka
2956 příspěvků 12.7.21 07:38

@Dalmitka - „taká staršia buchta, ale mladšia ako stará korčula“ :-) :-) :-)!

Dalmitka
1866 příspěvků 12.7.21 12:10
@MP blanka píše:
@Dalmitka - „taká staršia buchta, ale mladšia ako stará korčula“ :-) :-) :-)!

Tiež som sa pobavila :-); ale staré korčule určite nie sme, všakže? :-)

giuliettka
9045 příspěvků 12.7.21 15:23
@BeKaa píše:
@giuliettka Vážně? Fakt to zní spíš jako nadávka. To i ta roba, u nás se říkalo robka, je přijatelnější.

Vážne. Mamka mojho bvalého priateľa bola Prešporáčka a používala to bežne. Keď to prvýkrát použila v mojej prítomnosti, tak som si tiež myslela, že je to nadávka. Vysvetlili mi, že nie a potom som to počula často a už ma to nepohoršovalo. :-)
Ale ak si spomínate, ja som sa tu raz rozčúlila na pomenovanie ženy baba, niekto tu použil, že jeho baba a bolo mi vysvetlené, že baba sa vraví v dajakom regione normálne. Myslím južná Morava. :-) Každé slovo sa dá použiť hanlivo.

MP blanka
2956 příspěvků 12.7.21 20:16

@Dalmitka no, nie som si istá. Za „môjho času“ sa na túto kategóriu zažilo Satinského pomenovanie „ praženica “. Tak ak by som si mohla vybrať, tak ja budem radšej tá stará korčula :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1576 1577 1578 1579 1580 1581 1582 1583 1584 1585 1586 1589 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek