Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1402) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
1960 příspěvků 28.7.21 20:26

@Temperance No, nejenže nejede přímý vlak, ale vůbec žádný. Ve středočeském kraji je spousta obcí, kam autobus jede dvakrát za den do Prahy a dvakrát zpět. A to se zrovna nemusí rozumně napasovat na pracovní dobu ve firmách. Ve středočeském kraji také existuje cosi jako vnitřní pohraničí (oficiální termín už nevím). Oblasti, kde nejsou služby, doktoři, ani práce, takže lidé musí všude dojíždět. Kdesi jsem četla, že počet lidí migrujících denně do Prahy je 400 000, ale to číslo se mi zdá příliš velké, moc se mi to nezdálo.

A k tomu teoretizování - obyvatelům měst to vidí svou optikou, ale mě to připomíná ono „když nemají chleba, ať jedí koláče“.

ertz
1021 příspěvků 28.7.21 20:49

@bao-baba Vnitřní periferie - je to pás na jižní hranici STČ a severní hranici Jihočeského kraje. Samotnou mě před pár lety překvapila ta zaostalost a zanedbanost některých míst ( ve srovnání s jihomoravskými dědinami).

Paris1789
5510 příspěvků 28.7.21 21:13

@bao-baba tak to se mýlíte, spoje si zajišťuje kraj, čili to máte ve svých rukách. Praha není nafukovací, u nás ve čtvrti už není kde parkovat a tak si my sami platíme parkovací místo, které nás přijde asi na tu samou sumu, kterou případně zaplatí návštěvník Prahy za stání na záchytném parkovišti.
To já bych se měla zlobit, že kvůli tomu, že si z nás dojíždějící dělají parkoviště, nemůžu já ve vlastní čtvrti parkovat a musím si to platit.

z_dediny
1129 příspěvků 28.7.21 21:46

Před mnoha lety mě fascinoval jejich systém P+R. Přijeli jsme k S-bahnu, zadarmo zaparkovali a pokračovali do Hamburku. V Nottinghamu zase bylo P+R placené, ale v ceně byla celodenní jízdenka na MHD. Takže stovka za den mi přijde docela dost, když si navíc člověk musí platit i jízdné v MHD.

Gorilka
1438 příspěvků 29.7.21 07:37

Hmm, chtělo by to placku: „Jezdím do Prahy autobusem.“ nebo „Jezdím do Prahy vlakem.“ Ti bohatší by mohli mít „Lítám do Prahy vrtulníkem.“

Vinca_minor
2948 příspěvků 29.7.21 08:05

@bao-baba Do Prahy migrují i lidé mimo Středočeský kraj. Ranní vlaky z Pardubic jsou plné, aut z Hradce je taky kupa. Jednoho migrujícího Pardubáka mám doma :D

MP Janka
829 příspěvků 29.7.21 08:48

@bao-baba
Ale zdražuje se jenom krátkodobé jízdné. Předplacené zatím zůstává stejné, tedy 10 Kč na den v případě ročního kupónu. A snad nikdo pravidelně dojíždějící si nekupujte lístky, stačí 100 cest MHD a vyplatí se celoroční kupón.
Nevím jestli si pamatuji správný poměr, ale MHD v Praze cestující zaplatí asi jen z 10%, zbytek dotuje město.

giuliettka
8946 příspěvků 29.7.21 10:18

Muj ty Tondo kolenatej.

giuliettka
8946 příspěvků 29.7.21 10:21

Jo a aby nevznikla mýlka, oni ho ťahajú na šnúre za iným člnom, alebo ho tlačí chlapík.

stenla
89 příspěvků 29.7.21 10:47

@giuliettka Musim povedat ze toto je katastrofa. Vidiet prezidenta, ktory len lezi v pololehu vypolstrovany ako mimino lebo sa sam neudrzi v sede, ktory ledva drzi padla v ruke aby na foto vyzeralo vierohodne (a pritom vidis ze ani nedokaze hrabnut padlom vo vode). A on ma „drzat v rukach“ chod statu.
Tu je vidiet ze vcas odstupit je dolezite

Gorilka
1438 příspěvků 29.7.21 11:13

Je to poněkud trapné.

Temperance
3305 příspěvků 29.7.21 14:26

Tak to je panoptikum… trapné mi to připadalo už i tehdy, když ještě pádloval sám, ale toto - ach jo.

bao-baba
1960 příspěvků 29.7.21 15:17
@Paris1789 píše:
@bao-baba tak to se mýlíte, spoje si zajišťuje kraj, čili to máte ve svých rukách. Praha není nafukovací, u nás ve čtvrti už není kde parkovat a tak si my sami platíme parkovací místo, které nás přijde asi na tu samou sumu, kterou případně zaplatí návštěvník Prahy za stání na záchytném parkovišti.
To já bych se měla zlobit, že kvůli tomu, že si z nás dojíždějící dělají parkoviště, nemůžu já ve vlastní čtvrti parkovat a musím si to platit.

Ve skutečnosti to ve svých rukou nemám, jsouc nejméně ve třetí generaci Pražan. Občas píšu o mém posledním bydlišti „u nás na vesnici“, protože je to okraj Prahy, který má stále venkovský charakter, i když jej město spolklo už před cca 50 lety. A parkovací místa tu musí mít každý na svém pozemku.

bao-baba
1960 příspěvků 29.7.21 15:19

@giuliettka Takhle si asi ti bodyguardi službu nepředstavovali…

Paris1789
5510 příspěvků 29.7.21 15:31

@bao-baba nezlobte se, ale u každé zmínky, kolik generací je dotyčný Pražanem, se kroutím trapností. Sama jsem se narodila u Apolináře, ale za argument to v jakékoli diskusi nepovažuju.
Pokud bych se ale vrátila zpět k diskusi, tak vy jestli jsem to správně pochopila, problém nemáte? Naopak může případný návštěvník využít vašeho parkovacího stání přímo u vás a nemusí platit to přehnané parkovné. Jistě uznáte, že město má lepší využití pro vaše daně, než dotovat přespolní, třeba ke zlepšení MHD apod.

bao-baba
1960 příspěvků 29.7.21 16:00

@Paris1789 Klidně se kruťte, tím jsem chtěla říci, že jsem sice městská, ale uvědomuji si, že to, co je pro mne tak běžné, že to ani jako výhodu nevnímám, zdaleka není běžný komfort každého v tomto státě.

„…Naopak může případný návštěvník využít vašeho parkovacího stání přímo u vás a nemusí platit to přehnané parkovné…“ - velmi pitomý a demagogický argument.

giuliettka
8946 příspěvků 29.7.21 17:57
@stenla píše:
@giuliettka Musim povedat ze toto je katastrofa. Vidiet prezidenta, ktory len lezi v pololehu vypolstrovany ako mimino lebo sa sam neudrzi v sede, ktory ledva drzi padla v ruke aby na foto vyzeralo vierohodne (a pritom vidis ze ani nedokaze hrabnut padlom vo vode). A on ma „drzat v rukach“ chod statu.
Tu je vidiet ze vcas odstupit je dolezite

Ja sa priznávam, že ma pri pohľade naňho vždy napadne Stephen Hawking, jak bol tiež nehybný, lenže potom prehovoril/uviedli nejaký rozhovor s ním a človek si vravel, no tak nefunguje mu telo, no a čo. A u toho si to nahováram presne do chvíle, kým otvorí ústa, alebo uverejnia nejaké jeho vyhlásenie, výrok. Jak v tom Poľsku kecal pri českej hymne, zdravil okolostojacích mávaním jak kráľovná z balkóna a laškoval s hradnou strážou, som sa hanbou prepadala pod zem. A to som Slovenka, lenže žijem tu už tak dlho, že ho vlastne za svojho prezidenta považujem. A mňa napadne, utešuješ sa zbytočne. Pri tom člne som si vravela, že toho Stephena by sa nikto do člna pred kamerami položiť neodvážil a že ani on sám by po niečom podobnom netúžil. Som strašne zvedavá či ho dobalzamujú až do volieb a koho si vlastne Češi zvolia za prezidenta nastávajúceho. Manžel je totálne pesimistický.

xSx
1147 příspěvků 29.7.21 19:34

@giuliettka ja to taky vidim blede, Babis na podzim vyhraje volby, udela koalici s necim naprosto nemyslitelnym a tenhle hnusnej dedek se dozije aspon stovky a na hrad pujde Okamura nebo tak nekdo :( snazim se byt optimisticka, ale nejak uz to nejde.

s_sirena
177 příspěvků 29.7.21 23:30

@bao-baba když jsme se stěhovali, poučení z předchozího bydliště jsme si vybrali obec „na dráze“, vlak do Prahy jezdil každou hodinu, po čtyřech letech jedou dva denně, zbytek nezastavuje jen projíždí… je to na houby…

bao-baba
1960 příspěvků 10.8.21 17:02

Nebude to jen české peklo, podle mne to dělají ty řetězce všude. Fastfoody moc nemusím, ale jednou za čas, tak 3-4× ročně mám chuť si „zaprasit“ a jdu do KFC. Chtěla jsem nákup s sebou domů. Křídla prodávali po 5 kusech.

Já: prosím s sebou 10 křídel, jedny hranolky (já je nejím) a dvě omáčky.
Prodavač: dám vám 12 křídel
J: ale vy je dáváte po pěti kusech…
P: dám vám to jako kyblík, máte výhodně 12 kusů
J: tak dobře (bez patřičného nadšení)
P: dám vám nápoj
J: nechci nápoj, budu si to brát s sebou
P: tak vám dám láhev
J: nechci nápoj
P: dám vám tři omáčky
J: já chci dvě omáčky
P: ale já vám dám tři, máte to o korunu levnější
J: já chci DVĚ omáčky

Doposud nevím, jestli jsou ty tři omáčky najednou o korunu levnější než tři jednotlivě, nebo dokonce jsou tři o korunu levnější než pouhopouhé dvě omáčky.
Je mi jasné, že za to ten kluk nemůže, že je to firemní politika a on to musí říkat. Když si představím, jak je to jídlo nezdravé a kalorické a lidé si koupí pod dojmem úžasné výhodnosti to, co ani původně neměli v plánu sníst, tak je to peklo. Asi mě chuť „zaprasit si“ přejde na hodně dlouho.

Vinca_minor
2948 příspěvků 10.8.21 17:53

@bao-baba Mě přijde peklo už to, že prodávají křídla v kyblíku. Kyblík si spojuju s pískovištěm, zahradou a úklidem. Ne s jídlem. Totálně mě to odrazuje.

bao-baba
1960 příspěvků 14.8.21 20:43

Mohlo by to být v „zahradě“, ale spíš je to peklo. To tvořilkovství by se mělo zakázat :-)

https://www.stream.cz/…jem-64146042

Vinca_minor
2948 příspěvků 14.8.21 23:46

@bao-baba To už tu bylo :D Tipy za hubičku na Seznamu, mé oblíbené guilty pleasure.

kobylkalucni
455 příspěvků 15.8.21 00:37

@Vinca_minor nejvíc mě bavil pořad “tvoření s Ájou”, vzpomínáte? Tohle už je slabý odvar :-)

bao-baba
1960 příspěvků 15.8.21 12:03

@Vinca_minor Aha, to jsem neviděla, jenom ty hnusný dlaždice s listama. Většinou raději na nabídku těchto videí v zájmu mého duševního zdraví neklikám.

Stránka:  « Předchozí 1 1577 1578 1579 1580 1581 1582 1583 1584 1585 1586 1587 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek