Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Fotoalbum tématu (1408) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP Janka
846 příspěvků 7.1.22 11:04

@Oveeec
Já mám podobný problém. A to nakupuji ve zde neoblíbených řetězcích typu Orsay. Oblečení drží, drží a drží, a to ho nosím a na zdejší poměry ho mám málo. Dokonce ani pandemie mě nezastavila, do práce chodím bez přestávky (kromě dubna 2020, to jsem byla v práci místo 14. jen 9. )
Jedny džíny už bych ráda konečně prošoupala, protože skoro od začátku s nimi nejsem úplně spokojená a ony potvory drží 5 let, nosím je často. A nové si koupit nemůžu, protože jedny přeci mám.

Ale vlastně jsem ráda, nakupování oblečení mě nijak nebaví, přijde mi to jako mrhání penězi. Kousky nad 500 Kč se u mě vyskytují zřídka, buď to je kabát, šaty a nebo pak sportovní oblečení a hlavně boty, ale i tam mám od všeho jeden kousek (např. 1 legíny, 1 tříčtvrťáky, 1 kraťasy na běh), tam bych si i dokázala vybrat kousků víc, ale proč, když ten 1 nositelný mám.
Nějak jsem nepochopila, proč mít třeba více jak 1 zimní kabát do města. Za mě rozmařilost. Ale to je můj boj, nebudu to nikomu vnucovat, i když ve vlákně Co jsem si dnes koupila občas kulím oči. Holt jiná výchova, já se radši dobře najím :-D a investuji do koníčků (doslova).

lorens
2583 příspěvků 7.1.22 14:59

@květušína Z Prahy. Nucení do pití jsem si užila do sytosti. Nikde netvrdím, že alkohol není problém, ale zásadní podle mě je, jak se společnost ke konzumaci staví, co je přijatelné a co je už přes čáru. Náhled nezměníte tím, že něco zakážete. Dokud bude v ČR platit, že ožrat se jak prase není hanba, při oslavě přímo nutnost, abychom mohli s láskou vzpomínat, jak jsme se tenkrát krásně zlili, problém zůstane i přes zákazy.

Včera jsem místo Noc opice četla Noc opilce, to je znak, že je potřeba končit.

Paris1789
5638 příspěvků 7.1.22 15:06

Občas si něco koupím ráda, ale mám jednu skříň a ta musí pobrat všechno. Moc toho oblečení nemám, ale kupuju si věci dražší, u kterých je předpoklad, že víc vydrží, ale které by mělo jít recyklovat pokud možno. Z Pietro Filipi mám některé věci i 10-12 let a pořád jsou pěkné a pořád je nosím. Když už se něčeho zbavím, většinou to pošlu dál, zájem o mé věci je docela velký. Potrpím si na dobré boty, ale to jen proto, že hodně chodím pěšky a své nohy mám ráda. Jsou boty, ve kterých se projdete po městě a nic to s vámi neudělá, ale po 10 km rychlé chůze vám z nohou kape krev.
Třeba oblečení ze lnu je poměrně drahé, ale zase vydrží fakt i těch 10-15 let a patina, kterou praním získá, vypadá většinou dobře. Je teda fakt, že žmolkované a všelijak opotřebené oblečení nenosím, i když taky zašívám a opravuju, pokud to jen jde. Mám docela štěstí, že se mi nemění postava, což je taky brzda pro nákup nového oblečení.
Když jsem ještě chodila na dobročinný bazar, zbavovala jsem se nepotřebného/nesedícího oblečení tam, jak jsem tam kolem sebe koukala, měla jsem těch věcí skoro nejmíň, jeden štendr a něco na stole. Naposledy jsem se tam potkala s paní, která měla asi tak 10 metrů štendrů, ptala jsem se jí, jestli je to všechno její, tak přisvědčila. To bylo úplně obscénní hromadění, nevěřila jsem vlastním očím. Paní mi řekla, že se stěhuje do nového domu a při té příležitosti udělala probírku a tohle jí z toho vylezlo.
Ale podstata není v tom, co si kupujete, ale v tom, že když už si něco pořizujete, tak nekňouráte, že nemáte na jiné věci. Například já nemám psa ani kočku, nevyžívám se v cestování, děti už jsou velké (a my jsme většinu peněz vráželi vždycky do nich, bez nějakého valného výsledku :-) ) pohybuju se téměř výhradně pěšky nebo MHD, jím málo, kosmetice už taky moc nedám (respirátor), zato si občas koupím třeba pěkný kabát. Ono je to i sebeobrana, jak už jsem stará, tak se mnou jinak lidi jednají, když se zjevím v pěkném kabátě, než kdybych si to tam nakráčela v teplákách s vysezenou zadnicí a vyboulenými koleny a ve žmolkovaném neforemném svetru. Protože už si ani nebarvím vlasy.

lorens
2583 příspěvků 7.1.22 18:16

Pokud si dobře pamatuji, loni jsem si koupila černé kalhoty jako náhradu několik let starých, kterým praskl zip a už se mi nezdály hodné opravy, jedny letní šaty, kdy jsem málem vystála jámu u štendru, než jsem se rozmyslela, jestli je chci a rtěnku, když přestaly být povinné roušky a ta, co ležela rok v šupleti, žlukle páchla. Jo, a ještě dvě řasenky do zásoby, Marc Jacobs skončil s kosmetickou řadou. Tato hrůzostrašná bilance mě přinutila, abych si dnes objednala zlevněné pletené šaty na doma. Nějak nemám z oblečení to potěšení co dříve. Není to žádná katastrofa, s tím co mám, vydržím klidně i další rok, ale nerada bych skončila v teplákách. Ještěže dobré jídlo a cestování mě pořád těší. :)

Oveeec
3215 příspěvků 7.1.22 20:49

A to je další věc, že jsem se stala vnímavou k materiálům. Nedávno jsem měla na sobě ty vlněné kalhoty ze sekáče, co jsem sem taky dávala, a ten pocit, to je něco úplně jiného. Ne že by byly příjemné na kůži, ale člověk ví, že má na sobě něco “opravdového”, festovního, něco, co se nosilo dřív a k čemu si člověk může udělat takový hlubší vztah. To je něco jiného než dejme tomu náhodné džíny z řetězce (ne že bych žádné takové neměla). Takže tímhle směrem se chci vydat do budoucna. Akorát se obavám, že tolik harmonie a citu k udržitelnému oblečení bude k neunesení :-)

MarryJu
639 příspěvků 7.1.22 21:49

Já jsem na tom tak, že jsem přestala používat kosmetiku před 7 lety vyjma šamponu a zubní pasty. Zcela výjimečně si dám řasenku, ale většinou, když mám ten pocit, tak je už úplně vyschlá. Nepoužívám sprchové gely, deodoranty, parfémy, lak na vlasy, tužidla, laky na nehty, krémy a tělová mléka ( ty jsem tedy nepoužila nikdy v životě. Jako opravdu ), žádnou dekorativní kosmetiku atd. Proste mi na polici v koupelně stojí pouze šampon a kartáček s pastou
Je mi 37 a mám bezproblémovou pleť. Nepotim se. Moje pokožka po celém těle není konečně vysušená. A hlavně jsem ušetřila tak moc času, který jsem věnovala své dceři. Krásná investice

giuliettka
9398 příspěvků 7.1.22 23:13
@MarryJu píše:
Nepoužívám sprchové gely, deodoranty, parfémy, lak na vlasy, tužidla, laky na nehty, krémy a tělová mléka ( ty jsem tedy nepoužila nikdy v životě. Jako opravdu ), žádnou dekorativní kosmetiku atd. Proste mi na polici v koupelně stojí pouze šampon a kartáček s pastou

A ja som som pod stromček dostala ďalšie parfémy, sama som si kúpila 4 nové laky, lebo som sa rozhodla, že budem nosiť namaľované dlhé drápy, mám tak 10 rozných telových mliek, obyčajný šampón, šampon na objem, šampon na true blond, šampon proti padaniu vlasov, šampon na farbené vlasy, kondicioner ku každému šamponu, antiperspiranty, tužidla, laky na vlasy, krém omlazující, zdokonalující, zklidňující, maskující, zpevňující, výživný, hydratační, regenerační, oční, noční. Dnes som si cestou na klavír vybrala kabelku a zajtra si ju pojdem kupiť a tipujem, že si k nej kúpim tak 15 tričiek, 4 kalhoty a jedny boty. :-D
Rovnováha bude! :-D

lorens
2583 příspěvků 8.1.22 00:48

@giuliettka Jak jsem si četla, co za krémy máte, poslední byl nosní a čekala jsem, že bude i ušní a krční. Krém mám jenom noční a denní, ale šamponů asi pět. Muž je hrdý na to, jak rychle dokáže z obchodu vypadnout, což mu brání v tom, aby si přečetl, jaký šampon si to vlastně kupuje, stačí, že vypadá povědomě a už dvakrát za sebou koupil blbě. Dělal mu splihlý vlas. Chlapeček odmítl spotřebovat, protože jemu prý taky a se splihlým vlasem nemůže mezi lidi - puberťák, takže zbyvá maminka u kompjůtru, té stačí, že má vlasy čisté.

Paris1789
5638 příspěvků 8.1.22 09:42

Jsem atopička celoživotně v remisi, jednou tak za 5 let mívám ekzém kolem očí, vloni jsem ho třeba měla, ale nakonec jsem to snad vyřešila. Kdybych si nemazala každý den obličej, nedopadlo by to dobře. Ale kupuju si v lékárně obyčejný krém bez parfemace, jen je hodně mastný, a mám to dobré. Že se mi ten ekzém za mlada neprojevl přičítám tomu, že mě máti vedla k mazání obličeje snad od pěti let. Je to pro mě něco jako čištění zubů. Semtam jsem mívala záchvaty pokusů koupit si nějaký hifi krém, vždycky jsem se ale pokorně vrátila ke značce z lékárny za 120 korun.
Nedávno jsem vyhodila všechnu dekorativní kosmetiku, nemám pro ni teď využití. Až pomine nutnost nosit respirátor, vrátím se k bb krémům a k barevným balzámům na rty od Chanelu, snad je k nám ještě budou dovážet. Jinak na to už asi kašlu.
Co se vlasové kosmetiky týče, vystačím si u svých cca 1-2 cm dlouhých nebarvených vlasů se šamponem, a ten si kupuju ekologický, údajně, je to hydratační REF, mají ho v Douglasu a úplně překrásně mi voní. Hlavně kvůli té vůni si ho kupuju. Parfémů a deodorantů se jen tak nevzdám.
Bohužel nyní nelze sehnat u nás temně zelený lak na nehty, na který jsem si zvykla, tudíž si přestanu lakovat i nehty.
A přestala jsem nosit podprsenku, vystačím si se stahovací košilkou. V létě to asi nepůjde, ale jakmile se ochladí na košilku, už ji nosit nebudu.

giuliettka
9398 příspěvků 8.1.22 09:42

@lorens Ja verím, že niečo zabrať musí a to by bola tragedia, keby som práve to nekúpila. :-D

MarryJu
639 příspěvků 8.1.22 10:52

@giuliettka Ja si koupila o číslo větší kalhoty než jsem nosila před Vánoci a nový kabát. Ale nějak mi to radost v tomto čísle nepřineslo:-(

giuliettka
9398 příspěvků 8.1.22 10:59

@MarryJu Bola ste vo vlákne najhorší nákup mojho života ? Ak nie, tak šup a pozrite si tú tabuľku, na ktorú tam dávam odkaz a pekne krásne si opakujte, ja mám Italské číslovanie. :-D

bao-baba
2141 příspěvků 8.1.22 15:09

Já mám pleť na obličeji dost dobrou, samozřejmě nějaké vrásky a projevy gravitace tu jsou, neb jsem už seniorka. Supr čupr krémy a pleťové masky používám, ale vyhýbám se nadměrné péči. Myslím, že rozhodující zásluhu na kvalitě mojí pleti má to, že jsem si zamlada vypěstovala silnou periorální dermatitidu. Doktorka mi zakázala úplně všechno. Krémy, dekorativní kosmetiku, zubní pastu, vodu z vodovodu, horké jídlo, kořeněné jídlo. Časem jsem mohla používat nepěnivou pastu bez fluoru a léta jsem si myla obličej jen Jarischovým roztokem a mazala Ambidermanem a Unguentum leniens, později modrou indulonou. Dekorativní kosmetiku i teď používám přiměřeně věku na zdůraznění očí za brýlemi a těším se na rtěnky, neb mé rty bohužel už ztratily přirozenou živou barvu.

Paris1789
5638 příspěvků 12.1.22 14:08

Jak tu někdo psal, že si kupujeme oblečení z Číny a že teda uhlíková stopa a tak, tak jsem se chtěla pochlubit, že jsem šla do sebe a koupila si svetr vyrobený v Itálii.

Temperance
3416 příspěvků 12.1.22 15:00

@Paris1789 Jaké s ním máte zkušenosti? Já jsem kdysi měla svetr pletený tímto vzorem (brioche), milovala jsem ho, ale každou chvíli jsem se o něco zachytila a vytáhlo se mi vlákno. Ne že by to nešlo spravit (pokud se nepřetrhlo), ale otravovalo mě to.

Paris1789
5638 příspěvků 13.1.22 09:55

@Temperance dnes ho mám na sobě a jediné, co k němu můžu říct, je, že je velice teplý. Tak teplý, že jsem si ani nebrala na něj buřtokabát, stačil mi vlněný.
Zatrhávání se zatím neprojevilo, spíše se bojím, že ta bílá část bude zanedlouho jako prase.

Temperance
3416 příspěvků 13.1.22 14:46

@Paris1789 Jak se mi oživily vzpomínky, uvědomila jsem si, že jsem ho měla v době, kdy jsem studovala, a on ten školní nábytek byl v dost žalostném stavu, takže i sebevětší „opatrnost marná“, nástrahy všude.

Porkpiehat
3174 příspěvků 13.1.22 19:38

@Temperance Pamatuji si na silonky zatrhané na stehnech od desky školních lavic. A zespoda od židliček.

Ghost B.C.
4184 příspěvků 14.1.22 09:13

Dočítám si tu diskusi o potravinách, šetření a tloustnutí. Tak jen takový oslí můstek. Znám rodinu, kde měsíčně vyletí kolem 12.000 Kč za cigarety. A není to rodina s nějakými nadprůměrnými příjmy, ani průměrnými. Myslíte si, že když zdraží potraviny (a všechno), tak tam někoho osvítí, že by třeba bylo dobré přestat kouřit? Nebo když už nic, tak to kouření omezit? Máte jeden pokus. Ne. Rozpočet se dělá tak, že se vezme příjem, od toho se odečtou cigára a až pak se hospodaří. Takže ve výsledku se nekupuje ovoce/zelenina, v regále ze zabrousí do toho nejlevnějšího shitu a jídlo je plné „vycpávek“. Vzdají se sladkostí? Nikoliv. Jeden nákup je třeba za 300,– a jsou to samé tukové sušenky. Že někdo místo šesti malých ochucených jogurtů (cca 60 Kč) koupí dva velké bílé (cca 30-40 Kč), které by šlo ochutit marmeládou? Neblázněte. Místo toho se vezme víc ochucených a ještě větších s**ček za 8, protože jsou levný. A tak by se dalo pokračovat. V tom nákupním seznamu zůstane vše stejné, jen v horší kvalitě. Šetřit budou, ale špatně. Přidejte do toho onu nadváhu až obezitu, léky a katastrofa je na světě. I kdyby stál rohlík dvacku, tak se nic nezmění.
Tím tady neoroduju za levné potraviny, aby zbylo víc na nesmysly nebo nějaké úlevy pro lidi, kteří vyhazují peníze oknem a pak křičí, jak je vše drahé. Je to jen příklad o tom, že ne každý si odpustí čokoládu, aby měl na chleba. Taky trochu vyfukuju páru - nebo spíš jen kroutím očima, protože hodně těch stížností osobně slyším.

bao-baba
2141 příspěvků 14.1.22 09:17

@Ghost B.C. A k tomu přidejte, že mají lepší a dražší mobil, než máte vy (tedy to hádám, ale nejspíš jsem se trefila).

Příspěvek upraven 14.01.22 v 09:27

bao-baba
2141 příspěvků 14.1.22 09:26

@Ghost B.C. Jak může někdo prohulit 12.000 měsíčně…za to se dá už leccos pořídit, třeba nová pračka, na kterou nejspíš „nemají“. Pomalu je to i na first minute zájezd k moři pro jednu osobu s polopenzí, jak jsem se teď koukla na Invii. Ale ano…taky znám takové.

giuliettka
9398 příspěvků 14.1.22 10:57

@Ghost B.C. Idete mi s týmto do rány! Poznám rodinu kde je to len 7 tisíc, ale spôsob je rovnaký, odoberie sa na cigara a zo zbytku sa robí rozpočet. Do včerajška som držala hubu, včera som vypenila. Sťažnosť bola, že nemôže zaplatiť decku krúžok, lebo je ku. evsky drahý. Čo za škola si účtuje 25 kč na hodinu! 100 za mesiac! odkiaľ ona ma zobrať 1000 na rok pre decko za krúžky. Ide o matiku, nadané decko. Na krúžok nechodí, lebo nie sú peniaze. Rupli mi nervy a oznámila som, že si nemá s mužom vypaľovať zobák a na krúžky bude. Som za krávu. Ona si tie peniaze zarobila, nie decko, takže najprv sa kúpila veci pre ňu, decko si môže chodiť na matiku až si bude zarábať a zaplatí si to. Včera som videla rudě a mala chuť ísť do školy a anonymne mu tie hodiny zaplatiť. Manžel mi to zatrhol, vraj to bude prehľadne, kto to zaplatil a v práci potom nevydržím.

Paris1789
5638 příspěvků 14.1.22 11:20

Teda nemám přehled, co cigarety stojí, ale 12000? To se dá fyzicky ve dvou lidech vykouřit?
Zase brzo umřou a stát ušetří na důchodech.

MarryJu
639 příspěvků 14.1.22 11:37
@Paris1789 píše:
Teda nemám přehled, co cigarety stojí, ale 12000? To se dá fyzicky ve dvou lidech vykouřit?
Zase brzo umřou a stát ušetří na důchodech.

Když člověk vykouří 2 krabičky denně ( 40 cigaret), tak v pohodě těch 6-7 tis. mesicne utratí. Krabička stojí průměrně 120 Kč..Takže 7440 Kč měsíc

Ghost B.C.
4184 příspěvků 14.1.22 12:49

@bao-baba S tou pračkou nebo čímkoliv do domácnosti je to přesné. Nejspíš i s tím mobilem.

Jinak je to jednoduché, 4 krabicky denně (byť za dva lidi) už vám díru do rozpoctu udělají, viz MarryJu. Tedy každý jiný tu díru vidí, oni ne. Oni vidí jenom to, že třeba Lindt čokoláda je „strašně drahá“. S oblibou říkám, že v akci nestojí ani půlku krabičky a určitě i déle vydrží. „No když ale víš…“
Jinak doteď jsem měla za rekord 8 tisíc ve dvou lidech. 12 tisíc měsíčně je skoro 150 za rok. To je buď na dovolenou co čtvrt roku nebo nádhernou koupelnu/kuchyň/…cokoliv užitečnějšího. „Ale na to my nemáme.“

Stránka:  « Předchozí 1 1584 1585 1586 1587 1588 1589 1590 1591 1592 1593 1594 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek