Pravé šampaňské

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
profesorka
114 příspěvků 14.8.17 09:04
pravé šampaňské

Všichni máme rádi"bublinky", dobré jsou naše Bohemka, italské prosecco, špnělská cava. Šampaňské si smí říkat poze francouzská vína z oblasti Champagne, ta další jsou jen sekty. Jsem zvědavá, jak chutná Dom Perignon, nevíte, kde by se dal sehnat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MP Maggie
995 příspěvků 14.8.17 10:29

No to je teda záhada. Zkusila jste se zeptat u Bati?

Uživatel je onlinevlm
4831 příspěvků 14.8.17 11:53

@profesorka opravdu všichni??nemluvte za mě prosím, já je nemusím

Jindrason
288 příspěvků 14.8.17 14:06

Na kolik to výjde vůbec? To asi nebude nejlevnější :)

Strašidlák
59 příspěvků 14.8.17 15:43

Jestli někomu přijde dobrá Bohemka, jsou to jasně za Dom Pérignon vyhozený prachy. Cena začíná někde kolem 2k a konec asi nemá. Vidím znalce vín, proto bude nejlepší :D
http://www.champagne.cz/…tuzalem-6-0l

Doudou
1387 příspěvků 14.8.17 20:37

@Strašidlák Bohemka je dobrá. Asi není moc hoch pro snoby :-)

@profesorka Jinak úžasný dotaz, vhodný pro samostatné téma.

Strašidlák
59 příspěvků 14.8.17 23:29

@Doudou Není dobrá, prostě není. Nenadchne, neurazí… vyhnu se jí. Snobárna je chlastat víno co mi nechutná, protože někdo říká, že je moc dobrý a pijou to všichni :D

Doudou
1387 příspěvků 15.8.17 07:05

@Strašidlák V Lidlu mají sekt Linderhof. Za 80,– Kč. Ten je také fajn :-)
To je teprv něco :-)

Nemám ráda takové ty sladkébolehlavy.

Bossygirl
619 příspěvků 15.8.17 07:21

@profesorka Jestli opravdu máte zájem něco se o šumivých vínech dozvědět a naučit se vnímat jejich vůni, chuť a charakter, doporučuji najít si nějakou degustaci těchto typů vína. Naučit se víno byť jen vnímat a rozeznat alespoň základní vůně v něm, to chce praxi, čas a trochu talentu.

Bossygirl
619 příspěvků 15.8.17 07:25

@profesorka Jestli opravdu máte zájem něco se o šumivých vínech dozvědět a naučit se vnímat jejich vůni, chuť a charakter, doporučuji najít si nějakou degustaci těchto typů vína. Naučit se víno byť jen vnímat a rozeznat alespoň základní vůně v něm, to chce praxi, čas a trochu talentu. @profesorka

Bossygirl
619 příspěvků 15.8.17 07:28

PS. Já osobně bych začala u běžných vín. Teď na podzim se jistě bude konat celá řada prezentací a ochutnávka, to je dobrá příležitost začít se učit pít víno. Užijte si to.

Bacteria
436 příspěvků 15.8.17 20:47

Náhodou, po tom, co jsem zažila…Bohemka ještě dobrá. Dostala jsem u jedněch velice hodných lidí jakože „šampáňo“. Naštěstí ještě než mi naprosto neurvale stačilo vyklouznout: „bože, co je to za hnus“, hostitelka mě poučila, že je to velmi levné víno prohnané soda-streamem. Byla na ten vynález hrdá. Toť k pití sektu na krásném Valašsku

Uživatel je onlinevlm
4831 příspěvků 15.8.17 21:08

@Bacteria tak prrr to nebyl její vynález,,,šampus,, ze sifonové lahve byl trhák let devadesátých

Bacteria
436 příspěvků 15.8.17 21:35

@vlm aha…v devadesátých letech jsem ještě nesměla pít alkohol.

Jinak k tématu, ochutnávala jsem francouzská šumivá vína, i vína z jiných koutů světa, některá drahá mě překvapila tím, že mi prostě nechutnala, některá levnější mě překvapila tím, že mi chutnala. Myslím, že každému jsou vlivem prostředí i genetiky naděleny určité chuťové preference, takže je spíš potřeba se k tomu svému nejlepšímu vínu se propít :-D.
Také je k tomu třeba atmosféra…Dom Perignon jsem pila zhruba v 5. týdnu těhotenství, o kterém jsem nevěděla a byla jsem zklamaná, protože jsem cítila výrazně kyselou chuť a pak mi nebylo dobře. Dnes už vím, čím to bylo, ale v tu chvíli jsem všechny ostatní, co se tvářili, že jim to chutná, považovala za snoby a pokrytce.
Docela mile mě teď překvapily sekty od Znovínu. Ve srovnání s pravým šampaňským taky taková „bohemka“, ale na Znojmo dobrý :-D

Doudou
1387 příspěvků 15.8.17 21:47

@Bacteria Tohle dělají jedni kamarádi. Prý když je dobré víno, tak je to dobré :-). Já to nezkoušela, přijde mi to takové barbarské.

Karin
3948 příspěvků 16.8.17 01:56

Kde by se dalo sehnat šampaňské? OMG :D Píšete, že jste z Brna - z druhého největšího města naší země! Navíc žijete v roce 2017!
Umíte používat internet? Chodíte někdy nakupovat?
Shánělo se za komančů. Tehdy se máloco dalo běžně koupit (o šampaňském nemluvě), tak se muselo shánět (vyptávat se, hledat, zjišťovat, čekat, stát fronty, uplácet… a tak pořád dokola).
Dnes najdete běžnější typy šampaňského v každém větším Tesku, v Makru… a kromě toho je tu spousta různě specializovaných obchodů (kamenných i internetových), kde seženete všechny možné delikatesy, šampaňské nevyjímaje.
Najdete je zde: http://www.google.cz

Karin
3948 příspěvků 16.8.17 21:23

Kdyžtak pak napište, jestli jste něco sehnala. Pokud ne, tak vám ze známosti a samozřejmě za mírný úplateček něco seženu - znám někoho, kdo zná někoho, kdo ví, kde se to dá sehnat. Domluvíme se ;-) Ale kdyby něco, tak se neznáme. Všechno popřu.

Bossygirl
619 příspěvků 16.8.17 23:08

Snad ten dotaz od „profesorky“byl poněkud naivní, asi nestál za samostatné vlákno, ale možná to byl pokus o zahájení konverzace na téma víno. Proč tolik ironie a zesměšňování? Tak se této diskusi vyhněte, připadá-li Vám zbytečná. Já jsem se pokusila trochu poradit, okamžitě jsem dostala červená ramínka. Jde Vám o komunikaci nebo honění si vlastního ega?

Karin
3948 příspěvků 17.8.17 00:00

@Bossygirl já vím, že jsem jedovatá… Ale ten dotaz mi ve všech souvislostech připadl tak bizarní, že jsem si nemohla pomoct. Taková jsem já.

Bossygirl
619 příspěvků 17.8.17 06:49

@Karin Berte to tak, že každý se pohybujeme v jiném prostředí, máme jiné zázemí, zkušenosti..
Bizarní dotazy jsou to nejmenší. Myslím, že tu potkáte mnohem vhodnější terče. Třeba vlákno CJMDNS. To je tleskánkov. Tam doporučuji zavítat. Hezký den.

Uživatel je onlinevlm
4831 příspěvků 17.8.17 08:15
@Bossygirl píše:
@Karin Berte to tak, že každý se pohybujeme v jiném prostředí, máme jiné zázemí, zkušenosti..
Bizarní dotazy jsou to nejmenší. Myslím, že tu potkáte mnohem vhodnější terče. Třeba vlákno CJMDNS. To je tleskánkov. Tam doporučuji zavítat. Hezký den.

Už jsme tu moc potřebovaly, aby nám někdo poradil, jak reagovat a kam chodit

Bossygirl
619 příspěvků 17.8.17 12:10

@vlm Profesorka opravdu o radu žádala. Já jsem si dovolila doporučit z vlastní zkušenosti. To je vše. Na Karin jsem zareagovala, protože mě zarazil tón příspěvku, snad jsme se i pochopily. Vy máte s mými příspěvky, byť jsou naprosto neutrální, zjevně problém. Nechápu proč, ale vlastně je to jedno.

Josefínaa
429 příspěvků 17.8.17 23:07

@Bossygirl
Njn, profesorka žádá radu, kde sehnat Dom Perignon? A že zrovna zde? Jako by s místo profesorky ptal žák 5. třídy ZŠ.

Bossygirl
619 příspěvků 18.8.17 08:33

@Josefínaa Asi máte pravdu, naivní jsem já, když o tom teď přemýšlím… Zřejmě jsem se zbytečně angažovala. Profesorka zjevně ukojila svou touhu po šampaňském svým dotazem. Doufám, že její nick je jenom nick.

profesorka
114 příspěvků 18.8.17 10:01

Nick není nick, jsem opravdu univerzitní profesorka. Můj dotaz chtěl ukojit mou zvědavost, jak asi vyhlášené champagne chutná. Pozvala bych na něj celou rodinu, abychom mohli posoudit. Pokud jej chci, jsem ochotna za něj ty peníze obětovat. No co, jde o rozmar staré dámy.

Příspěvek upraven 05.10.17 v 11:15

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek