Pravé šampaňské

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Jordaan
8869 příspěvků 18.8.17 10:07

@profesorka

Jak chutna, zjistite jedine, kdyz si ho koupite a ochutnate. Co jste si predstavovala za odpoved? Sampanske chutna proste jako sampanske.

Bossygirl
619 příspěvků 18.8.17 15:54

@Karin Já se Vám moc omlouvám. Po přečtení příspěvku a vysvětlení profesorky : Jste skvělá jasnovidka!

Josefínaa
429 příspěvků 19.8.17 19:29

@profesorka
Jo univerzitní profesorka! Tak to jo. Čekala jste, že bude chutnat jak? Jako rum? Káva? A
Tak tohle je teda síla! Tady se to hemží čím dál bizarnějšími dotazy!

Bossygirl
619 příspěvků 19.8.17 19:40

@profesorka Skutečně vysokoškolská PROFESORKA?

Evženie
201 příspěvků 8.9.17 02:47

Osobně mám s „luxusními“ produkty problém. Mám od nich příliš vysoká očekávání, a tak mě často zklamou. Pravé šampaňské, jako že kvalitní šumivé víno z provincie Champagne, jsem ochutnala jednou. Bylo… Dobré. Nic víc. Stejně jsem čekala víc od cukrových melounů, lanýžů, ústřic a vůbec mušlí všeho druhu, spousty tropických plodů a pštrosího masa (miluju experimenty). Když jste zvyklá na kvalitní suroviny, byť neznačkové, je to obvykle jen další dobrý oběd či svačina. Pro laika nemá smysl utrácet za značku, poctivý domácí produkt má obvykle víc chuti a finančně nevyčerpá. Nevyznám se v šumivých vínech a sektech, ale pokud nejste opravdu fanoušek, neztrácela bych zbytečně. Leda snad aby si člověk splnil dávný sen, ale počítejte s mírným zklamáním.
Většinou si člověk nejvíce pochutná na něčem, co přišlo náhodou.

profesorka
114 příspěvků 23.11.17 11:46
poděkování
@Strašidlák píše:
Jestli někomu přijde dobrá Bohemka, jsou to jasně za Dom Pérignon vyhozený prachy. Cena začíná někde kolem 2k a konec asi nemá. Vidím znalce vín, proto bude nejlepší :D
http://www.champagne.cz/…tuzalem-6-0l

Děkuii zmíněné za tip. Dom Perignon jsem na webu objednala a vypili jsme ho při oslavě pěkného kulatého výročí svatby. Měli ho i levněji než 10 k, krásně běhaly bublinky po sklenici. Byl brut, takže chápu, že někomu nechutnal jako Bohemka, která je demi.Je i brut, já mám raději suchá vína, tak mi brut chutná. Pokud někdo má brut a nesedí mu, doporučuji koktejl s broskvovým džusem, docílí tím lahodného nápoje, který bývá součástí brunchů.. A všem, kteří se mi posmívali a doporučovali nejdřív se naučit pít víno a dehonestovali mou celoživotní dřinu, posílám prosbu, aby byli shovívajší ke spoludiskutujícím

Bossygirl
619 příspěvků 23.11.17 12:55

@profesorka Paní profesorko, Vy se zvládáte bezpečně dehonestovat sama, nikoho k tomu nepotřebujete.

Jordaan
8869 příspěvků 23.11.17 13:37

@Bossygirl

Ale no tak. Dotaz mozna vyznel mirne naivne, ale to se muze stat kazdemu a rozhodne to neni neco, cim by se clovek dehonestoval. Vy se hrozne rada stavite do role nekoho, kdo ma ten spravny nazor a spravny postoj, spravny vkus a vubec vse vidi a dela spravne a vsechny nas hezky pouci - samolibost mi pripada mnohem otravnejsi, nez (nejspis nechtene) naivni dotaz. Ona totiz spravna cesta neexistuje.

Bossygirl
619 příspěvků 23.11.17 13:46

@Jordaan Nejsem si vážně vědoma, že bych tu někdy někomu vnucovala svůj názor jako jediný správný, to tedy v žádném případě. Profesorka žádala o radu, původně jsem myslela, že se ptá nezkušeá mladá ososba, která snad o víně dosud četla jen v knize. Na radu, aby se s víny seznámila, reaguje posledním příspěvkem o dehonestaci. O profesorském titulu se raději nebavme.

Jordaan
8869 příspěvků 23.11.17 14:13

@Bossygirl

V poslednim prispevku prosi mmj. toho, kdo dehonestoval jeji celozivotni drinu (tim mysli nejspis praci profesorky), o shovivavost k novym diskutujicim. To mi pripada docela zdvorile a Vasi utocnou reakci na to nechapu, stejne jako poznamku „o profesorskem titulu se radeji nebavme“. Nemyslim, ze lze podle par vet rozpoznat, jestli je nekdo profesorem a podsouvat nekomu lhani a utocit na nej jen proto, ze se nechova/nepise podle mych predstav neni zrovna ladylike.

Bossygirl
619 příspěvků 23.11.17 14:27

@Jordaan Ano, uznávám, že můj příspěvek byl asi zbytečně ostrý, o lhaní nepadlo ani slovo, ani mě nic takového nenapadlo, šlo mi trochu o něco jiného. Teď už je to jedno, omlouvám se, pokud jsem diskutující pohoršila, to jsem neměla v úmyslu.

MarryJu
374 příspěvků 23.11.17 15:21

@Bossygirl Vy jste uplne v kazdem vlakne. Temer v kazde diskuzi nam napisete svuj nazor a to na cokoliv. Vsechny obhajite…Jak uz jsem psala v CJMDNS jste uz tim opravdu otravna.Kdyz vidim vsude tu zaplavu vaseho nicku, tak se mi ani do tech diskuzi mnohdy nechce nahlizet

Bossygirl
619 příspěvků 23.11.17 15:27

@MarryJu Aha, já se domnívala, že diskuse jsou od toho, aby se člověk zapojil. A jestli Vám beru chuť ke čtení, to je Váš problém, nikoli můj. Tak si mě nevšímejte.

MP blanka
2177 příspěvků 23.11.17 18:33

@MarryJu - píše: @Bossygirl Vy jste uplne v kazdem vlakne. Temer v kazde diskuzi nam napisete svuj nazor a to na cokoliv. Vsechny obhajite…Jak uz jsem psala v CJMDNS jste uz tim opravdu otravna.Kdyz vidim vsude tu zaplavu vaseho nicku, tak se mi ani do tech diskuzi mnohdy nechce nahlizet

Väčšina sa tu sťažuje na to, že ubúda diskusných príspevkov, a teraz čítam, že vám vadí, ak niekto, teraz napr.@Bossygirl diskutuje príliš. Nehovorím, že súhlasím so všetkým, čo v posledom čase napísala, ale takto kádrovať? To aby sa človek bál do klávesnice ťuknúť!

marikahr
1017 příspěvků 23.11.17 21:12

Na odlahcenie dusnej nalady, pridam tip na vyuzitie sumiveho vina aj nizsej kvality ako za 10k ;-)
Do pohara dajte sorbet, mozete ozdobit bobulovym ovocim a dolejte sumivym vinom.
Ja som takto zlikvidovala stare zasoby roznych darovanych „sampanskych“ :-)

profesorka
114 příspěvků 27.11.17 08:26
potrfená husa

Ano, už jsem se sama dehonestovala, já naivní husa, která věřila, že dostane dobrou radu a také ji dostala, za což děkuji. A celé diskuse tady na MP se červenají a trefujete se jedna do druhé, prostě peklo.

MP blanka
2177 příspěvků 27.11.17 09:45

@profesorka -, viete, neberte všetko tak vážne. Každý tu odpovedá podľa toho, aký sám je. Ale to neznamená, že keď niekto každého iba chváli, je automaticky lepší, ako ten, kto vám napíše svoj opačný názor priamo.Ak je to k veci, prečo nie? Na rôzne veci majú ľudia legitímne rôzny názor. Áno, ak sem niekto napíše vulgárne, s evidentnou snahou uraziť a túžbou vyprovokovať hádku, ak sa potrebuje odreagovať na niečí účet, nie je pekné, teoreticky sa to nezhoduje s pravidlami diskusie, ale ako hovorím, vypovedá to len a len o tom človeku. Stále je tu ešte viac príspevkov, ktoré zaujmú, pobavia, informujú. No a povedzme si, že trocha toho pušného prachu, či miernej irónie vie aj zabaviť. Neberte si všetko osobne a napíšte aj druhý raz.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 27.11.17 17:08

Zkrátka, není nad dobrej krabicák.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek