Prečo si na pekle vykáme?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Go-lightly
3429 příspěvků 30.3.14 10:43
@bertulka píše:
Tak nicku Vase Velicenstvo by se fakt tykat nedalo :-)

Tvé Veličenstvo ví, že frejů a hejsování přítelkou nejsem.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.14 15:05

@Go-lightly já vím, že jsem stará a nemoderní, ale čeho to nejste přítelkyně? Já tomu nerozumím :-)

RenataRen
512 příspěvků 30.3.14 15:20

Mám dobrý nápad na zvýšení úrovně Pekla - co takhle si začít onikat?:-) Jakože se vymezíme vůči tomu internetovýmu plebsu…

benyka
7667 příspěvků 30.3.14 16:21

V čem je problém? Cizím lidem, o kterých nic nevím, automaticky vykám. Když mi někdo tyká, protože je tak na internetu zvyklý, tak mu tykám taky. Rozdíl vidím jenom u sprosťáků, kteří mi tyknou, když mi nadávají, protože si myslí, že mě tím víc poníží. Směju se, když si představím, jak se kroutí u klávesnice, protože jim nejde přes prsty napsat „Vy blbko“. Takovým Vykám tím radši a pěkně si je vychutnám. :-)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.14 16:35

@benyka to jsou primitivové a co už s nima. Moje matka, když chce někoho vytočit, tak začne mluvit pomalu, s vybranou zdvořilostí a dokonale spisovně. Zabírá to zcela neomylně :-)

Go-lightly
3429 příspěvků 30.3.14 16:37

@bertulka Ale to je myslím z Klicpery, znamenán to zálety a hostiny. Prý nemoderní!

benyka
7667 příspěvků 30.3.14 16:37

@stricc Jo! Pozdravujte ji. :-)

Go-lightly
3429 příspěvků 30.3.14 16:38

@RenataRen Vy jste vlákno nečetla od začátku - to jsem psala na začátku, že nasadit jeden, jehož chtěla stíhačka dotlačit k tykání.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.14 08:55
@Go-lightly píše:
@bertulka Ale to je myslím z Klicpery, znamenán to zálety a hostiny. Prý nemoderní!

Děkuji, s Klicperou jsem se asi někde minula nebo co. Já myslela, že jsou to zase nějaké nové výrazy z angličtiny :-)

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.14 09:19
@Go-lightly píše:

No pravda! Teď se mi vybavilo, že babička vlastně říkala „chodit na freje“. Ale hejsování tedy vidím poprvé v životě.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.14 11:37

@bertulka Taky jsem se tu poučila, že „hejtovat“ na internetu je něco úplně jiného než „hejtování“ na Chodsku v knížkách Boženy Němcové a J. Š. Baara :D

Danilae
23 příspěvků 1.4.14 11:35

Na diskuzních fórech se dle netikety má zásadně tykat. Tykání na fórech symbolizuje rovnost mezi uživateli.

iga
1470 příspěvků 1.4.14 11:41

@Danilae
Co je to prosím netiketa? Podle etikety si mají cizí neznámí lidé vykat - fórum nefórum, symbolizuje to totiž jejich rovnost.

Danilae
23 příspěvků 1.4.14 11:51

@iga Netiketa je v podstatě etiketa, ale platná v internetovém prostředí.

iga
1470 příspěvků 1.4.14 11:58

@Danilae

Díky za poučení, již jsem si to našla. http://cs.wikipedia.org/wiki/Netiketa
Zajímavé je, že o tykání tam není nic. Osobně se budu držet zásadně etikety, která ostatně s netiketou není v žádném rozporu.

Zebra33
2038 příspěvků 1.4.14 12:16

@zalia :„Nejvíce se bavím, když je nějaká 20 letá slečna dotčená, že ji nevykám“ No tak toto je voda na muj mlyn! Vzdycky jsem byla vzrustem mala a vypadala jsem mladsi, nez jsem, a nic me nerozcilovalo tak, jako kdyz mi dospeli automaticky tykali. Ve dvaceti mi prijde, ze uz je clovek snad dospely (zralost ted nechme stranou) a tudiz by se s nim ve spolecnosti dospelych melo zachazet jako se sobe rovnym a ne jak s desetiletym deckem. Vykani na MP mi prijde naprosto v poradku. Je to jeden z duvodu, proc je mi MP oproti ostatnim „tykacim“ forum sympaticke. Nevim, zda je to tim vykanim, ale prijde mi, ze se to tu tak nehemzi takovymi temi vyslovene primitivnimi komentari.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.14 12:43

@Danilae Byla jsem v ramci oboru komunikace na skoleni netikety a rozhodne tam o ZASADE tykani nepadlo ani slovo. VETSINOU se tyka, ale je to zvykova zalezitost, ale pokud se nekde vyka, tak to o nicem nevypovida.

Danilae
23 příspěvků 1.4.14 12:48

@Lamicka Já jsem psala diplomku, která se netikety velice úzce týká, takže si jsem jistá, že tam tahle situace patří.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.14 12:49

@Danilae jasne :-)

Danilae
23 příspěvků 1.4.14 13:01

@Lamicka Také je podle netikety vykání na diskuzních fórech vyjádřením jistého sarkasmu, despektu nebo povýšenosti. Ale pořád musíme brát v potaz, že netiketa není oficiální shled norem, ale pouze shrnutí poznatků a doporučení, jak se v internetovém prostředí chovat.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.14 13:04

@Danilae Citace z te Vasi diplomky? :-D.

Danilae
23 příspěvků 1.4.14 13:04

@Lamicka Nikoliv.

Betty J.
2031 příspěvků 1.4.14 13:06

@Danilae: kde je možno Vaši práci najít - můžete dát prosím odkaz?

Danilae
23 příspěvků 1.4.14 13:12

@Betty J. 1) V univerzitní knihovně. 2) Není veřejná na internetu. 3) Jako účastník diskuzního fóra mám nárok na anonymitu a nevidím důvod ji porušit jen proto, abych někomu, kdo je pro mě naprosto cizí a nezajímavý, dokazovala, že se může mýlit.

Betty J.
2031 příspěvků 1.4.14 13:19

@Danilae: možná Vás to udiví, ale tato problematika mě také zajímá a pár prací na téma elektronické komunikace jsem už přečetla, tak bych ráda další do sbírky. Nicméně Vás rozhodně nebudu tlačit do ztráty anonymity a dokazování někomu, kdo Vás vůbec nezajímá, že se může mýlit.
Jen by mě zajímalo, která vysoká škola nezveřejňuje bakalářské a diplomové práce na internetu, už jen kvůli vyloučení plagiátů a podobně.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek