Prečo si na pekle vykáme?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Go-lightly
3429 příspěvků 26.3.14 13:10

@dula To buďte ráda, že nejste Španělka, tam mají snad 4 způsoby, a v Indonésii 8 (i když ta dvě nejvyšší se používají jen pro členy královské rodiny)

Ghost B.C.
4069 příspěvků 26.3.14 13:58

Pokud jde o vyjádření nesouhlasu a slušené chování (padlo tuším na začátku), nemám problém ani při vykání, ani při tykání. S čím ale problém mám, to je, že se při tykání spousta lidí opravdu automaticky považuje za nejlepší kamarády a jsou pak strašně dotčení, že s nima nechci sdílet osobní údaje a informace nebo rovnou schůzovat. Jinými slovy mě vcelku zaráží, že spousta lidí považuje tykací fóra za seznamky a velmi často se i velmi diví, že jsou lidi (a není jich málo), co to tak nemají.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 15:14
@Go-lightly píše:
@dula To buďte ráda, že nejste Španělka, tam mají snad 4 způsoby, a v Indonésii 8 (i když ta dvě nejvyšší se používají jen pro členy královské rodiny)

mají, ale konkrétně Španěly by nenapadlo si na internetu vykat, ať by förum bylo sebesnobštější.
Mně to tady teda na začátku taky přišlo divné, ale nakonec jsem zjistila, že mi to vlastně vyhovuje. Do vykání se nutit nemusím, v reálu vykám všem cizím lidem cca od 13-14 let nahoru a tykám jen příbuzným a těm, s kým se chci kamarádit. Tak mi to tady už ani nepřijde.

Go-lightly
3429 příspěvků 26.3.14 16:46
@Karin píše:
Ona to není jen specialita MP, dávno neplatí, že na netu se všude tyká, ze spousty diskusí zmizela anonymita nicků a lidi vystupují pod vlastními jmény, tudíž se tam tak nějak automaticky taky vyká.
Mně to tak nějak připadá, že ze začátku, když byl internet něco nového, vládlo takové kamarádství profesionálů - s počítači, letadly a auty to bylo totéž. Ale jak se z toho stává masový nástroj, chovají se lidi k sobě jako v reálném životě, ne v klubu.
@Lamicka píše:
Kdyz mi nekdo anonymni (mysleno bez prezdivky, protoze stacilo kliknout na „anonymni rezim“) napsal na jinem foru, ze jsem krava a spatna matka, protoze jsem prestala v sesti mesicich kojit nebo ze jsem blba, protoze s tehotenskou cukrovkou nezeru koblihy, tak to bylo opravdu moc. Tady obcas taky nekdo ujede, ale nemam pocit, ze by to bylo az takhle vyhrocene.
,

No přesně! Tady vůbec nejsou invektivy a útoky jako na jiných fórech (i s pravými jmény.)

Doudou
1387 příspěvků 26.3.14 16:49
@ajujuška píše:
MOžno to nie je na dlhú diskusiu, no kto vie?
Navrhovala by som, aby sme si začali TYKAŤ, nie je to také formálne a príde mi to kamarátske.

Já jsem též pro tykání! :-). Na žádném diskuzním fóru jsem se s tím nesetkala než tady. Tak přizpůsobila jsem se, to jo, ale přijde mi to takové zvláštní.

Realita je jiná, ale takhle na internetu mi to přijde trochu úsměvné.

Hlavně jak se toho někdo striktně drží a ještě na to upozorní „netykejte mi, nepásli jsme spolu husy“ :-) co to je? A nebo se musím vážně smát, když si tu takhle virtuálně někdo nabídne tykání: „(přezdívka)muchomůrko, budeme si tykat“, muchomůrka: „ano, přijímám“ :-)). To už jsem tu také viděla.

A ještě vtipnější mi přijde, když tu narazím na nějakou diskutující, která je zároveň na Votoči nebo Omlazení, kde si s ní normálně tykám a tady si vykáme. Trochu na hlavu.

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 17:00
@Doudou píše:
Hlavně jak se toho někdo striktně drží a ještě na to upozorní „netykejte mi, nepásli jsme spolu husy“ :-) co to je? A nebo se musím vážně smát, když si tu takhle virtuálně někdo nabídne tykání: „(přezdívka)muchomůrko, budeme si tykat“, muchomůrka: „ano, přijímám“ :-)). To už jsem tu také viděla.

Přesně :-D Trapný.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 17:35
@Doudou píše:A ještě vtipnější mi přijde, když tu narazím na nějakou diskutující, která je zároveň na Votoči nebo Omlazení, kde si s ní normálně tykám a tady si vykáme. Trochu na hlavu.

Tak to by mě teda zas nenapadlo tady pro forma vykat někomu, s kým si normálně tykám, to bych si připadala vážně dost idiotsky

iga
1470 příspěvků 26.3.14 17:38

@Go-lightly
I hate you, my darling!

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 17:46

Ja som z toho, ako sa tu stále rieši prečo sa vyká taká zmorená, že oddnes všetkým onikám. :-D

Mirt
445 příspěvků 26.3.14 17:51

Mně se líbí, že si tu vykáme. Je mi 19 a přišlo by mi divné, kdybych tykala někomu, koho neznám a kdo je třeba mnohem starší než já. Neudělala bych to naživo, nedělám to tady. I kritika podle mě vypadá líp, když se říká zdvořile a s vykáním.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 17:53
@Doudou píše:
A ještě vtipnější mi přijde, když tu narazím na nějakou diskutující, která je zároveň na Votoči nebo Omlazení, kde si s ní normálně tykám a tady si vykáme. Trochu na hlavu.

On vás někdo nutí si vykat s někým, s kým jste se kdekoli kdykoli jinde dohodla na tykání?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 18:04

Upřímně řečeno, jak už padlo výše, sice chápu, proč se tady zavedlo vykání (my jsme ty kultivované dámy, žádný plebs v odrbaných botaskách přece), ale nechápu, jak to někdo může považovat za prostředek proti vulgárnosti nebo ostré kritice nebo něco v tom smyslu. Literární čeština se všemi svými finesami poskytuje tolik prostoru pro jedovatosti a zákeřné výpady všeho druhu, že nějaké ty vole je proti tomu skoro lichotka. A ne že by se tady ta možnost nevyužívala víc než hojně, vulgární slova tu ovšem sem tam padají taky. Tak co jako

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 18:09
@stricc píše:
Upřímně řečeno, jak už padlo výše, sice chápu, proč se tady zavedlo vykání (my jsme ty kultivované dámy, žádný plebs v odrbaných botaskách přece),
Ále kdeže, máš krátku pamäť. :-D Vykať sa začalo po tom čo sme tak nejak medzi rečou zistili, že niekto má -20 a niekto 60+.
Romana2002
1 příspěvek 26.3.14 18:13

Mě by tykání nevadilo.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 18:19
@stricc píše:
Upřímně řečeno, jak už padlo výše, sice chápu, proč se tady zavedlo vykání (my jsme ty kultivované dámy, žádný plebs v odrbaných botaskách přece)

Nemyslím si, že to je ten důvod. Já vnímám diskusi psanou stejně jako diskusi mluvenou, nebo písemnou korespondenci či psaní mailů a neumím se přenastavit jinak. Kdybych se nedejbože někdy logla na Omlazení nebo Mimimazar, budu tam vykat taky.
O tom, že vybranou mluvou lze sofistikovaně urazit naprosto bez problémů, myslím není sporu.

Doudou
1387 příspěvků 26.3.14 18:23
@stricc píše:
Tak to by mě teda zas nenapadlo tady pro forma vykat někomu, s kým si normálně tykám, to bych si připadala vážně dost idiotsky
@Lola píše:
On vás někdo nutí si vykat s někým, s kým jste se kdekoli kdykoli jinde dohodla na tykání?

Asi jsem se nevyjádřila přesně. Poměrně dost uživatelek chodí jak sem, tak na Omlazení a tam se tyká automaticky, nemusí se to tam nijak zvlášť „dohadovat“, ale zde se zase automaticky vyká, takže se stane to, že v jedné diskuzi si s někým tykám a zde vykám (on třeba nemusí vědět, že se „známe“ z Oml.).

birkin
1862 příspěvků 26.3.14 18:24

@Lola Vystihla jste to přesně!

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 19:07

@Giulietta aha, já tu od začátku nejsem, já si jen letmo vybavuju nějakou dávnou diskusi o tom samým a plamenné argumenty tuším lilip. Tak pardon, jako bych nic neřekla :-)

rice
356 příspěvků 26.3.14 19:08

Já jsem taky pro tykání, všude jinde tykám, protože všude jinde se tyká. Ale silně pochybuji o tom, že by se TADY NĚKDY NĚCO změnilo :) Na pekle se prostě vykalo odjakživa a myslím si, že je to spojené s místní koncentrací pozérství. Hodně místních diskutérek by tykání nepřekouslo, protože by ztratilo pocit vlastní důležitosti. Netiketa mluví jasně, na internetových fórech se tyká (jasně, že vykání a stokrát omílaná rádobyvtipná glosa „vy vole/ty vole“ nepovýší úroveň konverzace - tu totiž tvoří plénum, a pokud sem začnou nalejzat Lojzové z novinek, tak to tu půjde do kopru rychlostí světla. Jenže co by oni pohledávali na dámičkovském fóru, kde je kolikrát tak dusno, že se ani dejchat nedá, žejo? :) )
Druhý důvod možná tkví i ve věkovém složení, je tady spousta starších žen, které se tolik neorientují v prostředí internetu a pokouší se na internetová fóra implementovat obecné poučky z reálného života.

rice
356 příspěvků 26.3.14 19:13
@Giulietta píše: Ále kdeže, máš krátku pamäť. :-D Vykať sa začalo po tom čo sme tak nejak medzi rečou zistili, že niekto má -20 a niekto 60+.

Jenomže na drtivé většině fór má někdo -20 a někdo 60+. To přece není specifikum MP. Na MP tahle uctivá anomálie ve skutečnosti plyne z jiných důvodů, i když oficiální verzi si samozřejmě můžeme vytvořit jakou chceme ;)

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 19:14
@Lola píše:
Angličtina proto nekompromisně všem vyká

A já myslela, že v angličtině se tyká - nabídnutým/akceptovaným oslovováním křestním jménem.

@stricc píše:
Upřímně řečeno, jak už padlo výše, sice chápu, proč se tady zavedlo vykání (my jsme ty kultivované dámy, žádný plebs v odrbaných botaskách přece)

To je pregnantně vyjádřeno :-) Vidím to stejně a poněkud se tím bavím od své první návštěvy - z mnoha místních témat (či účastnic) ta úporná snaha o úroveň jen teče :-) Ale je to jedno, jsme přece na internetu, kde předstírá kdekdo kdeco :-)

Go-lightly
3429 příspěvků 26.3.14 19:15

@rice No já jsem psala na první stránce, že se mi nechce tykat právě proto, že stará nejsem. Aby pětadvacítka tykala šedesátce, kterou v životě neviděla, na to nemám žaludek. Fakt bych se v tom necítila.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 19:17
@Go-lightly píše:
@rice No já jsem psala na první stránce, že se mi nechce tykat právě proto, že stará nejsem. Aby pětadvacítka tykala šedesátce, kterou v životě neviděla, na to nemám žaludek. Fakt bych se v tom necítila.

no a to je ten problém, protože na normálních fórech se tohle neřeší, řeší se téma a ne to, kolik komu je a případně jestli má nějaký tituly. Což je fajn. Tady je to holt pekelné, no tak co.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.14 19:21

@rice Ja netuším aká je oficiálna verzia.:-) Okrem tohoto som nikdy nebola na žiadnom inom fóre, (raz som chcela na ten o tých parfémoch, ale neorientujem sa v tej tematike a tak som svoju otázku položila predavačke v Marionaude). Keď mi niekto bude na MP tykať, tak ma to nerozčúli, ale nepochopím prečo sa neprisposobí fóru na ktorý prišiel a prečo argumentuje-veď Fero skočil z 12 poschodia, tak skočme tiež.:-)

Dalmitka
1824 příspěvků 26.3.14 19:34
@ajujuška píše:
MOžno to nie je na dlhú diskusiu, no kto vie?
Navrhovala by som, aby sme si začali TYKAŤ, nie je to také formálne a príde mi to kamarátske.

Je mi ľúto, ale nezdá sa mi to ako dobrý nápad, dúfam, že všetko ostane pri starom. Mne vykanie absolútne vyhovuje a to nielen tu, ale tak celkove v živote. A nesúvisí to ani „s místní koncentrací pozérství“ ani so stratou „pocitu vlastní důležitosti“, ako to tu niekto napísal. Jednoducho nemám rada tie násilné kvázikamarátstva, ktoré začínajú tým, že „veď si potykajme, veď sme partia,…“ a to myslím nielen tu na MP.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek