Přijatelná cena za ušití šatů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
black mamba
16 příspěvků 15.2.13 19:27
priprava

Jeste pripominam, ze v cene prace byva krejcovska priprava, tj nite, vlizeliny, zipy… kdo sije, vi, jak to je drahe.

Katy_S
65 příspěvků 27.4.13 22:57

Mohla by mi nějaká švadlenka nebo znalá pekelnice odhadnout (velmi zhruba, ale já nemám opravdu ani ponětí ), kolik by u venkovské švadleny mohlo stát ušití takových nějakých podobných šatů? Ideálně oddělit materiál a práci, je možné, že si budu kupovat látku sama. Mockrát děkuji, vůbec nevím, co bych měla čekat, nebo zda se do toho vůbec pouštět :)
ukázky: http://www.veromoda.com/…n_GB,pd.html?…
http://www.veromoda.com/…n_GB,pd.html?…

MP blanka
2000 příspěvků 9.6.13 23:35

Som nielenže vyučená zákazková krajčírka, ale krajčírka s dlhoročnou praxou. Tiež som mala šťastie, že práca je mi koníčkom. Som natoľko sebavedomá / na základe výsledkov / že mám v názve firmy dodatok, že krajčírstvo pre náročných. Niektorých to mohlo aj odradiť, ale dá sa povedať, že som mala vždy dosť práce. Bohužiaľ, časy sa menia. Ľahká dostupnosť a bohatý výber, s nízkou cenou konfekcie na jednej strane, obecne rozšírená obľúbennosť nosenia čohokoľvek bez súdnosti, a určite kríza posledných rokov a nutnosť riešiť dôležitejšie otázky, rady aj mojich zákaznic preriedili. Som naozaj rada, že som už roky na dôchodku. Kedysi som si - až sa za to hanbím - naozaj počítala hodiny, ktoré som strávila nad zákazkou, a aj podľa toho som doľaďovala cenu.
Ale ako základ som si pracne zostavila prehľadnú tabuľku, kde pre každý typ oblečenia som mala stupnicu - základ, napr. jednoduchá sukňa bez podšívky. Ak si zákazníčka želala vrecka, podšívku, alebo iné strihové riešenia, všetko som to podľa tabulky pripočítala. Veľmi praktické, a aj som vždy vedela už v základe odhadnúť cenu. Na mojom cenníku však mám aj formulku o tom, že ceny sú orientačné, a v závislosti na materiálu a náročnosti postavy sa môžu upraviť. Šitie je skutočne veľmi náročné na čas, okrem iného. Ja šijem aj teraz, ale vďaka tomu, že už poberám dôchodok, prestala som sa stresovať tým, ako dlho čo šijem, môžem si dovoliť si so všetkým pekne vyhrať. To, že mám stálé aj nové zákazníčky / aj keď menej ako kedysi / je dúfam dôkazom toho, že viem aj ušiť, aj dobre odskúšať. Ale nechcela by som byť teraz mladá krajčírka - doba nepraje takej práci náročnej na dovednosť a čas. Je smutné, že sa niektoré krajčírky snažia získať si klientelu vyhlásením o tom, ušijú kostým už za… dampingovú cenu.

Linie
2020 příspěvků 10.6.13 12:41

MP Blanka - Souhlasí se vším. Krejčovina je náročná a nelze cenami konkurovat řetězcům. Ale asi jediná možnost pro nekonfekční postavy nebo pro výjimečný oděv.

ccci
50 příspěvků 10.6.13 13:16

@Linie Nemyslím si, že nelze konkurovat řetězcům. Z mého zákaznického pohledu jsou švadlenky jejich konkurence veliká, a to z několika důvodů. Za prvé, než oběhnu tolik obchodů, abych našla sedící kousek, uplyne víc času, než strávím zkouškami u švadleny. Za druhé, pokud bude oděv zpracován stejně kvalitně, nejspíš svou cenou v řetězci přesáhne cenu ušití u švadleny plus materiálu. Za třetí si mohu vybrat látku, střih, barvu a detaily podle sebe. No a nakonec, ta šance, že to, co sháním, nakonec budu mít, je u švadleny vždy vyšší, než v řetězci ;-)

Bugatti
4086 příspěvků 10.6.13 14:17

@ccci Naprostou souhlasím se vším. Na mladých dívkách se nekvalita tak nějak ztratí, jsou krásné samy o sobě, ale s přibývajícím věkem se to mění. Zejména pokud chce žena dobře vypadat i ve vyšším věku, potřebuje, aby oblečení bylo ušito z kvalitního materiálu, dobře sedělo a bylo kvalitně vypracované. To se v levnějších řetězcích nekoupí a v těch dražších už často cena převyšuje cenu materiálu a ušití. Navíc mám jedinečný model v barvě, která se mi hodí k ostatním věcem v šatníku a krejčová zohlednila určitou nekonfekčnost mé postavy.
Nedávno jsem si koupila ve slevě bavlněné letní pouzdrové šaty, ale musela jsem si je stejně upravit, protože mám spodní část těla o číslo menší než horní. Když spočítám, kolik stály před slevou a kolik času mne stála oprava (popřípadě přinesení ke švadleně, zkoušení a vyzvednutí), vyjde mi to zhruba stejně jako podobné šaty šité na míru.
Množství nekvalitních hadříků na pár použití mi vadí i z ekologických důvodů, raději si připlatím za kvalitní kousek, který mi vydrží pár (často mnoho) sezón.

Peta Robi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.13 12:20

Já mám teda doma šifonové antické za 2700 (v ceně je započítaná i cena podšívky). Šaty slouží už čtyři roky, takže investice se vyplatila…

MP estate
150 příspěvků 30.12.13 17:51

Nemate niekto dobry tip na krejcovu idealne Praha 4 alebo Praha 10? Potrebovala by som usit saty a sako do prace.

MP blanka
2000 příspěvků 31.12.13 14:50

Mám rada ženy, ktoré vedia, čo chcú, a ocenia, keď to dostanú. So všetkými dôvodmi, pre ktoré si táto početne menšia skupina dáva svoje šaty šiť súhlasím, a viem o nich. Zároveň si aj naďalej trúfam tvrdiť, že z existenčných dôvodov je povolanie dámska krajčírka na ústupe. S výnimkou možno väčších a veľkých miest, kde je aj viac žien, ktoré ich služby využijú. Takže ak je predmet tejto diskusie prijateľná cene za ušitie šiat, myslím si, že obecne bude iná z pohľadu krajčírky a iná z pohľadu zákazníčky. A myslím hlavne na tie, ktoré by to chceli mať čo najlacnejšie.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek