Jsem příliš hubená

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
yanulienka
382 příspěvků 10.12.12 15:29

@Alizon No jo, to máte asi pravdu. Možná je do jisté míry problém i v tom, že o tlustých lidech se většinou předpokládá, že o tom přece ví a tudíž není potřeba je na to upozorňovat, kdežto u hubených mají lidi strach právě z těch psychických poruch, a proto radši dotyčnou upozorňují, jak je hubená a ani je nenapadne, že by ji to mohlo naštvat nebo urazit, v případě, že je hubená přirozeně a naopak by ráda přibrala…

janiiiv
781 příspěvků 10.12.12 16:43

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:48

janiiiv
781 příspěvků 10.12.12 17:03

.

Nitty
112 příspěvků 10.12.12 17:39

@JedovatéHádě Vida…tak člověk si asi nikdy nevybere a vždycky bude terčem něčího zájmu. Ale jsem ráda, že máte svoji hlavu. Ikdyž je to možná trochu klišé, přijde mi že s věkem člověk opravdu dostane jistý nadhled a nenechá se tak jednoduše ovlivnti. Jen mě tak napadá, nemáte v rodině spíše silnější typy? Lidé mají tendenci považovat to, co vidí kolem sebe za normální a všechny vyjímky za špatné ikdyž to tak být nemusí. U nás má nějaké to kilo nadváhy snad každý a polovina rodiny drží neustále různé diety/nakupují cvičící stroje…no, moc se tam nehodím :D

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 17:52

@janiiiv To s tim, že ženskou musí bejt za co chytit mi řiká brácha pokaždé když si přivedu domů přítelkyni jako lunt a já mu zas říkám, že takovou pitomost může říct jen kluk, co nikdy nepoznal lásku štíhlé baletky :D (ani jeden to nemyslíme nějak zatrpkle, prostě se nad tím pousmíváme a sme rádi že máme každej jinej vkus -DÍKY BOŽE!:D ).

Co se BMI týče, je to hodně generalizovaná míra, ale na 99% populace funguje a je to základní rozpoznávací údaj u váhy. To že máte podváhu může opravdu znamenat (a zřejmě znamená oproti průměru), že máte podváhu, což ještě notně nemusí znamenat, že jste v nějaké zdravotně ohrožené skupině, ale je to rozhodně důvod pro to prošetřit, jestli vaše tělo dostává co má a hlavně jestli s tím umí zacházet.

A co se úsudku lidí týče, je těžké jim v tomhle něco zazlívat. Náš první dojem, který staví na našich předchozích zkušenostech je strašně důležitý a nedá se ignorovat (kdo tvrdí že nedá na první dojem to buď nedomýšlí, nebo je pokrytec). Na druhou stranu slušnost by nás měla občas plácnout přes pusu a donutit nás se zamyslet, jestli hned vypustit první co nás napadne, nebo trochu přemýšlet nad tím, jestli tu nejsou ještě další důvody. A to je to, co vidím jako největší problém. Někteří lidé prostě neumí bejt slušní a taktní.

Nitty
112 příspěvků 10.12.12 18:11
@Kerstin píše:
Rozdělila jsem to tahle divně do bodů, snad je to přehledné

1: Tohle slýchávám pořád.. nikdy nevím, co na to říct. Jednou mi bylo řečeno, že mám nohy jako hajzlový pavouk. Se vší grácií, pěkně od srdce. A řekl to kluk. :) Jinak „jsi jako pírko“ nebo „vždyť tě to odfoukne“, „bacha, ať se nezlomíš“, „ten kufr je větší než ty“, „vypadáš jako figurína ve výloze“… na denním pořádku. A lidé, kteří to říkají, si mysí, jak mi děsně lichotí. Takže se nemůžu bránit a můžu tak akorát přikyvovat, ne-li snad rovnou děkovat :)

2: Když jsem si dovolila u přítelovy rodiny si říct o menší porci (vždycky jím míň), tak se mě zeptali, jestli jsem anorektička. Úpně normálně :) Však co, jenom se ujišťujou, žejo…

3: Přesně - čím víc toho je, tím hůř se to snáší. Naštěsí si mé okolí už zvyklo, že jsem jaká jsem. Chodím do posilovny, na střelnici, jezdím na motorce, horolozím - nejsem žádná křehotinka a ráda to všem říkám :D

4: Cvičení se vážně neboj, taky jsem si mysela, že akorát ještě víc zhubnu. Co jsem začala cvičit, tak nedopnu některé sukně - a jím pořád stejně! :)

Amen amen, mluvíš mi z duše. Křehotinka…tak s tím jsem bojovala pár let zpátky, když jsem toužila po nezávislosti :D Jde to ale těžce když má okolí dojem, že se zlomím při něčem náročnějším. Teď jsem zlenivěla, takže už to celkem vítám :D
Bezva, důvody pro cvičení už mám, teď jen najít tu pevnou vůli :D

@Maravelo Když já mám pocit, že po takovém posilování lýtek budu vypadat jak cyklista nebo fotbalista. Kost a u toho uzel svalů :D Což mi přijde teda ryze neženské :D Děkuji za tipy… s tím kolem jste mě moc nepotěšil. Když už, tak rovinky vyhlídkovým tempem a běda, jak to začne stoupat! Navíc jsem od přírody celkem lenivá bytost (jeden by řek že s takovou nebudu mít problém přibrat že…)takže to abych překecala samu sebe a pak ještě vytrvala :D Ale beru si vaše rady k srdci. O odborníkovi jsem už uvažovala, jenže pořád jsem se nerozhoupala protože se moje nálady neustále pohybují z „probůh dělej něco“ do „ještě to není tak zlé“.
K vašemu dotazu na oslovování…rozhodně to přítelkyni neříkejte na začátku vztahu. Pokud už má své vlastní pochybnosti, tak tímhle bude jen uvažovat jak moc to myslíte vážně a jestli vám to vadí a jestli se vám vůbec líbí a jestli a jestli a jestli… Jinak pokud to později budete pronášet s láskou nebo jen v rámci škádlení tak už by problém neměl být:)

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 19:04

@Nitty No tak nohy jako fotbalista nebo cyklista fakt mít nebudete :D To byste minimálně rok musela tak neskutečně dřít a jíst vyváženě, že to už neni sport, ale čisté mučení! -To je to stejně, taky jsem Honza co rád leží s buchtama na peci, ale trvá 3× týdně 20 minut v případě toho kola a to se dá vydržet, zvlášť když pak vidíte ty výsledky :D Rozhodně líp strávený čas než hodina seriálu „Cesty domů“ :D

Co se odborníka týče, přesně vám rozumim. Taky mi přijde divné za někym ohledně toho (u mě čehokoliv :D ) chodit, protože vůbec nevím, co mě tam čeká a jestli mi vůbec pochopí (pochopí vás a pokud s tím nemáte zkušenosti, je to lepší a rychlejší než to googlit), teď kde to začít hledat, jak ho oslovit, jak se na mě budou tvářit až tam přijdu jako cácorka, vždyť o tom ani nic nevím… Taky sem si tím prošel a ačkoliv řada z nich se zdá mít velmi opodstatněné kořeny!!!JSOU TO NESMYSLE!!!:D Důležité je ZAČÍT!

Ty možnosti tu jsou (např. různé tvarovací fitness programy na doma typu P90X -i když ten pro vás zrovna úplně ideální neni, je to samej shred a cardio, čili spalovací :D ale dá se najít nebo si z toho vybrat co potřebujete. Ty cvičení trvají cca hodinu, tak když vyhodíte cardio, plyometrics dáte 1× za 14 dní, lepší než nedělat nic. Navíc třeba zrovna v P90 je naprosto výborný cvičení na protahování, „core“ a záda což minimálně to když si vezmete a skombinujete to pak s tím kolem, nemusíte mít strach, že si pochroumáte záda nebo si uděláte něco s nohama).
A pokud seberete trochu odvahy: zavolat třem osobním trenérkám co si vygooglim trvá 15 minut, sjednat si s jednou schůzku je raz dva a pak už tam prostě dojít musíte! :D Zejtra, místo odpovídání na modnimopekle, a je to :D

Kdysi jsem na TEDu viděl skvělý proslov. Tady je:
http://www.ted.com/…30_days.html

Rosalyn
925 příspěvků 10.12.12 19:10

@Maravelo Ad lýtka - nebo se s nimi narodit, jako já. :-)

Rahja
164 příspěvků 10.12.12 20:29

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:29

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 10.12.12 21:12

@Maravelo jj, taktu se stále učíme a to, že ženě s vyšším BMI nebudete říkat „pocem ty má kuličko“ když jí nechcete ublížit už se taknějak ví, ale že oslovení „ty moje vyžle“ může taky dost nepěkně mrzet, to myslím ještě spousta lidí (spíš teda mužů, u žen je upozorňování na podváhu „sokyně“ klasická známá podpásovka) neví. pokud chce někdo lichotit, tak myslím lepší je adresně na určitou tělesnou přednost - ženám typicky na krásné vlasy, oči, štíhlý pas, drobnou nožku etc. oslovení „hubeňoure“ může potěšit ženu držící hubnoucí dietu, ale i to je dvousečná zbraň, protože se pak nejistě bude ptát: „myslíš to vážně? asi bych měla ještě shodit viď?“

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 22:17

@viktorka_od splavu A tak sem se rozhodl že na to kašlu :D Přemejšlel jsem o tom, myslím že jsem hodně taktní ale taky upřímnej a prostě jsou věci, se kterýma se musí člověk taky trochu popasovat sám. Samozřejmě pokud uvidim, že jí to je proti srsti, nikdy odemě neuslyší o tom ani zmíňku, ale hrát si na to, že drobná není, to teda taky dělat nehodlam. Nedělam to u ras, nemam problém říct černochovi že je černej (nejsem rasista, nikdy ne jako urážku, i když kamaráda indiana si občas dobíram :D ) nevidim důvod, proč bych měl hrát něco tady. Takt je myslim si jedna věc, ale neupřímnost v podobě tichého našlapování kolem horké kaše druhá. Ani jedno asi ve vztahu nemá svoje místo a myslim, že @Kerstin to hezky popsala s tím koťátkem, kdy je na každém, najít si zřejmě tu určitou hranici, kde to ještě je vpořádku :-)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 10.12.12 22:31

@Maravelo „drobná“ a vyžle nebo hubeňour nemusí v ženským uchu znít stejně, ale věřím, že to vyladíte upřímně k oboustranné spokojenosti:-) jen berte v potaz, že nelibost jsou ženy zvyklé tajit, obzvláště v počátku vztahu a pak se to už nějak veze.
barva kůže kámoše indiána a váha přítelkyně není ažtak to samý, nicméně pokud to první vidíte jako nepodstatnou věc vhodnou k žertování (což mezi chlapama asi může být), tak to druhý, jestli to vidíte jako „horkou kaši“ a máte k postavě přítelkyně od počátku výhrady, je lepší vyjádřit hned a případně se na to vykašlat rovnou. nebo na to zapomenout navždy:-))
a ne, fakt to není fér. život není fér.

janiiiv
781 příspěvků 10.12.12 22:34

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:47

Jetthro
1132 příspěvků 10.12.12 22:47

@Maravelo Presne tak, zalezi na cloveku jestli mu takove osloveni od partnera ktery tim nemysli nic spatneho vadi i tak nebo ne..mne se treba kvuli ekzemu dost loupe kuze na obliceji a pritel mi kvuli tomu rika hadatko :)

Eye
276 příspěvků 10.12.12 22:59

@janiiiv he :) jsem odjakživa štíhlá a v nemocnici mi předloni konečně dali pořádně najíst!!! nějaká dobrá duše za mnou vyslala nutriční sestru, a ta mi zařídila vydatné porce. na dětském oddělení jsem před lety hladověla, rodiče mi museli nosit další jídlo z domu (ano, jedla jsem i to nemocniční, dávali ale malé porce).

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 23:05

@viktorka_od splavu tak to prrr, nikde jsem neřekl, že k ní mam nějaké výhrady! naopak všude řikam, že to vždy používám jen v dobrém :D janiiiv to popsala podstatně výstižněji než já si myslím, obzvláště tou parafrází kofoly :D

@janiiiv Já přesně taky nevim proč jsem na „lunty“ :D Je to víc věcí najednou, ať už to, že mi její šíje přijde ženštější, že se mi líbí když jí schovám celou k sobě do náruče naproti tomu že ona se kolem mě umí ovinout :D Že cítím ten kontrast že já jsem ta mužská, těžká část a ona ta elegantní jemná ženská. Prostě mi to v tý hlavě k sobě pěkně štymuje :D

janiiiv
781 příspěvků 10.12.12 23:17

.

Kerstin
516 příspěvků 10.12.12 23:26

@Rahja tak to je síla..

tajinka
112 příspěvků 10.12.12 23:35

..

Příspěvek upraven 11.01.16 v 01:19

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 23:49

@janiiiv tak to já bych si na jihlavu mohl stěžovat a taky to dělam :D když jsem přišel (spíš mi tam odnesli spolubydlící, protože sem nemohl nic moc) na pohotovost s tim, že sem myslel že se mi rozskočí hlava a vytečou mi oči z ďůlku z toho jak mi bolela, seděl jsem v čekárně půl hodiny s teploměrem v podpaží co mi tam 3 sestry kecající na recepci dali, zatimco si povídali o tom jak s přítelem pekli bábovku a další půl hodinu než se uráčili zvednout telefon a zavolat doktora, že tam vůbec někdo je za nim. Ten mi řekl, že správnej doktor tam neni, ale že mi prohlídne on. Na bolest hlavy jsem dostal kompletní tělesnou prohlídku včetně prozkoumání, jestli nemam slepák! a dorazili mě větou, že potřebují muj souhlas na rektální vyšetření. NA BOLEST HLAVY! :D Jsem dost veselé nátury a i když mi je hodně zle, nepřechází mi humor, ale všechno má svoje meze! :D To sem samozřejmě odmítl, konečně po dvou hodinách jsem dostal injekci proti migréně a odporoučel se domů kde to díky injekci (nebo možná z šoku) přešlo :D

janiiiv
781 příspěvků 11.12.12 00:11

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:46

JarkaJar
432 příspěvků 11.12.12 08:23

Možná že ty narážky na hubenost od kamarádek mají často jednoduchou příčinu: závist.
Hodně mladých děvčat dnes by chtělo mít modelkovskou hodně štíhlou postavu a třeba k tomu nejsou od přírody uzpůsobené. Místo aby řekly: to máš fajn, že jsi tak štíhlá, začnou rejpat. Nemyslím otázky babiček, matek a starších tet, ty to asi myslí častěji jako starost o vás. Ale každý by měl přestat s upozorňováním na něco, co druhému není příjemné. A když se v tom někdo vyžívá, je na místě vymyslet si, co mu odseknu.

Alizon
1235 příspěvků 11.12.12 09:27
@Nitty píše:
@Maravelo Když já mám pocit, že po takovém posilování lýtek budu vypadat jak cyklista nebo fotbalista.

Nebojte se nebudete, to byste musela OPRAVDU MAKAT jak pise Maravelo. Ja mam lytka hubena dost (koupit treba kozacky je temer nemozne)a kdyz jsem se jednu dobu rozhodla s tim neco udelat, delala jsem jednak cviky v posilovne (pristroj kde clovek sedi a nohama odtlacuje plosinu - je to vlastne cvik na zadek a stehna - mate delat drepy) - ja si ho upravila na lytka - s tim ze jsem si plosinu posunula a delala jen „vypony na spickach“. A nebo jsem cvicila doma na schode, vypony na spickach, rano a vecer - treba 100 x. Z 30 cm jsem se po nejake dobe dopracovala na 32 cm obvodu. Vzhledove nic moc, ale alespon uz mi kozacky neplandaly tolik kolem nohy. Ze by mi tam narostl nejaky obludny sval a vypadala bych jako fotbalistka o tom se neda mluvit:)

Alizon
1235 příspěvků 11.12.12 09:30

@Maravelo
Jeste me vcera napadlo s tim oslovenim „vyzlatko“. Zkuste si odpovedet pomoci teto otazky: Kdyz budete mit pritelkyni s nadvahou, ktera se ji nebude libit a bude se treba snazit zhubnout (vychazim tady z predpokladu ze vasi hubene pritelkyni ta hubenost vadila)- budet ji taky oslovova „tloustiku“ nebo „baculko“? Jestli ano - tak te hubene rikejte vyzlatko, jestli ne - tak si to vyzlatko odpustte, vyjde to podle me zhruba nastejno:)

Osmikraska
670 příspěvků 11.12.12 09:48

@Alizon
To je docela dobré, a po jaké době cvičení jste dosáhla tady toho zvětšení o 2 cm? Nebudu si o sobě dělat iluze, že bych cvičila dvakrát denně, ale zvládla bych možná jednou denně těch 100 výponů na špičkách…

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek