Jsem příliš hubená

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
blacken
2464 příspěvků 30.6.12 20:18

A vy nevidíte rozdíl v tom, když si někdo může za něco sám a když to někdo nemá šanci ovlivnit? A nedělím to na hubené tlusté, to jsem se snažila vysvětlit. A spíš jsem se snažila vysvětlit, že jakýkoliv komentář něčí postavy je mimo - ale přesto rozdíl vidím.

btw. psala jsem, že takové kecy už neposlouchám, ale hubené holky v mém okolí ano

MP Barbucha
3716 příspěvků 30.6.12 20:21

@blacken
Je úplně jedno, kdo má jakou postavu a proč. Komentovat to je nevychovanost. Říci anorektičce, že by se měla najíst, má asi takový efekt, jako házení hrachu na zeď. Tlustý člověk o sobě ví, že je tlustý. Nepotřebuje to slyšet a nepomůže mu to.
Já jsem se s přístupem „Ty už nejez“ setkala docela nedávno a kdo mě teď na srazu viděl, ten dosvědčí, že tlustá nejsem. Byla to prostě snaha mi ublížit (povedlo se).

MP Barbucha
3716 příspěvků 30.6.12 20:22

@blacken
To, nakolik si kdo za co může sám je otázka, kterou zatím nerozřešili ani filosofové…

blacken
2464 příspěvků 30.6.12 20:23

@MP Barbucha Ale vždyť to píšu ve všech příspěvcích - že jakékoliv komentáře ne. (Nikdy jsem nikomu neřekla, že nemá jíst nebo se má jít naopak najíst). Ale nezastírám, že v tom vidím rozdíl.

blacken
2464 příspěvků 30.6.12 20:29

@MP Barbucha Tak jinak - když budu mít hnusné nohy a vezmu si minisukni - holt budu muset být smířená s tím, že je ostatní uvidí a budou je možná i komentovat. Když mi to vadí, vezmu si něco lichotivého = můžu si za to sama. Když budu hubená a budu normálně jíst, nebudu odbíhat do koupelny po každém jídle, tak nevidím důvod, proč by měl někdo komentovat moji váhu. Když budu tlustá, budu zdravě jíst, tak taky nevidím důvod. Ale holt když se budu při každé rodinné oslavě cpát zákuskama/ chodit zvracet, tak musím počítat stějně jako s hnusnýma nohama, že se najde dobrák, kterej mi to dá sežrat. Je to stejné s ošklivým oblečením - taky za to ti lidé třeba nemůžou, ale přesto se to tu komentuje. Atd. (ale to už je OT, líp už to stejně nevysvětlím) :-D

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.12 20:51

@blacken ako viete že si tá tlustá holka ten hamburger ktory ste ju vy videla jesť nedala prvykrát v tomto roku? Že do tohoto hamburgera jedla zdravo? A ako viete že hubená nezvracia? Žiadna anorektička nezvracia tak že o tom niekto vie. Vo Vašom prípade Vám odpustia aj krivé nohy, aj váhu 45kg, Vám by mali dať najavo že ste blbá od prírody, ale to je tiež spoločensky neúnosné, tak máte šťastie.

blacken
2464 příspěvků 30.6.12 20:53

@gulietta Vzdávám se:-D Nepochopila jste ani jednu část - nemám ani křivé nohy, ani 45 kilo a ani mnou vysvětlovaný rozdíl nebyl pochopen:-D Nevadí

blue0015
358 příspěvků 30.6.12 21:16

No…já jsem si na základní škole prošla šikanou, když jsem každý den slyšela, jak jsem tlustá, že mám velký zadek…Když se teď dívám na své fotky z těch dob, nechápu, neměla jsme ani kilo nadváhu, ale asi jsem měla prsa a boky v době, kdy ještě spolužačky měly spíš chlapecké postavy, jinak mi to nejde do hlavy. A hodně dlouho mi trvalo, než jsem se s tím vyrovnala a nějak jsem samu sebe přijmula i se svou postavou ( a ještě pořád mi to někdy dělá problémy). Umím si představit, že pro hubenou dívku je stejně hrozné poslouchat narážky na svou hubenost.

bubun
83 příspěvků 30.6.12 21:23

@blue0015
Přesně, jak už tady psala MP Barbucha, v pubertě každý něco řeší, a stupidní poznámky nevyzrálých spolužáků tomu nepomůžou (naopak, někdy by to dotyčný ani neřešil, takže ty poznámky to spíš „nastartují“).

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.12 23:52

@gulietta Semtam si toho všímám, někdy mi to u některých odpovědí také tak připadlo…

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.12 23:56

@bubun Lze na to říct: A ty jsi nevychovaná? A vy jste drzá? - To by se zlobily, že?

bubun
83 příspěvků 1.7.12 00:17

@Šošana
No, to by se asi zlobily/i :)
Hlavně by to nemělo žádný efekt.

Jinak kontext opravdu nechápu. Mluvila jsem obecně. Mám jen podobné zkušenosti, a jak jsem psala výše, že jsem nedávala nikomu moc šancí se mi nějak vysmívat.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.12 00:19

@bubun Omlouvám se, pokud jsem reagovala mimo kontext.

bubun
83 příspěvků 1.7.12 00:41

@Šošana
Pardon, ono to asi není mimo kontext, ale v první chvíli mi to nedošlo, byla jste o krok napřed :) Já jsem totiž předtím nepsala o tom, jak je možné na ty výroky reagovat a jak je odpálkovat - ani o tom, že to jde. A určitě to jde. Ale reakce „ty jsi nevychovaná“ podle mě nikoho moc nezarazí, nezastaví ve výsměchu.
Pointa byla spíš v tom, že i když si vytvoříte nějaký ochranný krunýř, tak se vás ty poznámky stejně dotýkají. Můj názor.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.12 00:47

@bubun Možná máte pravdu. Já mám zase zato, že je třeba vytýčit hranice. Někteří je třeba ještě nějakou dobu nebudou ctít, ale už o ně zakopnou. Už jim to bude poněkud nepříjemné. Jinak si budou troufat pořád víc a připadat si, jak trefně komentují.

bubun
83 příspěvků 1.7.12 01:04

@Šošana
Ano, to určitě, hranice jistě. Jsem pro. Jsem i pro vymizení šikany, čehož se ale asi nedočkám.
Ale stejně, já jsem nikde nepsala, že na ty poznámky se nemá/nedá reagovat. Já to taky dělala a určitě to bylo ku prospěchu (mému). Jen si myslím, že poznámka typu „ty seš tlustá“ a na to reakce „a ty zas drzá“ bolí rozdílným způsobem. Aspoň když je vám třeba čtrnáct, nebo když u toho třeba jsou ještě svědci, na kterých vám záleží.

bestia
2300 příspěvků 1.7.12 03:24

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:40

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.7.12 07:49

Myslím, že toto je jeden z důvodů, proč se spousta žen „zošklivuje“ vlastními slovy. Raději neustále samy vzdychají, že jsou tlusté, ošklivé atd. Nejlépe to ještě přeženou. Pak je šance, že je lidé naopak budou přesvědčovat, že zas tak tlusté nejsou atd…

Sibyla
2646 příspěvků 1.7.12 08:44
@MP Barbucha Ba, to se stalo jedné známé, bývalé modelce, na svatební hostině její sestry v nóbl hotelu. DOnesli jim nádherný stejk a ona vzdychla: „Ach, já bych už neměla, jsem moc tlustá,“ jen aby ji pánové zahrnuli komplimenty. Místo toho se ozvala sestřina tchyně, značně neomalená osoba: „Tak vy to nebudete, Haničko? Tak já to snim, ať to nevyhoděj!“ Natáhla se přes stůl, shrábla jí maso z talíře a spucla.
@bubun píše:
Ta slečna, o které píše Sibyl, se musela něja vyzývavě chovat a oblékat nebo tak něco… nevím, nebo byla víc přístupná?

Právě že ne, podle mě absolutně nepřitažlivá, policajtská dcera, předsedkyně SSM, vystupování jak Švorcová. Já si to neumím vysvětlit ničím než prsy. Ovšem sebevědomím oplývala, to ano. Později o ni zájem nebyl, známosti, pokud vím, neměla.

bubun
83 příspěvků 1.7.12 09:54

@Sibyl
Tak to je pro mě taky nepochopitelné :)

@Sibyl píše:
@MP Barbucha Ba, to se stalo jedné známé, bývalé modelce, na svatební hostině její sestry v nóbl hotelu. DOnesli jim nádherný stejk a ona vzdychla: „Ach, já bych už neměla, jsem moc tlustá,“ jen aby ji pánové zahrnuli komplimenty. Místo toho se ozvala sestřina tchyně, značně neomalená osoba: „Tak vy to nebudete, Haničko? Tak já to snim, ať to nevyhoděj!“ Natáhla se přes stůl, shrábla jí maso z talíře a spucla.

Ha ha ha! Úžasné! Tak v tomhle případě mě neomalenost pobavila :-)

Wiolla
586 příspěvků 1.7.12 10:04

@Sekhmet Tohle ale přece není otázka fyzického vzhledu. To je o vnitřním nastavení (Vašem). Já mám 180cm a 69kg (vel. oblečení 40, bot 42), takže něco vím o tom, být OBROVSKÁ, nikdy jsem nebyla něžná víla. ;-) Ale jsem se sebou (relativně) spokojená. A chlap mi včera zrovna říkal, když mě viděl nahou se převlíkat, že se mu líbím čím dál víc! (a to za těch 15 let co jsme spolu vypadám skutečně nejhůř, teď po 2 dětech, s 10 kg navíc než když jsme se poznali, s vytahaným břichem, svaly jako blátíčko…)

Buď se nemáte ráda, anebo si vybíráte mezi špatnýma chlapama…

Wiolla
586 příspěvků 1.7.12 10:08
@Sibyl píše:
Bohužel. Já mám 165, a když si vezmu podpatky, shlížím mnoha mužům na pěšinku, a vidím, jak je jim to nepříjemné.

Cože? To se pohybujete mezi trpaslíkama? :-D Mám sestřenku, která měří 183cm a podpadky nosí. Když jsem se jí na to ptala (protože já se jim při 180cm vyhýbala), tak mi řekla: Nemůžu za to, že nevyrostli. ;-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.12 10:12

@bestia nie, je neprijateľné strefovat sa do kohokoľvek. Ak pritiahnem podanie Blacken za vlasy, tak to znamená že po havárii auta do stromu, prídem a pomožem spolucestujúcim. Na strane vodiča otvorím dvere a kopnem doňho so slovami „za haváriu si možeš ty sám, tak si pomož sám.“

Wiolla
586 příspěvků 1.7.12 10:34
@blacken píše:
@viktorka_od splavu Evoluční biologie to vysvětluje tak, že se každý druh snaží zprůměrovat - není výhodné se zvětšovat ani zmenšovat a proto si drobné samičky vybírají veliké samce a naopak… prostě každý hledá, čeho se mu nedostává…

Já při své výšce 180cm jsme potřebovala chlapa, co bude vyšší než já. Abych se cítila dobře, abych měla pocit „drobné ženy co potřebuje ochraňovat“, když už ne křehké víly… ;-)

Jako ne, že by to bylo jediné kritérium, ale pokud postavím vedle sebe 2 chytré, hodné, veselé chlapy a jeden bude menší než já a jeden větší, zvolím toho většího… (a že k tomuto vybírání skutečně došlo) Možná se to může zdát malicherné, nehodné inteligentně uvažujícího člověka, ale pro svoji vnitřní spokojenost jsem to potřebovala. S menšími chlapy mi prostě nebylo dobře, pořád jsem to řešila…

Edit: chtěla jsem tím říct, že si myslí, že navzdory inteligenci, hodnotám, preferenci toho jaký člověk je, než jak vypadá, tu u mně zafungovala právě ta evoluční biologie… (akorát že jinak, ne směrem zprůměrovat to, ale mít ještě silnějšího/většího samce, než jsem já sama ;-) )

blacken
2464 příspěvků 1.7.12 13:45

@Wiolla Ono to u lidí celkově asi u samiček nefunguje, protože málokterá samička snese menšího samečka :-D Ale u chlapů to podle všeho funguje líp… Holt máte tendence zvětšovat potomstvo;-) Otázka je, jestli by další generace zase neměla tendenci zmenšovat :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek