Přírodní zábaly na vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
Gräfin
2642 příspěvků 28.02.13 20:24

@CandyKendall tak jsem se pečlivě prozkoumala, po 2,5 týdnech se mi spodní řady opravdu zdají delší, ale pořád zůstávají tenké. I když dřív teda nebyly vidět vůbec :)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 28.02.13 20:49

@DanielaS dovnitř vlasů určitě ne:-) jen prostě na naší kůži běžně žijí různé organismy, některé se živí taky kožním tukem. obvykle nedělají vůbec žádné problémy, žijí s námi v příměří. přísun zvýšeného množství jejich krmiva to sám o sobě asi nemůže zvrátit, ale pokud už by nějaký problém byl, mohlo by ho to zhoršit (seborhoickou dermatitidu např)
@Gräfin touché:-))

modra_kocka
903 příspěvků 28.02.13 20:53
@Gräfin píše:
Tipnu si, živil se naším živočišným tukem?

No dobře, máš pravdu, v mazu je vlastně taky tuk. Ale to pořád nevysvětluje, proč by se měl hladově vrhat na rostlinné oleje :)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 28.02.13 21:06

@modra_kocka možná potvora nedrží dietu a bere co dům, teda vlastně hostitel, dá?;-)

Gräfin
2642 příspěvků 28.02.13 21:06

@modra_kocka tak když je hlad :)

ne to je vtip, s biologií jsem skončila v 9. třídě základní školy a o patogenu ve vlasech slyším dneska poprvé

modra_kocka
903 příspěvků 28.02.13 23:28

@viktorka_od splavu je to vegetarián :D

@Gräfin já taky právě, úplně jsem se lekla a začala googlit. Zatím nic :(

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 01.03.13 12:48

Hm… wiki

Tala
246 příspěvků 12.03.13 14:57

Uz dlhsiu dobu si raz tyzdenne preolejujem vlasy, zacinam vsak pozorovat, ze mi vlasy priserne elektrizuju pocas olejovania, kazdym razom je to horsie. Prve olejovania boli vsak bez problemov a typ oleja ani sposob nanasania som nezmenila, tak neviem…
Mate s tym niekto skusenosti? Ako s tym bojovat?

Pouzivam olivovy olej, do ktoreho kvapnem niekolko kvapiek cajovnikoveho oleja. Vzdy som si dlane o seba trela, aby sa zohrial a takto to rukami vmasirovavala. Skusala som netriet dlane o seba, studeny olej je vsak tuhy a tazko sa nanasa, skusala som ho kratko zohriat v mikrovlnke, aby som sa zbytocnemu treniu pri nanasani vyhla, ale tiez nepomohlo, tak si neviem rady.

@viktorka_od splavu Aku mas skusenost s kokosovym olejom po dlhsej dobe? Chcela som si ho kupit, nasla som v jednom cinskom obchode flasku s kokosovym olejom, to vsak bola tuha biela hmota, nieco ako pasta, tak som si nebola ista, ci je toto ta spravna konzistencia. Akej konzistencie je Tvoj olej? Nerada by som kupit nieco, co mozno nie je najcerstvejsie. Navyse flaska mala uzke hrdlo, v ktorej clovek prepoklada nieco, co sa da liat a nie pastu, co by sa tazko vyskrabavala uzkou lyzicou.

modra_kocka
903 příspěvků 12.03.13 15:01

@Tala není to sice otázka na mě, nicméně: kokosový olej tuhne při teplotě cca 25°, a to na bílou hmotu, vzhledově podobnou sádlu. Při teplotách vyšších než 25° je tekutý.

Tala
246 příspěvků 12.03.13 15:09

@modra_kocka Dakujem za info. Presne takej konzistencie to bolo, tak uz sa teda nemusim bat, zajdem pon a vyskusam.

DanielaS
4910 příspěvků 12.03.13 16:23
@Tala píše:
Pouzivam olivovy olej, do ktoreho kvapnem niekolko kvapiek cajovnikoveho oleja. Vzdy som si dlane o seba trela, aby sa zohrial a takto to rukami vmasirovavala. Skusala som netriet dlane o seba, studeny olej je vsak tuhy a tazko sa nanasa, skusala som ho kratko zohriat v mikrovlnke, aby som sa zbytocnemu treniu pri nanasani vyhla, ale tiez nepomohlo, tak si neviem rady.

Ja teda ve fyzice kovana nejsem, ale olej je nepolarni, ze by se trenim v dlanich nabijel?

Toreadora
4 příspěvky 12.03.13 21:25

Březova voda! Koupila jsem ji v DM, po umyti se nakape ke korinkum a na pokozku hlavy a masiruje se. Nechavala jsem chvilku pusobit, tak 5 minut… A pak oplachnout. Vlasy mi zacaly podrustat novymi, takze mi to na hlave zhoustlo :)

lucy03
3 příspěvky 29.10.14 22:30
olej na vlasy

Já si dávám občas jenom olivový olej do vlasů, asi před půl rokem jsem sehnala v kauflandu menší balení oliv. oleje tera creta s rosprašovačem, vypádá to jako gliskur :-D Normálně si to jenom nastříkám trochu do vlasů, smotám si do turbanu a chvilku nechám. Je to super, vlasy to dodá šťávu :)

miluna71
1 příspěvek 01.01.15 12:16
přírodní zábaly na vlasy

Tak jsem to tu pročetla a jelikož se věnuji bylinkám od sirupků na kašel imunitu a podobně, taky mě zajímalo jak bylinka a vlasy..souhlasím z heřmánkem i vnitřně..kopřiva je hodně dobrá i na vlasy, dělám z ní i pletové masky přidávám tedy i další bylinky. Kopřiva je však nejvíc a i na plet funguje dokonale..přidáním bezu dokáže i zbavovat akne a vrásek tak i na vlasy je naprosto super.Ale pouze na tmavé vlasy, když se udělá odvar z kopřiv a přidá se trošku octa..malinko a jakého-koliv vlasy se fakt lesknou a vypadají super, ale nepoužívat prosím na světlé vlasy, pokud je chcete mít světlé dále. Po kopřivě mají tendenci tmavnout v odstínech, pokud to budete používat dlouho. Tak na světlé heřmánek a může být i ten ocet..pokud máte lupy tak tymian, já tedy dělám tymianový olej a ženský si do něj přidávaj ocet také…ty vajíčka ve formě napatlat si majolku to taky funguje, ale je fakt, že dlouho nechcete kvůli zápachu jíst ani bramborovej salát..cítíte to dlouho a holky ten oliváč je dobrý. Nedivte se, že vlasy jsou tzv. tvrdé..musí to být vždy pár kapek a vždy s něčím…nějakým odvarem..přeji krásný nový rok všem tady

kristinnnn
1 příspěvek 05.12.15 22:41
olivový olej

Ahoj.
na každé vlasy se hodí něco jiné. Já mám třeba jemné a suché vlasy, takže si dělám zábaly z olivového oleje kupuju ten ve spreji, a nastřikám si ho na vlasy a vmasíruju dovnitř. pak třeba 20 minut nechám a umyju si vlasy šamponem, protože jinak olej nevymyješ.
Pokud máš ale spíš mastnější vlasy, tak ti olivový alej asi moc nepomůže.. :)

svjetlo
5 příspěvků 04.03.16 13:55

Používám řadu Capillan a nemůžu si ji vynachválit. Má tu někdo podobné zkušenosti?

zdena l
76 příspěvků 2 inzeráty 05.03.16 18:42

avokádový olej a pár kapek rozmarýnové esence

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek