Prirodzenosť vs. Umelosť/výraznosť

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Rosalyn
925 příspěvků 10.1.13 14:29

Prosím o vysvětlení červených ramínek u mého předchozího příspěvku.

Nanynka_02
450 příspěvků 10.1.13 14:35

@stric Já mezi těmi dvěma popisy dost veliký rozdíl vidím.

„Útlý pas, jak to má u ženy být“ v sobě obsahuje kategorický závěr, že majitelky širšího pasu jsou neženské a dokonce anatomicky vadné. Což neodpovídá skutečnosti. Zatímco „útlý pas rovná se vysoká pravděpodobnost, že dotyčná je mladá a plodná“ v sobě nic takového nemá.

stric
762 příspěvků 10.1.13 14:38

@Nanynka02 Tak v tom případě by mě děsně zajímalo, proč se tady furt dokolečka řeší, jak zamaskovat a vylepšit oblečením postavu, která právě v tomhle smyslu ideální není, aby se navodila aspoň iluze, že přece jen je. Vždyť ono je to přece zbytečné!
Majitelka širšího pasu může být obětavá matka sedmi dětí, naprosto dokonalá manželka a ještě k tomu za všech okolností elegantně upravená dáma, to ale nic nemění na faktu, že její silueta se představě ideální ženské siluety vymyká.

stric
762 příspěvků 10.1.13 14:42

@Nanynka02 Ještě dodatek: Viz moje předchozí odpověď Rosalyn. Nežijeme v době, kdy nejzásadnější je běhat po světě a plodit a plodit. Nejzásadnější je nějak s tou ženskou vydržet všechny možné komplikace, obtíže a zádrhely, které život přináší, pokud teda nejde o rozptýlení na jednu noc. Jakmile se začne hledat životní partnerka, se kterou se to myslí vážně, tak poměr pas - boky je fakt to poslední, na čem záleží.

Nanynka_02
450 příspěvků 10.1.13 14:47

@stric Vždyť odpověď máte už v předchozích komentářích. Ideální ženská postava přece není synonymum pro „anatomicky zdravou ženskou postavu“. Ideál rovná se vytoužený vzor (= preference). Ale ideál nerovná se anatomická normalita (= jak to má u normální ženy být).

Diankenstein
1895 příspěvků 10.1.13 14:47

@Rosalyn já jsem vám dala červené, protože jsem líná:D… a „nesouhlasím“ :D

Jde o to, že široké boky jsou symbolem snadného porodu.
Prostě, když máte příliš úzkou pánev a v břiše 4kg dítě 10 z 9 porodníků vás pošle na císaře.

Široké boky(pánev) zaručují, že nimi dítě projde. nevylučují jiné komplikace, to ne.

A jak už tady někdo zmiňoval, plodnost se poznat nedá, doba, kdy je žena nejspíš plodná ano.

Nanynka_02
450 příspěvků 10.1.13 14:52
@stric píše:
@Nanynka02 Jakmile se začne hledat životní partnerka, se kterou se to myslí vážně, tak poměr pas - boky je fakt to poslední, na čem záleží.

Ježíši, to přece všichni víme. Celou dobu píšu o evolučně podmíněných preferencích, ne o tom, na základě čeho jsem si já sama vybrala partnera. Můj manžel má široké boky a vyloženě ženský zadek, a stejně ho miluju, protože je zodpovědnej a chytrej a schopnej… a dokonce se mi ten jeho zadek líbí.

stric
762 příspěvků 10.1.13 14:57

@Nanynka02 Tak já už nevím, jak to říct. Tohle: X je panenka, tohle Y nebo eventuelně tohle I je panáček. O to jde.
A snad je docela jasné, že i žena hubená jak vyžle nebo se širším pasem třeba kvůli mohutnějším svalům nebo kvůli tomu, kde se jí ukládá tuk, obvykle při bližším zkoumání prvky ženské anatomie vykazuje taky. To už by fakt musela být nějaká vadná, aby ne. Jen to prostě není okamžitě nápadné, tudíž jiná s tvary výrazně ženskými bude dost silná konkurence.

Nanynka_02
450 příspěvků 10.1.13 16:50

@stric No ale vždyť teď píšete něco jiného než na začátku. Pokud se shodneme, že žena se siluetou I (nebo třeba s malými ňadry) je anatomicky zcela v pořádku, tak neplatí, že jenom její opak „vypadá správně, tak to má být“.

Pokud jde o to, že pračlověk potřeboval ve zlomku sekundy odlišit samici od samce, a u těch do X mu to šlo jednoduše líp, to už mi dává větší smysl. Ale tipuji, že naši předkové se v tomhle ještě dost orientovali po čichu ;-)

stric
762 příspěvků 10.1.13 16:59

@Nanynka02 No jo. Ona je hlavně dost blbost tohle nějak moc řešit pomocí pravěkých kritérií, to se zas celou dobu snažím říct já.
Ale víte, co je zajímavé? Když se mluví například o Audrey Hepburn, tak obvykle lítají (zasloužené) superlativy okolo výrazů jako „stvoření“, „bytost“ a tak všelijak. Když je ale řeč dejme tomu o Sophii Loren, slovo „žena“ většinou nechybí.
Dnešní ikony se většinou označují jako „kráska“ nebo tak nějak. Taky bývají dost hubené. A pak jsou ještě takové ty extrémy, kterým se říká sexbomba, obvykle se značným podílem silikonu.

ofeliet
429 příspěvků 10.1.13 17:37
@catherinne píše:
Moc nechapu ty chlapy, co porad vlastni zenske melou, jak se nemusi malovat a paradit, ze se jim libi vic prirozena… A pak muzou oci nechat na zmalovane babe, co jde proti nim na ulici. No vlastne to chapu, nekteri si asi mysli, ze je to bezpecnejsi v ramci toho, aby se jim po jejich babach nekoukali jini chlapi.

Podle mě ti prostí muži nevnímají nalíčení…prostě se otáčejí po ženských a kdybyste se jich zeptali: byla namalovaná?, řekli by:ne. Ale vás doma VIDÍ se malovat. můj přítel byl v šoku, když mě viděl si dávat make-up, pudr, řasenku, zjevně si do té doby myslel, že je to přirozená krása :-).

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.13 18:40

Páni mají rádi blondýnky… ale žení se s brunetkami :-)
Ergo když se chlap otočí za vnadnou, pro oko manželky třeba i vyzývavě zmalovanou ženštinou, neznamená to ještě, že by si ji chtěl nasadit domů :-) Řekla bych, že právě naopak… možná by se ji bál i oslovit. Určitě znáte ze svýho okolí vyslovený krasavice, který o pořádnýho/spolehlivýho chlapa ne a ne zavadit! Protože se jich chlapi bojej… vědomi si svých nedostatků, bojej se odmítnutí a tím ztráty tváře, tak to ani nezkoušej. Takoví prostě jsou.

No, takže nějaký ty pohledy, byť vilný :-) nejsou moc nebezpečný. Pro manželku :-)

blacken
2464 příspěvků 11.1.13 08:46

Taky jsem si vždy říkala, že tohle chlapi nevnímaj. Ale už si to nemyslím - jednou mi přítel vyčetl, že když jdu ven, tak se vždycky maluju - ale když jdeme někam spolu, tak jdu nenalíčená. Byla to vždy spíš náhoda - ale od té doby vím, že i když neumí pojmenovat v čem to je (jestli sjednocená pleť, nebo jiný vlasy), tak si toho velmi všímají. Znám pár takových, co tvrdí svým přítelkyním/manželkám, že se jim nelíbí zmalované holky a přirozenost je nej. Bohužel (jsou to asi tři případy) znám i jejich velmi precizně nalíčené milenky (tím nechci říct, že všichni milovníci přírodního vzhledu jsou zároveň záletníci). Nikdy jsem úplně nepochopila, proč mají některé ženy dojem, že když si je muž vybral hezky upravené a nalíčené a načesané, tak se spokojí i s jejich nonstop-tepláky-vytahané triko verzí. Nemusí to být vždy extrém, ale ani nevěřím, že je to někomu jedno (pokud mu není ukradená i ta dotyčná).

catherinne
13518 příspěvků 11.1.13 09:06

@blacken s Vami souhlasim, taky nerikam, ze vyjimka nepotvrzuje pravidlo, ale proc by jinak vsechen ten bysnys okolo mody, sminek, botu existoval, kdyby to zenske nedelaly kvuli chlapum. Vsichni vime, ze muzi se vice divaji, nez poslouchaji a myslim, ze partnerku si vybiraji v prvnim momentu ocima. Jo, pak treba zjisti, ze je to nekdo opravdu hloupy v krasne masce, ale ten prvopocatecni impuls tam je podle vzhledu. Samozrejmne, ze zalesak z hor bude mit i jine priority, oddany sportovec asi taky, ale ten prumer premysli ocima. Pak je i varianta, ze je vam nekdo sympaticky urcitou veci a i kdyz se vam prioritne nelibi, casem si ho zamilujete se vsim vsudy, tedy pripadne i bez sminek.

blacken
2464 příspěvků 11.1.13 09:34

@catherinne popravdě i mně by asi dost vadilo, kdyby se přítel přestal holit a přestal o sebe dbát - a i když se upravuju hlavně kvůli sobě, tak je to taky docela dobrá ukázka toho, že mi záleží, jestli se tomu člověku líbím. Asi bych se nerada chlácholila, že se otáčí za namalovanýma, ale doma by je přece mít nechtěl :-D

ifoun
338 příspěvků 11.1.13 11:10

No, on totiž ne každý muž je chytrý, ale málokterý je slepý… ;-)

aailyyn
809 příspěvků 11.1.13 12:11

No, že se chlap podívá na pečlivě namalovanou a v obepnutém oblečku navlečenou ženu na ulici, je ten známý útok na první signální, který funguje. Chlapi ovšem nejsou zas nemyslící zvířátka, prostě se podívá a tím to končí. (Vy se na hezkého chlapa se zaujetím nepodíváte?) Moc to nevypovídá, jestli by s ní chtěl něco mít nebo jestli by ji dokonce chtěl mít doma. On se taky rozhoduje podle momentálních preferencí (nic, jsem zadaný, fyzicky ujde, úlet na jednu noc možný nebo je použitelná i povahově a tudíž vztah.) Rozhodně ta polarita není o tom, jestli vy používáte akorát make-up a linku, k táboráku se, považme, dokonce nemalujete a váš chlap vám spolehlivě zdrhne za něčím dokonale vystajlovaným. Jestli řekne, že vás má rád přirozenou, tak se mu imho opravdu líbíte vy osobně, i nenamalovaná pro něj máte jisté kouzlo a je mu s váma dobře. Namalování se je takový příjemný bonus navíc. Ovšem být přirozená se pak nerovná o sebe nedbat. (To dbaní o sebe pak ale není jen v líčidlech, měla jsem období, kdy jsem se kvůli kožním problémům malovat nesměla a zanedbaná jsme si proto nepřišla.) Taky bych nechtěla chlapa, co nezakopne o deodorant. Tak nějak bych řekla, že chlapi nejsou s to moc rozlišovat detaily (proto od nich těžko slyšet, že máme úžasnou novou rtěnku), takže jeho slovem přirozenost se rozumí přirozenost spíš dané situaci. Očekává, že běžně budete chodit elementárně upravená, ale že máte chřipku, jste zelená a máte kruhy pod očima, to bere jako přirozenost danýmu stavu, takže mu to nijak zásadně nevadí, protože neumí pojmenovat, že ty kruhy pod očima si můžete make-upem zakrýt. Jo a ještě EDIT: Tím pádem bych to s tou vystajlovaností a otáčením se za takovýma neviděla tak žhavě, protože předpokládám, že každýmu alespoň průměrně inteligentnímu tvoru mužského pohlaví dojde, že i z druhé strany ženská, co si na turistiku obuje lodičky na deseticentimetrovým podpatku, ve kterých má sice ladný krok a je přitažlivá, v takové situaci zkrátka nepůsobí patřičně a přirozeně, ale spíš směšně. Tedy dokonalost za každou cenu chlapi určitě nežádají.

Bibken
165 příspěvků 11.1.13 12:32

Nemyslím si, že nepoužívanie make-upu je o lenivosti, ako to tu niektorí prezentujú. Ja si myslím, že používanie/nepoužívanie make-upu je aj o sebavedomí (aj, nie výlučne). Kým som mala strašný pocit zo svojej tváre a z kvality svojej pleti, používala som make-up stále, takmer som nevyšla bez neho von. Teraz už k tomu mám iný prístup, lebo začínam mať pocit, že prirodzenosť je veľmi pekná. Iste, keď idem do školy alebo do práce, dám si maskaru a prípadne použijem korektor, ale ak trávim celý deň doma (čo je ale v mnohých prípadoch vlastne v práci) a mám len niekam na polhodinu odbehnúť, netrápim sa ani len s tou maskarou. Vôbec sa necítim zle, keď ma teraz aj úplne cudzí ľudia vidia bez make-upu, hoci predtým som sa cítila strašne nesvoja, ak ma nejakou náhodou niekto videl nenamaľovanú. Rada nosím aj extravagantný, výrazný make-up, ale len na špeciálne príležitosti - plesy, oslavy, atď. Ale nechápem ženy, ktoré nenamaľované nevyjdú ani vyniesť smeti, to už je podľa mňa naozaj o tom sebavedomí, že sa necítia dobre vo vlastnej koži. Nehovorím o prípadoch, kedy majú, napr. naozaj veľmi zlú pleť, lebo tam je to pochopiteľné. Ale mám kamarátky, ktoré majú peknú pleť, aj peknú tvár a napriek tomu používajú toľko make-upu, že je to až neúnosné.

aailyyn
809 příspěvků 11.1.13 13:27

@Bibken

Taky je. Mám občas dny, kdy bych se mohla namalovat (protože někam ven i jdu, ne, že jsem jen doma a když si potřebuju odběhnout, nebudu se kvůli deseti minutám líčit) a prostě nemám chuť. Ale jinak s vámi souhlasím. K potřebě se silně líčit kvůli špatné pleti jsem taky shovívavá, taky se mě to týkalo. Dneska už si nenamalovaná nepřijdu nijak divně, malování sice umí trošku ten vzhled pozvednout, ale na druhou stranu si nenamalovaná můžu beztrestně třeba promnout oči, takže to má i pár výhod. :-) Co převáží, to je spíš na momentálním rozpoložení. Že se žena utíká nalíčit, než se partner vzbudí, aby ji proboha neviděl nenamalovanou, to už je trochu extrém.

viera666
967 příspěvků 11.1.13 13:46
mna prekvapila jedna moja skusenost.

Makeup sice nepouzivam vobec, ale aspon maskaru, balzam a tvarenku som si zvykla davat vzdy ked som isla medzi ludi. Navecer aj cierne linky atd atd. A cca rok dozadu som sa v sobotu rano vybrala do obchodu uplne nenalicena a strapata (este som mala pomaly zalepene oci, ako som rano vstavala, vladala som len oplachnut sa a zuby umyt :-D, na hreben som ani nepozrela, a to mam vlasy skoro po pas). No a pointa? Pri bludeni po Bille som dostala dve ponuky na kavu a traja ma sledovali a snazili sa apon o ocny kontakt a usmev. Nechapala som vobec co sa deje, uplne v soku som bola. POtom mi to manzel vysvetlil, ze som vyzerala neskutocne eroticky, lebo som posobila rozcuchana ako po poriadne vasnivej noci :-D. Dodalo mi to tolko sebavedomia, ze s nenalicenim uz absolutne nemam problem. Inak odvtedy castokrat sa napriklad aj odmalujem v praci, ked ma palia od monitora oci. A cuduj sa svete, z mojho cisto muzskeho kolektivu nik, ale vobec nik si asi ani nevsimol, ze doobeda som nejake tie malovatka mala a poobede uz nemam absolutne nic…

Diankenstein
1895 příspěvků 11.1.13 13:58

@viera666 Na těch rozcuchaných vlasech něco bude! :) Jedna moje kamarádka má taky neustále lehce střapaté vlasy, semtam ji spadne ramínko a vykoukne zpod trika(já vím, špatná podprsenka) a působí to vážně víc eroticky, než dokonalý účes a velký výstřih.
Přitom ona nechodí oblékaná sexy, naopak spíš pohodově.

Kalanka
707 příspěvků 11.1.13 14:14

Tahle ležérnost mi přijde strašně sexy. Mně se upřímně právě ta dokonale pečlivá upravenost nelíbí. Preferuji spíš takový dívčí vzhled - přirozené, třeba i trochu rozduchané vlasy, líčení nenápadné. Hrozně nemám ráda kostýmky, přísné drdoly, perfektní makeup… preferuju spíš styl holka než paní (za pár let ale budu muset něco vymyslet :)

aailyyn
809 příspěvků 11.1.13 14:16

@Diankenstein

Řekla bych, že muži se na dokonalý obal rádi podívají. To je to otáčení se na ulici. Akorát, že když nejste tak dokonale vyparáděná (nebo to není vidět, že jste svému vzhledu pomohla), tak ta jemná nedbalost působí přístupněji. Nějak v duchu: „Tak s ní by se daly dělat věci a ne, že sotva se jí dotknu, tak jí zničím účes…“

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.13 14:26

@Diankenstein
„Prostě, když máte příliš úzkou pánev a v břiše 4kg dítě 10 z 9 porodníků vás pošle na císaře.“

Já teda boky nemám vůbec a s mými 3+3 kg dvojčaty mne nikdo na sekci neposlal! Asi byl ten můj porodník úplný ignorant… Normálně jsem se s tím musela tlačit sama, hrozné.

Kalanka
707 příspěvků 11.1.13 14:39

@DonChichot Dvojčata se prý rodí snadněji, díky tomu, že jsou drobnější (nebo mě tím jen lékař utěšoval???)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek