Prirodzenosť vs. Umelosť/výraznosť

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.13 14:47

@Kalanka
Jste-li nastávající matka dvojčat, nic vám psát nebudu, protože vás nechci nijak ovlivňovat a nedejbože strašit. Všechno dobře dopadne.

Kalanka
707 příspěvků 11.1.13 14:57

@DonChichot Dvojčatům už jsou dva roky, takže už jsem z nejhoršího venku.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.13 15:22

@Kalanka
Blahopřeju!

continuity
5853 příspěvků 11.1.13 16:50
@Diankenstein píše:
@Rosalyn já jsem vám dala červené, protože jsem líná:D… a „nesouhlasím“ :D

Jde o to, že široké boky jsou symbolem snadného porodu.
Prostě, když máte příliš úzkou pánev a v břiše 4kg dítě 10 z 9 porodníků vás pošle na císaře.

Široké boky(pánev) zaručují, že nimi dítě projde. nevylučují jiné komplikace, to ne.

A jak už tady někdo zmiňoval, plodnost se poznat nedá, doba, kdy je žena nejspíš plodná ano.

to jste hodne zjednodusila. vnejsi mereni panve se dnes uz nepouziva. podstatne je pomer ditete a vnitrnich pevnych porodnich cest matky a to se pozna az u porodu (v nejhorsim je z toho akutni cisar). mam kamaratku, co je hodne hubena a porodila bez problemu dite 3.6kg. na cisare se dnes posilaji pomerne zhusta konce panevni a vetsina dvojcat, pokud nejsou v idealni poloze. pocet komplikaci u spontanniho porodu takto ulozenych deti totiz predci nevyhody cisare.

Jiná Realita
13791 příspěvků 11.1.13 17:22

@Diankenstein @viera666
rozcuchané (především rozpuštěné) vlasy jsou pro naprostou většinu mužů alfa a omega sexy ženy.
může být šmudla, mít akné i na zádech, strašný nepřirozený makeup, nepadnoucí neslušivé oblečení, nepříjemnou povahu…většině mužů stačí, když pohazuje rozpuštěnými vlasy, které voní, a má „vyhráno“, nebo jak to říct.

měla jsem takovou spolužačku, která všechny výše uvedené jaksi negativní vlastnosti měla, a spolužáci z ní přesto byli paf. na sraze po letech pak svorně vzpomínali, jak to bylo úžasné, když pohazovala těmi voňavými vlasy, a jak do ní byli zamilovaní.

mě to hrozně překvapilo. od té doby mi muži připadají jako jaksi…jednoduché bytosti :-(

Toruviel
16 příspěvků 11.1.13 20:38

Jak spousta holek zmiňuje, záleží na člověku, jeho stylu, v čem se cítí dobře…Já třeba mám nebarvené vlasy, ale ne proto, že bych byla nějaký zastánce extra přirozené krásy. Ale proto, že mi ta barva jde k očím a navíc když je dneska holka nenabarvená, je paradoxně víc exotická. Jinak si ale klidně dám umělé řasy, nebo tak něco, prostě podle nálady…

blacken
2464 příspěvků 11.1.13 23:18

@Jiná Realita Taky jsem měla takovou spolužačku - nikdy mi nepřišla hezká/zajímavá/chytrá. Postavu nic moc, nohy nic moc, ne moc velká prsa, ne moc hezký obličej, akné a neholila si podpaží. Oblečení džíny a mikina - dodnes si pamatuju, jak jí lezly muffiny. Přesto se seznámila s několika kluky za den. Vlasy měla takové mastné… nejsem si jistá, jak dlouhé…
Je to zvláštní :-D

Diankenstein
1895 příspěvků 12.1.13 08:51
@DonChichot píše:Já teda boky nemám vůbec a s mými 3+3 kg dvojčaty mne nikdo na sekci neposlal! Asi byl ten můj porodník úplný ignorant… Normálně jsem se s tím musela tlačit sama, hrozné.

Porodník byl ignorant a sadista:)))… ale je rozdíl, když nemá boky žena 178 cm vysoká a žena co má 158cm. ( A taky, co to vlastně znamená „nemít boky“)

@continuity štíhlost v tom snad zadnou roli nehraje, nemýlím se? Leda by byla dotyčná štíhlá a přitom měla v pase tolik, co přes boky? A to by, předpokládám, s císařem počítali a jenom doufali, že se dostatečně… otevře?

A to mám na mysli. Když má žena širokou pánev, nemusí se čekat zdali bude u porodu na dítě dost místa. Kdežto když je úzká, tak se uvidí. :D

A proto ta oblíbenost přesýpacích hodin. (Stejně jako velikost prsou(pokud aspon nějaká má) přesně neurčuje, kolik bude mít žena mléka, stejně si to s tím ale většina spojuje)

continuity
5853 příspěvků 12.1.13 09:46

@Diankenstein pokud dite neni extremne velike nebo zena extremne uzka (a to opravdu nezavisi od vnejsi sire panve) tak se to neresi. z jakohokoliv porodu muze byt akutni cisar, s tim se ve spitale proste pocita. dnes treba rodi spontanne i zeny po cisari, co se pred lety nedelalo. kdyz ji zacne bolet jizva, tak to pak jde cisarem, aby nahodou nerupla

Nanynka_02
450 příspěvků 12.1.13 13:39
@stric píše:
@Nanynka02 No jo. Ona je hlavně dost blbost tohle nějak moc řešit pomocí pravěkých kritérií, to se zas celou dobu snažím říct já.
Ale víte, co je zajímavé? Když se mluví například o Audrey Hepburn, tak obvykle lítají (zasloužené) superlativy okolo výrazů jako „stvoření“, „bytost“ a tak všelijak. Když je ale řeč dejme tomu o Sophii Loren, slovo „žena“ většinou nechybí.
Dnešní ikony se většinou označují jako „kráska“ nebo tak nějak. Taky bývají dost hubené. A pak jsou ještě takové ty extrémy, kterým se říká sexbomba, obvykle se značným podílem silikonu.

To právě blbost vůbec není. Od neolitické revoluce uběhla z hlediska genů a evluce jenom malá chvilka. A posledních pár desítek let rovnoprávnosti (a hormonální antikoncepce, která s tou rovnoprávností dost souvisí) je úplně nezřetelných.

Samozřejmě člověk se nechová jenom podle toho, co mu diktují jeho geny. Taky ho ovlivňuje kultura, morálka a rozum. Ale každý z nás si sebou nese určité dědictví po našich prapředcích, i když je nám často hloupé si to přiznat. Vemte si třeba silikonová prsa. Je to vlastně fake a nesmysl. Jenže výrazná prsa většinu mužů přitahují, nikoliv prý kvůli spojitosti s kojením, ale protože svým tvarem připomínají hýždě, která byla hlavním sexuálním lákadlem, dokud se praženy nepostavily vzpřímeně. A tak mužům přijdou sexy i ty umělohmotné fejky.

stric
762 příspěvků 12.1.13 13:50

To je pořád dokola. Žena, která má výrazná prsa a boky, což se projeví zejména ve spojení s uzším pasem, prostě vypadá skutečně žensky. Že jsou s ženskou rolí spojené děti a tyhlety věci, to je samozřejmé.
Spíš myslím, že novinka poslední doby je horování pro takové ty androgynní typy, kdy není zrovna jasné, co to vlastně je, a člověk si občas připadá tak trochu jako trpaslík ;)Zřejmě to souvisí s dekadentní rozmařilostí, kdy jeden už neví coby, aby to bylo něco extra.
Před časem jsem viděla nějaký jako obvykle stupidní článek o různých typech mužů, metrosexuál a tohle a tamto a psalo se tam, že do módy momentálně přichází cosi, na co byl taky extra termín, to už si nepamatuju, ale dle popisu to byl úplně normální chlap s mužným vzhledem, ale bez extrémů jakýmkoliv směrem. To už je fakt vrchol.
U žen je to to samé, navzdory občasným výstřelkům a individuálním zálibám, obecný vkus se pořád vrací ke starému osvědčenému modelu. Ono taky jak jinak, že jo

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.13 14:01

@stric Myslím,že se mu říká übersexuál, nicméně taky takové články o rozdělování mužů nechápu…

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.13 14:32

@stric „Žena, která má výrazná prsa a boky, což se projeví zejména ve spojení s uzším pasem, prostě vypadá skutečně žensky…“
Taď jen aby to někdo vysvětlil Lagerfeldovi a spol. Neudělali soudruzi někde chybu, když ženskou módu předvádí chlap?

stric
762 příspěvků 12.1.13 15:24

@Kokoska1 Udělali, pochopitelně ;) Ale Lagerfeldovi a spol to asi nevysvětlím.

Nanynka_02
450 příspěvků 12.1.13 15:32

@stric Když Vy to berete tak nějak povrchně a hospodsky. :-) Velká prsa vypadají žensky, to je přece jasné jako facka. No jo, ale co to znamená? Proč se ženám prsa vyvinula, když ke kojení je potřeba mléčná žláza a ne ten tuk, kterými jsou prsa ve skutečnosti tvořena? Každá samice savce živí svoje děti kojením, a prsa k tomu vůbec nepotřebuje. Ani samice primátů (velká) prsa nemají. Tak proč lidské samice ano - tedy na to je jasná odpověď „protože se líbí lidským samečkům, tj. znamenají pro samice evoluční výhodu“, ovšem ta vede jen k další otázce - a proč se jim to hergot líbí?

Chápu, že Vás pekelně nudím a už s těmi sociobiologickými rozbory přestanu. Ale tyhle otázky mi prostě přijdou fascinující.

stric
762 příspěvků 12.1.13 15:39

@Nanynka02 Jenže samice jiných savců cosi jako prsa v době kojení taky mají. Akorát to není vidět, když to zrovna nepotřebují, což je pro ně nepochybně praktické. A protože jsou chlupaté, nemusejí si chránit mléčné žlázy tukovým obalem.
Jasně že to beru povrchně a hospodsky. Taky to nepokrytě přiznávám a netvářím se jako rádoby odborný článek založený na posledním výzkumu britských vědců a s velkým úspěchem publikovaný na seznamu.
Lidská evoluce je natolik komplikované a pohnutky lidského chování, vnímání a rozhodování jsou tak složité, že ku podivu jejich rozbor zabírá drtivý prostor všech světových knihoven všech dob, od seriózních antropologických pojednání až po červenou knihovnu nejpovrchnějšího typu, furt je to o tom jednom.
Takže snažit se to vysvětlit dvěma větami s tím, že právě tohle je ta podstata problému, to zas připadá děsně srandovní mně.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.13 15:47

@Nanynka02 To by vám možná vysvětlil Freud - chlapovi bylo nejlíp, když ho kojila matka. Takže teď v ostatních ženách podvědomě hledá to, co mu tenkrát bylo příjemné - velká prsa.
P. S. To jsem si právě vymyslela, nejsem odborník ani se nijak extra nezajímám o psychologii! :)

stric
762 příspěvků 12.1.13 15:51

@Kokoska1 Jo, tohle jsem taky někde četla. Na Freuda jak známo vždycky dojde :-)

rice
356 příspěvků 12.1.13 17:57
@Nanynka02 píše:
Tak proč lidské samice ano - tedy na to je jasná odpověď „protože se líbí lidským samečkům, tj. znamenají pro samice evoluční výhodu“, ovšem ta vede jen k další otázce - a proč se jim to hergot líbí?

Tohle už má svojí odpoveď. Dokud jsme chodili po čtyřech, jediným erotickým znakem byl zadek a genitálie, která samice celkem obstojně ukazovala na odiv. Když jsme se postavili, naše pohlavní orgány i hýždě najednou zmizely z dohledu - a zvětšily se prsa. Plné, velké a měkké polokoule velmi věrně kopírují oblý tvar hýždí, proto je mají muži tak rádi. Žádný jiný primát velká prsa nepotřebuje a taky nemá - dokonce se mláďatům lépe saje z ploššího hrudníku. Takže prsa jak je známe, vznikla skutečně spíše pro muže, než pro děti :-) a proto se více mužům líbí velká prsa, ne malá.

Rosalyn
925 příspěvků 12.1.13 21:25

Schválně, kdo z vás splňuje ideální poměr pas/boky? Já ne (mám rozdíl cca 24 cm), ale třeba moje sestra jo.

real.blond
6688 příspěvků 12.1.13 21:39

@Rosalyn ja rozhodne idealni pomer nemam.. Mam rozdil neco malo pres 20.. Ale uklidnuje me to, ze muj muz ma radsi rovnejsi postavy.. Boky ho nikdy nebraly… Proste kazdy si najde co se mu libi, to je myslim hlavni aspekt.

Příspěvek upraven 12.01.13 v 22:10

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.13 21:48

@Rosalyn Bojuju jak lev, abych neskončila s figurou bioložky Ekrtové :D

Misicka8
21 příspěvků 12.1.13 21:59

@Rosalyn Mám ideální poměr pas/boky, teda +-nějaký centimetr. Ale chybí mi prsa :-(

catherinne
13518 příspěvků 12.1.13 22:32

@Rosalyn a jaky je idealni pomer?

Diankenstein
1895 příspěvků 12.1.13 22:38

@catherinne 0,67 - 0,7 se myslím uvádí. Proste aspon 30 cm rozdíl pas/boky

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek