Přirozená barva vlasů

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
z_dediny
1111 příspěvků 2.8.12 19:00

Jsem už v letech, bohužel ne v těch nejlepších. Nebarvím se. Není to ze zásady, ale z lenosti. Vlasy mi totiž nešediví (ještě jsem nobjevila ani jeden šedivý vlas), tak mě nic nenutí, abych na ně něco patlala a pak řešila odrosty. Jen sem tam zatoužím po změně a dám si přeliv, jen tak pro oživení a abych si připomněla, že příroda většinou ví, co dělá. Ale až začnu šedivět (pokud budu po mamince, tak to bude kolem sedmdesátky:-) ), tak se barvit budu. Ale ne na modro, růžovo, fialovo ani na mahagon nebo klimakterickou červenou. Prostě si jen vrátím světlejší odstín své barvy.
Přiznám, že se mi líbí, když ženy s barvou experimentují. Ale ta paní, co měla na hlavě peroxidovou blond, jasně červenou, fialovou a modrou, to už bylo moc i na mě :-))

CandyKendall
1177 příspěvků 2.8.12 22:00

Já si vlasy barvím od svých čtrnácti (tj. 6 let). Svou přirozenou barvu mám zafixovanou jako takovou tu vyblitou barvu-nebarvu (u nás se tomu říká pochcaná sláma). Když se ale kouknu na fotky z dětství, tak zjišťuji, že mám od přírody celkem hezkou (i když světlejší) hnědou barvu vlasů.
A tak jsem se rozhodla si nechat svou přirozenou barvu. Mám teď vlasy celkem krátké, ale pořád se mi nechce sledovat ty odrosty, a tak to teď míním udělat následovně: v drogerii jsem našla barvu co nejpodobnější té, kterou jsem (myslím) původně měla, a tak odrosty nebudou tak vidět a já budu moci plynule přejít na svůj vlastní odstín.
Uvidíme, jak to dopadne.

nava
16 příspěvků 2.8.12 22:10

Aktuálně se nebarvím a jsem majitelka středně až tmavě blond „myších“ vlasů s mírně zlatavými odlesky. Od 16-ti do 20-ti jsem vystřídala fakt všechno, pak jsem zakotvila na 10 let u neutrální středně hnědé, která mi sedí nejvíc. No a od těhotenství se nebarvím. Mám dost světlou neutrální pleť, šedomodré studené oči, velmi světlé řasy i obočí - obojí dobarvuju. Moje vlastní barva není skutečně to nej, vypadám v ní unavená a starší - jsem jedna z těch, kterým prospívá ztmavení. O to bych byla po porodu velmi stála, bohužel u mě se nekonalo. Nějak jsem zlenivěla, takže se asi nevrátím k celobarvení, ale nechám si akorát udělat melíry o odstín tmavější než mám svoje vlasy. Kadeřníci mi to obvykle vymlouvají, ale už jsem to zkusila i sama a myslím, že je to přesně to, co mi bude vyhovavat. Jinak teda souhlasím s tím, kdo tu přede mnou psal, že tahle myší blond/hnědá vyžaduje péči a pravidelný výborný sestřih, jinak člověk vypadá věčně neupraveně a umolousaně.

Příspěvek upraven 02.08.12 v 23:03

c.svetlana
15 příspěvků 2.8.12 22:48
@Světýlko.t píše:
I já jsem hrdá na svoji přirozenou barvu vlasů. Mám blond vlasy, v zimě jsou tmavší s přirozeným melírem a v létě krásně šisují skoro do severské blondýny. Vlasy mám vlnité, takže některé pramínky jsou úplně blond a některé (zejména ty spodní prameny) jsou skoro tmavohnědé. Úplně všechny vlasy jsem si nikdy v neobarvila. V pubertě jsem si nechala asi 2× udělat červené proužky, vypadalo to docela zajímavě, ale byl to opravdu spíš takový středoškolský výstřelek. Odrostů jsem se bát nemusela, protože i ty proužky mi tak po 6 týdnech sluníčko vyšisovalo. Jediné čeho se trochu bojím, že až budu mít děti, tak mi vlivem hormonů po těhotenství vlasy ztmavnou. Máte s tím někdo zkušenost? Moje mamka totiž měla vlasy sice tmavší než já, ale tvrdí, že má pocit, že ji po dětech ztmavly vlasy…no nevím, ale je možné, že to může být i věkem?

AZ ted, po Vasem prispevku, mi doslo, ze po dcerce mi moje vlasy tak nejak „zobycejnely“, znevyraznely. Mela jsem vzdycky svoje zarive narezly vlasy takovy ty vic do blond…no a ted je ma moje dcerunka a vzdycky, kdyz ji obdivujou vlasky a ja pysne rikam, ze je ma po mne, tak se na me obcas divaji, ze kde jako ja mam tu barvu:-) Ale urcite to neni pravidlo, nebojte:-) A jinak Vam nezbyva, nez zavidet, jeee, jak ja si prala byt blond:-))

-Anna-
187 příspěvků 3.8.12 01:16

Myslím, že to pravidlo je a po těhotenství a věkem prostě vlasy tmavnou.

Nitty
112 příspěvků 3.8.12 10:32

Hlasím se jako majitelka myší šedi a nesouhlasím s tím, že příroda vždycky ví, co člověku nejvíc sedí. Když vidím odrosty, nechtěla bych svou šedou barvu ani za nic.Jsem bledá (ne sněhurkovsky ale nezdravě), oči hnědé, vlasy koudelovitého typu s vlastnostmi drátu (extrémně husté, ani rovné, ani vlnité, neagresivním úpravám odolné)…přidejme špatný zrak a s tím spojené brýle a máme tu malou šedou myš :) Jestli tohle příroda zamýšlela, tak děkuji nechci.
Od puberty jsem vyzkoušela červenou, černou, peroxidový melír a různé odstíny hnědé. U hnědé jsem zůstala protože mi sedla nejvíc. Podtrhla mi oči a celkově mě udělala výraznější. Barvím doma barvama z drogérky, odstíny vybírám podle nálady a sympatičnosti slečny na obrázku :D(šup červená ramínka). Z okolí mám pozitivní reakce, barva mi většinou chytne lehce žíhaně, takže vytvoří přirozeně barevné stínovaní…kamáradky se mě ptají na odstín, kadeřnice si myslela, že je to má přirozená barva.
Jinak se ke svým vlasům chovám macešsky…dle délky vlasů střídám kudrnaté období s vyžehlenými vlasy. Nějaké ochrané/vyživující přípravky používám ale přece jen je to zátěž, takže když se mi zdá, že kvalita už hodně klesla…tak prostě polovinu vlasů shodím dolů a neřeším :)

Světýlko.t
80 příspěvků 3.8.12 18:14

@c.svetlana Ano jsem smířená s tím, že vlasy se mi po dětech prostě změní. Říká se sice, že příroda ví co dělá, můj přítel tohle pravidlo razí a když namítám ztmavnutí po těhotenství, tak tvrdí, že to k výrazu ženy prostě patří. Ale moje maminka se teď barví a myslím si, že kdyby si nechala barvu tmavohnědou až černou, která jí po 4 dětech na hlavě vznikla, že jí to nebude vůbec slušet. Má velmi světlou pleť a ta tmavá barva jí dělá zbytečně „tvrdý“ obličej.

waw
336 příspěvků 6.9.12 19:19

@CandyKendall K těm odrostům - existuje přípravek, který z vlasů stáhne chemickou barvu, přičemž barvu vašich vlasů netkne. Je to výborná věc právě pokud se člověk rozhodne přestat barvit, ale přitom má delší vlasy a nechce dva roky čekat se škaredým odrostem na hlavě.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 22:45

@scully Tak já mám tu smůlu, že jsem začala šedivět lehce již od 33 let. A protože nemíním světu ukazovat šediny, tak si je barvím, protože musím. Dospěla jsem k odstínu své původní barvy a světě div se, všichni kadeřníci (i skutečně špičkoví -chodím půjčovat vlasy občas na semináře) mi tvrdili, že to mám až moc tmavé a že bych měla mít vlasy světlejší i vzhledem k pleti a barvě očí… Zajímavé co? Pro mě tedy bylo:-)

PoisonAudrey
11 příspěvků 7.9.12 14:53

Já se začala barvit v šestnácti, protože se mi posmívali za to, že jsem zrzka. Tak jsem na vlasy plácala všechno možný od uhlově černé až po křiklavě červenou, růžovou, zelenou a podobně. A před rokem jsem tak (černovlasá) koukala do zrcadla a říkala jsem si, jak jsem vlastně blbá. A tak jsem koupila odbarvovač a zrzavou barvu, že si to odrůstání urychlím. Zrzavá chytla na ohnivě červenou, tak jsem naštvaně šla pro další odbarvovač, který jsem na hlavu plácla na deset minut, vylezla mi z toho úplně stejná zrzavá, jakou jsem mívala kdysi a teď se rok nebarvím - a odrosty vlastně ani nejsou vidět… Jsem spokojená, moje barva ke mně prostě sedí nejlíp…

marmota-b
532 příspěvků 27.9.12 13:05

Já si vlasy nikdy nebarvila a začínat nehodlám… Jako dítě jsem byla blonďatá, pak jsem přešla do myšiva. Ale poměrně brzo jsem došla k závěru, že když je to moje přirozená barva, nejspíš je to barva, která mému přirozenému vybarvení nejvíc sluší, a barvit jsem nikdy nezkoušela. A teď nelituju, protože vlasy mi samy od sebe postupně tmavnou, takže už ani nejsou tak myšivé. :D

aailyyn
809 příspěvků 27.9.12 13:41

@PoisonAudrey

Jakožto přírodní zrzka máte nejspíš štěstí, že jste natolik výrazná, specifická a zajímavá už od přírody, že jakékoli barvení je spíš kontraproduktivní. Přírodních zrzeček zas tolik není. Ale každá to štěstí taky nemá… Je potřeba být dostatečně sebekritická, ale ani se v tomhle směru nepodceňovat, třeba příroda ty výrazné rysy a zajímavou barvu vlasů nadělila, třeba je jí vhodné pomoct.

majuss
96 příspěvků 4.10.12 11:37

Mám 20 a vlasy som si farbila asi od 15tich, najprv na červeno, potom tmavohnedý šampón, ktorý sa vždy vymyl do takej nepeknej vyžmýkanej hnedej (to bolo všetko farbené kaderníčkou) a od jesene 2010 som farbila na čierno sama doma. tiež mi po čase začala chýbať prirodzenejšia farba, vyzerala som v čiernej dosť mŕtvolne a v decembri 2011 som farbila posledný raz. tie odrasty boli fakt dosť zlé a to nebolo pár týždňov, ale asi 4 mesiace, lebo v apríli tohto roku som to nevydržala a dala si čokoládový šampón, ktorý mi vlasy celkom pekne zjednotil a dokonca sa tuším aj úplne vymyl. tiež som si najprv myslela, že moja prirodzená farba je taká škaredá myšacia, ale v skutočnosti mám peknú hnedú farbu, v lete bola až zlatohnedá (medová). ľudia, ktorí ma nepoznali keď som si farbila vlasy mi iba niekedy povedia, že mám akési tmavšie konce vlasov, čiže odrasty mi už vôbec nevadia. mám vlasy kúsok pod plecia a sú dosť husté (výrazne zhustli za posledný rok, čo si ich nefarbím, predtým mi ich dosť vypadlo), mimo domu ich nosím väčšinou zapnuté v takom voľnom nízkom drdole hlavne teraz na jeseň vo veternom počasí a drdol je tmavý a zbytok je pekný hnedý, čiže ľudia, s ktorými sa rozprávam si to väčšinou vôbec nevšimnú :) a takisto už dostávam komplimenty ohľadom lesku mojich vlasov a už padli aj otázky o tom, akú farbu používam, že je krásna :) také veci dosť potešia zvlášť teda keď si človek prejde tým hrozným obdobím odrastov.

Atlacoya
2774 příspěvků 4.10.12 13:02

Herdek, pak se má ta ekonomika hnout, když tady nikdo neutrácí za barvy! :)
Teda já taky ne, vlasy mi v pubertě jednou obarvila kamarádka (dodnes vidím bratrův výraz, když se ujišťoval: „Ty barvíš hnědé vlasy mojí sestry hnědou barvou, aby už nebyly hnědé, ale byly… hnědé?“). Moc mě to nezaujalo, šlo o ztmavení asi o 2 odstíny a vadilo mi, jak to smrdí. Navíc jsem přišla o své přirozené sluníčkové melíry. Čili já jsem stará konzerva, žádné jiné barvy jsem si na hlavě nezkoušela a když mám pocit, že vlasy mám už příliš vyšisované, koupím nějaký ten balzám na hnědé vlasy a to mi stačí.

Eye
276 příspěvků 9.10.12 21:20

V současnosti mám svoji přírodní barvu, tzv. myší (tmavě blond s melírem vyšisovaným od slunka). dřív jsem se barvila, protože mi tmavě plavá přišla děsně nudná. no ale ony jdou hrozně vidět odrosty :( odstíny hnědé mi chytají moc tmavě a „kaštanová“ mi kdysi chytla do oranžova :D tak jsem si pořídila hezký sestřih, který mi jde k tvaru obličeje a snažím se oblíbit si i barvu.

Amonute
360 příspěvků 9.10.12 23:30

Po konzultácií u odborníčky na farebnú typológiu som, po mnohých rokoch experimentovania, našla svoju cieľovú destináciu a teda o niečo tmavšiu farbu vlasov než je tá moja vlastná. Len sa musím zbaviť toho červeného pigmentu, ktorého za posledné roky mám vo vlasoch najviac…

Inak povedané vlastná farba vlasov je málokedy TÁ nesprávna. Nesprávne sú farby ktoré si človek oblieka že celok pôsobí tak nelichotivo. Vlastne aj vlasy sa dajú obliekať do farieb a tam sa mi potvrdil ten istý princíp. :)

Užovka
38 příspěvků 11.10.12 11:38

Vlasy jsem si začala barvit cca ve 14. letech, a že to byly barvičky… zářivě červená, růžová, zrzavá, tyrkysová (punková léta ;)), taky černá, fialová a nejrůznější hnědé… dlouho jsem nemohla přijít na to, která barva by se mi líbila nejvíc. No a pak jsem to jednoho dne nevydržela (odvážně - asi 2 týdny před svatbou) jsem své pod lopatky dlouhé vlasy ostříhala na asymetrické vrabčí hnízdo… dílo bylo hotové za 15 minut a já byla nadšená. Všichni v okolí mi sestřih chválili a konečně cítím, že můj zevnějšek odpovídá „interiéru“. Ale trvalo mi skoro 10 let, než jsem přišla na to, že to není barva, s čím jsem nespokojená :).

Lina-jiná
349 příspěvků 11.10.12 18:08
@Pavlena píše:
Jsem úplně opačný případ. Mimo několika výstřelků v době, kdy mi bylo -náct, mám stále svou přirozenou barvu - tmavohnědou se studenými podtóny - a mám ji ráda. Naopak se děsím prvních šedých vlasů (už občas vyraší) a chvíle, kdy se budu muset barvit. Na přírodní šedý melír zatím nemám koule..Máte pocit, že lze dosáhnout přirozeně obarvených šedin?

Rozhodně. Podle popisu soudím, že máme podobný odstín vlasů. Když si koupím čokoládově hnědou permanentní barvu Syoss, tak je výsledný rozdíl opravdu minimální. Až jsem byla zklamaná :-) Od puberty jsem se nebarvila, teď jsem kvůli bílým nitkám začala a docela mě to baví. Ale mám krátké vlasy - dlouhé bych doma nebarvila, obávám se, že tam by byla jednolitá barva víc nápadná.

Katy_S
65 příspěvků 22.12.12 02:05

Barvila jsem se od puberty, nejčastěji na černo, ale byly tam i úlety typu zelená, růžová. Nyní jsem nakrátko a barvené vlasy byly ustřiženy, trochu jsem se bála, jaká barva mi naroste, ale jsem nadšená, krásná tmavší hnědá, na fotkách někdy až do černa. Našla jsem tedy jeden šedivý vlas (je mi 27), ale snad se nebudou množit a nebudu muset zase barvit.

Dorenika
464 příspěvků 22.12.12 02:16

Ja to mam rovnako akovy tiez som si od rannej puberty farbyla vlasy a skoncila pri ciernej ale nefarbym si uz 2 a pol roka takze ja uz mam dlhe a prirodne vlasy ktore nefarbim, nefenujem, nezehlim, nenatacem a robim si len pravidelne masky a som spojokna ako loksa:)

Katy_S
65 příspěvků 22.12.12 02:30

Já jsem zjistila, že jak si ty vlasy nebarvím a nežehlím, tak už nemusím používat ani kondicionér, vystačím jen se šamponem. Možná u delších bych na to něco občas naplácala, ale sestra má dlouhé nikdy nebarvené, taky používá jen šampon a má je krásné. Takže další výhoda :D

Barbuchaa
219 příspěvků 23.12.12 21:34

Barvím mahagon/bordó hennou. Vlasy mám od přírody středně hnědé, nevýrazné, sice husté, ale rychle se mastící a třepící; ač jsem se snažila, nikdy jsem nedocílila přirozeného lesku a upraveného vzhledu. Rok a půl používám hennu a především posun v kvalitě vlasů je neuvěřitelný. Navíc mi henna ztmavuje vlasy do výrazného tmavě hnědého odstínu, co na slunku vrhá červené odlesky. Barvení beru především jako pravidelnou každoměsíční regeneraci, která ani není nijak finančně nákladná (krabičku za 120 mám na 3 použití). Krom šamponu na ně pak už nemusím nic používat, jak jsou vyživené :)

Dragowlin
262 příspěvků 23.12.12 21:41

Nikdy jsem si vlasy nebarvila, i když už dlouhá léta toužím po černé/ černohenědé. Své přirozeně tmavěhnědé mám velmi ráda, ale zajímalo by mne, jak by to vypadalo s mou zcela světlou pokožkou. Taky touha po zrzavé jako má moje maminka je už odmalička, ale nemám na to odvahu si odbarvit své vlasy. Myslím že by je to nejspíš poškodilo, proto zůstávám u své.

Barvení vlasů považuji jinak za dobrou věc. Mít možnost změnit své vlasy, když člověk chce (z jakéhokoliv důvodu) je podle mne moc fajn :)

Narcisa
100 příspěvků 23.12.12 22:38

Já si vlasy barvím už přes pět let, nebaví mě to a stojí mě hodně úsilí, aby byly vlasy co nejméně zničené. Ale bohužel není pravda, že příroda ví, co dělá - mám teď velmi tmavě hnědou a nikdo mi nevěří, že jsem původně blondýna :D Moje přirozená barva mi nesluší, nevypadá přirozeně a nedokážu si představit, že bych byla zpátky blond.

PythonRegius
286 příspěvků 24.12.12 01:12

Mam od prirody pekne vlasy, takze si vystacim pouze s samponem a hrebenem a cas od casu si sama zastrihnu konecky. Vic nic. A urcite si nepripadam nejak nepatricne prirodne :-)) Vlasy jsem si nebarvila nikdy, to bych jim nemohla udelat a ani nechci. Myslim, ze je dnes v mode to s barvenim trochu prehanet, me spoluzacky na stredni to braly jako jakousi nutnost. Kdyz vidim nekoho, kdo se barvi dlouhodobe, byva mi jeho vlasu celkem lito. Je to na nich videt, ze jim to proste nesvedci.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek