Přirozená barva vlasů

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
indyka
625 příspěvků 24.12.12 01:24

Vlasy si barvím snad od 13 let. Začalo to platinovými a červenými melíry v blond vlasech, pokračovalo přes hnědý smývatelný šampon a v těch třinácti jsem nějak přešla na červenou a už jsem u ní zůstala. Moje přirozená barva dnes je taková tmavší, nevýrazná blond. Občas uvažuju, že bych se k ní vrátila, nebo si zkusím blond v jiném odstínu, ale okolí mě (pravdivě) přesvědčuje, že ta červená mi sluší a jsem v ní výraznějí. Což je pravda, mám světlou pleť, zelené oči a v té blond jsem byla taková vyblitá.

A u mě se ta příroda trochu zbláznila - rozhodně mi nedala nejslušivější barvu vlasů, ale když už si je barvím, tak neprotestuje - vlasy mi nepadají ani je nemám nijak flekaté, zničené…musím zaklepat, ať to nepřivolám :D

MaM7
177 příspěvků 26.12.12 14:24

Já se barvím a asi jen tak nepřestanu, mam tmavě hnědé oči, k tomu adekvátní obočí. V zimě jsem celkem světlá a přes léto jak černoch. Moje vlasy jsou ta myší šeď, ale vzhledem k očím světlejší. Barvím se na tmavě hnědou a myslím, že mě to sluší víc něž přirozená.

Nixe Lulu
343 příspěvků 26.12.12 21:01

Nebarvím se ani nehodlám, jediné, co jsem kdysi zkoušela, byly vymývací barvy.
Se svou přirozenou barvou jsem spokojená. Kromě toho si chci znovu nechat narůst dlouhé vlasy a pro dlouhovlasé je asi hodně složité, když potom někdy chtějí s barvením přestat - buď chodit s dvoubarevnou hlavou několik měsíců až let, dokud to všechno neodroste, nebo ostříhat nakrátko? Ani jedno bych nechtěla. Šedivé vlasy se mě zatím netýkají, ale považuji to za normální součást života, nikoli za problém, který je nutné schovávat.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.12 22:37

Vzhledem k tomu, že jsem začala šedivět tak v 23 letech a dnes už jsem z větší části šedivá, tak si vlasy barvím. A protože šedivé odrosty nejsou nic pěkného barvím se sama asi 1× za necelé 3 týdny. Používám pěnovou barvu lehce tmavší hnědou. Vlasy jsou zdravé, nijak tím netrpí. Teď jsem byla u kadeřnice na pravidelném zastřižení asi po půl roce a ptala se mě, jakou používám barvu a chválila mně to. Na barvu ke kadeřnici nechodím, protože sedět tam každé 2 týdny hodinu a půl se mně fakt nechce. O financích ani nemluvím.

dost_bot
2071 příspěvků 27.12.12 19:01

Bohužel jsem brunetka a šedivím, hlavně kolem pěšinky, takže stříbrné vlásky svítí do daleka. Barvím henou, hnědý odstín. Vypadá to velice přirozeně, protože hnědé vlasy jsou trochu sytěji hnědé, a šedivé jsou takové o dva tóny světlejší. Takový úplně přirozený melír :-)Budu se heny držet, dokud to půjde, protože se mi moc nelíbí takové ty jednolité syté tmavé hlavy - do dálky to volá „mám nabarveno!“

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.13 20:47

Kdyz jsem byla jeste mlada a rozverna (ted uz jsem jenom rozverna :-) ), barvila jsem si svoje tmavohnedy vlasy tu hennou na zrz, tu barvou na cerno… ve triceti jsem se stydela jit do porodnice s prosedivelou hlavou, tak to jistil „nenapadnej“ melir… pak mi i to bylo malo a dala jsem blond preliv. V tu ranu jsem si pripadala jak inkarnace Catherine Deneuve - do ty chvile, nez jsem se opet chystala k holici a manzel touzebne pravil, ze snad konecne tu blond sundam :-( OK. Vsak taky nemusim mit vlasy zadny, kdyz to milostpanovi neni vhod, pomyslela jsem si a domu se vratila bez blond i temer bez vlasu. A od ty doby na myho stribrnyho jezka chytam jen komplimenty a kazdej chce telefon na moji genialni kadernici, protoze takovou barvu prej neumi hned tak nekdo :-)

Robena
1257 příspěvků 04.02.13 11:50

Jsem na tom jako vy, jenze je mi uz 48 let a obavam se, ze jednou ty sediny prijdou. Jedine snad, ze si necham vlasy od slunce opravdu vysisovat, tak to nebude tak napadne.
A mate pravdu, dokonce jedne kadernice se me ptala, kde jsem byla na „prouzcich“!

waw
336 příspěvků 04.02.13 19:56

@nixe Lulu..nebo použít přípravek na stažení barvy z vlasů, po kterém máte zpět Vaši barvu. Nefunguje ovšem na melír /odbarvené vlasy/.

Nixe Lulu
343 příspěvků 05.02.13 13:24

@waw To jo, ale asi se tím ty vlasy dost zničí, že? Četla jsem, že odbarvování je poškozuje víc než „jen“ barvení.

waw
336 příspěvků 05.02.13 17:18

@Nixe Lulu Podstoupila jsem to jednou - samozřejmě u kadeřnice - a o zničení vlasů nemůže být řeč. Naopak jsem odcházela s krásně hladkými, lesklými vlasy svojí barvy. Stahovaly jsme tmavě hnědou/černou na světle hnědou.
Lepší přípravky se cenově pohybují dráž než ta samotná barva, ale stojí to za to. Byla jsem velmi spokojená a na vlasech to opravdu žádný zásah nezanechalo.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.13 19:01
@Robena píše:
Jsem na tom jako vy, jenze je mi uz 48 let

Ha ha, mam naskok! :-))
A ty sediny prisly uz pred tricitkou…

Toreadora
4 příspěvky 05.02.13 20:02

Ja jsem si vlasy taky nikdy nenabarvila. I kdyz na zakladce to bylo se zrzavou barvou trochu vesele, hlavne na vysoke skole jsem byla za svou barvu velice vdecna. Sice mne to nekdy trochu lakalo - preci jen zena je tvor naladovy a rada se stylizuje do ruznych odstinu… Ale toho se da dosahnout nastesti i jinak, nez zelenou hlavou.

Po diteti se mi vlasy uplne vymenily - najednou opadaly a vyrostly nove, mam jich dokonce vic a barvou i strukturou se vubec nezmenily. Pul roku sice rovne a dnes uz zase prstynky jako driv. Hura :) takze se nebojte, ani po porodu nemusime o svou korunu krasy prijit :)

Ivuška_Bobinka
11 příspěvků 05.02.13 20:19
@Canavi píše:
Mívala jsem středně hnědou barvu, která pod sluníčkem házela zlaté odlesky. Jenže čím jsem starší, tím víc tmavnu. Navíc po prodělané parapertussi („černý kašel“)začátkem roku mi vlasy padají a jsou bez lesku, bez života.

Tak přemýšlím, že zas zkusím nějakou barvu. Jednu chvíli jsem nosívala zrzavou nebo lískooříškový melír.

Také si plánuji koupit nějaké vitamíny na vlasy. Máte s nějakými dobrou zkušenost?

Mám vyzkoušený BIOSIL plus, jsou po něm pěkné vlasy a nehty. Účinky se projeví ale až tak cca po 3–4 týdnech užívání ale stojí to za to. http://proslecny.cz/biosil-plus-i/

Pinx
220 příspěvků 05.02.13 20:31

@kiwi já chci vidět stříbrýho ježka! :D

waw
336 příspěvků 05.02.13 21:33

@Ivuška_Bobinka Akorát s růstem vlasů je nutné počítat taky s intenzivnějším růstem chloupků a nehtů..

JedovatéHádě
350 příspěvků 14.02.13 20:57

http://www.prozeny.cz/…apit-pritele tady mi přijde vyloženě škoda přebarvovat tak nádherné vlasy-chápu, slečna chce změnu…

Poslední dobou si čímdál víc uvědomuju, že se mi nejvíce líbí přirozené barvy vlasů. Hezky udělaná barva je fajn, ale k pleti, pokud není namalovaná, je vždycky nejhezčí původní barva. Navíc odrosty jdou vidět velice brzy, kazí to dojem. Kolikrát žasnu, že i modelky, nebo zpěvačky mají na přebalech cd odrosty, sic malé, ale viditelné.
Nejhorší z hezkých žen, co se týče nepřirozené barvy má podle mě Borhyová. Jak ji vidím, mám chuť jí vlasy ztmavit na nějaký přirozenéjší odstín a udělat pořádnou výživnou masku (ačkoli je má třeba kvalitní, takhle na pohled mám pocit, ž musí být hrozně zničené)

Atlacoya
2681 příspěvků 14.02.13 21:28

@JedovatéHádě Holka potřebovala převléknout, místo toho z ní udělali tuctovou, unaveně vypadající figuru.

Martina xyz
125 příspěvků 14.06.13 14:08

Já mám myšky ráda a barvu jejich kožíšku nepovažuju za katastrofu. Faktem je, k nevýrazné barvě to chce pěkné nalíčení, aby jedna nevypadala celá taková nevýrazná. Vlasy jsem si nebarvila nikdy, pokuď nepočítám pytlíkové barvy z drogerie o kterých člověk po pár umytích nevěděl. celkem brzy jsem podepsala smlouvu s modelingovou agenturou takže teď jsem pár let i právně zavázaná k zachování své barvy :D. Podle mě přirodní barva bude vždycky ta nejlepší, protože k ní pasuje i obočí, barva pleti a tak nějak doplňuje celek. Nemám nic proti prosvětlování pramínků, lehkému ombré a podobným vychytávkám, ale potom, co vidím výsledky podobných pokusů na cizích hlavách, bych tu svoji asi neobětovala :)

Isca
960 příspěvků 14.06.13 23:14

@dost_bot jsem na tom podobně, hodně tmavě hnědé vlasy, čím dál tím víc šedivých pramínků, hlavně vpředu, pokaždé se kadeřnice ptala "tak kdy budeme barvit? " Takže to řeším henou, zatím odstín bordó, z čehož vznikne celkem hezký melír. Až šedivé pramínky převáží, plánuju přejít na hnědé odstíny. A po prvním vnoučeti to odpískám :-))

Suya
80 příspěvků 15.06.13 11:36
přirozené ztmavnutí vlasů

Ačkoliv jsem nikdy barvu na vlasy nepoužila, zajímala by mě jiná věc. Máte některá zkušenost (nebo z doslechu), že přirozeně blond vlasy s věkem postupně tmavnou - např. po dětech? Mám ráda svoji jakžtakž světlou blond, co kadeřnice považují za velmi přirozený melír :), ale občas se bojím, jestli o ni časem nepřijdu. V příbuzenstvu moc stop nenajdu, respektive: babičce vydržela blond až do dnešních 70 let, ale tetě naopak trochu ztmavla. Po porodu/ech prý ale vlasy dělají různá překvapení?

modra_kocka
903 příspěvků 15.06.13 15:57

@Suya asi záleží na genetických předpokladech. Já jsem byla jako dítě blondýna, a to velmi výrazná, ale postupně vlasy ztmavly až do tmavě hnědé. Zustaly mi jen 2 blonďaté prameny :) Přitom v rodině není blond snad nikdo. Bratr to měl stejné, jen mu vlasy ztmavly dřív a ještě víc, než mně. I oči.

Příspěvek upraven 15.06.13 v 21:13

chinin
2788 příspěvků 15.06.13 20:42

@Suya
Je pomerne caste, ze prirozene svetle vlasy s vekem mirne tmavnou - typicky v detstvi blondate vlasy v puberte ztmavnou na plave. Obdobne tmave vlasy casto s vekem ztraci na sytosti a „blednou“. Souvisi to s prirozenou mirnou ztratou kontrastu souvisejici se starnutim. To vse paralelne s pripadnym sedivenim vlasu.

Mnozstvi pigmentu a jeho prirozene zmeny v prubehu zivota je dano geneticky. Stejne tak jsou zpravidla dedicne zmeny pigmentu v souvislosti se zmenami hormonalni hladiny v tele zeny behem tehotenstvi a porodu - krome zmeny barvy, resp. odstinu, vlasu muze dojit i ke zmene odstinu oci.

815
739 příspěvků 16.06.13 01:55

Prirozene nebo ne, hlavne ze nejake vlasy mame :-D

Suya
80 příspěvků 17.06.13 15:24

@chinin Pubertu už mám za sebou, čekám tedy napjatě, kdy to udeří, a zatím nic. Pigmentu mám asi dost málo, mám i světlé oči. Tak zatím budu vděčná a uvidíme :)

Draki
114 příspěvků 21.01.15 20:36

Mám od přírody tmavě hnědé vlasy. Od asi 14 jsem si dělávala bílé/svtlé melíry, kolem 17 přidávala červenou (ne zrzavou, vyloženě červenou). Teď je mi 21 a nechávám si svou vlastní barvu. Bývala jsem ostříhaná po ramena, sestříhané boky, vlasy mám vlnité, takže jsem měla krásně objemnou hřívu. Mám ale problém - nechávám si své vlasy, protože chci vědět, jak budu vypadat s dlouhými hnědými vlasy. Líbí se mi, jak s nimi vypadají ostatní holky. Ale když se podívám do zrcadla, tak mám pocit, že bez té barevné hřívy to nejsem já. :/ Snad si zvyknu. :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek