Příteli jsem se víc líbila v původním stylu. Co s tím?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Milno
14 příspěvků 01.09.18 20:41
Příteli jsem se víc líbila v původním stylu. Co s tím?

Je mi 18 let a cca před půl rokem jsem se začala oblékat víc žensky. Předtím jsem nosila řekla bych typický středoškolský outfit - džíny, sportovní tričko, mikča a pod. Ještě na hezké kousky pořád přecházím, takže momentálně to spíš střídám. Přítel se mi ale nedávno přiznal, že jsem se mu víc líbila, jak jsem byla předtím a že „usedlý“ styl moc nemusí. Já se ale naopak začínám čím dál víc cítit v novém stylu. Takže teď nevím, co dělat. Omluvte mě, pokud vám příjde tenhle dotaz banální, ale ráda bych získala náhled zkušenejších, možná jste se s něčím podobným setkaly. Předem díky za všechny odpovědi. Pokud máte osobní zkušenost, budu ráda i za soukromé zprávy.

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Milno
14 příspěvků 01.09.18 22:00
@vlm píše:
https://www.modnipeklo.cz/…atniku-1115/

Diky, vlm, ctu to (a vsechno proctu), ale nikde tam nenachazim radu, co se s tim da delat. Jestli je lepsi kompromis, nebo to odignorovat a on si po case zvykne… Asi vite, co tim myslim.

Sépia
375 příspěvků 01.09.18 22:47

@Milno všetko sa vyvíja. Aj vy a váš priateľ. Ešte ste vo veku, keď sa veci dosť menia. Dôležité veci v partnerstve sú rovnaké hodnoty, názory na životný štýl. To či sa priateľovi viac páčite v športovom ako elegantnom alebo romantickom nie je až tak dôležité. Buďte sama sebou, noste to v čom sa vy cítite a občas mu urobte radosť športovým outfitom. Ono to má aj háčik. U nás je takě príslovie " rovný rovného hładá",alebo ako hovoril pán Werich - šaty robia človeka. Uvidíte, ako to pôjde ďalej - či budú rozdiely len v štýle obliekania, alebo aj v inom…Hipster si nàjde hispsterku, oblekáč elegantnú, motorkár nekonvenčnú dievčinu. Knihomoľ prirodzenú. Ale niekedy je láska viac.

giuliettka
1878 příspěvků 02.09.18 09:31
@Milno píše:
Přítel se mi ale nedávno přiznal, že jsem se mu víc líbila, jak jsem byla předtím a že „usedlý“ styl moc nemusí.

Myslím, že ten váš usedlý štýl bude riadna paródia na ženskosť. Že sa vám tá zmena nepodarila a nie je to nič prítažlivé. A netvrdím, že usedlý štýl nemože byť príťažlivý, len, že vy sa zrejme obliekate do sukní, ale nič príťažlivé na tom nie je. Že to skrátka neviete. Fakt nestačí namiesto kalhot si obliecť sukňu, aby človek dobre vyzeral. A navyše ako píšete na nové kúsky prechádzate, ešte to striedate, z toho zaváňa nedostatok peňazí na poriadnu elegantnú garderobu a tak najskor chodíte ako reklama na secondhand. Čo nemecká babička vyhodila, je vám dobre. Mám pravdu?

Milno
14 příspěvků 02.09.18 15:54

@giuliettka Ano, zatim to stridam, elegantni kousky si dokupuji postupne, ale ne v sekacich, penize mam. Nemyslim si, ze to vypada spatne, sukne nosim pouzdrove, ale asi vic elegantni kalhoty, k tomu kosili nebo halenku. Vse jsou kvalitni kousky.

Uživatel je onlinevlm
4103 příspěvků 02.09.18 16:49

@Milno Elegantní nerovná se usedlá.Co já mám zkušenost mužům se elegantně oblečené ženy líbí.

Milno
14 příspěvků 02.09.18 17:19

@vlm Presne tak, me taky nejak nedochazi, co je pro nej na tom „usedleho“… Po pul roce by si snad uz mel na to zvyknout, nebo ne? Uz jsem uvazovala i nad tim, ze jeste vic omezim (a vyradim) sportovni veci, treba by mu pak to zvykani slo rychleji.

Uživatel je onlinevlm
4103 příspěvků 02.09.18 18:05

@Milno oni chlapi většinou nemají rádi změny,

Milno
14 příspěvků 02.09.18 18:15

@vlm Asi mate pravdu. Ale co s tim udelat? Mozna bych opravdu mohla protridit sportovni satnik, treba by to casem rozdychal.

giuliettka
1878 příspěvků 03.09.18 08:01
@Milno píše:
@vlm Presne tak, me taky nejak nedochazi, co je pro nej na tom „usedleho“… Po pul roce by si snad uz mel na to zvyknout, nebo ne? Uz jsem uvazovala i nad tim, ze jeste vic omezim (a vyradim) sportovni veci, treba by mu pak to zvykani slo rychleji.

Vy se mi snád zdáte, nebo jste troll. Máte 18, pol roka sa obliekate elegantne, tj od 17 a niečo, takže priateľa máte od 16, keď už si tak zvykol na ten váš športový štýl? Predpokladám, že kým vám doradíme, tak vymeníte buď vy jeho, alebo on vás a dovod nebude ani náhodu vaše oblečenie.

misionářka
247 příspěvků 03.09.18 08:20

Ze své zkušenosti Vám mohu říci, že partneři se vždycky víceméně ovlivňují vzájemně. Někdy to trochu „bolí“, ale časem si člověk uvědomí, co užitečného se od svého protějšku naučil. Je opravdu možné, že za pár měsíců už třeba se svým současným partnerem nebudete, ale on se třeba bude sám snažit změnit svůj šatník, protože jste ho ovlivnila. Jestli jste se svým novým stylem spokojená a dělá Vám radost se hezky oblékat, pak pokračujte, on si zvykne, uvidíte. A z těch útočných příspěvků si nic nedělejte, to je místní folklór, někdy bohužel i vulgární, neberte si to ani do paty.

JarkaJ
395 příspěvků 03.09.18 09:25
@vlm píše:
@Milno Elegantní nerovná se usedlá.Co já mám zkušenost mužům se elegantně oblečené ženy líbí.

S tím souhlasím, ale spíš skutečně muži, starší nebo vyzrálejší, prostě takoví, kteří to dokážou ocenit. Pokud se poznali brzy a nyní je oběma kolem 18-20, vnímají se jako „kluk a holka“ a je přirozené, že se tomu -stále klukovi- líbila jako vrstevnice, dívčí, byť v džínách. Taky záleží na tom, v jaké souvislosti změnila @Milno oblékání, třeba po střední škole je v zaměstnání a v prostředí se tak cítí lépe, zatímco on se pohybuje v prostředí, kde jeho sportovní styl vyhovuje. Nebo záleží na tom, jakého byli oba zaměření, zda společně sportovali nebo jezdili do přírody… V každém případě je to ale přirozený vývoj, že každý se vyvíjí, Vy i Váš přítel a je možné, že se Vaše společné cesty (zájmy, zaměření, styl trávení volného času…) začnou zcela přirozeně odklánět. Zkuste ho přesvědčit o důvodech své změny, noste elegantní, ale moderní a s citem pro příležitost, aby se i na sportovní oblečení dostalo, až půjdete někam spolu.

macko.pu
789 příspěvků 03.09.18 09:38

@Milno ale no tak, prilep sem fotku a ja už ti poviem, či máš usedlý štýl ;-)

Sépia
375 příspěvků 03.09.18 10:09

@Milno To je ono, daj sem fotku a my možno uvidíme v čom je pes zakopaný. Pokiaľ nosíš klasický štýl, to nie je pre 18 ročné dievča. Skús romantický alebo elegantný, ale dievčenský! Hlavne nám ukáž čo nosíš.

Příspěvek upraven 03.09.18 v 14:01

barvinok
614 příspěvků 03.09.18 13:01

@Milno ja žasnem, že niekto chce na anonymnom internetovom fóre vyriešiť problém so svojím partnerom, namiesto toho, aby ho riešil… so svojím partnerom.
Môžeme vám poradiť, ako sa neobliekať usadlo (nedali ste však fotky a príklady, takže ťažko).
Našimi radami partner zázrakom názor nezmení.

Lizbeth
394 příspěvků 03.09.18 17:45

..a někdy se může stát, že změna stylu oblékání vyvolává v partnerovi pochybnosti, co ještě přijde za změny..cítí se ohrožený, nejistý..Třeba se projevujete najednou sebevědoměji, nebo se i jinak chováte a nelíbí se mu co se z vás stává..
Ale to už rozvíjím jen téma, u vás může jít opravdu jen o rifle versus pouzdrovka :)

if5
155 příspěvků 03.09.18 20:00

Ve vašem věku dorůstáte v dospělou ženu a váš přítel je zmatený, protože vás má zafixovanou jako „malou holku“ a teď se cítí nejistý? To oblečení může být jenom vnější projev celé řady změn, který ale vidí nejnázorněji. Jestli je zhruba stejně starý jako vy, tak z vás může být dost nesvůj, oni kluci mají tohle „druhé dospívání“ o pár let posunuté stejně jako pubertu.

Milno
14 příspěvků 03.09.18 20:52

@barvinok Neoblekam se usedle, psala jsem, ze nosim vetsinou elegantni kalhoty, nebo pouzdrovou sukni, k tomu hezkou kosili nebo halenku. Kamaradky z meho okoli muj novy styl veskrze chvali. No a stridam to se sportovnim uz vicemene jenom kvuli priteli.

jekaterinka
82 příspěvků 03.09.18 21:33

U me naopak zmenu k suknim inicioval pritel.
A ja zjistila, ze se tak citim lepe… Trosku tedy bojujeme s jeho chapanim slova elegantni, protoze pro nej to predstavuje variaci na tema dobry den, kozy ven. Snazim se ho trosku usmernit, nakonec jsme se tak nejak dohodli na lehke variaci do pin-up siluet (tj. tak dlouho jsem mu ukazovala ruzne sukne, saty a jednu zdejsi nejmenovanou prispevatelku, az se mu to zacalo libit). Ale myslim, ze v pripade Vaseho pritele by opravdu mohlo jit o vnitrni strach ze zmen - nebylo toho treba vic v posledni dobe?

Milno
14 příspěvků 03.09.18 21:42

@jekaterinka Ani ne, krome toho obleceni se v podstate nic nemeni.

Dogmeat
18 příspěvků 04.09.18 09:45

Elegantní kalhoty, pouzdrovka, takhle chodíte v 18 letech v civilu? Nebo do práce? K té pouzdrovce předpokládám nosíte lodičky?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Barbara Nesvadbová vydává knihu o módě, stylu a trendech

Barbara Nesvadbová vydává novou knihu s názvem Síla stylu. V ní... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Dobročinné secondhandy: Dobrý skutek, nebo past?

Autor: Monika

Pomáhat oblečením – to zní jako spojení příjemného s užitečným. Tak... Celý článek

Reklama