Přítelkyně svědka na svatbě v 5. měsíci těhu.

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
adamka00
2 příspěvky 26.2.15 12:44
Přítelkyně svědka na svatbě v 5. měsíci těhu.

Prosím o radu, přítelova sestra se v květnu vdává. Církevní svatba v kostele, společný slavnostní oběd (cca 60 lidí). Odpoledne už jen neformální svatevní mejdan (myslím s nějakou tématikou). Takže odpolední oblečení zatím neřeším, ale nevím v čem na obřad a oběd. Přítel jde za svědka, má od nevěsty předepsaný černý oblek, červená košile a bílá kravata jako ženich. Původně jsem chtěla ladit k němu, ale není to nutnost. On bude ladit asi hlavně se světkyní, která bude také v červeném. Nevěsta bude mít bílé šaty a červené doplňky a květiny. Celkově je výzdoba atd do červena. Koneckonců s přítelem tam v kontaktu moc nebudu, na obřadu budu jinde, při jídle taky bude sedět jako svědek jinde. Takže to sladění do červena není nutné. Jen vůbec netuším co na sebe. V květnu budu v 5 měsící těhotenství, takže ještě něco kam se vejde bříško. Jsem vyšší postavy. Mám takové neforemné nohy, silnější stehna a hlavně lýtka, krátké šaty (po kolena) nosím jen v případě nouze :( (nevypadá to hezky). Jaký styl mám zvolit? Budou dlouhé špatné? Barevně červené nebo jiné… vzorované, hladké…prosím jakoukoli radu, začínám být zoufalá, nikdy jsem na svatbě v kostele nebyla. Takže nevím co už je moc slavnostní a co zase málo… Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Akitaken
4960 příspěvků 26.2.15 14:13
@adamka00 píše:

Na svatbě v kostele jsem byla několikrát a krom samotné procedury jsem žádný podstatný rozdíl co se dress-code týče, nepozorovala.
Je třeba uvědomit si akorát jedno: kostely jsou kamenné stavby, tudíž je v nich poměrně chladno. A církevní svatební obřad trvá cca hodinu.
Na červenou/modrou/fialovou/kostkovanou se vykašlete, potřeba ladit se vším včetně nádobí je poněkud přehnaná.

Když zalovíte tady na Pekle, určitě objevíte podobných dotazů (a inspirace) plno.

Mags
149 příspěvků 26.2.15 14:18

@adamka00 Hlavně nezastínit nevěstu, což by, pokud vybrala červenou košili a bílou kravatu, mohl být problém… Sorry, nemohla jsem si pomoct;)
Zvolila bych něco zúženého pod prsy a pak volného, ke kolenům nebo do půli lýtek a výraznější barvy (ne-bílou, béžovou, blush nebo černou)…záleží jaké barvy vám sluší. Na ladění se vykašlete.
Pro inspiraci:
http://images.asos-media.com/…image1xl.jpg
http://www.whiteazalea.com/…id-dress.jpg

Jordaan
9417 příspěvků 26.2.15 14:37

@adamka00

jeste bych trochu pockala, jak se to bude vyvijet. V patem mesici jeste nutne nemusite mit tak velke bricho, ze byste musela mit tehotenske saty. Naopak byste v nich mohla vypadat mnohem „tehotneji“, nez ve skutecnosti budete. Jinak na ladeni do cervena bych se vykaslala a vzala taky nejakou pasminu, sako a pod. - „zima jak v kostele“ se nerika jen tak.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.15 16:58
@Mags píše:
@adamka00 Hlavně nezastínit nevěstu, což by, pokud vybrala červenou košili a bílou kravatu, mohl být problém… Sorry, nemohla jsem si pomoct;)

Ako môže tehotná žena v 5 mesiaci tehotenstva zastínit nevestu pri oltári celú v bielom? Prebohaživého, tu už aj 90 ročnej babičke na kolieskovom kresle, so stratenou protézou a zabudnutou parukou budeme radiť, nech nezastíni nevestu. Ja mám pocit, že tie nevesty považujeme za škraty hnusné a tak navrhujem, aby hosťom na svadbách zakázali makeup, použitie hrebeňa a umývanie zubov. Kto to poruší, tak bude z obradu vyhnaný bičom. Nikdy v živote som nevidela svadbu, kde by niekto zastínil nevestu. Tú americkú sprostosť budeme omieĺať dovtedy, kým okrem nevesty nebudú všetky ženy chodiť na svadby v burke, čadore a povinne si nasadí aj nikáb.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 26.2.15 17:20

Je to už dávno, ale matně si vzpomínám, že v pátém měsíci těhotenství jsem ještě nosila normální šaty, tak snad nebude třeba nic speciálního. Ale slovo těhu mi nějak nedělá dobře.

MP Maggie
995 příspěvků 26.2.15 17:29
@Ikeya-Seki píše:
Ale slovo těhu mi nějak nedělá dobře.

Nemáte chuť na kyselé okurky?

Akitaken
4960 příspěvků 26.2.15 17:33
@Ikeya-Seki píše:
Je to už dávno, ale matně si vzpomínám, že v pátém měsíci těhotenství jsem ještě nosila normální šaty, tak snad nebude třeba nic speciálního. Ale slovo těhu mi nějak nedělá dobře.

Já bych řekla, že to „těhu“ může být i z důvodu omezeného počtu znaků v názvu vlákna.. holt „těhotenství“ se tam asi nevešlo ;-)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.15 17:35
@Akitaken píše:
Já bych řekla, že to „těhu“ může být i z důvodu omezeného počtu znaků v názvu vlákna.. holt „těhotenství“ se tam asi nevešlo ;-)

Ono to už nie je těhotenství, ale těhutenství? :-D

Akitaken
4960 příspěvků 26.2.15 17:41
@Giulietta píše:

Co já vím? :-)

MP Maggie
995 příspěvků 26.2.15 17:48
@Giulietta píše:

Ano prosím, od slova nechutenství.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 26.2.15 18:16

@MP Maggie Kyselé okurky jsem nejedla ani v tom těhutenství. A teď už to vzhledem k věku nezjistím.

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 26.2.15 18:26

@adamka00 Vzhledem k tomu, že se to koná v kostele, měla byste mít především zakrytá ramena, kolena a dekolt. Ladit s partnerem skutečně nemusíte. Dlouhé jednobarevné šaty by měly být naprosto v pořádku, když nechcete ukazovat nohy. Zvolila bych šaty s přestřižením pod prsy.

Mags
149 příspěvků 26.2.15 18:30

@Giulietta No já to spíš myslela tak, že z popisu, že slečna nevěsta diktuje oblečení i svědkům a navíc v této (pro mě) odpudivé kombinaci, jsem usoudila, že pokud by byla bratrova přítelkyně až moc chic, mohla by to nevěsta nést nelibě. Samozřejmě, že nevěstu celou v bílém si nikdo nesplete, ale to neznamená, že nemůžete nevěstu nakrknout =)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.15 19:51
@adamka00 píše:
Prosím o radu, přítelova sestra se v květnu vdává. Církevní svatba v kostele, společný slavnostní oběd … … nikdy jsem na svatbě v kostele nebyla. Takže nevím co už je moc slavnostní a co zase málo… Děkuji

Kúpte si, alebo si dajte ušiť širšie šaty, ktoré upravíte podľa aktuálneho tehotenského brucha mašľou. Ak bude ešte v květnu zima, tak si dajte štólu, alebo sako na samotný obrad, v reštaurácii to dáte dole. Oblečte sa tak, ako by ste sa obliekla na svadbu na radnici, na všetky tie reči o tom čo je a čo nie je vhodné do kostola a že máte mať zakryté kolená, ramená, uši, kotníky, palce na rukách a kľúčnu kosť… sa vykašlite. :-D Ono určite v ničom výstrednom nepojdete, rovnako ako keby ste išla na obrad na radnici a tie reči o vhodnom kostolnom odeve sa vedú skor pre turistov v šortkách a crop topoch. Užijte si to a blahoželám k miminku.

Iv_Sm
1588 příspěvků 26.2.15 21:47

@Mags Ja som to pochopila tak, ze zatienit nevestu s takymto vkusom (cervena kosela s bielom kravatou pre zenicha? wtf) nebude problem a plne som s vami suhlasila…

Mags
149 příspěvků 26.2.15 22:23

@Iv_Sm Ano, tak jsem to myslela. Ale zase ne každá nepříliš vkusná nevěsta by si s nějakým „zasťiňováním“ dělala hlavu, tady mi s tím zřejmě velmi detailním plánováním přišlo, že by to třeba mohl být problém. Ale to je samozřejmě čistě moje fabulace.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.15 22:28

@Mags a já si celou dobu myslela, že to byl vtip.
Proč vlastně na jedné straně je to prý „nevěstin den“ a musí se s ní konzultovat málem i náplast na patě, nesmí být zastíněna a má právo určovat barevné, tematické a bůhvíjaké ještě ladění svatby, ale když to náhodou opravdu chce podle svého, tak je to špatně?

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 26.2.15 22:29

@adamka00 ja nemam napad na saty ale otazku: to je bezne ze partner/ka svedka sedi jinde? jaky to mate zasedaci poradek?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.15 22:31

@viktorka_od splavu při společenských obědech / večeřích se zasedací pořádek vždycky dělá tak, aby partneři neseděli vedle sebe. U svateb to neplatí?

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 26.2.15 22:46
Mags
149 příspěvků 26.2.15 22:51

@stricc Je to „špatně“ jen podle mně. Já prostě tohle detailní organizování a předepisování přijatelných barev apod. nemusím. A ve spojení s tou sítnici-vypalující kombinací červené košile a bílé kravaty je to pro mě dvojitý peklo.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.15 23:33

@Mags tak to je dobře, že vás nepozvali ;)
Třeba pro ně ty barvy něco znamenají… ale to je asi jedno. Já svatby nemám ráda. Dresscode je ale asi to nejmenší, co mi případně vadí

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.15 23:37

@viktorka_od splavu aha… tak v podstatě jsem si to představovala správně, o partnerech svědků jsem ale nevěděla, nevím, k čemu svědek musí mít u sebe partnera?

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 26.2.15 23:42

@stricc Z mého pohledu proto, že partner svědkyně a partnerka svědka mohou být osobami, která tam nikoho jiného než svého partnera neznají.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek