Přiznání MP

Fotoalbum tématu (761) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
vlm
4504 příspěvků 26.08.18 09:35

@VeronikK vy jste urcite mladsi nez ja a ja teda nemamatuju,ze by byly v obchode dva typy bot.

Linie
2020 příspěvků 26.08.18 09:44

@vlm O moc víc jich nebylo. Kdysi jsem si koupila nové šmrncovní polobotky a hrdě v nich provázela ruskou skupinu. Polovina žen je měla také, vyváželo se tehdy vše do Ruska. Bopo Třebíč, kde je mu konec!

porjk
2706 příspěvků 26.08.18 09:46

@Linie To bylo družstvo? Ta vyráběla pohledné boty a z kůže. Já jsem velebila Snahu /myslím Brno.
Z té jsem měla většinu bot.

VeronikK
1045 příspěvků 26.08.18 09:55

@vlm možná jsem mladší, ale dost si pamatuju :-) A pamatuju se, jak jsme byly i s babičkou v Táboře v obuvi, teta se dívala, jaké mají dětské sandály a měli opravdu dva typy.

vlm
4504 příspěvků 26.08.18 09:56

@Linie tak to se stalo ,ze mel nekdo stejne boty,ale teda vic to zase pr.Jasne ze dnes je vseho nepoměrně vic,ale procento nositelnych věci bude asi podobné

vlm
4504 příspěvků 26.08.18 10:08

@VeronikK mozna v detskem ,kdyz jsem kupovala detem do skolky 1994, bačkory a chtela jsem kazde jine meli dve barvy což më dost vydesili,takze jsem koupila knofliky,papousky a ten druhy si nepamatuju,našila aby si je poznali,nakonec to ve skolce tak dramaticke nebylo,a byly tam i jine barvy a vzory.Ja teda mela treba na leto boty ve vsech moznych barvach a podpadky od nizkych pi vysoke,to same lodicky,ted tolik bot nemam,Když nad tim tak premyslim vetsinou jsem nekupovala vsechny v jednou meste,

DRW
2039 příspěvků 26.08.18 10:31

@VeronikK no mozna v Tabore :) Ale ja si pamatuji, ze nebyl problem koupit peknou botku a v peknem vzoru. Pravdou je, ze jsem ten peniz za ni utratila v tzv. Luxusu, ale vyber byl i v beznych obuvich. Jsem ze severu Moravy a v Ostrave bylo docela dost obchodu s obuvi a i tzv. Bata, musim rict, ze vyber byl na tehdejsi dobu velky. 35 byla okrajova, ale sestra s maminkou, ktere tuto nohu bohuzel pro dnesni dobu stale vlastni, boty koupily bez problemu a i velmi krasne kousky, rozhodne ne detske. Pro nas studentky ekonomky v Opave byla rajem prodejna Snaha, kde prodavali vyrobky mistniho druzsta a zpratelnych druzstev z cele republiky, byly to vetsinou dvojkove boty, ale oproti jednicce zase tak rozdilne nebyly, vyrazovalo se i kvuli jedinemu spatne udelanemu stehu. A verte, ze od r. 1979, kdy jsem si na bramborove brigade vydelala prvni mrzky peniz, jsem tech bot koupily hodne. :) Dnesni doba je horsi 35,36,37 jsou okrajove velikosti (koupim lehce ve vyprodeji, ale strihy jsou delane snad na detskou nohu) a kvalitou ty boty jsou nekdy horsi nez v 80. A pro deti je sice vyber, ale vetsina kolegu a kolegyn kupuje pro deti boticky od 1-3 firem. Takze stejne ty deti chodi ve stejnych.

Vinca_minor
745 příspěvků 26.08.18 12:29

Muž vzpomíná, jak mu jeho máti do školy na malém městě sehnala papuče jen červené a on je odmítl nosit :)

VeronikK
1045 příspěvků 26.08.18 14:34

@vlm celou dobu píšu o dětském :-) Možná má teta vel 34, už nevím. Ale o jejích potížích se sháněním obuvi vím.
@DRW Myslím, že Tábor nebylo jediné problémové okresní město.
O výběru bot pro dospělých mám spíš mlhavou představu, protože vždycky, když mě vzala máma s sebou do obchodu s obuví, strašně se mi líbily stříbrné nebo zlaté střevíčky (sandálky na podpatku), a přemlouvala jsem jí, aby si je koupila. Nechápala jsem, proč si je nepořídí :-)

benyka
7158 příspěvků 26.08.18 14:47

@giuliettka To aby jeden nevěřil, jaký gejzír nenávisti způsobí jedno slovíčko. :-) Jste směšná. (Nebo možná to vaše druhé ego, co se jestě nedopracovalo rozumného nadhledu.)

benyka
7158 příspěvků 26.08.18 16:12

@shanimplavkynahrocha Každý jsme nějaký, nepřu se. Jenom jsem si dovolila drze napsat, že v botách, které chci, je většinou v prodejnách, kam pro ně chodím, moje velikost vyprodaná první.

Tímto s botami končím a zavazuji se, že budu nadále přispívat už jen sluníčkovými zkušenostmi s tím, co jsem si kde pěkného koupila. :-)

mimi
99 příspěvků 26.08.18 17:21

Tak este prihodim, v druhej polovici 80. rokov, nebol ktovieaky vyber v dievcenskych poltopankach a moja mati mi kupila na jesen topanky v chlapcenskom oddeleni. Hanbila som sa ako pes, boli sedo-hnede, mojou jedino utechou bolo, ze mali moderny suchy zips a nie snurovanie :-D

Paris1789
3715 příspěvků 29.08.18 09:14

Jak jsem se zařekla, že na ten Jarmark Ona Dnes už nikdy nepůjdu, tak jsem si letos koupila prodejní místo a zajdu tam s těmi pár věcmi, co mám.
Chodila jsem na tuhle akci prakticky od začátku, kdy to ještě bylo venku na Smíchově, dost mne to bavilo, zejména to, že jsem se tam potkala se spoustou zajímavých holek (no a taky s nezajímavými a nepříjemnými dámami, jak jinak), a taky bylo zajímavé vidět, jak moc se můj osobní vkus míjí s mainstreamem.
Přestala jsem s tím poté, co mne na mém stánku tak strašně šikanovala partička nějakých hadrářek, že jsem se zařekla, že už nikdy nic podobného nechci podstoupit. Měly jsme se dělit o jeden stůl, přičemž ony před tu svou půlku postavily asi kilometr dlouhý štendr, načež všichni zájemci chodili přes mne a snažili se ode mne koupit jejich věci. Když jsem už toho měla dost a řekla jedné paní, že je to asi zadarmo, skoro se strhla rvačka. Naštěstí jsem měla jen pár věcí, považovala jsem to vždycky primárně za dobročinnou akci narozdíl od zbytku prodejkyň, takže jsem celkem rychle mohla odejít. Ale zážitek to byl silný.
Letos byly vstupenky v aukci, tudíž se ta mafie okresních secondandů jaksi nezvládala zorientovat, případně jim lupeny za pětikilo přišly moc drahé. A já tam budu, baví mne to.

Příspěvek upraven 29.08.18 v 09:26

Oldyn
6105 příspěvků 29.08.18 09:21

@Paris1789
Konec dobrý, všechno dobré. U nás bývá jen dětský bazárek ve prospěch mateřského centra a je o to ze stran maminek dost zájem.

shanimplavkynahrocha
4591 příspěvků 29.08.18 17:12

Já se potřebuju zbavit nějakých knih a věcí do domácnosti (například sklenic, které stojí v obchodě 600, ale prodala bych je leda tak v Karlových Varech asi), ale vůbec netuším, kam bych s tím měla jít. Nemáte nějaký tip? Nechci to prodávat, jen se toho zbavit.

weruberu
1257 příspěvků 29.08.18 17:24

@shanimplavkynahrocha V knihovně na Mariánském náměstí, krabice u šatny s nápisem „čtenáři čtenářům“ dají se tam odložit nepotřebné knihy (a třeba si za ně vzít nějaké jiné)

Temperance
1509 příspěvků 29.08.18 18:08

@shanimplavkynahrocha https://nevyhazujto.cz/ - ale nevím, jestli by se Vám chtělo se s tím fotit atd.

Vinca_minor
745 příspěvků 29.08.18 19:07

@shanimplavkynahrocha U nás v paneláku funguje, že pokud má někdo něco hezkého a využitelného, co nechce, dá to u schránek na topení. Pokud to do dvou dnů nezmizí, tak si to dotyčný vezme zpět nebo vyhodí. Nám zatím vše zmizelo :)

Vinca_minor
745 příspěvků 29.08.18 19:13

@shanimplavkynahrocha Všechny pobočky Městské knihovny v Praze mají box Dejme knihám další šanci, kdy darované knihy buď zařadí do svého fondu nebo pošlou dál třeba jako Knihy do vlaku. Více zde: https://m.mlp.cz/…ro-knihovnu/?…
A na ostatní věci - co třeba je darovat dobročinným obchodům Sue Ryder nebo tak něco?

Lakerol
124 příspěvků 29.08.18 20:45

@shanimplavkynahrocha vsezaodvoz. cz, nevyhazujto.cz. Teda pokud za to opravdu nechcete peníze.

shanimplavkynahrocha
4591 příspěvků 30.08.18 12:36

@Lakerol @Vinca_minor @Temperance @weruberu Díky za tipy. Peníze za to nechci, nafotit bych to asi mohla. Mě nejvíc unavuje to domlouvání se s někým na předání atd., navíc nejsem aktuálně úplně nejmobilnější. V tom Sue Ryder koukám berou i ty sklenice ap., to vypadá jako dobré řešení.

Oldyn
6105 příspěvků 30.08.18 14:58

Tak jak jsem se tu nedávno podivila nad tím, že se ty statistiky v čr dělají kdoví jak, tak mi přišel dopis od statistického úřadu, že naše rodina byla náhodně vybrána a navštíví nás úřednice s dotazníkem.
Takže teď se divím, kdo vyhrává všechny ty miliardy v sázení, když já nikoho takovýho neznám. Odcházím si vsadit.

Matmys
2198 příspěvků 31.08.18 10:49

@Oldyn …no ale, pokud si vsadíte jen kvůli statistice, tak je vám jasné, že dle statistiky spíš nevyhrajete ? ;)

Oldyn
6105 příspěvků 31.08.18 12:47

@Matmys
Tak doufám, že když zpochybním nahlas výhry Sazky, Sportky, Eurojackpotu, jako jsem zpochybnila dělání statistik, jelikož mně, ani mejch kámošů se nikdy nikdo na nic neptal, tak si to jako přivolám. Umění přát se to jmenuje, myslím. :D Jinak máte pravdu s tou statistikou.

Pozorovatel
539 příspěvků 31.08.18 13:22

@Oldyn Rozumim vam. Pri ceste z prace jsem si rikala, ze by nebylo spatny vyhrat, ze bych si zaslouzila dovolenou. A jak jsem tak premyslela, jestli chci vyhodit penize za jeden sloupek, tak mi pristal na rameni pavoucek… no neni to znameni?!

Stránka:  « Předchozí 1 1975 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 2001 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek