Přiznání MP

Fotoalbum tématu (777) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Lizbeth
956 příspěvků 3.2.19 17:32

Přiznávám,že jsem nečetla knihu..V knihovně mám od Tolstého jen Vzkříšení a dávám přednost Dostojevskému.

Uživatel je onlinegiuliettka
4526 příspěvků 3.2.19 17:41

@Lizbeth Ja som to tak nemyslela. Len ja naozaj tu knihu zbožńujem. Čítala som ju aj v origináli. A páči sa mi aj hudba Šostakoviča. Ten valčík si často púšťam len tak pre radosť. A idem za trest, že som s tým začala požehliť. :-D A ja som nečítala Kto chytá v žite.
https://www.youtube.com/watch?…

benyka
7498 příspěvků 3.2.19 17:54

@giuliettka Nejsem filmový kritik, ale mně připadá hlavně, že není žádná herečka. Tváří se jako výlisek z bakelitu, pořád se kontroluje, aby hlavně vypadala v každém záběru „půvabně“. Zatím se mi její herecký výkon nelíbil v žádném filmu. Dobré herečce, která předvede roli a ne jenom sebe, odpustím ve vzhledu cokoli.

mimi
164 příspěvků 3.2.19 22:19

Konecne nemam divny pocit, ked priznam, ze ani mne sa Keira nepaci, nemusim ju a sice toto spracovanie Anny Kareniny bolo naozaj zaujimave (akoby v divadle), tak sa mi na postavu Anny nehodi a Vronsky, vyzeral jak slizky hezoun.
Skutocne, starsie spracovanie so Sophie Marceau a Seanom Beanom (Vronsky v jeho podani aspon stoji za hriech) je mi blizsie. Knihu som citala este na strednej ako povinne citanie, nebavila ma, vratila som sa k nej pred par rokmi a uz to bolo o niecom inom.

xSx
693 příspěvků 3.2.19 22:41

@giuliettka ja si treba myslim, ze Keira K neumi hrat, jako herecku ji v cemkoli absolutne nesnesu. Takze averzi chapu, i kdyz jsem film nevidela :)
edit: a koukam, ze nejsem sama.

4526 příspěvků 4.2.19 05:42
@mimi píše: … a Vronsky, vyzeral jak slizky hezoun.
Skutocne, starsie spracovanie so Sophie Marceau a Seanom Beanom (Vronsky v jeho podani aspon stoji za hriech)

U toho Vronského by som si dala povedať asj ja. :-D

Matmys
2378 příspěvků 4.2.19 07:38
@xSx píše:
@giuliettka ja si treba myslim, ze Keira K neumi hrat, jako herecku ji v cemkoli absolutne nesnesu. Takze averzi chapu, i kdyz jsem film nevidela :)
edit: a koukam, ze nejsem sama.

Nejste. Je fakt hrozná… Ten její věčný poloprofil s našpulenou pusinkou, kdysi ji táta řekl, že vypadá jak princezna a ono jí to prostě zůstalo.

if5
241 příspěvků 4.2.19 09:48

@giuliettka To nemůžete, dávat po ránu takové odkazy. Až se mi hlava zatočila :-)

Lála_druhá
471 příspěvků 4.2.19 10:13
@giuliettka píše:
PS naozaj ste si pri čítani Annu predstavovala s takýmto hniezdom na hlave a s absenciou prs? :-D

Názor na Keiru sdílím většinový :-) Paradoxně si jí „vážím“ proto, že si ta prsa ještě nenechala předělat (možná proto, že jsem na tom s hrudníkem podobně). Jinak toto „divadelní“ zpracování se mi líbí moc, škoda toho výběru herců…

Porkpiehat
1280 příspěvků 4.2.19 11:02

@giuliettka
Obsah Anny Kareniny už si ze školy nepamatuji, tak jsem si musela ověřit, jak to s Vronským dopadne. Proto Sean Bean v každém filmu nebo seriálu umře, existují na to i vtipy.

Paris1789
3960 příspěvků 4.2.19 13:19

Anna Karenina ale není o té ženské. To je román o tom, kam to dojde, když se nerepektuje odvěký Řád. Anna je tady zosobněním nešťastného údělu ženy, která nepochopila, kde je její místo a doplatila na to. Všichni kolem ní na to doplatili, nikdo nevydělal. Tenhle román je o všeobecném úpadku tradiční ruské společnosti, která novými (ze západu převzatými) novotami nic nezíská, jen zmar, a staré jistoty ztratí. Ne nadarmo skončí Anna jako feťácká troska pod koly vlaku. O železnici si Tolstoj mimochodem taky nemyslel nic dobrého.
Ono je to dost vtipné, že si my tady myslíme, jak je to o vzpouře proti konvencím, nikdy jsme ten román vlastně nepochopili a pořád se dojímáme nad tím, jak se panička spustí s oficírem. Z něčeho, co je vlastně filozofickým manifestem, jsme si tady udělali červenou knihovnu. Ale je to asi dobře, protože jinak by ten román u nás už nikdo asi neznal. Tolstoj byl génius.
Je jedno, jak ta herečka vypadá, pokud by ta adaptace měla být věrná, musela by to být hlavně sobecká blbka.

BeKaa
429 příspěvků 4.2.19 13:29

@Paris1789 Děkuji za zajímavý pohled, navnadila jste mě, abych se na to podívala nebo si to přečetla znovu, jinýma očima.

Vím, že se to (umělecky) nedá srovnávat, ale já jsem nepochopila nadšení svých kamarádek okolo filmu Eat, Pray, Love. Podle mě byla ta ženská, jak píšete, sobecká blbka a kamarádky byly nadšené z toho, že si šla svou vlastní cestou…

4526 příspěvků 4.2.19 15:37
@Paris1789 píše:
Tenhle román je o všeobecném úpadku tradiční ruské společnosti, která novými (ze západu převzatými) novotami nic nezíská, jen zmar, a staré jistoty ztratí. Ne nadarmo skončí Anna jako feťácká troska pod koly vlaku. O železnici si Tolstoj mimochodem taky nemyslel nic dobrého.
Ono je to dost vtipné, že si my tady myslíme, jak je to o vzpouře proti konvencím, nikdy jsme ten román vlastně nepochopili a pořád se dojímáme nad tím, jak se panička spustí s oficírem.

Ale ja to viem, a keby som aj nevedela, tak sa už od prvého prečítania našiel furt niekto ako ty, kto s tým vyrukoval. Ako prvá učiteľka ruštiny, ktorá tu ruštinu neučila preto, že súdruhovia to požadovali, ale preto, že ruštinu, ruských autorov, skladateľov a všetko ruské milovala. Ale aj napriek tomu chcem pri čítaní kníh mať možnosť pozerať na knihy aj vlastným pohľadom.
Mimochodom vďaka tej učiteľke viem báseň od Puškina Zimný večer spamäti ruský aj slovenský. :-D

Búrka mračnom nebo kryje,
víchre snehy zvírily:
raz jak zviera ona vije,
raz jak decko zakvíli.
Cvála na krov, na slamený,
vetchou slamou zatrepe,
raz jak pútnik opozdený
na oblôčik zaklepe.
Ten náš domček zpola zhnitý
smutný je a bez svetla,
moja starká, čože si ty
pri okne tak zamĺkla? Či si búrky zavýjaním
už tak veľmi umdlená,
a či driemeš už pred spaním
od brňania vretena?

Vypime si, stará láska
mojich biednych mladých liet,
pime od smútku, kde čaška?
Veselšie nám bude hneď.
Zaspievaj mi o vtáčatku,
za morom čo zažilo,
zaspievaj mi o dievčatku,
na vodu jak ráno šlo.
Búrka mračnom nebo kryje,
víchre snehy zvírily:
raz jak zviera ona vyje,
raz jak decko zakvíli.
Vypime si, stará láska
mojich biednych mladých liet,
pime od smútku, kde čaška?
Veselšie nám bude hneď

4526 příspěvků 4.2.19 15:56

@Paris1789 A ps z Vojny a Mier, mi tiež najviac utkvel v pamäti valčík Natašy a Andreja. Som ja káča povrchná a je mi to šumafuk. :-D

Paris1789
3960 příspěvků 4.2.19 16:10

@giuliettka
já netvrdím, že ty to nevíš. Naopak si myslím, že Tolstoj udělal geniální věc, že tuhle nevěru tam dal, protože tím románu zajistil nesmrtelnost.
Vojna a mír je dobrá, jen mne nic nepudí přečíst si to znovu. Když se nad tím tak zamyslíš, tak Evropa se zmítala pořád v nějakých konfliktech, podle mne byly napoleonské války slušný masakr a dnes už z toho skoro nic nevíme, Paříž je těmi odkazy narvaná a všichni na to pohlížejí, jak je to hezké. Jen šlo o té době psát romány, co zůstane po nás? Jde vůbec o téhle době napsat něco, co by sjednotilo čtenáře, ať už v souhlasu nebo v odporu?
Nějak mi z toho vychází, že se lidstvo musí masakrovat, aby pak bylo o čem psát a točit filmy.

4526 příspěvků 4.2.19 16:15
@Paris1789 píše:
Nějak mi z toho vychází, že se lidstvo musí masakrovat, aby pak bylo o čem psát a točit filmy.

Tak zamilovať sa v mieri nie je žiadné terno a mňa tiež bavilo počúvať babičku jak mi vykladala o tom, že porodila cez vojnu. Keby porodila v mieri, tak možno ma to tak neberie. :-)

Pozorovatel
603 příspěvků 4.2.19 18:13

@giuliettka mala prsa mi nevadi, ale knihu jsem necetla, tak nevim jestli byla Karenina prsatice. Jinak mne osobne se Keira jako herecka nelibi, ale hezka mi pripadne. Vlastne by mi nevadilo vypadat, jako ona.

4526 příspěvků 4.2.19 19:16
@Pozorovatel píše:
Vlastne by mi nevadilo vypadat, jako ona.

Tak to sa priznávam, že ja by som ako ona vyzerať nechcela. Po zásahu fotošopom možno, ale ináč nie. :-D A viem, že mi niekto napíše, že prsia sa preceňujú, ale ja by som bez nich byť nechcela.

4526 příspěvků 4.2.19 19:28

@Paris1789 Čítala si Strž od Gončarova?

Vinca_minor
1013 příspěvků 4.2.19 20:23

@giuliettka Děkuji za navnadění, Kareninu jsem ani nečetla, ani neviděla, hned v pátek mířím do knihovny :)

Paris1789
3960 příspěvků 5.2.19 11:19
@giuliettka píše:
@Paris1789 Čítala si Strž od Gončarova?

ještě ne a před pár lety bych ti napsala, že se na to chystám, ale dnes už vím, že by to byla lež, vůbec skoro nečtu. Což je hrozné. Ani toho Kosatíkova Masaryka jsem zatím nedočetla.
@Vinca_minor
Karenina je dost nezáživná, vsadím se, že většina lidí, co ji četla, ty pasáže věnované popisu pozemkové reformy a pokusu o samosprávu venkova prostě přeskočila. Ono je to zajímavé, ale jen pro lidi, co se o ruské dějiny už sami zajímají. Ještě lepší je to číst spolu s ostatními Tolstého romány, je tam totiž vidět vývoj myslitele, jak pohlíží na situaci v Rusku.

Vinca_minor
1013 příspěvků 5.2.19 11:54

@Paris1789 Já už se leta letoucí chystám na Tolstého a Dostojevského a čtu docela dost a ráda. A dějiny mě zajímají, moc toho totiž nevím, protože dějepis ve škole mě děsně nebavil, tak to teď doháním. Ještě lepší by byla audioverze, celý den čumím do počítače, tak ráda vypnu oči a zapnu uši.
PS: Teď koukám, že u nás v knihovně mají rozhlasovou dramatizaci, kde Vronského mluví Vladimír Ráž. Tak tím začnu a uvidím, jestli mě to chytne:)

sirena007
1142 příspěvků 5.2.19 11:59

@Vinca_minor Annu Kareninu jsem jako audioknihu poslouchala (z knihovny). Výhoda je, že si ji můžete představovat podle svého gusta

4526 příspěvků 5.2.19 18:49
@Paris1789 píše:
ještě ne a před pár lety bych ti napsala, že se na to chystám, ale dnes už vím, že by to byla lež, vůbec skoro nečtu. Což je hrozné. Ani toho Kosatíkova Masaryka jsem zatím nedočetla.

Ja som ju čítala až minulý rok, na doporučení &stricc a fakt zaujala. Tri ženy, podľa ktorých možeš určiť kam Rusko može smerovať.

4526 příspěvků 5.2.19 18:56
@Vinca_minor píše:
@giuliettka Děkuji za navnadění, Kareninu jsem ani nečetla, ani neviděla, hned v pátek mířím do knihovny :)

Keby sa vám to nepáčilo a rozhodla by ste sa ma potom umlátiť, tak si spomeňte, že keď ste ešte písala pod povodným nickom, tak som sa tu raz priznala, že som prečítala spisy Vladimíra Iljiča Lenina - „Imperialismus, nejvyšší stádium kapitalismu“. :-D Že nemám väčšinový vkus. A potom mi odpustite to navnadenie. :-D
https://www.modnipeklo.cz/…nkovani/740/?…

Stránka:  « Předchozí 1 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 2013 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek