Přiznání MP

Fotoalbum tématu (749) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Matmys
2068 příspěvků 18.02.19 15:40
@giuliettka píše:
@chitrá alex Ale oni chceli ušetriť a o.ebať aj vlastnú firmu, a tak to dali na účet niekoho, kto o tom nemal ani páru, predsa nebudú cestovať za vlastné.

Aha, takhle si o mně vytváříte špatné dojmy.
Já myslela, že se neumím vyjadřovat a vy přitom jen neumíte číst…

Matmys
2068 příspěvků 18.02.19 15:43
@Pirek píše:
@giuliettka
Jako myslíte, že když jedu na služební cestu, platím si to za své? No to teda ne :D Naučte se číst, šlo o to, že jim to recepční zajišťovala.

Ano. Recepční to má u nás přímo v popisu práce, zajišťovat vše potřebné na služební cesty. Doklady, letenky, ubytování… A teď umíme i dráhy :)

Dogmeat
111 příspěvků 18.02.19 16:59
@Matmys píše:
@Dogmeat
No my jsme taky agrumentovaly tím, že jsme viděly, jak za paní z vedlejšího kupé platil její partner … ale nepomohlo to :)

Zaplatit to může kdokoliv, ale při nákupu jízdenky přes eshop musí uvést vaše jméno a ne svoje :)

Dogmeat
111 příspěvků 18.02.19 17:08

@giuliettka Teď přesně nechápu, co se vám stalo, koupila jste si jízdenku na regio a jelikož jste nebyla na tom místě, prodali to znovu? To je hrůza.
Jinak do Regiojetu (vlak) jde koupit jenom místenku, alespoň tedy na té mé trase. Místa na stání předem neprodávají, jakmile jsou všechna místa k sezení obsazena, jízdenka nejde předem koupit. Když nastoupíte bez jízdenky, nechají vás tam, i kdy byste měla stát, ale nevím, jaký pak platíte tarif, jestli low cost nebo standard

Paris1789
3230 příspěvků 2 inzeráty 18.02.19 17:13
@Lizbeth píše:
Tak včera v mhd. Stála jsem ve frontě na nástup předními dveřmi a penzista s taškou na kolečkách co stál přede mnou mě pustil se slovy : Jen pojdtě, já se rád koukám na ženský ze zadu .
Musím přiznat, že mě to vůbec nějak neznechutilo ani neurazilo, brala jsem to jako vtip..asi to bylo tou intonací a náladou s jakou to nenuceně řekl..Ale hned jsem si pomyslela kolik žen by se asi urazilo ? Kolik z nich by to považovalo za nevkusné, sexistické, nebo jinak urážející?
Jistě nebylo to nijak na výši, ale na druhou stranu, to by člověk fakt už nemohl ani žertovat nebo cokoliv prohodit.
Co myslíte vy?

snad by to mohlo urazit jen v případě, kdyby současně pronesl něco v tom smyslu, že dává přednost dívat se na dámu zezadu nežli zepředu.

VeronikK
947 příspěvků 18.02.19 19:40

@benyka schody jedou zhruba 2 minuty, nové i déle. Pokud je vyjdete, ušetříte klidně minutu - to ale může znamenat stihnout třeba vlak, takže tím ušetříte v důsledku třeba půl hodiny…
@xSx to je fakt divný, že takhle někdo odmítne uhnout. Já třeba strašně nerada stojím na schodech v metru, nebaví mě to. A po letech chození po jezdících schodech na Karláku jsem měla slušnou fyzičku :-) (humor)

Yaay
131 příspěvků 18.02.19 21:58

@Matmys, je to uz pase, ale len dodam, ze sprievodkyna v ziadnom pripade nema pravo ziadat od vas OP, nehovoriac o tom, ze nemate povinnost mat OP pri sebe. Ale tieto institucie zneuzivaju fakt, ze ludia presne nepoznaju svoje prava, co je celkom pochopitelne, nemozeme mat vsetci v hlave zbierku zakonov.

Atlacoya
2631 příspěvků 19.02.19 08:32

@Yaay Chtějí číslo dokladu, který uvedete na jízdence. Může to být jakýkoli doklad s fotkou, inkartu, já tam mám číslo ŘP. A posledně mi průvodčí říkal že bere cokoli s fotkou a jménem. Takže pokud nechcete ukazovat OP a jet s ČD, tak tam dejte jiný průkaz.

Důvode je praktický - čtečka pozná, že je jízdenka platná a pokud by mu stejnou předložilo 20 dalších lidí, tak to čtečka neodhalí - systém neumí jízdenku „vyřadit“ jako projetou, aby mu to u druhé osoby se stejnou jízdenkou zahlásilo, že jízdenka už byla využita jiným pasažérem. Proto je jízdenka na jméno a proto máte prokázat kartičkou a fotkou, že jste skutečně tato osoba. Číslo dokladu je tam pro případ, kdyby jeli Hujerovi, tak aby Karel Hujer starší, mladší a nejstarší nejeli na jednu jízdenku.

Jestli se vám nechce na tyto podmínky přistupovat, kupte si papírovou jízdenku u pokladny.

Dogmeat
111 příspěvků 19.02.19 09:34

@Yaay Myslím, že tohle je ten případ prokázání totožnosti ve vlastním zájmu. Teoreticky máte povinnost prokazovat se jen policii a na úřadech. Ale pokud byste na tom chtěla trvat, už se např. nikdy neubytujete v hotelu, nepůjčíte si auto, nepoletíte letadlem apod.

Jordaan
8485 příspěvků 19.02.19 09:48

@Dogmeat

Na jednu stranu jo. Na druhou - pri letani po Evrope po Vas vetsinou nikdo zadny doklad nechce.

giuliettka
2933 příspěvků 19.02.19 09:53
@Dogmeat píše:
@giuliettka Teď přesně nechápu, co se vám stalo, koupila jste si jízdenku na regio a jelikož jste nebyla na tom místě, prodali to znovu? To je hrůza.

Nie. Kamarátka kúpila som celé kupé biznis triedy. 3 ľudia 4 jízdenky. Pruvodčího porosila, aby jej tam nikoho nedával, lebo už pri kúpe jízdenky vám pokladníčka oznámi, že si to kupujete zbytočne, že vám to miesto steward obsadí. Nedal jej a mali kupe pre seba. O niekoľko mesiacov sme to poradili inej kámoške a tá už také šťastie nemala. Chlapík jej tam narval študentku s batohom a nas.atú na celý svet, že musí sedieť v kupe s deťmi.

Dogmeat
111 příspěvků 19.02.19 10:04

@Jordaan Po mně tedy chtějí občanku úplně vždycky, ukazuju ji, když mám dostat palubní lídtek. OP mi kontrolují i při příletu. Pas v rámci EU nechtějí, ale že by ani OP?

Dogmeat
111 příspěvků 19.02.19 10:05

@giuliettka Aha, to je strašný, vrátili pak aspoň peníze?

giuliettka
2933 příspěvků 19.02.19 10:06

@Dogmeat Nie, vraj ste na to upozornený už pri kúpe lístka.

Dogmeat
111 příspěvků 19.02.19 10:09

@giuliettka hm, dobrý vědět

xSx
533 příspěvků 19.02.19 10:16
@VeronikK píše:
@xSx to je fakt divný, že takhle někdo odmítne uhnout. Já třeba strašně nerada stojím na schodech v metru, nebaví mě to. A po letech chození po jezdících schodech na Karláku jsem měla slušnou fyzičku :-) (humor)

jo, to je přesně ten důvod, proč chodím po eskalátorech. Občas sice spěchám, ale většinou proto, že mě prostě absolutně nebaví stát na schodech jak tydýt. Osvalené nohy jsou jako bonus :D
No a odmítnutí uhnout mě prostě zanechalo perplex. Jako jasně, je to pouze jen na rozhodnutí člověka, nikdo nemá povinnost nikoho pouštět, ale stejně mi to přišlo pitomý.

giuliettka
2933 příspěvků 19.02.19 10:20
@xSx píše:
jo, to je přesně ten důvod, proč chodím po eskalátorech. Občas sice spěchám, ale většinou proto, že mě prostě absolutně nebaví stát na schodech jak tydýt. Osvalené nohy jsou jako bonus :D

Fakt fyzička prejsť 5-6 schodíkov na eskalátore.

Jordaan
8485 příspěvků 19.02.19 10:30

@Dogmeat

Vubec nic, letam obcas (z Nemecka) do Svycarska, s celou rodinou. Sice na bezpecnostni kontrole profilcujou i pytlik s legem, ale na totoznost se nikdo nepta. Jmeno musite zadat jen pri nakupu letenky (online), kdyz pak udelate i online check-in, tak uz na letisti nemusite s nikym ani promluvit. Obcas si rikam, jestli je to lehkomyslnost stran letiste nebo jestli me dokonale sleduje Big Brother a moje cislo pasu rozpozna nejaky neviditelny oblicejovy scanner.

VeronikK
947 příspěvků 19.02.19 10:37

@Jordaan my teda vždy ukazovali pas/občanku, jen když jsme přišli v Římě pozdě na odbavení, tak nás pustili jen na letenku…

Dogmeat
111 příspěvků 19.02.19 10:39

@Jordaan Že by zrovna Švýcaři kašlali na bezpečnost, to se mi nezdá, to spíš ten Big Brother :) V Praze se bez dokladu vůbec nedostanete z letiště

Dogmeat
111 příspěvků 19.02.19 10:44

@Jordaan Dočetla jsem se, že pro překročení hranic mezi státy schengenu není nutné mít doklad, takže to, co říkáte, možné určitě je. Asi záleží na bezpečnostních opatřeních daného letiště. Ještě se mi ale nikdy nestalo, že by po mně doklad nechtěli

xSx
533 příspěvků 19.02.19 12:19

@giuliettka pokud myslíte obchoďákové eskalátory, tak jo. Ale ty do metra v Praze na určitých stanicích bývají dlouhé.

Yaay
131 příspěvků 19.02.19 12:24

@Atlacoya , Matmys pisala, ze od nej sprievodkyna pozadovala specificky OP. Na to som reagovala.
Inak, vasa posledna veta znie tak nejak ze : pre vas to funguje, takze namiesto toho aby sa vylepsil blby system musim sa prisposobit ja( alebo necestovat).Lenze, ak to takto pojmu vsetci, niet sa co cudovat, ze nemaju dovod ten nezmyselny system vylepsit.
@Dogmeat nie, naozaj na letiskach v shengenskom priestore sa nekontroluje OP ani pas. Nie vsak na vsetkych.

Matmys
2068 příspěvků 19.02.19 13:06

Jaj… to měla být historka pro pobavení o tom, jak se lidi od SW (vývojáři) nechali nachytat jiným SW :)
Zkrátka - chtěli jsme si ušetřit čas a práci s papírováním (doklad na firmu).
Jo a v rámci objektivity - ten den jsme tu elektronickou jízdenku mohli stornovat.

Ale nechtěla jsem rozpoutat tolik vášně.
Dámy, šup na sluníčko, ať trošku rozpustíte chmury!

Atlacoya
2631 příspěvků 20.02.19 08:31

@Yaay Nejjednodušší systém, jak to vylepšit je přejít na systém, který mají ostatní přepravci - koupíte si jízdenku a tím konkrétním spojem musíte jet. Dokud ČD zachovají volnost (koupím si jízdenku ale ujede mi spoj tak pojedu další), v což doufám, nezbývá jim než to zajistit komplikovaně.

Stránka:  « Předchozí 1 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 Další »
Váš příspěvek

Louis Vuitton stáhne poctu Jacksonovi

Francouzský módní dům Louis Vuitton stáhne z letní kolekce modely,... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Choker: Doplněk, nebo výraz poslušnosti?

Autor: Iva

Choker – šperk, který se těší oblibě už odpradávna. Byl ozdobou... Celý článek