Přiznání MP

Fotoalbum tématu (749) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Yaay
131 příspěvků 20.02.19 08:53

@Atlacoya nerada pouzivam tento argument, ale v zahranici to funguje a to aj bez potreby identifikacie, takze nie je dovod preco by to nemohlo fungovat aj u CD.

giuliettka
2933 příspěvků 20.02.19 08:54

@Atlacoya Ja som išla z Prahy do Liberce aj Flix-Busom aj Student Agency na jízdenku kúpenú dopredu, ale iným busom na ktorý som jízdenku mala. U Student ma zobrali na skorší spoj a u Flix busu na neskorší a uznali mi už zakúpenú jízdenku. Ono to ide aj u iných prepravcov.

giuliettka
2933 příspěvků 20.02.19 09:01
@Yaay píše:
@Atlacoya nerada pouzivam tento argument, ale v zahranici to funguje a to aj bez potreby identifikacie, takze nie je dovod preco by to nemohlo fungovat aj u CD.

Na tieto argumenty ma vždy napadá, uplatňovanie práva Sharīʿah funguje v zahraničí, tak prečo by to nemohlo fungovať aj tu?
(nie, žeby som si myslela, že ČD nemá čo zlepšovať, ale z toho, že niečo majú inde sa posrať nemusia)

Vinca_minor
535 příspěvků 20.02.19 09:14

Skoro se to stydím přiznat, ale mně eshop ČD vyhovuje a že musím ukázat doklad, mě nijak netrápí. A jízdu jiným spojem už jsem využila, kdy mnou objednaný vlak měl zpoždění a mně se vyplatilo jet jiným vlakem. Anebo mělo výpadek mhd a vlak mi ujel.

Yaay
131 příspěvků 20.02.19 09:27

@giuliettka uz len to ze dokazete polozit taku absurdnu otazku naznacuje vela o vasej inteligencii. No, snad preto, ze Cesko aspiruje na postavenie medzi najvyspelejsimi krajinami sveta, nie medzi diktaturami s potlacovanim zakladnych ludskych prav. Ak som to napisala prilis zlozito pre vas pochop, dajte mi vediet, skusim vam to vysvetlit formou obrazku.

giuliettka
2933 příspěvků 20.02.19 09:35
@Yaay píše:
@giuliettka uz len to ze dokazete polozit taku absurdnu otazku naznacuje vela o vasej inteligencii. No, snad preto, ze Cesko aspiruje na postavenie medzi najvyspelejsimi krajinami sveta, nie medzi diktaturami s potlacovanim zakladnych ludskych prav. Ak som to napisala prilis zlozito pre vas pochop, dajte mi vediet, skusim vam to vysvetlit formou obrazku.

S vámi fakt škoda debaty. Ja poviem, že si myslím, že nie všetko musíme mať ako ostatní a vy sa tu vytasíte s hodnotením mojej inteligencie, s aspirovaním Česka medzi najvyspelejšie štáty, to ako vážne? (Aj keby sa Švajčiari a Japonci otočili a utekali nám naproti, tak sa im nepribližíme ani o sto rokov.)
Tak jo, užírejte se v tej internetovej nenávisti sama. Na debatu typu novinky nemám náladu.

Yaay
131 příspěvků 20.02.19 09:47

@giuliettka sa necudujte, hovori sa, ze aka otazka, taka odpoved :D

giuliettka
2933 příspěvků 20.02.19 09:50
@Yaay píše:
@giuliettka sa necudujte, hovori sa, ze aka otazka, taka odpoved :D

Vy ste vadnejšia ako som si myslela.

xSx
533 příspěvků 20.02.19 10:14

@giuliettka tak zrovna do Liberce taky jezdím často a když mi ujel spoj kvůli výpadku metra, tak mi u Student Agency velmi mile vysvětlili, že mám smůlu a musím si koupit nový lístek. Možná to už změnili, tohle se mi stalo tak před dvěma lety.

Campanelle
1962 příspěvků 20.02.19 12:21

@Atlacoya Přemýšlím, zda by nestačilo, aby každá jízdenka měla svoje pořadové číslo, čárový kód, jako každý jiný doklad. Průvodčí by měl seznam těch čísel a při kontrole jízdenek by se to prostě spárovalo s tím číslem, co má cestující a hotovo.

sirena007
1072 příspěvků 20.02.19 12:27

@Campanelle Jenže jízdenka čd platí pro jakýkoli spoj během 24 hodin (nebo ještě déle?)

Campanelle
1962 příspěvků 20.02.19 12:38

@sirena007 Však to číslo jízdenky nemusí být vázáno na vlak, stačí jen na datum a průvodčí by ji měli v systému jen po dobu platnosti.

Dogmeat
111 příspěvků 20.02.19 12:57

@Campanelle Ono to tak je, elektronickà jízdenka má svůj QR kód a průvodčí má čtečku QR, pomocí které pozná, zda je jízdenka validní. Podle mě to tak mají kvůli slevové in-kartě, ta se platí, je na jméno a slevy z ní smí využít jen majitel té karty. Takto by na jednu inkartu mohlo jezdit hodně lidí a měli by to levnější

giuliettka
2933 příspěvků 20.02.19 12:59

@xSx Tak to netuším. Ja som len počkala až sa tá stewarda biekoho po telefone opýta či može, on povedal, že hej a tak sme šli. :-)

Dogmeat
111 příspěvků 20.02.19 13:01

@Yaay kde v zahraničí? Vim o Anglii. Ale Francie, Německo, Rakousko, všude jsem se setkala s dopravci, co doklad chtějí, předpokládám, že také kvůli slevovému systému.

Campanelle
1962 příspěvků 20.02.19 13:10

@Dogmeat Když máš slevu, tak musíš nějak prokázat, že na ni máš nárok. Na in-kartě je fotka, takže na ni nemůže jezdit kdekdo.
Jde o to, že by to měla mít každá on-line zakoupená jízdenka, svůj vlastní kód, číslo nebo něco, kterou si ten cestující vytiskne nebo to bude mít v mobilu a průvodčí pozná, že má platnou jízdenku a nemusí to kontrolovat podle občanky.

Dogmeat
111 příspěvků 20.02.19 13:26

@Campanelle ona ta jízdenka má vlastní QR kód, každá, co se koupí v eshopu. Ten si pak vytiskneš nebo ho máš v mobilu. Průvodčí použije čtečku a mimo jiné zjistí, na jaké jméno byla jízdenka prodána, porovná jméno s dokladem. Po té už jízdenka znovu použít nelze. Když na ní budeš chtít jet znovu, tak to průvodčí pozná.
Já osobně také neznám důvod, proč je online jízdenka na jméno, ale myslím, že to bude souviset se slevami, jiný důvod mě nenapadá, když na takovou jízdenku stejně nelze jet dvakrát

Dogmeat
111 příspěvků 20.02.19 13:27

@Campanelle na inkartě fotka je, ale když máš predběžnou, není tam právě nic a slevy platí

Dogmeat
111 příspěvků 20.02.19 13:34

Mně to s tim dokladem taky přijde víceméně jako zbytečná buzerace. Chtějí minimalizovat zneužitelnost, která je ale velmi nízká. Když to zas budu porovnávat s Regiem, tak ti takové situace neřeší, dá se jet i na cizí slevu. Jančuru nemám ráda jako osobnost, ale je to podnikatel a umí si spočítat, co se mu vyplatí hrotit a co ne.
Na druhou stranu jde jen o to ukázat průvodčímu doklad, zabere to asi 10 vteřin, tenhle typ buzerace se dá přežít :)

Co mě u ČD drásá víc je to, že vám prodaj jízdenku do business a pak stojíte mezi vagóny před záchodem. I jízdenka za 500 kč/200 km se musí koupit jako místenka, když chcete mít jistotu, že tim business fakt pojedete

Yaay
131 příspěvků 20.02.19 13:44
@Dogmeat
@Dogmeat píše:
@Yaay kde v zahraničí? Vim o Anglii. Ale Francie, Německo, Rakousko, všude jsem se setkala s dopravci, co doklad chtějí, předpokládám, že také kvůli slevovému systému.

Nemam narok na ziadne zlavy, a vlakom casto nejazdim, ale v Rakusku ani vo Svajciarsku ani v Nemecku ma vo vlaku nikdy nelegitimovali. Ani v USA v Kanade ani v Azii. Vsade mi stacilo ukazat listok.

Vinca_minor
535 příspěvků 20.02.19 15:20
@Dogmeat píše:
Když to zas budu porovnávat s Regiem, tak ti takové situace neřeší, dá se jet i na cizí slevu. Jančuru nemám ráda jako osobnost, ale je to podnikatel a umí si spočítat, co se mu vyplatí hrotit a co ne.

Jenže v Regiu je snad pro obyč člověka jediná sleva kreditová jízdenka, ne? To je pár korun, tak to neřeší. Po studentech a důchodcích stejně doklad na slevu chtějí. A vzhledem k tomu, že mají povinné místenky a v systému vidí, která sedadla mají být obsazená, tak je jim jasné, že cestující jízdenku má.
Když s nima občas jedu, tak si lístek dělím na dva úseky (Pardubice-Olomouc a Olomouc-Hranice), protože je to o dost levnější. Ale protože stevard vidí, že za Olomoucí pořád na tom samém sedadle sedím já, tak po mně chce číslo jízdenky a já mu musím vysvětlit, jaktože jsem v Olomouci nevystoupila.

Matmys
2068 příspěvků 20.02.19 15:34

Copak se asi takovýmu mamlasovi honí hlavou?

Pozorovatel
490 příspěvků 20.02.19 18:10

@Matmys že mají špatně zaparkováno? Prostě mu bouchly saze.

Vinca_minor
535 příspěvků 20.02.19 18:54
@Matmys píše:
Copak se asi takovýmu mamlasovi honí hlavou?

Totéž, jako tomuhle: Na D8 se otáčel patnáctimetrový autobus. Šofér říká, že se řídil navigací (idnes.cz)

VeronikK
947 příspěvků 21.02.19 09:39

@Yaay nic si z toho nedělejte, moje dítě musí mít ve vlaku dvě průkazky. Jezdí do Prahy z oblasti mimo prahu, tzv, vnější pásmo Pražské integrované dopravy. Ve vlaku vjede i do Prahy, kde má dopravu zdarma, potřebuje na to buď nějakou Opencard apod. nebo obyč papírovou průkazku s fotkou za 20 Kč. Kdyby jezdil na lístky, koupí si zlevněný a protože už mu bylo 10, musí se prokázat průkazem s datem a fotku, což ten papírový splňuje. Ovšem když si chce pořídit kupon (měsíční, čtvrtletní,…) na vnější pásmo, potřebuje jinou průkazku, zatavenou v obalu, která je jinak téměř totožná s tou papírovou. Jsou tam i stejné údaje.Tak jsem myslela, že bude používat jenom tu. Ovšem pozor, ta mu ve vlaku po Praze nestačí, na to, aby ukázal, že může po Praze vlakem zdarma, musí mít i tu papírovou… I průvodčí si ťuká na hlavu, co je to za hloupost, ale že to musí takhle chtít :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 Další »
Váš příspěvek

Louis Vuitton stáhne poctu Jacksonovi

Francouzský módní dům Louis Vuitton stáhne z letní kolekce modely,... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Choker: Doplněk, nebo výraz poslušnosti?

Autor: Iva

Choker – šperk, který se těší oblibě už odpradávna. Byl ozdobou... Celý článek