Přiznání MP

Fotoalbum tématu (749) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Atlacoya
2627 příspěvků 14.03.19 09:41

Viděla jsem zatím 1. díl, tak si dovolím reagovat.

@Paris1789 píše:
Každopádně nechápu, jak je možné, že nikoho netrklo, že si hvězda tahá s sebou na tour dítě? Pokaždé jiné, ale vždycky malého chlapce.

Vysvětlení se vždycky našlo. Ten první (Safechuck) s ním hrál v reklamě, ten první výlet byl v podstatě promo akce na Pepsi. Pak s MJ vystupoval jako dětský tanečník. Ten druhý (Wade) vyhrál soutěž v imitování Jacksonova tance, tak byl taky brán jako součást tanečního sboru.

@Paris1789 píše:
Taky mne to přimělo k zamyšlení nad tím, že rodiče ty své děti pásly jistým způsobem už před seznámením s popstar, prodávali je do reklam a do tanečních soutěží, děti už byly jimi samotnými zpracované, že tohle pozlátko má nějakou hodnotu a má cenu, kterou je zřejmě třeba zaplatit. To, že mamka nechá potomka v ložnici s dospělým mužem je samozřejmě špatně, jenže ta hlavní chyba už se stala dávno předtím.

Já mít pěkné dítě tak ho do reklamy taky prodám. Reklamní kluk (Safechuck) byl z USA, tam bohužel rodiče dětem od kolébky spoří na vysokou tak to brali jako způsob, jak klukovi zajistit budoucnost. Druhý kluk - tanečník (Wade) měl tancování a vše okolo rád, nevím, proč by mu to rodiče měli zakazovat. Nepřišlo mi že ti kluci by byli do kariéry nějak násilně tlačeni, jako je vidět například v pořadu Toddlers and Tiaras (dětské soutěže krásy, holčička 4 hodiny denně nacvičuje modelkovskou chůzi a podobně).

Bylo mi těch kluků fakt líto, jak kvůli té fyzické stránce, tak hlavně kvůli psychické - vždyť to vyznělo tak, že je MJ normálně svedl (dárky, přesvědčování o tom, že jsi můj jediný, bez tebe nemůžu žít) a pak jim zlomil srdce (příští rok si našel jiného). To asi v milostném životě zažije každý, ale až v pubertě nebo po ní, kdy se s tím už člověk dokáže nějak vyrovnat.

benyka
6809 příspěvků 14.03.19 09:47

Tak si říkám, jestli nebylo týrání svěřené osoby, když mě rodiče nutili chodit čtyři roky do klavíru, i když mi ty stupnice fakt už lezly krkem a na vysvědčení byla pravidelně nedostatečná. :-)

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 14.03.19 09:54

@benyka
Můj názor na tohle se neustále vyvíjí. tedy jak velký tlak by měli rodiče na dítě vyvíjet, aby se ono tzv. rozvíjelo. Čím starší jsem, tím víc si myslím, že děti by se měly nechat na pokoji, aby si samy vybraly, co chtějí dělat. Proč by měly děti umět na klavír?
Na druhou stranu je fakt, že výuka u nás téměř všeho vědění probíhá způsobem, kterým se nepodaří otrávit jen zlomek dětí, s tím by se mělo něco dělat především.

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 14.03.19 10:05

@Atlacoya
Osobně se domnívám, že zneužívání je vlastně každé takové konání, kdy si rodič protřednictvím svého potomka plní své sny. Je jedno, zda o vysoké škole, úspěchu v libovolném oboru, majetku, výkonech ve sportu.
Protože rodičovské sny jsou jeho sny a nemusí být snem dítěte. Rodič dítě nevlastní, on by mu měl jen předestřít v rozumné míře možnosti, které před ním jsou.
Já sama hezké děti mám, v reklamě a ve filmech začaly účinkovat až v době, kdy byly tzv. svéprávné (15 let) a chtěly to samy. Chvíli je to bavilo a pak to ustoupilo jiným zájmům. Peníze byly jejich a nikdy jsem nezkoumala, nač je použily. V tom věku, kdy nastoupil do reklamy Safechuck, bych to nedovolila.
Argumentaci vysokou školou neberu, kdybyste dala dospělému člověku, který se potýká s následky zneužití, vybrat, jestli by oželel studia VŠ za to, aby tuhle zkušenost neměl, asi sama tušíte, co by si vybral.

Ghost B.C.
3745 příspěvků 14.03.19 10:25

Zatím jsem o „tom“ dokumentu jenom četla, 4 hodiny mě celkem děsí, ale není trochu divné s tím vyjít na veřejnost až 10 let po smrti MJ? Obvinit člověka, který se jaksi už nemůže vyjádřit? Tihle dva aktéři dokumentu už údajně měli problémy s měněním výpovědí a nedůvěryhodností.
Netvrdím, že byl MJ vinný nebo nevinný, celý jeho Neverland je jedno velké WTF a člověk má takový neidentifikovatelný pocit odporu i když o tom zařízení jen čte, ale opravdu se nikdo nepozastavil nad časovou prodlevou = že se obviněný nemůže bránit a i kdyby, tak už ho stejně nikdo nepotrestá a akorát se to celé nejspíš snese na jeho děti? A rodiče těch zneužívaných? Dokud z toho šly prachy, tak to bylo OK a teď najednou brečí, co svým dětem provedli?

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 14.03.19 10:31

@Ghost B.C.
Právě, nemá smysl se o tom moc bavit, pokud jste to neviděla. To totiž není obžaloba MJ, ale celé je to o tom, jak se ta oběť cítí, co to ní udělá, a nejen s ní, ale celou její rodinou.
Pokud má ten film nějaký cíl, tak především ukázat, jak je zneužívání vlastně nenápadné a jak drtivý dopad má na všechny zúčastněné. Vsadím se, že MJ by si taky rád všechny ty procesy odpustil a příjemné mu to rozhodně nebylo.
Ti pánové, co se rozhodli o tom promluvit, ho dlouho hájili, oba svědčili před soudem v jeho prospěch, Wade Robson dokonce dvakrát a podruhé až ve 22 letech.
Oběma to naplno došlo až ve chvíli, kdy se jim narodily jejich vlastní děti, uvědomili si najednou, že tohle opravdu pro své vlastní děti nechtějí a nechtějí to ani pro jiné děti. Takže udělali jedinou správnou věc a promluvili o tom.

Lizbeth
657 příspěvků 14.03.19 10:56

O dokumentu jsem také zatím jen četla a zatím asi nemám touhu to shlédnout. Dcera o vhodnosti chování cizích osob ví hodně, ohledně toho jí školit nemusím. Jde jen o to, jak podat přímo tuto stránku MJ.
Sama jsem na něm nevyrostla a není můj extra oblíbenec, ale na jeho hudbu se člověk chytne skoro vždy když jí uslyší.
Proč se to vyvalilo až tak pozdě- asi celkově teď ta nálada ve společnosti je na to jako dělaná ( me too ), najednou jsou lidé ochotni poslouchat, vcítit se, nepopírat..Chá­pu to.

Matmys
2062 příspěvků 14.03.19 11:11

@Lizbeth @Paris1789
No když už tady byly zmíněny ty prachy… oni taky mohli pánové dostat za natočení dokumentu nějaké ty peníze (dětem na vysokou). Tak proč ne teď?

Ghost B.C.
3745 příspěvků 14.03.19 11:40

@Paris1789 Napsala jsem to zbytečně obsáhle. Dopady zneužívá nerozporuji a ani to, že se to možná fakt dělo. Mně šlo hlavně o myšlenku, že se zde vydává dokument, který hlásá do světa jako pravdu něco, co vlastně nikdy nebylo dokázáno. Chápu, že vy díky tomu, že jste ten dokument shlédla, vidíte hlouběji. Já však jen poukazuji na skutečnost, že je to i přes závažnost vyřčeného - nebo právě pro tu závažnost - velice jednostranné.
Kdyby MJ žil, obnoví se proces nebo ty dva bude rovnou zpátky žalovat. To nyní ale nejde, že…

xSx
531 příspěvků 14.03.19 11:44

@Ghost B.C. četla jsem názory psychologů, co se k tomu vyjadřovali a ti tvrdí, že to, co v tom filmu vypovídají oba muži by teoreticky naprosto přesně sedělo na zneužívané děti. V tom věku se vnímá všechno jinak, úplatky, sliby lásky atd a to dítě se pak cítí zrazené, a snaží se na všechno zapomenout, popřípadě dávat vinu sobě. Takže není úplně nepředstavitelné, že s tím někdo vyleze až takhle pozdě. Navíc je pochopitelné, že se dospělá oběť stydí cokoli veřejně přiznat (však si vzpomeňte na oběti znásilnění a kolik se jich vlastně ani nenahlásí, často kvůli studu).

Jo a z těch matek se mi taky zvedal kufr, hlavně z té Robson.

Ghost B.C.
3745 příspěvků 14.03.19 11:54

@xSx Tahle diskuse se hrozně osemetna. Určitě nechci, aby to vyznělo, že kategoricky nevěřím. Osobně mi takhle s odstupem připadá MJ jako přinejmenším podivín. Jediné, v čem vidím s tím dokumentem problém je to, že MJ od soudu odešel nevinny. Měl peníze, aby si to zajistil, měl určitě i kontakty, aby vše ututlal. Ale vzhledem k tomu, že on už nyní nic neřekne, je „pravdivý dokument o MJ“ trochu k zamyšlení.

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 14.03.19 12:39

@Matmys
když se na ten film podíváte, tak vám musí dojít, že to ti protagonisti nemohli nafejkovat. Nevypovídali jen oni, ale i jejich rodinní příslušníci, tak rozsáhlou konspiraci nepředpokládám tím spíš, že není se na kom hojit, není koho žalovat. Naopak Robson přiznal, že křivě přísahal a vypovídal. Dokonce dvakrát, v tom druhém případě už byl dospělý a tudíž se vlastně přiznal k trestnému činu. Mně by zajímalo, jestli ho můžou za to žalovat nebo jak s tím nakládá právo státu Kalifornie.

Matmys
2062 příspěvků 14.03.19 12:42

@Paris1789
Ale tak o pravdivosti výpovědí jsem nic nepsala. Ptaly jste se, proč až teď , tak jsem nahodila názor, že peníze se hodí v každém věku a když už není (třeba) kde brát, tak se rozhodnou k nepříjemné zpovědi.

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 14.03.19 12:43

MJ byl obžalován ze zneužití dvakrát, poprvé proti němu vypovídal i personál Neverlandu, proces nakonec skončil vyrovnáním, MJ zaplatil otci chlapce, o něhož v tom sporu šlo, 22 mio. dolarů. Následně s MJ Pepsi rozvázala smlouvu. Podruhé byl MJ osvobozen taky díky tomu, že M. Culkin a právě Robson opět potvrdili, že jim nic nedělal. Safechuck už k svědčit jít odmítnul a naopak přiznal matce, co mu MJ udělal.

Ghost B.C.
3745 příspěvků 14.03.19 12:48

Zároveň to ale asi ty rodiny ani nenatočily dokument samy ze své vůle a za své peníze. Určitě přišel podnět, nabídka na spolupráci a odměna.
Opět to ale nepopírá Jacksonovu případnou vinu.

chitrá alex
239 příspěvků 14.03.19 13:13

Nevím, nakolik je ten rozhovor veřejně přístupný, zkuste to (platím si přístup)
 https://denikn.cz/…a-psychiatr/

Atlacoya
2627 příspěvků 14.03.19 13:38

Už jsem to viděla celé.

@xSx píše:Jo a z těch matek se mi taky zvedal kufr, hlavně z té Robson.

To je matka tanečníka (Wade, Australan) - ano, s tím souhlasím. Rodina jede s klukem do Disneylandu, kde má kluk vystupovat s tanečním souborem, spojí se s Jacksonem a nechá se pozvat na ranč - až potud to chápu, zvlášť když kluk byl velký fanoušek a byl to pro něj životní zážitek, znovu se sejít s největším idolem a inspirací. Že ho (7 let) nechají hned první noc spát s Jacksonem i se sestrou (10 let) to už mi přišlo divné. Pak měli naplánované výlety jako rodina a kluka nechají s MJ týden na ranči? To už je fakt podezřelé.
U té druhé to bylo takové nenápadnější, postupnější, nejdřív se jim MJ vetřel do rodiny (chodil na večeře a tak), když bylo to turné s Pepsi tak matka byla v ložnici s nimi, teprve později byla odstrčena.

MJ byl hvězda, lidi snadno podlehnou pocitu, že člověka kterého znají médií znají i osobně. Mám vlastní dokonale nevinnou zkušenost - když mi bylo 16 zastavilo u chodníku auto, řídil ho Vlasta Korec (moderátor na Primě) a chtěl vědět, jak se dostane někam do města. Protože jsem neuměla popsat cestu, prostě jsem k němu nastoupila do auta a navigovala ho (stejně jsem tím směrem měla jít). V pořádku (až na to, že jsem ho navedla do jednosměrky), ale pak si říkám - ty vole, od mala víš, že k cizím lidem se do auta neleze a jen proto, že tohohle znáš jako neškodnýho ňoumu z televize, tak zapomeneš na dobré vychování?

Atlacoya
2627 příspěvků 14.03.19 13:48
@chitrá alex píše:
Nevím, nakolik je ten rozhovor veřejně přístupný, zkuste to (platím si přístup)
https://denikn.cz/…a-psychiatr/

Vidím z toho prvních pár odstavců, pak je to zamknuté.

Atlacoya
2627 příspěvků 14.03.19 13:52

Já bych Leaving the Neverland neoznačila za dokument o MJ, ale spíš jako zpovědi 2 mužů. Vrtá mi hlavou, proč autoři neoslovili i další oběti? Přinejmenším ty, které MJ ze zneužívání obvinili? To by byla přece ještě větší bomba, další emoce, krom vyrovnávání s traumatem ze zneužívání ještě navíc nedůvěra veřejnosti a osvobozující rozsudek pro MJ v roce 2003.

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 14.03.19 14:05
@Atlacoya píše:
Vrtá mi hlavou, proč autoři neoslovili i další oběti? Přinejmenším ty, které MJ ze zneužívání obvinili?

Tady už spekuluju, ale M. Culkin zřejmě už má naloženo dost, ono je to fakt těžké s něčím takovým vyjít ven, fanoušci MJ oběma pánům ukázali, že jim to nedarují. Navíc by musel přiznat, že křivě přísahal a svědčil u toho posledního soudu. Pokud se dobře pamatuji ten pán, co v 90. letech vysoudil na MJ odškodnění, spáchal po smrti MJ sebevraždu a jeho syn, o kterého šlo v tom procesu, žije pod jiným jménem a neví se, kde.
Osobně se domnívám, že další svědectví ještě přijdou.

Paris1789
3225 příspěvků 2 inzeráty 14.03.19 14:06

@Atlacoya
Mě asi nejvíc dostala celá ta historie té australské rodiny, jak se kvůli MJ přestěhovali do USA a tak najednou studená sprcha, protože hvězda už měla jiného favorita. To jsem s tím klukem hluboce soucítila, to je prostě strašné.

Pýthia
215 příspěvků 14.03.19 15:52

@Oveeec Já taky. Trochu jsme jednu dobu uvažovaly s kamarádkou, která na ně občas chodí, že bychom speed dating začaly organizovat. A ona mi teď jako dárek přinesla poukázku na schůzku, prý abych si to vyzkoušela. Pocity mám stejné jako vy-láká mě to a zároveň se bojím, že potkám někoho známého a podobně. A navíc váhám, zda to říct partnerovi, rsp. jak se na to bude tvářit, protože já bych určitě nadšená na jeho místě nebyla :-)

Lizbeth
657 příspěvků 14.03.19 16:03

Tak jsem si kvůli vám vygooglila co to speed dating je a nechápu proč o tom uvažujete, když máte partnera. Vůbec nejsem prudérní nebo úzkoprsá, ale vy přece nejste cílovka..co od toho jako zadané očekáváte vlastně ?

Pýthia
215 příspěvků 14.03.19 16:08

@Lizbeth Jestli je to otázka na mě, tak by mě prostě obecně zajímalo, jaké to je-jestli jste schopná něco si o tom člověku pomyslet, jak ten rozhovor vypadá.....prostě tak ze „studijních důvodů“. Protože mám partnera, nešla bych tam-už jen z důvodu „zabírání místa“. No a teď o tom vážně uvažuju, protože jsem a) dostala tu poukázku b) kamarádka mě přemlouvá s ohledem na to, že speed dating chceme rozjet a organizovat (byť je to zatím ve stádiu úvah), bylo by asi vhodné, abych si to vyzkoušela na vlastní kůži.

giuliettka
2920 příspěvků 14.03.19 16:24
@Pýthia píše:
@Lizbeth Jestli je to otázka na mě, tak by mě prostě obecně zajímalo, jaké to je-jestli jste schopná něco si o tom člověku pomyslet, jak ten rozhovor vypadá.....prostě tak ze „studijních důvodů“. Protože mám partnera, nešla bych tam-už jen z důvodu „zabírání místa“. No a teď o tom vážně uvažuju, protože jsem a) dostala tu poukázku b) kamarádka mě přemlouvá s ohledem na to, že speed dating chceme rozjet a organizovat (byť je to zatím ve stádiu úvah), bylo by asi vhodné, abych si to vyzkoušela na vlastní kůži.

Po vašej odpovedi ma napadlo, že ja by som na to teda nešla ani náhodou. Před vašou odpoveďou, zrejme áno a kľudne by som si pokecala aj s niekým známym, keby som ho tam stretla a oznámila manželovi, že tam idem, že idem zistiť, či ešte stojím za hriech. :-D
Ale po tom čo som si uvědomila, že to možu organizovať ľudia ako vy, čo majú sami so sebou a s tým, že speed dating je niečo, kde ma nemože predsa vidieť niekto známy, by som už nešla ani pre zábavu. Predstava jako ma potom „ohovára“ organizátor ma spoľahlivo odradila. :-D
Ale priznávam, že ma trošku ovplyvnila aj tá ovca. Uvedomila som si, že tam zrejmé budú také neurotické typy jako ona a nezapandnem. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 Další »
Váš příspěvek

Louis Vuitton stáhne poctu Jacksonovi

Francouzský módní dům Louis Vuitton stáhne z letní kolekce modely,... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 důvodů, proč nenakupuji v Primarku

Autor: Adéla

Irský módní řetězec Primark otevře prodejnu v Praze. Přímo na... Celý článek