Přiznání MP

Fotoalbum tématu (756) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
7055 příspěvků 19.03.19 11:34

@Paris1789 Že se jim budou rodiče víc věnovat… Připomněla jste mi scénku z páteční tramvaje. Přisedli jsme k mamince s asi čtyřletým synkem, kteří jeli ze školky. Maminka celou cestu (cca 12 minut) datlovala do mobilu v nějakých diskusích. Když se kluk opovážil cokoli říct, nejdřív si ho nevšímala a po páté urgenci na něj vyjela, ať na ni nemluví, že se zlobivými kluky se nebaví. Co strašného ve školce provedl, že o tom učitelka maminku informovala, jsme se nedozvěděli. Ale i kdyby rozbil perpetuum mobile, není to dle mého názoru důvod, aby s ním máma do večera odmítala mluvit. Takže hádám, že rodiče se budou dětem víc věnovat, až zmizí mobily. Zvlášť mladé ženské (bez ohledu na existenci a počet vlastních dětí) vykazují velkou závislost. V MHD prakticky není vidět holka, mladá žena, maminka s kočárkem, a jak je vidět, i maminka už mluvících dětí, která by nepřertžitě neobcovala s mobilem. A venku na chodníku to není o moc lepší.

Paris1789
3508 příspěvků 19.03.19 12:13

@benyka souhlasím s vámi, to je mor, taky nechápu, že ti rodiče nechápou, že čas dětství jejich dětí, tedy čas, kdy ony byly ochotné s nimi mluvit, je značně omezen a je hrozná a nenávratná škoda vyplnit jej čučením do mobilu

Lizbeth
784 příspěvků 19.03.19 16:41

To promlčení má jistě nějaký smysl, ale pokud bych si představila, že se nějaká aféra týká mě, mé rodiny či blízkých, tak by mě to sakra nezajímalo a měla bych určitě sklony se na nějaké promlčení vykašlat..je jedno z jakých důvodů ten člověk promluvil až po dlouhých letech. Prostě nastal čas a nevidím důvod zamlčovat nebo někoho umlčovat, pokud konečně sebral odvahu.

Ohledně nezájmu o děti..ono není to si myslím mobilama..prostě jsou lidi, kteří se o své děti zajímají, obětují čas i energii a pak jsou ti druzí, kteří to tak necítí..před čučením do telefonu chodili chlapi po práci na pivo, četli noviny a poslouchali rádio a nenechali se absolutně zatáhnout do dětských aktivit..ženský klábosily se sousedkou na kafíčku každý den, nebo je zajímal především úklid a domácnost..ted k tomu máme ještě mobily a ty jsou více vidět.

giuliettka
3424 příspěvků 19.03.19 16:48
@Lizbeth píše:
To promlčení má jistě nějaký smysl, ale pokud bych si představila, že se nějaká aféra týká mě, mé rodiny či blízkých,tak by mě sakra nezajímalo a měla bych určitě sklony se na nějaké promlčení vykašlat..je jedno z jakých důvodů ten člověk promluvit až po dlouhých letech. Prostě nastal čas a nevidím důvod zamlčovat nebo někoho umlčovat, pokud konečně sebral odvahu.

Ak to beriete takto, tak si predtasvte, že nastal čas, aby som o vašom dedkovi povedala, že ma znásilnil a že ma vobec nezaujíma, že už je mrtvý.(ak ešte žije, tak to bol pradedko. :-D ) No a teraz týka sa to vašej rodiny, ešte stále nie je dovod to zamlčovať? Čo tam po tom, že už sa brániť nemože? Ja tvrdím, že to bolo takto a kto mi dokáže opak? A kde je prezumpcia neviny?

Lizbeth
784 příspěvků 19.03.19 16:53

Víte co je p*del?Že jsem přesně věděla, že toto napíšete..dokonce i s tím dědou jsem se v duchu trefila..a musím vás zklamat, tuto otázku jsem si položila i před odesláním mého příspěvku a cítila jsem, že i tak jsem pro " posmrtné " vytahování kostlivce.. jsem už matka, dokážu se vcítit i do cizích lidí a určitě nemohu říci, že jsem svého dědu znala natolik, abych ho zuby nehty bránila a tuto informaci brala jako něco co nemá právo nikdo vyslovit..Nejde přece o to ho bránit, konfrontovat, ale nikomu by nemělo být bráněno vyslovit co zažil jen proto, že ten druhý mu nemůže oponovat..

giuliettka
3424 příspěvků 19.03.19 16:55
@bao-baba píše:
No prima, takže děti by měly platit za chování rodičů, případně prarodičů, kteří jejich tatínky pásli…

Deti nemajú platiť za rodičov, ale nemajú už ani využívať prachy z toho pasáctva a tatínkovho kurvenia. Nech im na ich živobytie zarobia ich milovaný tatínkovia prácou, podnikaním, investovaním… a nie že budú užívať prachy od Michaela ešte 4 genrácie tých vypočítavých „chudáčikov“ vyskakujúcich len vtedy keď z toho niečo kvapne.

giuliettka
3424 příspěvků 19.03.19 16:58
@Lizbeth píše:
Nejde přece o to ho bránit, konfrontovat, ale nikomu by nemělo být bráněno vyslovit co zažil jen proto, že ten druhý mu nemůže oponovat..

Podľa mňa áno. Malo by byť zakázané lhát o mrtvom.

Lizbeth
784 příspěvků 19.03.19 17:02

A mluvit pravdu o mrtvém se může?

Ophelie
646 příspěvků 19.03.19 18:39

@Adeena ne, bavíme se tady o obětech a vinících. Argumentace o mlčení po úmrtí viníků je absurdní.

benyka
7055 příspěvků 19.03.19 19:06

Tlustá čára se dělala vždycky. Z dřívějších filmů si vzpomínám na svatební formuli, která žádala přítomné, aby (naposledy) teď odhalili případné skutečnosti, které brání sňatku, nebo aby (pak už) mlčeli navždy. Ostatně „o mrtvých jen dobré“ s tím má taky něco společného. Může se nám to nelíbit, ale bez tlustých čar se kolotoč křivd a odplat nikdy nezastaví.

Atlacoya
2665 příspěvků 20.03.19 09:26
@benyka píše:
Ostatně „o mrtvých jen dobré“ s tím má taky něco společného.

Já jsem „o mrtvých jen v dobrém“ vždycky brala tak, že nebudu vytahovat malichernosti, typu „děda chrápal“, „babka byla drbna“, „tetička byla skrblík, že jsme si na návštěvu nosili vlastní kafe, protože jí vždycky jako na potvoru došlo.“

Teď jsem četla příběh mladého člověka, kterému zemřela matka. Ukázalo se, že matka nejen že měla dluhy, ale taky si brala půjčky na jména dětí. Vzhledem k tomu, že je po smrti tak trestní řízení o podvodu neproběhne a mladý člověk bude ještě 10 let splácet dluhy, o které nestál. To si už nikdy nesmí na matku, která mu solidně pokazila start do života stěžovat?

Gorilka
1070 příspěvků 20.03.19 10:09

„o mrtvých jen dobré“ není o pomstě pozůstalých, ale o pomstě toho mrtvého.

benyka
7055 příspěvků 20.03.19 11:25

@Atlacoya Komu a kde se narodíte, to je prostě jedna velká nespravedlivá loterie. Ale co s tím? Postěžovat si člověk může, ale asi mu to stejně k ničemu nebude. Ono je to těžké. Otázka zní tak, jestli má dluhy za zemřelého podvodníka splácet jeho rodina (děti) nebo cizí lidé (věřitelé), případně stát (všichni). Jiná možnost není. Uvedený případ určitě každý nezúčastněný člověk zhodnotí jako hroznou nespravedlnost. Ale pravděpodobně jen do okamžiku, kdy by soud řekl „tak to zaplaťte vy“.

Matmys
2135 příspěvků 20.03.19 11:58

@benyka
Tak ne vždy je zemřelý podvodník, že.

Adeena
1319 příspěvků 20.03.19 12:15

@Ophelie Pokud je prokázána vina, tak samozřejmě. Pak máte jasně danou oběť i viníka. Pokud máte jen osobu, která se označuje za oběť, ale vina druhé osoby nebyla prokázána, pak vám ten „viník“ chybí. A může se jednat o pomluvu. Koneckonců taky takové případy jsou. Kdy byl někdo z něčeho nařčen neprávem.

benyka
7055 příspěvků 20.03.19 12:16

@Matmys Tak na rodiče, kteří nic neprovedli, si asi nemá co kdo stěžovat. Řeč byla o synovi podvodnice. Aspoň tak jsem to pochopila já.

dagino
775 příspěvků 20.03.19 12:57

Vina jednotlivca je jeho trvalá vina, len je tu problém aby z toho nevznikla rodinná vina, ale najhoršie, keď z toho vznikne kolektívna vina. Breivik nie sú Nóri !

Matmys
2135 příspěvků 20.03.19 13:16

@benyka
Já jsem to asi před tím nečetla vše, vy asi jste psala o konkrétním případě.
Ale myslela jsem tím, že ne všichni zemřelí s dluhy byli podvodníci.

giuliettka
3424 příspěvků 28.03.19 16:00

Priznávam sa, že neznášam suseda. Je to starý pán na dochodku. Žije sám a neustále je vonku. A vyžíva sa v tom, aby mu všetci pozdravili, lebo sú mladší a on je starý a pozdrav si zaslúži. Pristihla som sa, že sa domov vraciam tak,aby som prišla o pár minút neskor, alebo okľukou, aby som sa mu vyhla. Keď sa vraciam so synom a on zazrie nás skor jako my jeho, tak začne poučovať malého, že nezdraví, přitom člověk pozdraviť nestihne a dieťa už do jeho monologu nezasiahne a teda fakt nepozdraví. Ja zdravím tak, že mluvím najednou s ním. Keď sa blížíme domov, tak ho vyhlížim a už zďaleka volám ako blázon Dobrý den. Dnes pršalo, je mokro a malý sa pošmykol a upadol a ten dedek víťzoslávne nad neho pribehol s tým, upadol si preto, že nezdravíš! Neposlala som ho do p.či len vďaka slušnému vychovaniu, prítomnosti syna a tomu že sa mu zrejme do jeho smrti nemožem vyhýbať. Liezť domov oknom, aby som ho nestřetla nemožem. A už ma to zdravenie nebaví, ja som sa pristihla, že při slovách Dobrý den ma napadn, ale nie tebe ty dedku plesnivý! Nechcem žiadnú radu, nič, len som sa potrebovala vypísať. :-D

Lizbeth
784 příspěvků 28.03.19 16:58

@giuliettka
Ježiš ta nechuť pozdravit je mi tak sympatická, vážně :)
Né že bych nezdravila, ale opravdu trvalo několik let, než mi přišlo alespon méně protivné.
Jinak úplně nesnáším to lpění na zdravení u některých lidí : Jakože dobrý den je základ..atd.
Vždy si vzpomenu na ty rozhovory, kdy se ptají spolubydlících, jestli něco nasvědčovalo tomu, že jejich soused je masový vrah a oni řeknou, že to byl milý pán a vždycky ZDRAVIL. :) To bych vážně vylétla z kůže. Jakože pozdrav, rovná se záruka dobrých mravů.
Hlavně děti jsou občas tak stydlivé a neprůbojné, že i když ví, že mají pozdravit, tak s tím mají problém a o to víc získávají trauma, když je za to někdo tepe.
Soucítím s vámi.
Jo a lidi, které v domě zdravím a oni mi neodpoví, tak jsem zdravit přestala a nedělám si násilí.

Paris1789
3508 příspěvků 28.03.19 16:59

@giuliettka
hele, já mám podobnou sousedku. Chová se jako ženské přirození konstatně a stabilně, takže mne už nemůže asi ničím překvapit. Té jediné se nerozpakuju ujet s výtahem, když poznám, že se blíží ona. Našla jsem společnou řeč s alkoholikem ze třetího patra, s nímž jsme si vzájemně nadávali celá rodina na Štědrý den kvůli blokování výtahu (pán byl našrot), i s rodinou pod námi, co jsme ji (prý) vytopili, jen tahle osoba je prostě naprosto skálopevně přesvědčená, že jsme démoni. Už na ni nijak nereaguju a to se ukázalo jako asi jediné možné řešení.
A víš, čím jsem ji vytočila? Když jsme se přistěhovali do našeho současného bydliště, tedy před skoro 18 lety, zavřela jsem jí nechtě dveře před nosem, když jsem vycházela z domu, a to proto, že jsem ji neviděla. Madam se z toho mohla po*rat a drží ji to zřejmě dodnes. Vlastně je mi jí líto.

Lizbeth
784 příspěvků 28.03.19 17:03

A ještě mám takový divný pocit z toho jak vyhodnotit koho zdravit první a proč. Kupříkladu když jsem se před pěti lety přestěhovala, tak jsem automaticky úslužně zdravila úplně každého v domě , protože jsem byla ta NOVÁ..no jo, ale teď už by mě třeba muži mohli zdravit první ne? Nová už nejsem a není mi 15, že jo..Někteří ale furt tak divně koukají, když čekám až pozdraví první, že mi to fakt leze na nervy.

Paris1789
3508 příspěvků 28.03.19 17:04

Jinak já se s lidmi z domu družím ráda, mně to baví poznávat nové lidi. Je příjemné hodit s těmi lidmi řeč, hodně se toho dozvíš a je fajn, když se znáte a bavíte se spolu. Mně je to vyloženě příjemné. A jak teď dorůstá nová generace, je to fajn i s těmi dětmi (některými).

Paris1789
3508 příspěvků 28.03.19 17:10

@giuliettka
hele ale taky je možné, že se u něho takhle projevuje demence. My měli takového staříka v domě taky, ten si na mne zasedl a neustále mne pronásledoval svými paranoidními představami, jak ničím zvonky a jak cosi rozbíjím. Jednou jsem ho potkala v místním obchodě a tak prudil prodavačku, že se mi paradoxně velmi ulevilo, že tohle chování nemá vyhraženo jen pro mne, ale je to nějaká systémová chyba na jeho straně. Ten za pár let zemřel, nejdříve k němu chodila pečovatelka a pak byl konec.

giuliettka
3424 příspěvků 28.03.19 17:30

@Lizbeth Ale ja som zdravila, aj ma předtím bavilo s ním pokecať, ale jak čaká na ten pozdrav jak na Božie zmilovanie, tak sa mi do toho už nechce. :-D
@Paris1789 Nie je dementný, je to bývalý profesor na univerzite. Je vždy pečlivo upravený, navoňaný. Nie je to dedek v teplákách a vyťahanom tričku. Má na sebe pohodlné bavlnené nohavice a nejaký ležény pulóver. Vždy čisté boty. Ale s tým zdravením ma vážne štve. Ja som například išla na dušičky na cintorín, mám to asi 100m, ale na tom cintoríne nikoho nemám. Len som chcela při kríži zapáliť sviečku za rodičov. Při odchode na cintorín sme jemu a nejakej paNi čo s ním stála vonku, pozdravili, zapálili sme tu sviečku a kdeže bolo sychravo, tak sme sa hneď vrátili domov. Celé nám to mohlo trvať 10 minut, keď sme sa vracali a oni tam ešte stále stáli, tak som sa len usmiala a kývla a dostalo sa mi ponaučenia, že dnešná mládež nezdraví. On je naozaj len vysadený na ten pozdrav. A ja už nie som ani schopná sa ho opýtať ako sa má? Alebo len tak nezávezne prehodiť něco o počasí, pitom som to 8 rokov robievala. Teraz už len zdravím a pripadám si jak Pavlov pes, čo šteká po zasvietení žiarovky. :-(
Synovi som doma dnes povedala, že upadol nie preto, že nezdraví, ale že preto lebo je kluzký chodník, ale že pána V. musí pozdraviť aj keby hořelo a až potom začať volať o pomoc. :-D Zasmial sa a nerieši to, ale mňa to škrie teda fest. :-) Som zvedavá kedy to tomu dedkovi vpáli do ksichtu, momentálne je vo veku, že nepovie len to čo nevie. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek