Přiznání MP

Fotoalbum tématu (756) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
122 příspěvků 30.03.19 20:14

@VeronikK
Mně to přijde spíše tak, že se pán obhajoval, aby nebyl považován za nevychovaného. Ovšem nevím, jakým tónem, že. Ten může smysl slov obrátit v jejich opak.

giuliettka
3247 příspěvků 13.04.19 16:29

Zoznámila som sa dnes s pani povodom z Afganistánu. Zaujala ma tým, že bola fakt krásna, nádherne oblečená a v sprievode žien, ktoré boli so šatkami na hlave. Rozprávali veľmi zaujímavou rečou a tak som chcela zistiť akou. Pani mi povdala, že je to paštunština a že sú to jej príbuzné z Afganistánu u nás na dovolenke. A ja sa priznávam, že som zistia, že trpím predsudkami a zarazilo ma to. Tie zahalené ženy mi boli na prvý pohľad nesympatické, kdežto tá europsky oblečená pani sa mi zdala milá. Po debate aj s nimi som zistila, že milé sú aj ony a že ja som śtrašne ovplyvniteľná prvým dojmom. A docela ma to štve.

Lizbeth
759 příspěvků 13.04.19 17:29

Byly vám milé,ale třeba kdybyste se s nimi bavila déle a o důležitých věcech, zjistila byste, že vám třeba sympatické nejsou a už ani milé..Ona ta odlišnost a předsudky tak trochu k něčemu jsou ( alespoň dle mého)..prostě vás drží v obezřetnosti ,ale vy se nedáte a vaše zvědavost stejně zvítězila :)
No já se takhle dala dohromady v práci s dvěma sympoškami, jsme se takříkajích zkamarádily, jsme si i potykaly…a co myslíte? S vlídnými úsměvy mi tam kradly před nosem..No nic.
Chci říci, že když o nic nejde umí být milý kde kdo, prostě ukazuje své lepší já, dělá dojem a pod..nebuďte na sebe našvaná :)

Pýthia
227 příspěvků 13.04.19 17:46

@giuliettka S tím se těžko bojuje, nic si z toho nedělejte. Já teď byla svědkem, jak takový potetovaný borec, typ vágus nadšeně pomohl nějaké mladé mamince s kočárem a o dvě zastávky později pustil sednout satršího pána. Jako nic špatného jsem si o něm nemyslela, ale stejně mě mile překvapil-a kdyby to udělal někdo jiný, asi bych to vůbec nezaregistrovala.
Jinak Afghánci jsou většinou velmi milí lidé!

giuliettka
3247 příspěvků 13.04.19 18:10

@Lizbeth Ja som sa s nimi zoznámila v obchodnom dome, při nakupovaní handier. Nepotrebovali na mňa robiť dojem, ja som ich vlastne otravovala. Keby sa mňa niekto cudzí opýtal akým jazykom som sa s niekým rozprávala, tak ho možno pošlem do miest kam slnko nesvieti. :-D Aj napriek tomu si so mnou pokecali.

@Pýthia Keď ja som doteraz mala Afganistan spojený s Usámou, Talibanom, 11 zářim a presvedčením, že všetci Afghánci sú teroristi. A pripadala som si potom naozaj zvláštne. To, že vo vojne sú aj milí civilisti ma mohlo v mojom veku napadnúť už dávno. Fakt by som sa mala nad sebou zamyslieť.

bao-baba
122 příspěvků 13.04.19 18:20

Osobně jsem poznala jen jednoho Afghánce, byl takový normální…, ale to bylo tady, v ČR. Otázka je, jak se lidé jiných kultur chovají a jaké názory projevují v prostředí, které je jim vlastní. Myslím, že Afghánci jsou lidé nesmírně houževnatí a tvrdí, už jejich hornatá země je taková. To je vidět i na tom, jak dopadli v Afghánistánu Rusové i Američani. Moc hezká je kniha Jezdci (bohužel, si nevzpomínám, kdo to napsal) o jezdcích buzkaši, afghánském národním sportu.
Ale tato diskuze není o Afgháncích, nýbrž o předsudcích. Také si vzpomínám na jednu story. Byla jsem na školení v jedné bance ohledně zajišťování kurzových rizik a přišla tam taková blondýna s dlouhými kučerami a obličejem natřeným několika vrstvami barev. Tak jsem si řekla, co ta tady dělá? V zápětí mě však došlo, že ten pitomec jsem já. To, že má někdo závity na vlasech, neznamená jejich absenci na mozku.

giuliettka
3247 příspěvků 22.04.19 14:17

Priznávam, že mi strašne chýbajú Velikonoce na východoslovenskej dedine. Tu celé sviatky susedia makajú na domoch, na záhradách, kvília tu krovinorezy, zedníci stavajúci plot, ktorý by mohol slúžiť ako obrana proti vpádu Tureckých janičiarov. A naproti kopú bazén, o veľkosti káde v ktorej sa kúpala Alžbeta Báthoryová, na pozemku, ktorý je menší jak kobka. Strašne by ma zaujímalo prečo sa niekto sťahuje do baráku, keď je ešte nedokončený a prečo ten barák svojpomocne dokončuje 15 rokov po víkendoch. A po tých 15 rokoch začne opravovať to čo po tých 15 rokoch vďaka amatérizmu padá. Už viem čo znamenajú zlaté české ručičky- Patlama, patlama a ja sám ja sám!

Jordaan
8591 příspěvků 22.04.19 15:09

@giuliettka

Setri prachy, popr. nemaji prachy. Ja chapu, ze nekdo neco dela sam, kdyz si nemuze dovolit profesionaly. Na druhou stranu si myslim, ze by obcas bylo lepsi uskromnit se v narokach nebo celou vec odlozit, az bude vic penez, protoze mnozi se preceni a celou vec spatne odhadnou a pak to v lepsim pripade trva hrozne dlouho nebo je to v horsim pripade blbe a tahne to za sebou dalsi opravy a naklady. Nasi sousedi (zlate nemecke rucicky) pred ca. 9 lety koupili rozestaveny dum a vetsim dilem ho dostaveli svepomoci. No a setrili na to nejblbejsim miste vubec - na izolacich. Udelali to podle (asi) navodu z internetu a bez spravneho vybaveni (pujcit ten spravny stroj na udusani pudy na zahrade stoji par stovek). Vysledek je, ze zahrada ve svahu se hrouti a dum ma vlky sklep. Ta vlhkost stoupa a cele to zatucha tak silne, ze ob jeden dum podle cuchu poznam, zda maji otevrena okna. Vsechno je tim citit, jejich obleceni, deti, predmety. V sobotu si tam bylo moje dite na pul hodiny s jejich synem hrat, v detskem pokoji - po navratu dite smrdelo zatuchlinou na nekolik metru, tj. dite do vany a kompletni obleceni do dezinfekce a nasledne na 90 do pracky. Oni to mmch. neciti. Ten barak vypada zvenku hezky, ale v podstate je to neprodejna ruina.

giuliettka
3247 příspěvků 22.04.19 15:35

@Jordaan Tiež si myslím, že by to chcelo sa uskromniť. Ten bazén tí ľudia stavajú vedľa domu. Nie za domom, tam nemajú miesto, ale vedľa, takže každý kto pojde po chodníku im do toho bazéna bude čumieť. Plot je nízký a ak sa tam budú opaľovať, tak meter od plota. To každý kto pojde po chodníčku uvidí aj prípadnú celulitídu a farbu očí toho čo sa bude opaľovať. Mne už však strašne vadí hluk, verila som, že tie baráky raz dokončia, ale asi sa toho nedočkám. U jedného som sa konečne dočkala a tí majitelia sa rozviedli. Manžel si našiel milenku a odsťahoval sa ku nej do paneláku a manželka zrejme na splatenie hypotéky nemala a tak dom predali a noví majitelia si to začali prerábať podľa svojích predstáv. Ja nechápem načo si niekto kúpi takmer nový dokončený dom, keď ho ide prerobiť. Panebože, ak sa mu nepáčil, tak prečo ho kupoval? Tu nikdy ticho nebude a to som na okraji Liberce :-( Tichšie by to sná´d bolo už aj priamo v meste na Moskevskej ulici. Po tom čo sa obchody presťahovali za mesto je ľudoprázdna a tichšia ako toto tu.

Paris1789
3441 příspěvků 22.04.19 16:20

Ty bazény mi přijdou docela dementní, zejména na těch pozemcích, kde opravdu už není kam šlápnout. Navíc s tím suchem, co má přijít, se to stane i pěkně nákladným koníčkem, aby si takový milec cachtání u domku vzal na napuštění další hypo.
U nás v paneláku je klid, musím zaklepat, dokonce se tady i dá zaparkovat, co si všichni domkáři odjeli kutit na své haciendy, dobře jim tak.
A když tady klid není, používám toto

giuliettka
3247 příspěvků 22.04.19 16:33

@Paris1789 Ale ja viem, že sú sluchátka, alebo špunmty do uší. Ale ja nechcem počúvať hudbu, mám jej dosť v práci, my máme furt rádio na plné gule. Ani totálne ušpuntované ticho. Chcem si tak normálne sedieť a pri bzukote včiel čítať knihu. Nepotrebujem hrobové ticho, len by som chcela aspoň občas byť bez tých strojov. O chvíľu začnú kosiť, kosačka je novodobá modla, tak aspoň teraz, na jar chvíľočku. Ale jasně, chápem, všetko sa dá riešiť, idem sa zavrieť do izby a zavrieť okná a už sa nesťažujem.

Ophelie
641 příspěvků 22.04.19 18:02

@giuliettka v dobrém mě pobavilo slovo kosačka. Přitom u nás se používá sekat i kosit (to pro vyšší trávu).

giuliettka
3247 příspěvků 22.04.19 19:15

@Ophelie Ako sa mi teraz dá prihlásiť len z jedného prehliadača a všetko mi to vrchom spodkom podčiarkne ako nespisovné české, ale našťastie už neopravuje na nezmysly, tak som sa rozhodla písať „slovenskejšie“. :-D

Jordaan
8591 příspěvků 22.04.19 20:32

@giuliettka

Normalne jsem to privolala. Dnes jednou uz kompletne (i s vlasama) vykoupane dite vybehlo s tatinkem na ulici, potkalo tam sousedku se synem, ti ho pozvali " si jeste na chvili hrat", samozrejme u nich doma. Tatinek tomu zvesela prisvedcil (protoze je obcas tupy a chtel se v klidu koukat na zpravy) a mne pak pripadla mila uloha diteti vysvetlit, proc se musi znova vysprchovat a umyt si vlasy a zaroven mu nerict, ze to u sousedu smrdi a clovek tim hned nacichne. A ano, tatinek to citi take, je na to uplne alergicky, sousedku citi na deset metru poslepu a na navstevu k nim odmita chodit.

Jordaan
8591 příspěvků 25.04.19 23:06

Siju (poprve) leginy a upletove saty typu dlouhe triko a morim se s tim vic, nez se zimnim kabatem. Nastesti jsem to nejdriv vystrihla ze zkusebni latky, protoze vysledek je nepublikovatelny.

mimi
78 příspěvků 25.04.19 23:34

Priznavam sa, ze som dnes bola tak nastrojena, ze by som bola hodna vlakna „peklo na ulici“. Mala som saty (isli sme na pracovnu formalnu akciu), ale ouha, trenckot zostal este zazimovany u mamy, takze som to dorazila sofshelovou bundou po kolena a teniskami. Mierne rozladena, a dufajuc, ze nikto ma na MP nehodi (ze som na ten kabat nemyslela skor) som prisla do prace, prezula sa do lodiciek, vzala sveter, co tam mam, este, ze ladil so satami a vyrazila na akciu bez bundy (nastastie bolo teplo). Cestou domov som sa zastavila u mamy a vzala trenckot, a zajtra mam sancu vylepsit svoju odevnu reputaciu. :-D

Porkpiehat
350 příspěvků 26.04.19 07:09

@mimi V takových případech si vždy vzpomenu na obrázky oblečení na dovolenou (capsule) na 7 dní, 10 dní někde na internetu (třeba Pinterest), kde je 5ks oděvů, které se navzájem kombinují a ještě se některé z nich nosí víckrát za sebou. Já si toho musím vždycky sbalit daleko víc, protože těch příležitostí „kdyby něco“ je spousta (změna počasí, nepředvídaná kulturní nebo sportovní aktivita). Zkrátka minimalistický šatník a zavazadlo není pro mě.

mimi
78 příspěvků 26.04.19 17:44

@Porkpiehat
Ani pre mna.
Mne vobec dlho (roky) trvalo, nez som sa naucila brat na dovolenku veci, ktore farebne ladia. So strihom problem nebol, ale tie farby :-D ale nutno podotknut, ze to bolo vzdy na chate v lese a horskych turach. Teraz sa snazim zladit. Ked to ide, nebrat vela veci, ale tie alternativy (co ked bude prsat?), lebo momentalne uprednostnujeme skor „mestsku“ turistiku po pamiatkach. Ale uz sme raz na dovolenke vyuzili aj sluzby verejnej práčovne.

A pridavam fotku s priznanim ako som sa zladila dnes, uz bez tenisiek a softshellky. Netrufnem to este dat do vlakna CSMDNS. Idem prvy raz s „kožou na trh“. Saty nie su cisto cierne, maju jemnu bielu mriezku, naberanu suknu a vrecka.

marikahr
839 příspěvků 29.04.19 23:21

Priznávam, že neviem, či ma viac šokoval smutný osud modela, alebo ten outfit, ktorý predvádzal
Každopádne, smutne :-(
 https://www.aktuality.sk/…-bol-zdravy/

Matmys
2128 příspěvků 02.05.19 13:08

Přiznám se, že jsem již při čtení staršího vlákna tady
snědla hned dva čokoládové bonbóny (můj povolený limit je 1 na týden, jelikož jsem v hubnoucím režimu :) )
Většina komentářů mi připadala milá, povzbuzující a vůbec jsem nepostrádala komentáře „pruhovaných triček“.

Pýthia
227 příspěvků 03.05.19 18:45

@Matmys Co jsou „pruhovaná trička“?

Matmys
2128 příspěvků 05.05.19 14:45

@Pýthia
Ti, co se stále vytahují. Anachronismus, jak vidím :)

Porkpiehat
350 příspěvků 05.05.19 15:47

@Matmys Je mi přes čtyřicet a za mého mládí se lidi „vytahovali jako kšandy“. Pruhované tričko slyším poprvé, není to nějaká regionální specialita?

Jordaan
8591 příspěvků 05.05.19 16:39

@Matmys @Porkpiehat

Tez jsem to jeste nikdy neslysela a ani google mi nedokazal pomoci. Zajimal by mne puvod.

giuliettka
3247 příspěvků 06.05.19 18:56

Bola som dnes na autogramiádu Petra Jandy a priznávam sa, že som si nakoniec podpis nevypýtala, neodfotila s ním a odišla naprázdno. :-D
Rozbil mi bábovičku, je to starý zmrznutý dedeček, s rednúcimi vlasmi zakrytými klobúkom, a zistila som, že ma vlastne ani neláka sa s ním odfotit. Kurňa ak on je starý, tak ja už tiež. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek