Přiznání MP

Fotoalbum tématu (768) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
JarkaJ
703 příspěvků 27.06.19 19:02

@benyka kde se nyní daji koupit? Napadají mě jen kýčovité suvenýry třeba s obrázky Prahy :smiley:

benyka
7252 příspěvků 27.06.19 19:15

@JarkaJ Zrovna včera jsem je viděla v nějakém „normálním“ obchodě s oděvy v základní verzi - dřevěné paprsky + polep papírem bez jakéhokoli vzoru nebo malby - stály 45 korun. Mám vějířů několik už z dřívějších dob, tenhle „civilní“ je jenom dřevěný, papír žádný. Ty kytičky by tam nemusely být, ale aspoň má výhodu, že se jen tak nezničí. Pravděpodobně jsem ho koupila v nějakém obchodě s orientálním zbožím.

JarkaJ
703 příspěvků 27.06.19 19:40

@benyka děkuji, ten vypadá decentně. Zkusím i galanterie, třeba Stoklasa, ale až se uzdravím. Pak skončí tepla a bude zas bezpředmětné :grinning:.

mimi
130 příspěvků 27.06.19 22:45

Moja letna vybava. Vejar je darcek od svokry, klobuk nutnost posledne dni a satka proti klime v praci (fuka mi rovno na lave rameno a do ucha) kolega ju vypeckoval na najnizsiu teplotu a najvyssie obratky, ked odbehol na cigu, tak som to prestavila z 15 na 21 stupnov a znizila obratky.

Lizbeth
859 příspěvků 29.06.19 10:24

Máte pravdu. A tito lidé jsou v mých očích superhrdinové. Já horko snáším strašně. Jsem schopná existovat jen ve stínu, „opaluju“ se do ruda, musím být furt namazaná padesátkou a tyhle teploty aniž bych byla senior a měla zdravotní potíže mi způsobují hrozné stavy..Vějíř už jsem v autobuse zahlédla a strašně záviděla..na pokraji sil jsem se oháněla obalem od telefonu ať už to vypadalo komicky nebo ne, bylo mi to jedno..

Kajuli
495 příspěvků 29.06.19 16:32

Tak já se přiznám, že tato vedra mám ráda, naopak velice špatně snáším plískanice, zimu, prostě to, co tady bylo zhruba do května.
A to tedy říkám i v osmém měsíci těhotenství, asi jsem se holt měla narodit v Africe.

Anebo je to skryté znamení, že někde na Floridě na mne čeká boháč s vilkou…

benyka
7252 příspěvků 07.07.19 14:21

@JarkaJ V jednom muzeu jsem si na Vás nemohla nevzpomenout. :-)

Dalmitka
1664 příspěvků 07.07.19 15:29
@mimi píše:
Moja letna vybava. Vejar je darcek od svokry, klobuk nutnost posledne dni a satka proti klime v praci (fuka mi rovno na lave rameno a do ucha) kolega ju vypeckoval na najnizsiu teplotu a najvyssie obratky, ked odbehol na cigu, tak som to prestavila z 15 na 21 stupnov a znizila obratky.

Prepáčte, omylom červené; úplne s Vami súhlasím; klímu by som zakázala, je oveľa škodlivejšia, ako si vieme predstaviť. Ja v práci radšej trpím; občas vchádzam bosá do zadných priestorov, kde sú dlaždice; ale klímu nechcem; stačilo mi, čo mi spôsobila v autobuse cestou do Chorvátska.

marikahr
948 příspěvků 07.07.19 23:17

Včera som zviezla neznámu ženu, ktorá má oslovila pred nákupným centrom v inom meste. Od včera mi nejde z hlavy, a už som sa pozrela aj na zoznam hľadaných osôb…

MP blanka
1857 příspěvků 08.07.19 07:39

@marikahr - a prečo - vyzerala podozrivo?

marikahr
948 příspěvků 08.07.19 08:10

@MP blanka na prvy pohlad vyzerala normalne, ale z toho co hovorila (nijako som ju nespovedala, väčšinou sme mlčali)…bolo zjavne, že nehovorí pravdu, ale možno len potrebovala ušetriť na cestovnom…

DanielaS
4902 příspěvků 08.07.19 08:49

My meli minuly tyden hnusne vedro (v Milane), jako fakt strasne, nejakych 42 stupnu. Jen myslenka na to vylezt z kancelare a jit sehnat nejaky obed me omracovala. Kolega navrhl, ze si nechame neco privezt. Z humanitarnich duvodu jsem odmitla. Predstava, ze kvuli me nekdo v tom vedru musi jet na kole… (autem tady nerozvazeji)

Temperance
1625 příspěvků 08.07.19 14:55

@DanielaS Jenže my jsme ty čtyřicítky měli i v Čechách…

MarryJu
359 příspěvků 08.07.19 18:28

@marikahr to je napínavé..!Co říkala?

marikahr
948 příspěvků 09.07.19 08:49

@MarryJu :-D
Nebolo to nič dramatické, len tie informácie boli také nelogické… napr. že prišla do lipt. Mikuláša vlakom z východu a ide do Ružomberka k rodine - medzi LM a Ružomberkom je veľmi dobre vlakové spojenie, prečo by vystúpila v LM a hľadala odvoz niekoľko km od stanice…
Rodinu ma v Ružomberku, keď som jej ponúkla, že ju zaveziem, kde potrebuje, tak že pri vlakovej stanici.. evidentne Ružomberok nepoznala
Snáď som jej pomohla a došla, kam mala namierené :-)

Porkpiehat
717 příspěvků 09.07.19 09:17

@marikahr Hele a nezapomněla si u vás v autě tašku, ve které jste pak našla strunu? :-D
Jste dost odvážná, že jste jí vzala na stopa. Já beru jen lidi ve velkých vedrech (ještě bych brala v lijáku), kteří stojí u silnice a ještě mi něco musí říkat, že to nebudou masoví vrazi :-D

marikahr
948 příspěvků 09.07.19 09:48

@Porkpiehat :-D
Ja neberiem stoparov nikdy,… až na pár výnimiek ;-)
Tuto som vyhodnotila, ako „zvládnuteľnú“, lebo bola taká drobná a solídne vyzerajúca

bao-baba
314 příspěvků 09.07.19 10:12

Když jsem byla ještě dítě, můj táta bral stopaře často, dnes se člověk bojí, takže bohužel lidé, kteří se dostanou do nějaké nouzové situace mají malou šanci, že jim někdo zastaví. Sami bereme po cestě nebo z autobusových zastávek jen ty, které známe.

VeronikK
1099 příspěvků 09.07.19 10:15

@Porkpiehat @marikahr já beru stopaře u nás „ve vsi“. Z nebo na nádraží jsem několikrát vzala nějakého stopujícího důchodce, někdy se i u nádraží nabídnu sama. Je do dost daleko a autobus k nádraží jede jen párkrát za den.

marikahr
948 příspěvků 09.07.19 10:19

@bao-baba pracovne som stretla jedného pána, ktorý zobral chlapcov z vedľajšej dediny, ktorých poznal a skončil len s jazvou od ust až k uchu
Keď im odmietol dať peniaze a auto tak ho podrezali, ako zver! Podarilo sa mu dostať z auta a zrovna našťastie okolo prechádzal autobus, tak ho zachranili

marikahr
948 příspěvků 09.07.19 10:42

Ja stoparov neberiem, ani nestopujem…
Raz som bola ubytovana v penzióne pri Uherskom Hradisti, na bráne zvonil mladý chlapec s veľkým kufrom, vraj sa chce ubytovať
Majiteľka tam nebola, tak som mu navrhla nech jej zavolá, ale že pravdepodobne nemajú voľnú izbu
On povedal, že cestuje zo Švajčiarska a telefon ma na dne kufra (logicky!) Tak som mu dala môj telefón, nech si zavolá - voľnú izbu nemali!
Hovoril, že je z Trenčína a nemá sa ako dostať domov, tak potrebuje niekde prespať
Prišlo mi ho ľúto, že chudák sa trepe z takej diaľky a prečo ho niekto nepríde vziať, veď z Trenčína je to kúsok
Tak som sa mu ponúkla, že ho odveziem do mesta, k nejakému hotelu
Ani som si nevzala ten telefon!
Pomohla som mu naložiť kufor- bol strašne ťažký! To bol utorok
V sobotu sme odchádzali, a ako prechádzame Uh. Hradište po chodníku si vykračuje môj pocestný… :-D

xSx
630 příspěvků 09.07.19 13:02

Ja jsem stopovala dlouha leta a mam na to jen ty nejlepsi vzpominky (i kdyz teda za hranice jsem jezdila jenom ve dvou, po Cehcach i sama).

pabylka
1027 příspěvků 09.07.19 14:11

Ja som stopovala celu VŠ a vždy v pohode, preto i stoparov beriem. Neberiem len ak su ožrali, alebo že stoja niekde na neprehladnom mieste…A nikdy som žiadnu špatnu skusenost nemala, skor dobry pocit, že niekomu pomožem. raz som sa jedneho muža spytala, či nema nejake nekale umysly (vyzeral trošku podozrivo), ukazal mi doklady, bol to policajt v civile:)

Jordaan
8738 příspěvků 09.07.19 15:31

@pabylka

Ten dotaz na nekale umysly me docela pobavil :-). Dokud jsem bydlela v CR, tak jsem stopare taky brala. Dneska bych se uz asi neodvazila. V Nemecku se stopem moc nejezdi, nabrala jsem jen jednou takoveho typka u benzinky za Drazdanama, mel ceduli Berlin or Amsterdam, nakonec se mnou jel az do Hamburku, ze pry je to taky hezke mesto :-). Byl nekde z Noveho Zelandu a z Evropy a vsech tech statu lehce zmaten

marikahr
948 příspěvků 09.07.19 15:48

Ja som nestopovala nikdy, nemám problém niekomu pomôcť, ale moja bezpečnosť a pohodlie je mi prednejšie ;-)
Takže príležitosti nevyhľadavam
Ak ma niekto osloví, vyhodnotím podľa momentálnej situácie a nálady

Stránka:  « Předchozí 1 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2006 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek