Přiznání MP

Fotoalbum tématu (768) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oldyn
6131 příspěvků 10.07.19 16:23

Potkala jsem známou, letos jí maturovala dcera a maturitu neudělala. Teda na poprvé neudělala. Slohovka z ČJ jí utekla o jeden bod, takže se děvče odvolalo a oni jí 4! body přičetli. Přijímačky na VŠ v háji, děcko otrávený, léto zkažený a to všechno jen kvůli tomu, že někdo v Cermatu neumí hodnotit, počítat? A odpovědnost ti neumětelové nenesou žádnou… Tak hlavně, že finanční úřad vybral od podnikatelů na pokutách v loňském roce přes čtrnáct miliard korun.

marikahr
948 příspěvků 10.07.19 17:44

@Oldyn sorry jako, ale aký ma súvis výška vybratých pokút finančným úradom s blbosťou dcéry vašej známej…?

Paris1789
3856 příspěvků 10.07.19 17:56
@marikahr píše:
@Oldyn sorry jako, ale aký ma súvis výška vybratých pokút finančným úradom s blbosťou dcéry vašej známej…?

To, že někdo nedá maturitu, není blbost. Prostě jen nezvládnul test určitých znalostí. Naopak si myslím, že celá společnost blbneme tím, jak se snažíme učit se na certifikované testy školství 1. poloviny 20. století a tak díky robotizaci zahučíme do třetího světa.

Oldyn
6131 příspěvků 10.07.19 19:23

@marikahr
Moja, ale to přece vůbec nevadí, že nevidíte souvislost. Dle Vašeho projevu soudím, že takovou zátěž po vás nikdo nemůže ani chtít. Dovi.

Kajuli
495 příspěvků 10.07.19 19:25

@Oldyn To je ale zvláštní, loni maturoval bratr, slohovku z ČJ nedal (jeho vlastní blbost, špatně si spočítal slova a měl jich o 5 méně, než spodní hranici- no, nebudu polemizovat o tom, že forma tady převládá nad obsahem, přijde mi to tragické) a stačilo mu zavolat na studijní vybrané VŠ a domluvit se. Maturitní vysvědčení dodal po opravném termínu maturit, žádné přijímačky v háji.

Tohle mi přijde jako dobrá škola pro maturanty- prostě si musí umět poradit

Oldyn
6131 příspěvků 10.07.19 19:32

@Kajuli
Hm, tak třeba některá VŠ chce k přihlášce i maturitní vysvědčení?

takvselijak
291 příspěvků 10.07.19 19:36

@marikahr Nevím, jestli se něco nezměnilo, ale státní maturitu jsem stihla zažít taky. Chodila jsem na docela dobrý gympl, navíc naše třída konkrétně byla z těch silnějších. Ze slohovek všichni dostali plošně trojky, čtyřky. Většinou bez vysvětlení. Sem tam se objevila náhodná poznámka - třeba slečna, která ve volném čase psala docela sofistikovanou poezii dostala 4 s poznámkou o malé slovní zásobě. Nechápali jsme my, ani naši učitelé. Výsledky vypadaly docela vtipně, např. didaktický test percentil 97, slohovka 36.

Kajuli
495 příspěvků 10.07.19 19:54

@Oldyn tak když už, tak snad k zápisu? Přihláška se podává v době, kdy člověk maturitu ještě nedělal… Tato VŠ chtěla k zápisu doložit vysvědčení také, právě proto bratr volal na studijní aby se domluvil

Anwen
675 příspěvků 10.07.19 19:54

@marikahr Spuvislost s blbostí? V maturitním ročníku jsme vyslechli od češtinářky tolik historek na téma, jak jedničkářům z dobrých gymplů dali pětku ze slohovky a po odvolání jim to opravili na dvojku nebo dokonce jedničku. Stačí se nad tím trochu zamyslet, že centrální hodnocení nedává smysl. Uvedu příklad - na školení k maturitám se sejdou učitelé jak z gymplů, tak konzervatoří i učňáků a dostanou na opravu slohovky studentů z jiných typů škol. Kantor z učňáku je nadšený ze slohovky, kterou by vyučující z gymolu těžce zdrbal, protože je kaźdý zvyklý na úplně jinou úroveň. Hodnotitelé dostávají tak 95/hod, takže je jasné, že se s tím moc nepářou.
Pro mě osobně byla maturitní slohovka nejméné kvalitní autorský text, jaký jsem kdy vyplodila. Bylo to nudné, předvídatelné, kýčovité. Stejně jsem dostala nejlepší hodnocení, protože o kvalitu vůbec nejde, jako důležitý je považován jen počet slov, dodržení daného tématu a útvaru a počet pravopisných chyb. Kreativita a invence nula nula nic.

Oldyn
6131 příspěvků 10.07.19 20:08
@Kajuli píše:
@Oldyn tak když už, tak snad k zápisu? Přihláška se podává v době, kdy člověk maturitu ještě nedělal… Tato VŠ chtěla k zápisu doložit vysvědčení také, právě proto bratr volal na studijní aby se domluvil

Zápis? Na VŠ? Tak jsem mrkla na ČVUT a tam se tedy podávaly přihlášky do konce května a to bylo už po státních maturitách. K zápisu se chodí snad jen do mš a první třída. No, ale přít se nebudu.

Anwen
675 příspěvků 10.07.19 20:18

@Oldyn To, že si nékdo podá přihlášku a vetmou ho přece ještě neznamená, že nastoupí. Když neudělá maturitu, těžko ho vezmou. Spousta lidí si dá přihlášku na více škol a až pak si vybírá a na zápisu definitivně potvrdí, že tam nastoupí.

Vinca_minor
827 příspěvků 10.07.19 20:19

@Oldyn Já jsem teda na zápisu na univerzitu byla. Uděláte přijímačky, potvrdíte, že nastoupíte, a pak je zápis ke studiu.

Kajuli
495 příspěvků 10.07.19 20:25

@Oldyn OSU, VŠB, Masaryčka, Karlovka…to, že vás přijmou ještě neznamená, že nastoupíte, proto se dělá zápis. Tam už dorazí ti, kteří o studijní program vážně zájem mají, odevzdá se maturitní vysvědčení, podepíšete hromadu lejster, dostanete další hromadu lejster a také základní informace o nadcházejícím semestru.
Minimálně před deseti lety a loni tomu tak bylo

Lizbeth
859 příspěvků 10.07.19 20:41

Ještě když nebyl centrální mozek lidstva jsem z maturitní slohovky na gymplu dostala jako jediná ze třídy jedničku..Nebyla jsem premiant a moje vysvědčení bylo každý rok plné čtyřek..Mojí náročné češtinářce se líbila má úvaha, díkybohu.
Stejně jsem dělala reparát z německé konverzace a maturovala až v září.
Zase dnes se může člověk alespoň odvolat, to tenkrát prd.

Kajuli
495 příspěvků 10.07.19 20:49

Ještě tedy vtipná historka z mého zápisu- kolega vedle zjistil až ten den, že se přihlásil na prezenční studium a ne na kombinované. Bydlel na opačném konci republiky, nejvíce mne na tom zarážel fakt, že v souvislosti s přijímacím řízením mu muselo přijít hned několik dopisů, kde se krom oboru uváděla i forma studia…

Oveeec
2072 příspěvků 1 inzerát 10.07.19 20:57

@Kajuli Třeba to byl roztržitý vědec, ne? :) Já mu úplně rozumím. Co si se mnou užily (a asi ještě užijou) chuděry moje referentky…

P. S. Zápis jsme měli i u doktorského studia.

Paris1789
3856 příspěvků 10.07.19 21:23

@Anwen
máte nějaké kvalitnější texty? Sem s nimi, zajímá mne to.

Paris1789
3856 příspěvků 10.07.19 21:25

@Oldyn zápis je před každým semestrem btw

Oldyn
6131 příspěvků 11.07.19 11:19
@Kajuli píše:
@Oldyn OSU, VŠB, Masaryčka, Karlovka…to, že vás přijmou ještě neznamená, že nastoupíte, proto se dělá zápis. Tam už dorazí ti, kteří o studijní program vážně zájem mají, odevzdá se maturitní vysvědčení, podepíšete hromadu lejster, dostanete další hromadu lejster a také základní informace o nadcházejícím semestru.
Minimálně před deseti lety a loni tomu tak bylo

Nikde nepíšu, že po přihlášce mám v kapse přijetí. To vy tu plácáte o tom, že vašeho bratra vzali na vš bez maturity, bez podání přihlášky a šel rovnou k zápisu. Tímto končím, ztráta času.

Dogmeat
178 příspěvků 11.07.19 12:10

My měli zápis úplně před každým semestrem :D A když na něj člověk zapomněl dorazit, ukončili mu studium.
A co se týče maturity, tak za mě pětka ze slohovky neznamenala, že člověk neodmaturuje. Pětka ze slohovky znamenala, že když má student u ústní maturity za 1, tak dostane na maturitním vysvědčení nejlépe za 3. Průměrovala se známka ze slohovky a z ústního. Teď je to tedy tak, že je slohovka úplně zvlášť a když ji máte za 5, neodmaturujete?

Kajuli
495 příspěvků 11.07.19 14:40

@Oldyn je vám dobře? Možná zkuste pozorně číst a méně dedukovat, nic z vámi zmíněného jsem tu nenapsala.
Naopak dovedu pochopit, že třeba na jiných školách mají systém nastaven jinak, každopádně všeobecným zvykem dle mého je, že se přijímací řízení odehrává před maturitami a vysvědčení se dokládá právě u zápisu.
Tedy bez vysvědčení by mého bratra nevzali ani kdyby chodil na pivo s děkanem…

BarcaAri
623 příspěvků 11.07.19 14:48

Prihlaska/prijimacky/zapis ke studiu jsou tri rozdilne veci… a maturitni vysvedeceni chteli az pri zapisu, ktery byl v zari, pravda uz je to nejakou dobu ale nepredpokladam, ze se toho tolik zmenilo.
Mozna vam @Oldyn vase znama rekla jen cast pribehu.

zwedavka
1015 příspěvků 12.07.19 07:01

Na VŠ lze nastoupit i po maturitě v září, ale musí vyjít termín maturity a zápisu.
EDIT: Student musí podat žádost o opozděný zápis.

Příspěvek upraven 16.07.19 v 17:41

VeronikK
1099 příspěvků 12.07.19 10:34

@Anwen já si ale myslím, že slohovka, alespoň ta zkušební by neměla být o tvorbě - kdo na to není, měl by smůlu. Ale měla by prověřit schopnosti maturanta pracovat v zadaných podmínkách - čili držet se tématu a příslušné formy a zpracovat po jazykové stránce bez chyb, s vhodnou slovní zásobou apod.

VeronikK
1099 příspěvků 12.07.19 10:39

@Kajuli já teda příjímačky na vš dělala až po maturitě… Přihláška se podávala před, čili bez vysvědčení. Ale nemůžu si vzpomenout, kdy jsme to maturitní dodávali…

Stránka:  « Předchozí 1 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek