Přiznání MP

Fotoalbum tématu (770) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
julie74
3213 příspěvků 20.08.19 13:59
@Vinca_minor píše:
@benyka Hlavně by to chtělo, aby nasněžilo, podzemní vody se nejvíc doplní jarním táním.
Posledních dvacet let prý bylo srážkově nadprůměrné, takže není až tak netypické sucho, jen je velký skok oproti předchozím letům.
A historicky za posledních tisíc let co dvě let přijde cca 40leté období, kdy se střídají sucha a povodně, a pak se to zas vrátí do normálu. Tak za dvacet let uvidíme:)
Vycházím z článku ve Vesmíru od vědce Výzk. ústavu ochrany půdy a meliorací, který byl publikován v roce 1997 s tím, že to období by mělo brzy nastat.

Ono je potřeba si uvědomit, že to střídání suchých a „mokrých“ dob, teplých a studených se dělo vždy. za Karla IV. se dalo víno pěstovat až k podhůří Krkonoš, kdo by neznal obrázky trhů na zamrzlé Temži, ne zas tak staré. Ale také je potřeba si uvědomit, jak moc ty změny cloumaly s civilizací, a taky se nikdy neděly až tak rychle. Ale máme dobře nakročeno, politiky to absolutně nezajímá, vědci to nejsou schopni vykomunikovat ( říkal nám náš profesor, věhlasný pedolog, jak přednášel v Mali o půdě, a když jim radil, jak se dá zastavit šíření pouště, slyšel sám sebe, jak jim procítěně líčí, že zvýšení obsahu humusu v půdě je nejlepší - akorát už jim nedokázal říct, kde ho vezmou), a ti kdo tu ekologii jsou schopni vykomunikovat, nemají podle mě dost silné vůdce a osobnosti s dost silnými myšlenkami co UDĚLAT nejen co nedělat, a nahrazují je marketingovými kousky a klišátky - což podle mě je plavba plachetnicí, nebo momentálně propíraná želva s brčkem v nose. Prodává se mnohem lépe, než hromada plastu v moři velikosti Francie.

Vinca_minor
895 příspěvků 20.08.19 14:08

Konkrétně v naší zemi vidím velký problém v nakládání se zemědělskou půdou. Hospodář věděl, že se o ni musí starat, aby uživila nejen jeho, ale i další generace. Velká družstva se snaží vytřískat co nejvíc pro sebe s co nejmenšími náklady, takže se nezabývají remízky, hlubokou orbou, erozí, ležením ladem ani utužováním půdy těžkou mechanizací. Ach jo.

benyka
7331 příspěvků 20.08.19 14:19

Myslím, že to dorazilo absurdní prohlášení biopaliv za obnovitelné zdroje. Že je neobnovitelná půda, ze které rostou, o tom se jaksi pomlčelo. Tehdy jsem říkala, že preference biopaliv je nejkatastrofálnější rozhodnutí, které vyvolá hladomory v chudých zemích (ty bohaté si jídlo zaplatí) a stěhování národů. Kácení pralesů a pálení živné půdy v autech si můžou směle bratrsky podat ruce.

bao-baba
378 příspěvků 20.08.19 14:46

@Vinca_minor
@benyka

200% souhlas!

julie74
3213 příspěvků 20.08.19 15:22
@Vinca_minor píše:
Konkrétně v naší zemi vidím velký problém v nakládání se zemědělskou půdou. Hospodář věděl, že se o ni musí starat, aby uživila nejen jeho, ale i další generace. Velká družstva se snaží vytřískat co nejvíc pro sebe s co nejmenšími náklady, takže se nezabývají remízky, hlubokou orbou, erozí, ležením ladem ani utužováním půdy těžkou mechanizací. Ach jo.

Jenomže to je to téma pro politiky, naši politici řeší co řeší, že kvalita naší půdy a půdy o 20 km jižněji v Rakousku je diametrálně odlišná nejde svést na nic jiného, než je právě řízení země. A ještě jsem na vlastní oči slyšela, že oni nám to naše báječné zemědělství vlastně závidí. Ale to už je fakt strkání hlavy do vlastní pr…

giuliettka
4133 příspěvků 20.08.19 16:45

Priznávam, že čoraz menej chápem funkciu prezidenta v ČR. On nikam nejde? Nikam ho nepozývajú? On sedí na hrade a handrkuje sa s premierom a kandidátmi na ministrov? Kedy bol naposledy niekto za ním, ak nerátame slovenskú prezidentku? To je zvláštne, pripadá mi jak kráľ z rozprávky, ani mrtvý, ani živý, čo čakal na živú vodu a dovtedy ležal na hrade. Doprdele, nech zdvihne ten dedek prdel a ide trebárs na summit! Kľudne aj na summit o péči o prestárlých štátnikoch.
http://www.zemanmilos.cz/…lendar-akci/

Birdonawire
79 příspěvků 20.08.19 17:29

Aspoň nebude ostuda, jako například minule v Rakousku.

xSx
649 příspěvků 20.08.19 17:46

@giuliettka jj, uz se resilo, ze v Ustave neni uvedeno, ze prezident musi byt zivy. Takze buh vi, jak to je. (vtip)

bao-baba
378 příspěvků 20.08.19 17:52
@xSx píše:
@giuliettka jj, uz se resilo, ze v Ustave neni uvedeno, ze prezident musi byt zivy. Takze buh vi, jak to je. (vtip)

Ale hodně smutný…

Sheba
325 příspěvků 20.08.19 19:06

@giuliettka A váš prezident je vlastně kdo? :-)
Vy volíte v Čechách nebo na Slovensku?

giuliettka
4133 příspěvků 20.08.19 21:03

@Sheba Nikde. Ale tu žijem tak dlho, že toho dedka beriem ako svojho prezidenta a tak ma štve! :-D
Ale chápem vašu narážku a idem sa utopiť. :-D

Sheba
325 příspěvků 20.08.19 21:32

@giuliettka To nebyla žádná narážka, nic ve zlým, jen pouhá ženská zvědavost :-)

isko
1446 příspěvků 21.08.19 09:09

@giuliettka
No ale jeho paní přivítala včera na letišti vojáky, kteří přijeli z Afghánistánu, to se nepočítá? ;-)

julie74
3213 příspěvků 21.08.19 10:27
@isko píše:
@giuliettka
No ale jeho paní přivítala včera na letišti vojáky, kteří přijeli z Afghánistánu, to se nepočítá? ;-)

NE

isko
1446 příspěvků 21.08.19 12:14
@julie74 píše:
NE
:-DD
Atlacoya
2702 příspěvků 22.08.19 09:36
@bao-baba píše:
V zotročování cizích i vlastních jsou si rovni Evropani, Afričani i Asijci (jestli měli otroky Indiáni nebo Aborigini nevím).

Jihoameričtí indiáni otroky měli. Bylo to na výstavě o Inckém zlatu.

giuliettka
4133 příspěvků 25.08.19 17:33

Priznávam sa, že ma tá reklama vpravo tak strašne láka, že si ten zájázd asi kúpim. Sakra tentokrát Big Brother cielil presne. :-D

Lizbeth
891 příspěvků 26.08.19 18:47

Tak mě Big Brother nabízí vodičky proti zápachu na kočky..Je vidět, že nepatříme do stejného světa :)

radmila.k
134 příspěvků 26.08.19 22:05

Přiznávám (i sobě) že se mi líbí krojovaní chlapi. Dneska se mnou jeli v Brně v mhd tři kluci ve slovenských krojích a strašně jim to slušelo. Byli by hezcí i tak, ale působili mužně, sebevědomě. I jihomoravské kroje jsou krásné.

giuliettka
4133 příspěvků 27.08.19 05:37

@Lizbeth Už tam mám Rohlík, naše svety sú bližšie ako by sa zdálo. :-D

Oldyn
6156 příspěvků 27.08.19 11:18

@radmila.k
Já taky, krojovaní a nebo v uniformě. Byla jsem na přehlídce vojenských hudeb a tam bylo tolik krásnejch lidí. Pro mě je teda ještě hodně přitažlivý muž, když umí zahrát na hudební nástroj, čistě zpívat, tančit a tady na jižní moravě je to snad každej chlap.

Oveeec
2090 příspěvků 1 inzerát 27.08.19 18:36

A já šla dneska po ulici za nějakým dělníkem, měl pracovní kalhoty a tričko a už šedivé vlasy úplně na ježka a široká (trochu nahrbená) ramena a takovou chlapskou chůzi a bylo vidět, že jde někam pořádně za něco vzít, a to mě najednou velmi oslovilo :D

Paris1789
3960 příspěvků 27.08.19 21:53

Viděla jsem toho posledního Tarantina a úplně mi přišlo líto, že je Brad Pitt tak škaredě vyžilý a di Caprio tak zhoubovatělý a ten film únavně dlouhý a i docela nudný. Táhlo se to jak žvejkačka a do toho ta křeč všeho a všech. Nechápu ten poprask, nechápu už nic.

VeronikK
1125 příspěvků 28.08.19 08:04

@Paris1789 z toho si nic nedělejte, občas taky mám pocit, že žiju v jiném světě než ostatní… Blížící se podzim je pak ideální platformou pro začínající úzkosti :-(

bao-baba
378 příspěvků 28.08.19 08:20
@Paris1789 píše:
Viděla jsem toho posledního Tarantina a úplně mi přišlo líto, že je Brad Pitt tak škaredě vyžilý a di Caprio tak zhoubovatělý a ten film únavně dlouhý a i docela nudný. Táhlo se to jak žvejkačka a do toho ta křeč všeho a všech. Nechápu ten poprask, nechápu už nic.

Já to chápu, jde o prachy :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek