Přiznání MP

Fotoalbum tématu (773) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
andano
795 příspěvků 12.9.19 07:33

… a já mám pořád nějaké reklamy na cestování…už zjistili, že potřebuju dovolenou…

giuliettka
4483 příspěvků 12.9.19 08:23
@Lizbeth píše: ..a odcházím na odběr krve kvůli preventivce..tak jestli se tu objeví reklama na rakve, je jasný, že nás fakt sledujou.

Bude to reklama na vitamíny vhodne na užívanie po prekročení 100 rokov. :-D

MP blanka
1966 příspěvků 12.9.19 09:13

@Vinca_minor a všetkým, ktoré rozumejú a dokážu byť nad vecou.

Ako sa pozná kamarátka? Keď sa jej zveríš, že nevieš, čo máš robiť, lebo by si najradšej toho svojho zabila, opýta sa „ a kde ho zahrabeme? “

julie74
3337 příspěvků 12.9.19 10:14
@MP blanka píše:
@Vinca_minor a všetkým, ktoré rozumejú a dokážu byť nad vecou.Ako sa pozná kamarátka? Keď sa jej zveríš, že nevieš, čo máš robiť, lebo by si najradšej toho svojho zabila, opýta sa „ a kde ho zahrabeme? “
:) :) Ta je dobrá, tu je třeba si hýčkat
Porkpiehat
1244 příspěvků 12.9.19 11:27

Nejdřív vysavač, potom hned oblečení… Vyvozuji z toho, že si mám nejdřív uklidit, pokud si chce koupit něco nového na sebe. U mě teda spíš něco starého na sebe, protože se téměř výhradně oblékám v SH.

giuliettka
4483 příspěvků 12.9.19 11:51

@Porkpiehat Mám tam už nejakého chlapíka, ale netuším čo je to za eshop, takže oblečenie pre chlapa nenakúpim u nich. :-D

Uživatel je onlineVinca_minor
1010 příspěvků 12.9.19 11:53

@giuliettka Podle loga Pietro Filipi, ne?

giuliettka
4483 příspěvků 12.9.19 11:56

@Vinca_minor Ved to je PF či tak nejak.

Uživatel je onlineVinca_minor
1010 příspěvků 12.9.19 12:01

@giuliettka Tak jsem si to našla, je to Pietro Filipi, od března mají nový vizuál od studia Najbrt. A asi dobře udělaný, protože logo si pamatuju i já, která jsem u Pietra nikdy nic nenakupovala.  

giuliettka
4483 příspěvků 12.9.19 12:07

@Vinca_minor Ale vyzerá to ako to FF čo predávali v Tescu. :-D

giuliettka
4483 příspěvků 12.9.19 12:20

@Vinca_minor Tak som na to teda klikla a prekvapolo ma, že tie finálne slevy 70% nie sú, že 70% ceny dole, ale, že model predavajú za 70% ceny. Tak si to možu s ich kvalitou strčiť niekam. :-D
A klikla som na sukňu, ktorá vyzerá už na obrázku, slovami mojej babičky, jak keby ju kráve z huby vytiahli. No za 2 a pol tisíca, no nekup to. :-D

Lizbeth
954 příspěvků 24.9.19 19:23

Přiznávám, že jsem nepochopila kauzu s kanadským premiérem a jeho omluvou, že si na karneval ztmavil obličej..
Já to nechápu? Za co se omlouvá?
Nebo ty argumenty, které mu mají pomoci - jakože už je to dávno..já nechápu v čem je to špatně i kdyby to bylo dnes.

Gorilka
1155 příspěvků 24.9.19 19:34

@Lizbeth Protože je to považováno za projev rasismu.
Fakt už těm lidem posedlých korektností kape na karbid.

Moir
2262 příspěvků 24.9.19 20:20

@Lizbeth protože to připomíná fenomén „blackface“, kdy se komedianti převlíkali za „černochy“, začernili si obličej a dělali si s černochů legraci
je v tom strašná generačně pociťovaná vina, v americkém kulturním kontextu je to nepřípustné, pro Evropana prostě nepochopitelné, ani malé děti se nesmí převléct na karneval za nějakou postavu minoritnější barvy pleti a nabarvit si tu kůži k tomu, to pak dochází k veřejným omluvám rodičů před celou školou, případně i dočasný vyhazov ze škol(k)y

porjk
2818 příspěvků 24.9.19 20:21

@Lizbeth Ted' zas čekám hromadnou omluvu od odbarvených černochů s modrýma čočkama, že uráží bílou rasu…no, pak přijde na řadu divadlo, budou se pálit knihy…já vím, přeháním, ale kde by mě před lety napalo, že může někoho kompromitovat nevinná fotka ze šibřinek.

Lizbeth
954 příspěvků 24.9.19 20:39

@Moir
Aha tak to mě nenapadlo, že to může připomínat určité chování, které je z minulosti spojováno s rasismem..
Přijde mi hloupé se omlouvat za karneval, kam se jdete bavit a princip události je, představovat někoho jiného..čili už mi to přišlo úplně na hlavu, tvářit se, že černoch není černý a podobně.

A stejně, když je všem okolo jasné, že to není ten případ a že je jasné, že toto tím ten člověk nemyslel?..tak to vlastně pořád nechápu

Moir
2262 příspěvků 24.9.19 21:03

@Lizbeth pro Evropana to nepochopitelné je

giuliettka
4483 příspěvků 24.9.19 21:06
@porjk píše:
@Lizbeth Ted' zas čekám hromadnou omluvu od odbarvených černochů s modrýma čočkama, že uráží bílou rasu…

Ja mám vždy u tejto pocit, že by sa mala ospravedlniť belochom. :-D
(keby nechodila zafarbená makeupom podľa toho ako sa jej to hodí, tak ani neceknem, ale ona si tie škvrny maľuje jak sa jej to hodí.)

a priznávam odkedy ona robila reklamu na Desigual, tak som si od nich nekúpila ani nitku.

giuliettka
4483 příspěvků 24.9.19 21:46
@Moir píše:
@Lizbeth americkém kulturním kontextu je to nepřípustné, pro Evropana prostě nepochopitelné, ani malé děti se nesmí převléct na karneval za nějakou postavu minoritnější barvy pleti a nabarvit si tu kůži k tomu, to pak dochází k veřejným omluvám rodičů před celou školou, případně i dočasný vyhazov ze škol(k)y

Ale trepete. A čo černoch, ten može predstavovať modrého Araba?

giuliettka
4483 příspěvků 24.9.19 21:49

Fakt totálne typický Arab.

Temperance
1895 příspěvků 24.9.19 22:05
@giuliettka píše:
Ja mám vždy u tejto pocit, že by sa mala ospravedlniť belochom. :-D
(keby nechodila zafarbená makeupom podľa toho ako sa jej to hodí, tak ani neceknem, ale ona si tie škvrny maľuje jak sa jej to hodí.) a priznávam odkedy ona robila reklamu na Desigual, tak som si od nich nekúpila ani nitku.

Já nevím… To, že má na té první fotce vyretušované skvrny na víčkách, chápu, a při srovnání fotky 2 a 3 mě spíš napadá, jestli se nejedná o progres té její poruchy. Že si na své flekatosti postavila živnost, je věc druhá; každý člověk, který vybočuje z normálu, se s tím snaží nějak vyrovnat - a my, kteří zas až tak nevybočujeme, s tím můžeme souhlasit nebo nesouhlasit, ale to je asi tak všechno.

giuliettka
4483 příspěvků 24.9.19 22:24

@Temperance Fotka kde je tých škvrn viac je staršia. Že si na flejatostí postavila živnosť mi nevadí, naozaj mi vadí, že si tie škvrny premaľováva podľa toho, kde sa jej hodia viac. Už v Amerika hľadá topmodelku sa s tým chválila.

kobylkalucni
223 příspěvků 24.9.19 22:54
@Moir píše:
@Lizbeth protože to připomíná fenomén „blackface“, kdy se komedianti převlíkali za „černochy“, začernili si obličej a dělali si s černochů legraci
je v tom strašná generačně pociťovaná vina, v americkém kulturním kontextu je to nepřípustné, pro Evropana prostě nepochopitelné, ani malé děti se nesmí převléct na karneval za nějakou postavu minoritnější barvy pleti a nabarvit si tu kůži k tomu, to pak dochází k veřejným omluvám rodičů před celou školou, případně i dočasný vyhazov ze škol(k)y

Zajímalo by mě, zda je tedy přípustné, aby černoch znázorňoval typicky bílou postavu. Když si dá běloch paruku s dredy a zlaté řetězy na krk to je rasismus. A co když jde černoch na karneval třeba za Elvise, to se smí?

lorens
2088 příspěvků 24.9.19 23:09

@kobylkalucni Všichni černí Elvisové, co jsem viděla, byli černí. Oblečení, účes, gitara jako Elvis, ale obličej černý.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 09:30
@Lizbeth píše:
Tak mě Big Brother nabízí vodičky proti zápachu na kočky..Je vidět, že nepatříme do stejného světa :)

Kruh sa uzavrel. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek