Přiznání MP

Fotoalbum tématu (773) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
JarkaJ
923 příspěvků 25.9.19 09:56

Takže při dnešní superkorektnosti by už dítě nemohlo jít na karneval nejen za černocha, taky za Indiána, za kovboje (ti utlačovali Indiány), za Eskymáka, za cikánku (tak mě napadá, nebude posmrtně Luba Skořepová pranýřována za Aranku v Chalupářích? :-). Jenom nevím, jak to budou řešit v opeře nebo pohádkách a co si počnem se stvárněním Tří králů. V určitých ohledech jsem ráda, že tyhle problémy nás dříve minuly, resp. jsme si je nevytvořili.

Lizbeth
954 příspěvků 25.9.19 09:58

Muhehe..já mám minecraftové povlečení..holt ježíšek se blíží :)

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 10:00

@JarkaJ No može ísť za Indiána Native Americans, ale musí si nechať tváričku ako broskvičku. Nežltnúť. :-D Ale čo u nás s názvom netuším, či to nebude Native Europan. :-D

Matmys
2378 příspěvků 25.9.19 11:30

@giuliettka To máte trochu popletené… Indiáni nežloutli, ti byli (a jsou) do ruda.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 11:37

@Matmys Namojdušu som pred napísaním farby googlila, vzhľadom na to, že som živého Nativu nevidela. :-D Rudú tvár vraj vymyslel May a nehovoril im tak okrem nás a pár Nemcov nikto. :-D

Matmys
2378 příspěvků 25.9.19 11:49

@giuliettka Fakt jsou doruda, asi je to lépe vidět v reále. Mám jednoho kamaráda, který je 24 čtvrtinový (jestli se to tak říct) Šošon a ten to potvrdil.

Porkpiehat
1244 příspěvků 25.9.19 13:07

@Matmys No s těmi 24 čtvrtinami jste mi dala :-) Snažím se tu dopočítat, kolik má procent indiána a pořád mi vychází, že je to šestinásobný indián :-D (24/4 = 6)

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 13:13

@Porkpiehat Ja tu už od včera premýšľam, prečo je preboha v tej Amerike ten džin s tej lampy čierny. Čert ber korektnosť a tak, ale prečo si ho predstavujú ako čierneho? Veď povodne to bola čínska rozprávka, a potom arabská. Videla som ako dieta rozprávku Aladinova lampa z ruskej produkcie a tam ten džin čierny nebol. A to majú ti američania v tej ich verzii Aladina a Badroulbadu oblečeného arabsky.

sakra ja tam toho ruského džina nestrčím. :-D

Příspěvek upraven 25.09.19 v 13:20

chitrá alex
277 příspěvků 25.9.19 13:14

@Matmys
jestli ono to nemá být že je čtyřiadvacetinový (1/24). Což ovšem znamená indiánské krve dost málo na potvrzení rudokožectví. Tak bůhví.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 13:22

Teda práve som našla ako sa zmenil Aladin z rozprávky mojho detstva. :-D
http://image3.thematicnews.com/…2121f806.jpg

Matmys
2378 příspěvků 25.9.19 13:26

@chitrá alex Má to být něco, jako že prapředek do šestého kolene byl indián. A náš kámoš není rudý ani kouskem, ale byl se podívat u svého „rodného“ kmene ve státech. A tam jsou do červena, ale ne jako když tady někdo moc pije :) Je to taková tmavá červeň. (anebo jsem viděla špatný fotky)

porjk
2818 příspěvků 25.9.19 13:44

Takový, jako Pierr Brice, kteří se proslavili jedinou rolí a ta na potvoru představovala jinou rasu, budou na indexu. A co třeba Othello. Klasika, kde je herec za černocha a ještě páchá vraždu, co nám všechno z kultury zmizí. A kam to ještě povede. :(

Atlacoya
2713 příspěvků 25.9.19 13:51
@giuliettka píše:
@JarkaJ No može ísť za Indiána Native Americans, ale musí si nechať tváričku ako broskvičku. Nežltnúť. :-D Ale čo u nás s názvom netuším, či to nebude Native Europan. :-D

Nesmíte. S tím měla přece problém přehlídka Victoria's Secret , když měli andílci čelenky z peří. To je taky nepřípustné. Tedy, není to rasismus, je to "cultural appropriation. Zkrátka, péřové čelenky mohou nosit jen Indiáni, kimona jen Japonci (to zase byla kauza Katy Perry ), sárí jen Indové a tak. Jinak vykrádáte cizí kultury a to je hanba.

Takže - pojďme založit hnutí a zakažme kalhoty všem, co nemají keltské předky, nebo alespoň nepochází ze země, kde Keltové žili.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 13:59
@Atlacoya píše:
Nesmíte.

A prečo je potom Achiles čierny? Sakra, tak ak beloši nemožu nič, tak nech nechajú aspoň belošské postavy biele. Im z tej hyperkorekcie drblo.

Vinca_minor
1010 příspěvků 25.9.19 14:01

@Atlacoya A džíny zakažme všem, kteří nemají mezi předky zlatokopy.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 14:03

V Illiade je to svetlovlasý bojovník.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 14:05

Grécky boh Zeus.

@Atlacoya píše:
Nesmíte. S tím měla přece problém přehlídka "Victoria's Jinak vykrádáte cizí kultury a to je hanba.

A černoši, nie nenapíšem afroameričania a mám fakt chuť aj negra tam strčiť, možu hrať aj Panenku Máriu a Johanku z Arku?

Gorilka
1155 příspěvků 25.9.19 14:19

@giuliettka Ne, ale Jezulátko ano, páč je to „kůltůrní“ tradice, fakt že jó ;-).

BeKaa
429 příspěvků 25.9.19 14:20
@giuliettka
@giuliettka píše:A černoši, nie nenapíšem afroameričania a mám fakt chuť aj negra tam strčiť, možu hrať aj Panenku Máriu a Johanku z Arku?

Samozřejmě, že můžou, protože v době, kdy se tyto osobnosti adorovaly, tak byli černoši pouhý majetek, takže se jim až do konce života budou všichni omlouvat. Nikdy jsem si nemyslela, že jsem rasistka, ale tahle hyperkorektnost mě pořádně vytáčí.
Mám několik kamarádu černochů, většina je úplně normálních a i oni si z toho dělají srandu, ale jeden je úplně mimo. Má v sobě pocit, že pokud jsme z Evropy a on z Afriky, jsme všichni povinni mu ten jeho ekonomický deficit nějak dorovnat. Že kromě keců nic neumí a je nespolehlivý, to ho nezajímá.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 14:25
@BeKaa píše:
@giuliettka
Samozřejmě, že můžou, protože v době, kdy se tyto osobnosti adorovaly, tak byli černoši pouhý majetek, takže se jim až do konce života budou všichni omlouvat.

No ale taký Jack London bol rasista ako vyšitý, aj keď vtedy sa to rasistou nevolala. “Černoch nikdy neporozumie bielemu, a biely čiernému, dokiaľ bude čierná čierná a bielá bielá,” píše London v Príbehoch z južních morí, kde si s korektným slovníkom veľmi neláme hlavu. A teraz je černoch aj vo Voláni divočiny. Omary Sy jeho otec pocházdal ze Senegalu a matka z Mauritánie.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 14:28
@Gorilka píše:
@giuliettka Ne, ale Jezulátko ano, páč je to „kůltůrní“ tradice, fakt že jó ;-).

Ale tú kráľovnú z nekonečného príbehu nie. Že nie, prosím. :-D

Gorilka
1155 příspěvků 25.9.19 14:34

@giuliettka Hmm, nejspíše jo a budou argumentovat královnou ze Sáby.

Porkpiehat
1244 příspěvků 25.9.19 14:39
@porjk píše:
Takový, jako Pierr Brice, kteří se proslavili jedinou rolí a ta na potvoru představovala jinou rasu, budou na indexu. A co třeba Othello. Klasika, kde je herec za černocha a ještě páchá vraždu, co nám všechno z kultury zmizí. A kam to ještě povede. :(

To je přeci jasné. Podle požadavků ruznych skupin bude samozrejme moci černocha hrát je černoch (jsem zvedava, kde je budou všechna divadla na světe shánět). Vzpomněla jsem si totiž na rozhořčení transexualni (nebo jake ) skupiny herců, kteri se dozadovali, aby tu roli transexuala ve filmu hrál někdo z jejich komunity. Hmm, když tak nad tím uvažuji, tak nutit režiséry obsazovat Othella jen cernochy by vlastne bylo tvrzení, že nikdo nedokáže zahrát zarliveho vraha lip než černoši. Hlasuji raději pro uplné zrušení Othella. Nebo najít někde místní „Rukopis zelenohorsky“, který by obsahoval autorovu variantu s bílým Othellem.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 14:39

@Gorilka Čítala som recenziu toho filmu, ale teraz po tom čo sú Priatelia homofobní a sexistický. A Nekonečný príbeh je niečo, čo nesmie spatřit žiadné dieťa, aby to v ňom nevyvolalo traumu na ceý život a nepoznačilo ho to v duševnom vývoji. Ten koň vraj v tej bažine umieral pridlho, zdeptal celú jednu generáciu a tá sa z toho nikdy nedostala. :-D
Takže remake nebude. :-D

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 14:41
@Porkpiehat píše:
TVzpomněla jsem si totiž na rozhořčení transexualni (nebo jake ) skupiny herců, kteri se dozadovali, aby tu roli transexuala ve filmu hrál někdo z jejich komunity.

A Barney z HIMYM nech nebalí ženské! Pretočiť! :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek