Přiznání MP

Fotoalbum tématu (773) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Birdonawire
120 příspěvků 25.9.19 14:51

Mam v tom zmatek. Cernoch v USA je spravne Afroamerican. Jak mam politicky korektne oznacit cernocha z Afriky?!? African je blbost, ziji tam vsechny mozne rasy.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 14:54

@Birdonawire Totálne nekorektná odpoveď. :-D
Migrant. :-)

Vinca_minor
1010 příspěvků 25.9.19 14:55

@Birdonawire Afroafričan.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 14:58

@Vinca_minor A černoch v europe je Afroeuropan, alebo budeme konkretizovať, afrofrancúz, afrogrék, afroslovák, afročech? :-D

Vinca_minor
1010 příspěvků 25.9.19 15:03

@giuliettka Samozřejmě Afroevropan. Anebo že bysme zavedli Afroněmec a Afročech a oproti tomu Afronigérijec, Afroetiopan a Afrojihoafričan? Když korektnost, tak korektnost :D
A jak se říká třeba šikmookým Asiatům žijícím v USA? Asioameričan?

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 15:08
@Vinca_minor píše:
@giuliettka jak se říká třeba šikmookým Asiatům žijícím v USA? Asioameričan?

To netuším, ale beloch je predsa caucasian, takže sme z Kaukazu a tak trvám na presnom určení. :-D Niekde v dajakom filme bolo v dabingu amerického filmu, že vrah je muž z Kaukazu. :-D

julie74
3337 příspěvků 25.9.19 15:13

@Porkpiehat on totiž pan autor má štěstí, že je to tak obrovské jméno, protože rasista, a antisemita zejména, byl jak vyšitý, dneska už by to jméno rozhodně nepořídil. :)

Temperance
1895 příspěvků 25.9.19 15:26

A co Lucy Liu jako dr. Watson?

Lizbeth
954 příspěvků 25.9.19 15:41

Afroafričan mě rozesmál nahlas a to už je co říci :)

Já si pamatuju jak jsme si na gymplu o biologické laborky měřili lebky a pátrali po původu..všichni vyšli naprosto běžně, akorát jsem měla typicky mongoloidní lebku.

Prosím aby mě laskavě všichni oslovovali Mongole.

To měření bylo hodně podobné měření velkosti hlavy na plynovou masku na základce :)

lorens
2088 příspěvků 25.9.19 17:53

@Porkpiehat Tady bude il moro bílý a jinde se nalíčí. Nebude to tak dramatické.

lorens
2088 příspěvků 25.9.19 18:00

@Matmys Taky mám kolegu z kmene Cherokee a je modrooký špinavý blond. Řádně se účastní kmenových akcí v kmenovém oděvu a takový tam není sám. Takže na fotkách vypadají jako parta bělochů převlečená za indiány, což je v současné době rozjitřených citů dost pikantní. Ale blood quantum splňuje, má 1/6 indianské krve, tak je řádně uznaný native american.

kantýna
4 příspěvky 25.9.19 19:24

Hurá, já taky

Porkpiehat
1244 příspěvků 25.9.19 20:47

@giuliettka Afročech je Čech, co má na hlavě afro, ne? :-)

Birdonawire
120 příspěvků 25.9.19 21:14

Můj kolega, který je mix Afroafričana (pořád nevím, jaký je správný termín, ale tenhle se mi líbí) a indických předků (asi 1/3), původem Guadeloupe, naprosto samozřejmě používá „black people“, „black men“, „black women“, když mluví o lidech se stejným původem, jako má on, o jejich způsobu uvažování a kultuře. A to jsme politicky hyperkorektní organisace.
Omlouvám se, že občas píšu bez diakritiky, ale já na ten služební počítač češtinu nenarvu, občas to tady během dne čtu a odepisuji, když čekám, až se dostaví někdo z francouzských, italských nebo španělských kolegů, protože pro ně není problém přijít na domluvené jednání 10 minut pozdě s úsměvem, že to přece zvládli. Achjo. :-) Já tam jak trubka sedím 5 minut předem.

bao-baba
408 příspěvků 25.9.19 21:53
@Vinca_minor píše:
@giuliettka Samozřejmě Afroevropan. Anebo že bysme zavedli Afroněmec a Afročech a oproti tomu Afronigérijec, Afroetiopan a Afrojihoafričan? Když korektnost, tak korektnost :D
A jak se říká třeba šikmookým Asiatům žijícím v USA? Asioameričan?

Nezapomeňte na v Africe žijící Europoafričany :-)

bao-baba
408 příspěvků 25.9.19 22:05
@Vinca_minor píše:
@Atlacoya A džíny zakažme všem, kteří nemají mezi předky zlatokopy.

A kravaty všem, kteří nejsou Chorvati. Vzhledem k tomu, že vynález podprsenky je připisován Američance Mery Phels Jacobsové, mohou také evropské ženy očekávat v blízké době zákaz nošení podprsenek. Kvůli krádeži kulturní identity také nebude v prodeji sójová omáčka.

giuliettka
4483 příspěvků 25.9.19 23:43
@bao-baba píše:
Nezapomeňte na v Africe žijící Europoafričany :-)

Musela som si to prečítať dvakrát, furt som v tom videla opice. :-D Euro opo afričany. :-D

andano
795 příspěvků 26.9.19 00:58
@Birdonawire píše:
Mam v tom zmatek. Cernoch v USA je spravne Afroamerican. Jak mam politicky korektne oznacit cernocha z Afriky?!? African je blbost, ziji tam vsechny mozne rasy.

Hm, zajímavé, to jsme nedávno řešili v práci - hyperkorektní dáma konkrétní osobu nazvala Afroameričanem, když tu se jiný kolega zeptal, co jako ten pán, původem z JAR, který žije v Evropě, má společného s Amerikou?
Takže Afroafričan :-)

lorens
2088 příspěvků 26.9.19 01:17

@Birdonawire To děláme všichni. Nejom černí kolegové, ale i my ostatní a ne jen jim za zády. Normálně.

@bao-baba Hlavně všem seberou internet, PC, MAC a jejich deriváty a konečně nastane božský klid. :D

giuliettka
4483 příspěvků 26.9.19 17:22

Dnes som zistila koľko stojí manželove spodné prádlo. Idem si kúpiť boty od Manola Blahnika! :-D

MP blanka
1966 příspěvků 30.9.19 18:42

Dnes dopoludnia, na poslednej procedúre - magnetoterapia - by som najradšej po jednom pacientovi nečím hodila. Tých 20 minút, čo to trvá, ležia všetci potichu a podľa vlastného uváženia si čítajú, alebo len tak ležia, niekto si aj pospí. Dnes sa tam objavil pacient, dôchodca mohutnejšej postavy vo vyťahaných teplákoch a plandavom tričku. Nebol to však žiadny chudák, sestrička ho titulovala pán doktor, a pánu doktorovi nechýbalo sebavedomie. Po celý čas sýtym hlasom, poriadne hlasno prednášal svoje úvahy na politické a spoločenské téma, a občas pridal nejaký košilatý vtip. Spočiatku na jeho reči niektorá žena aj zareagovala, ale ani nečakal, čo chce povedať, skočil jej do reči a ďalej si viedol svôj monológ. Keď už to trvalo dlho, dostalo sa mu napomenutia od viacerých žien -prestaňte už, tu máme byť potichu! Ale na to mal pohotovú odpoveď - kto chce byť potichu, nech mlčí, já mu nebránim - a ďalej rozpriadal svoje komentáre. Počas procedúry nie je v miestnosti sestrička, ktorá by ho snáď mohla napomenúť, prípadne vykázať.

lorens
2088 příspěvků 30.9.19 19:01

@MP blanka Úplně chápu. Byla jsem jednou v solné jeskyni a jen co jsem se uvelebila a začala relaxovat, jak nám bylo doporučeno, vlezl tam podobný týpek. Všichni jsme zarytě mlčeli a doufali, že bez odezvy zmlkne. Taky že jo, za chvíli usnul a změnil se v cirkulárku.

xSx
693 příspěvků 1.10.19 09:11

@lorens tohle nesnáším v sauně, když si tam jdou lidi pokrafat a mluví normální hlasitostí. Jako, vážení, já tam jsem na relax a na vaše historky z práce fakt nemám náladu.

julie74
3337 příspěvků 1.10.19 09:30

Já zase nesnášela maséra co chtěl celou dobu prokonverzovat. Ostatně ani u kadeřníka nechci většinou mluvit. Chci si to užít, a je mi jedno, že oni se nudí.

giuliettka
4483 příspěvků 1.10.19 09:59
@julie74 píše:
Chci si to užít, a je mi jedno, že oni se nudí.

Ja som sa vždy s kaderníčkou čo ma česala skamarátila. Ale nie tak, že si myslím, že sme kámošky, lebo si tykáme, ale normálne sme spolu chodili sadnuť, zapariť, na tenis, na kone a tak. Nie všetko so všetkými naraz, ja kaderníčku vymením vždy po presťahovaní, takže po dlhej dobe priatelstva, tak 7-10 rokov mám na jedného. A zodpovedne možem prehlásiť, že oni si to ticho užiju viac ako vy. Fakt stačí povedať, že chcete ticho a on vám ruky zulíba, od vďačnosti, že nemusí po 180 riešiť niečiu dovolenku, deti, choroby. Platí pre kaderníctva kde je jeden človek, na jedného kaderníka počas úkonu. V takom tom, kde jednu pani češe, ďalšia čaká pod sušákom a iná s barvou, kým ostrihá decko, som bola len raz, tak to neviem.

Stránka:  « Předchozí 1 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek