Přiznání MP

Fotoalbum tématu (779) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
5072 příspěvků 10.11.19 12:59

@Stará zebra V Poľsku som bola len na dvojtýždňovej dovolenke, ale obchádzala som len pamiatky a tak. Bola som síce v Krakowe, ale nebola som v žiadnom nákupnom centre a jediné čo som kúpila bol opál v zlate, v bani Wieliczka. Síce som tu písala, že som šla na nákupy do Jeleniej Gory, ale aj tam som ten mini trh čo je v meste prebehla za pár minut a skončila v kostole, cukrárni a obdivovaním mesta. Takže netuším aké ceny sú v Poľsku, s tým musí asi niekto iný poradiť. Ja kupujem Lego v Dráčiku. Mám tu ich kartu a ak to nie je na predajni, tak si to objednám na predajňu. Oni majú čo sa týka Lega najlepšie ceny s použitím tej karty.
Pozerám, že to studio s tými bielými kockami už nie je v predaji, to už zrejme kúpite ako zberateľský predmet, za vyššiu cenu.

Stará zebra
38 příspěvků 10.11.19 13:05

@giuliettka Děkuji za odpověď. Já jsem se dívala i na Aukru a mimibazaru a není nikde. Prostě mám smůlu.

giuliettka
5072 příspěvků 10.11.19 13:13

@Stará zebra Kúpila som to lietadlo tiež po tom čo ho z predaja stiahli, ešte skúsim nájst.

MP blanka
2053 příspěvků 10.11.19 13:16

@Porkpiehat - z toho videa a z vedomí, že je odrazom skutočného života ma mrazí. Nie za mňa, ale ukazuje to svet, do akého zrejme dorastajú naši vnuci.

Porkpiehat
1769 příspěvků 10.11.19 13:41

@MP blanka Mně by zajímala statistika podobných případů v ČR (ničení sanitních/hasičských vozů, napadání posádek), případně statistika pouliční zločinnosti v Praze. Protože když se mě obvodní lékař ptal, jak se mi líbilo v Paříži, a já mu řekla, že nic moc, protože jsem si připadala jako v Praze (architekturou), tak on hned na to, že Praha je daleko lepší, že se tam cítil daleko víc v bezpečí.

Birdonawire
336 příspěvků 10.11.19 13:53

Já si taky v Praze připadám výrazně bezpečněji. A to už jsem zkusila různá místa. Ale občas si cizinec připadá bezpečně jen proto, že nerozumí místní řeči.
Jednou jsem jsem se v Praze vracela v noci domů s kolegyní, co je napůl (?) černé pleti. Ty blbé řeči, co jsem vyslechla v tramvaji, protože si ty „hrdinové“ mysleli, že ani jedna česky nerozumíme. Stejné zážitky s manželkou kamaráda, muslimkou zahalenou od hlavy k patě s výjimkou obličeje.

julie74
3524 příspěvků 10.11.19 14:03
@Porkpiehat píše:
@MP blanka Mně by zajímala statistika podobných případů v ČR (ničení sanitních/hasičských vozů, napadání posádek), případně statistika pouliční zločinnosti v Praze. Protože když se mě obvodní lékař ptal, jak se mi líbilo v Paříži, a já mu řekla, že nic moc, protože jsem si připadala jako v Praze (architekturou), tak on hned na to, že Praha je daleko lepší, že se tam cítil daleko víc v bezpečí.

Sestry partner je záchranář. Mluví o zvyšování agresivity převážených, ale jsme v tomhle za vámi díky bohu dost pozadu. On mluví o nadavkach, případně vyhrožování fackou, zvracejicich bezdomovcích kteří se jim vysmějí když jim dají fakturu. Cokoliv jiného, drsnějšího, je tak výjimečné, že se o to mluví v celostátních zprávách. Ale je fakt, že příjem na zachránce v Praze Motole vypadá o dost jinak než před lety, nerezova WC bez volných a pohyblivých částí, pojízdná lůžka připoutaná k sobě řetězem, a obří cedule nad vchodem, že k jakékoliv agresivitě bude volána okamžitě policie. Necituji přesně. A pochybuji že máme čtvrti, kde mládež napadá policii aby je na jiném místě nerušila od obchodování s drogami, nebo že by hromadné napadali záchranáře. Vy máte tuhle situaci teď nově, nebo se to stávalo už dříve?

julie74
3524 příspěvků 10.11.19 14:10

V naší čtvrti se celkem vyskytují míšenci, černoši, nemyslím že by byl problém, horší bych to viděla u zahalených muslimek. To momentálně dost nebude v kurzu. Jinak by mě nenapadlo bát se večer, v noci sama venku, totéž starsi dcera, známé, samozřejmě se může něco stát, ale ta pravděpodobnost bude velmi malá. Kdo říká že se v Česku boji a nepohybuje se v nějaké speciální lokalitě, mluví o sobě a svém problému, ne o realitě.

Tyana
97 příspěvků 2 inzeráty 10.11.19 14:11

@Porkpiehat Myslím, že statistika podobných případů v ČR (ničení sanitních/hasičských vozů, napadání posádek) není zaznamenaná. Ohledně pouliční kriminality se zkuste podívat na https://www.mapakriminality.cz/

julie74
3524 příspěvků 10.11.19 14:27

https://ec.europa.eu/…ed/index.php?…
Našla jsem toto
Všimněte si, že přestože si v statistikách vedeme velmi dobře, v počtu zavřených osob jsme 4 nejhorší v Evropě.

Tyana
97 příspěvků 2 inzeráty 10.11.19 15:24

@julie74 A to si vemte, že v té statistice nejsou zahrnuti ti, kteří byli odsouzeni podmínečně, zákazem činnosti, peněžitým trestem, domácím vězením apod.. PMS tvrdí, že přeplněnost věznic (103%) je způsobena nedostatečným využíváním alternativních trestů, ale s tím se dá těžko souhlasit, když většina prvotrestaných je odsouzena podmíněně, nebo právě k alternativním trestům. Na druhé straně takovej bezdomovec co neplatí alimenty, nebo v obchodě ukradne po několikáté pivo, nebo čokoládu, si půjde sednout za krádež jako recidivista (i když hodnota nepřesáhla 5k), pravděpodobně k tomu ještě vyfasuje mařenku - maření úředního rozhodnutí, protože se nedostaví k nástupu trestu v nařízené době a sedne si tak na 2 roky na Mírov (kde sedí i s vrahy a tak si řekne, že to s ním není zas tak špatný, protože nikoho nezabil, jen chlastá) - true story. A když ho pustí, vrátí se na ulici a časem si může dát repete. Nic proti bezdomovcům, vadí mi že většinou soudci nezohledňují fakt, že čin spáchali pod vlivem, nebo jde o sekundární kriminalitu - a k trestu tudíž mohou zákonně přidat povinnou ochrannou léčbu, která začne už ve vězení a bude následovat dolečovací program po propuštění - to by mělo smysl. Ale to bysme potřebovali více PL a zařízení, které poskytují dolečovací program.

Porkpiehat
1769 příspěvků 10.11.19 15:39

Ptala jsem se na statistiku případů v ČR, ale podle těch tabulek od @julie74 mi došlo, že je asi nemožné něco porovnávat. Přijde mi, že Francouzi hlásí všechno, nad čím by třeba v jiných státech občan jen povzdechl a definitivně se s věcí rozloučil, to půjde Francouz nahlásit. Ať už jako trestní oznámení nebo jako „main courante“, což je jakýsi druh zápisu do úředních spisů bez dalšího vyšetřování, ale může v budoucnosti sloužit proti osobě, proti které je ten zápis udělán. Lidé to třeba dělají, pokud mají souseda hulváta, aby to bylo někde zaznamenané pro případ, že se k tomu přidá něco dalšího. Tak mi to aspoň vysvětlili Francouzi, sama jsem to nikdy nepodávala. Jestli i toto se promítá do statistik, tak to hned narůstá.

Yaay
300 příspěvků 10.11.19 18:54

@Porkpiehat viem, ze ste to vysvetlili strucne a neodborne, ale “main courante” mi pripada ako strasne lahko zneuzitelna zbran. Pokial sa nic nevysetruje, dotycny sa nemoze branit, ale moze to byt pouzite proti nemu, teoreticky teda tie udania mozuj byt aj vymyslene s umyslom niekomu uskodit.

Porkpiehat
1769 příspěvků 10.11.19 19:49

@Yaay Já to tak také vidím. Dotyčný se o tom vůbec nedozví. Jestli tu někdo umí francouzsky a zajímá ho to, tak zde je odkaz na stránky veřejné správy, kde je to vysvětleno. https://www.service-public.fr/…roits/F11182
Pro ty, co francouzsky neumí nebo se jim to nechce číst (kolikrát jsem narazila na francouzském internetu na dlouhé články o více bodech, z nichž poslední se často nazýval: Jsem líný to číst, potřebuji udělat souhrn :-) ):

Chcete pouze nahlásit policii nebo četníkům nějakou událost, jejíž jste byli svědkem nebo obětí.
Jedná se třeba o případy:

• opustí vás partner - datum „main courante“ může pak sloužit při rozvodu
  • partner vám nepředá dítě, i když je to v rozsudku soudu
  • hluk ze sousedství

Není zahájeno vyšetřování, ten, kdo tento úkon provádí, momentálně nechce, aby byl „pachatel“ vyšetřován.
Pokud policie ovšem usoudí, že je to záležitost, která by se měla vyšetřovat, mohou zahájit stíhání.

Sama jsem to zažila zprostředkovaně v našem sousedství, kdy je jedna sousedka ke stáru dost nesnášenlivá. Parkuje pořád na stejném místě (není to její vyhrazené místo, je to na veřejném prostoru) a je hrozně háklivá, když jí tam někdo zaparkuje (pak nevidí na auto ze svého okna). Jednomu ze sousedů to ale bylo jedno (ostatním také, ale nikdo si netroufl odporovat alkoholičce), tak tam jednou zaparkoval. Ta sousedka se vrátila s autem (jezdí si akorát několikrát do měsíce pro cigarety, její partner má povinnost po tu dobu zablokovat místo jejich druhým autem, které po jejím návratu zase vrátí na parkoviště, akorát že zrovna nebyl doma, aby tento manévr provedl), zjistila, že „její“ místo není volné, tak se zaparkovala na silnici vedle toho auta, čímž ho zablokovala. Jenže ten soused je dobrovolný hasič, navíc byl v té době v pohotovosti, tak na ni nejdřív zavolal četníky a pak podal ještě main courante. To bylo poprvé, co jsem se o existenci tohoto „úkonu“ dozvěděla.

Nevíte někdo, jestli nějaký podobný úkon existuje v českém právním řádu.

Tyana
97 příspěvků 2 inzeráty 10.11.19 20:20

@Porkpiehat Mně to zní jako naše ohlášení na linku 156/158, nebo na stanici, taky můžete podezření ze spáchání přečinu nahlásit anonymně přes podatelnu. Ale píšete, že pokud policie usoudí, že by se to mělo vyšetřit, tak zahájí „stíhání“ - začne prověřovat zda trestní oznámení naplňuje meritum T. Č. a pokud ano a zná pachatele, tak zahájí trestní stíhání. Tak u nás funguje trestní oznámení, které podáváte buď písemně, nebo ústně.

Edit: Teď jsem si uvědomila, že nemluvíte a TZ. Je to jako naše ohlášení a záleží jako co to vyhodnotí policie - pokud skutek naplňuje přestupek, byl by postoupen k přestupkové komisi (rušení nočního klidu). V případě porušení předání dítěte dle rozsudku by šlo asi o maření úředního rozhodnutí - T. Č.

DanielaS
5030 příspěvků 11.11.19 11:12

To mi zni, jako kdyz treba vidite na ulici rvacku a zavolate policii, ale co s tema lidma dal provedou je vam celkem jedno.

zwedavka
1038 příspěvků 12.11.19 17:03

Názor poškozeného hraje roli u urážky, tam se to bez jeho souhlasu jako přestupek neřeší. Dále u občanského soužití a majetkových zaležitostí a nehod s ublížením na zdraví mezi „osobami blízkými“, rovněž bez souhlasu se to jako přestupek neřeší.

giuliettka
5072 příspěvků 19.11.19 18:35

Dorazil mi darcek pre malého, priznávam, že mám chut mu to dat hned. :-D 

Temperance
2079 příspěvků 20.11.19 14:39

Dnes ráno ve sprše jsem místo po čistícím gelu na obličej sáhla po gelu na intimní místa - došlo mi to, až když jsem si všimla, že nějak jinak voní.

Manžel mé sestřenice kdysi o svém tchánovi řekl, že vyšel ze dveří „seškňůřené jak řiť“ - tak pokud se dnes budu tvářit otráveně, načuřeně, napučeně nebo na***ně, mám legitimní důvod ;-) :-D

Neferek
131 příspěvků 20.11.19 15:42

@Temperance Tak to jsme synchronizovaní. Já si ráno na ruce vymačkal místo krému zubní pastu

Vinca_minor
1238 příspěvků 20.11.19 17:49

@Temperance Přiznávám, že na cestách občas použiju intimní gel na obličej úmyslně, prostě místo tří lahviček (intimní, čisticí a sprchový gel) vezu jen jednu.

benyka
7749 příspěvků 20.11.19 17:59

@Neferek Připomněl jste mi, jak jsem si kdysi v kempu, protože se v umývárně nesvítilo, po hmatu vymačkala na zubní kartáček místo zubní pasty opalovací krém. Než mi došlo, o co jde, měla jsem zapatlané všechny zuby. Vzhledem k tomu, že tam pochopitelně taky netekla teplá voda a byla celkem kosa, jsem dost dlouho prskala. :-)

Atlacoya
2742 příspěvků 21.11.19 09:04

Já nocovala u prarodičů a místo pasty na zuby použila lepidlo na protézy… Všimla jsem si toho velmi rychle, přesto to byl nepříjemný zážitek.

Temperance
2079 příspěvků 21.11.19 12:53

V dobách prehistorických, když ještě Jar byl ve žlutých celuloidových půllitrových lahvích a měl hnědou barvu, jsem v koupelně na umyvadle objevila třetinkovou lahev z čirého skla, co se v nich prodávaly různé limonády, s trochou hnědé tekutiny a s výkřikem „jé, kofola!“ jsem to do sebe hodila. Sice mi to bylo divné, ale chuť na kofolu byla silnější… brrrrrrrrrrrr!!!

benyka
7749 příspěvků 21.11.19 13:36

@Temperance A dělala jste pak aspoň bubliny? :-) Kdysi jsme našemu malému synkovi (cca 3 roky) na výletě koupili v první sámošce nějakou žlutou limonádu v plastu. Když se toho opakovaně a zarputile odmítal napít a vyplivoval to na všechny strany, pořádně jsme si to prohlédli a zjistili, že je to sirup s umělým sladidlem. Asi fakt nějaká „supr extra“ chemická kvalita, protože šplouchal jako voda a barvil pusu nesmazatelně do žluta.

Stránka:  « Předchozí 1 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek