Přiznání MP

Fotoalbum tématu (781) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
cerruti
633 příspěvků 3.2.20 21:35

@porjk @Temperance @giuliettka skôr fotka z pasu. :grinning:

giuliettka
7300 příspěvků 4.2.20 15:45
@cerruti píše:
@porjk @Temperance @giuliettka skôr fotka z pasu. :grinning:

Zapracujem na zmene. :-D

pavka_l
1205 příspěvků 28.2.20 14:02

Přiznávám, že jsem si až dnes všimla nového článku na MP.

chitrá alex
331 příspěvků 4.3.20 22:34

Na výstavě v Mánesu jsem si koupila obrázek Martina Stranky. A teď už zbývá jen zrekonstruovat pokoj, abych měla obrázek kam pověsit.

profesorka
119 příspěvků 6.3.20 09:49
vysvětlení

Musím se přiznat, že moje komentáře ke starým příspěvkům mě nabádají k vyjádření na zajímavé téma. Omlouvám se všem, kterým to leze na na nervy dostávám upozornění, že reaguji na historická témata.

bao-baba
1097 příspěvků 6.3.20 11:16

@profesorka
To je ok, historie se přece opakuje :-)

giuliettka
7300 příspěvků 15.3.20 09:13

Umrela Dana Zátopková, priznávam, že som to v tom ošiali koronaviru, zistila až dnes. Je mi to ľúto, bola to úžasná žena.

Porkpiehat
2357 příspěvků 15.3.20 10:15

Byla jsem dnes volit (do obecního zastupitelstva). Lidé respektovali odstupy, čekali venku před volební místností, uvnitř byl jen nutný počet voličů, venku byly k dispozici židle. K dispozici byl při odchodu desinfekční gel, dopředu bylo avizováno (celostátně), že si lidé mají přinést vlastní propisky (podepisuje se prezenční listina). Ale viděla jsem, že měli k dispozici velké množství obyčejných propisek. Průkazy totožnosti se ukazovaly bez toho, aniž by se jich někdo z komise dotkl, to samé voličský průkaz. Na vývěsce bylo uvedeno, že máme dát přednost starým lidem (což by, předpokládám, udělali lidé i tak).
Ráno jsem četla na FB celostátní rozhlasové stanice, že lidé nepůjdou volit. Někteří proto, že jsou staří nebo nemocní, jiní proto, že se přece řeklo, že otevřené mají být pouze potraviny a že se tím pádem měli volby zrušit (přeložit). Ty první samozřejmě chápu, ti druzí mě udivují. Vidím rozdíl mezi tím, jestli se zavře obchod s oblečením, který může kdykoli otevřít znovu, a zorganizováním celostátních voleb. Jsem hrozně zvědavá na volební účast. Myslím, že u nás na vesnici nebude velký rozdíl mezi posledními volbami a současnými. Lidé se tvářili optimisticky, sice jsem se neolíbávali a nikdo si nepodával ruce, ale usmívali jsme se na sebe.

isko
1854 příspěvků 19.3.20 00:27

Tak jsem trochu přemýšlela a došla jsem k tomu, že si ty důkladné zásoby udělám.
Já vím, že se mi tady budete smát, ale máme děti (5,5 a 11) a někdo jim musí uvařit a my (rodiče) v případě nemoci taky musíme jíst, alespoň něco maličko. V této chvíli bychom to zvládli tak na týden, ale obávám se, že to chce trochu víc.

Kdybych lehla a neměla jsem úplně lehký průběh, tak mě nikdo nezastoupí, jelikož manžel nevaří. Zvládne nanejvýš brambory nebo těstoviny. (Asi bych ho měla donutit, aby se naučil alespoň upéct kuře.) Takže to pojistím hotovým jídlem v mrazáku a konzervami.

Taky udělám nákupy. Ono totiž když má člověk virózu nebo nedejbože chřipku, tak se může po odeznění toho nejhoršího vyplížit ven a koupit toaletní papír, rohlíky a jogurt. Jenže tady to kvůli karanténě nepůjde. Dovozy sice existují, jenže kdo ví, jak budou fungovat.

No a naučím dceru vařit brambory a špagety a otevírat konzervy. Děti tu nemoc prý zvládají většinou dobře, tak se o nás postará:) Koneckonců tohle by měla umět i bez covidu.

Já vím, že tohle přiznání je jako když se babička, která zažila bídu ve válce, zaregistruje na fórum prepperů. Nicméně věřím, že se v těch nákupech neutrhnu ze řetězu a budu doufat, že se tomu za půl roku jenom zvesela zasměju.

EmilyG.
2059 příspěvků 19.3.20 01:03

@isko deti dosud nemusely nic, ani mazat chleba, vlastně jsem překvapena ze zaregistrovaly ze se kupuje máslo a ze máslo a olej není totéž, natož pak rozdíl mezi olivovým a řepkového olejem.
Jsem překvapena a dojata, pamatuji si to, uvarily kvetakovou Polívku ( miluji ji a za dohledu přes Wi-Fi ) a chtějí pect kuře, neboj babi.
Ale ty moje nehty, pracně jsem sundala gellak a nalakovala, tyvypadaji!

vlm
5322 příspěvků 19.3.20 06:28

@isko vůbec to není k smíchu, je to rozumné, já už se přestávám smát čemukoli v tomhle směru, ony ví tý zásoby mozky pro toto kdo peče, má doma dvě žrave děti, je logická. stejne jako zásoba toaletaku.

julie74
3791 příspěvků 19.3.20 06:50

@isko přesně tu samou úvahu jsem udělala poté, co jsem zjistila že včera bych byla v rohlíku 4020 ve frontě a Tesco prý bere objednávky na začátek dubna.

Atlacoya
2788 příspěvků 19.3.20 10:32

@isko Dcera určitě v 11 zvládne víc, než otevřít konzervu. Snažím se vzpomenout, co jsem tak v tom věku mohla zvládat, vybavuje se mi jen situace, kdy jsem chtěla rodiče překvapit a pekla bábovku. Jen jsem zaměnila cukr a sůl…
Přinejmenším pudink, vejce na tvrdo, fazole z konzervy pro ni nebudou problém.

Murray
202 příspěvků 19.3.20 10:53

@isko Úplně souzním. Co se zásob týče, tak se snažím tak nějak opatrně navyšovat. Ve stylu - spotřebuji 1 pytlík mouky, dokoupím 2 ks, při každém nákupu vezmu jeden balíček těstovin, i když nám nedocházejí, na Rohlíku jsem učinila objednávku na pondělí (musím si nechat posílat do práce, k nám domů nevozí, jsme daleko od města), věci jako ocet, cizrna, fazole, rýže… ale vše jen 1 - 2 ks max.
A děti. Minulý týden byli (2 kluci) na oběd u babičky, ale už během těch tří dnů jsem to vyhodnotila tak, že se o sebe budou muset postarat sami. Jednak aby neohrožovali babičku a jednak abychom využili situace a naučili se o sebe postarat. To se bude hodit. Takže dnes pečou kuře. Včera brambory a volské oko. Těstoviny s tuňákem… zítra knedlík s vajíčkem. Není to nic moc, ale taková nějaká základní jídla. Jsou už tedy starší (druhý stupeň), ale do kuchyně je do nikdy moc netáhlo. A jsou naprosto vzorní. Zvládají to, umyjí nádobí a kuchyň je vzorně uklizená, ani bych nepoznala, že se tam něco dělo, kdybych to nevěděla. Tak alespoň nějaká malá pozitiva na této blbé situaci. Jen mi tedy mírně dochází inspirace. Ráno zvládám něco předchystat, co nechci abyc dělali sami. A v pondělí se bude ohřívat od víkendu…

isko
1854 příspěvků 19.3.20 10:55

@Atlacoya
Tak jasně, to byla taková zkratka a generalizace. Už umí komplet sama palačinky i pudink, to už dělala, paradoxně ta konzerva by mi možná připadala horší, protože na některé se musí docela vyvinout síla spojená s šikovností.

Spíš chci, aby získala jistotu při zacházení s vařící vodou (slít brambory) nebo s pánví a horkým olejem (řízky), já vím, že to není nic složitého a jde jen o to vyzkoušení, to jenom že zatím z toho má oči navrch hlavy:)

Já už si svoje vaření v jedenácti nevybavuju. Vím, že jsem doma dělala řízky, bramborovou kaši… ale jestli mi bylo 11 nebo 13, to už fakt nevím. Ale to jen tak na okraj.

isko
1854 příspěvků 19.3.20 10:57

@Murray
S tou babičkou naprosto přesně.
Máte to perfektně zařízený, gratuluju!

EmilyG.
2059 příspěvků 19.3.20 11:18

Já mám ty deti ještě malý a při manipulaci s troubou nebo varici vodou se bojím toho “ teď to udělám já! Ne, já! Já protože ty už jsi dělala… uteč pusť mě, ne ty mě pust…” a neštěstí hotovy.
Přiznávám ze mám strašnou depku, je mi do breku, ani ty hadry už mě netěší, strašný to se mnou je.
Přišly mi pleteny saty z COS, krasny jsou, ale rukávy široký jak na roční dítě! Když to je úzký mě tak jak to asi má průměrný občan/ka, děsně nas.anej nerudnej důchodce dneska jsem!
Ani jsem nejela mlátit holí do krámu ty co nestačili utéct před desátou, nic si neuziju, strašný strašný.

Murray
202 příspěvků 19.3.20 11:31

@EmilyG. Já bych si právě asi potřebovala poplakat a nejde mi to. Normálně jsem v tom docela zdatná a když mě něco trápí, tak si fňukám do polštáře běžně. Ale teď mi to nejde. Mám obavu, ža až budeme z nejhošího venku, tak se zhroutím. Navíc jsem těžce introvertní, takže ani nedokážu s lidma normálně mluvit, že bych se z toho nějak vykecala. Počítám, že terapeuti, psychologové a psychiatři budou mít narváno, tak nevím, jestli se už nemám objednat, než na mě dojde řada, bude to asi dost akutní. Ale hodně mi pomáhají takové ty střípky, co se občas objeví - že lidi jsou vlasně dobří a pomáhají si. To mě dojímá.

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.20 12:10

@Murray Vaše pocity zcela sdílím. Na netu se snad teď dá objednat do online psycholog. poradny, ale počítám, že bude přetížená. Mám sice jen úzkostnou poruchu, jako důsledek „idylického dětství“, ale vzhledem k tomu, že jsem měla práci domluvenou do června a vše minimálně do konce dubna padlo, je to pro mě záhul. Jdu na to prakticky, úřady na dálku apod, přesto je to pekelné, zvlášť když jsem se nedávno vyhrabala z velké tragédie. První dva dny jsem myslela, že si to hodím.
Prý se máme vyhýbat alkoholu, já dostala darem několik lahví vína, tak jsem už jednu na etapy popravila. Jo a usínám u mluveného slova-detektivek, to se mi nikdy předtím nestalo.

MP blanka
2588 příspěvků 19.3.20 12:20

@EmilyG. - naprosto verne ste popísala situáciu u našich vnučiek. Keď som s nimi, radi spolu varíme aj pečieme, ale kým dielo zdárne dokončíme, je to pre mňa stres a nervy. Tiež chcú všetko robiť obe, a obe naraz. Keď sme piekli nejaký zákusok, odvažovala si každá svoju polovičku surovín / do spoločného cesta /,kým jedna niečo končí, už sa jej tam cpe tá druhá, čo si potom navzájom vykrikujú… Zato 12. roční vnuci, ktorých dcéra k vareniu púšťa už tretím rokom, sú docela samostatní, a nie zložité, ale konzumovateľné jedlo si uvaria, a dokážu pritom nielen spolupracovať, rozdeliť si kto čo a kedy práve robí, ale tiež si po sebe upracú. Keď sme to v začiatkoch ich varenia zistili, mali sme len strach, aby si niečo neurobili, ale to s nimi bola mama. Teraz, pretože sa rodičia z práce vracajú až neskôr večer, už si pri varení poradia aj sami. Ale obavy o zdravie detí sú na mieste vždy. Ešte sa pamätám, ako si pred 30 rokmi dcéra našich susedov, dokonca za prítomnosti matky, na seba nešťastnou náhodou prevrátila panvicu s horúcim olejom. Strašné!

Paris1789
4753 příspěvků 19.3.20 12:21

@Murray
hodně terapeutů teď nabízí konzultace po Skype

Murray
202 příspěvků 19.3.20 12:29

@Rezyna Alkoholu se vyhýbám už dlouho. Ale přiznám se, že jsem tuhle o tom rumu ze spíže přemýšlela. Ale ne. Bylo by to ještě horší, to je jasné. Já fakt pít nemůžu.
Taky je otázka co číst za knihy. Navíc mám všechno přečtené, knihovny zavřené…
Trochu mi pomáhá to vědomí, že jsme v tom všichni. Až po uši. Jen tedy mám pocit, že někteří si to mnohem méně připouští. Což jim možná trochu závidím a zároveň mě to vnitřně vytáčí do běla. Bohužel i partner se mě včera ptal, co že to se mnou je, že se mu zdám poslední dny nějak posmutnělá… A já o tom nemůžu mluvit. Jsem zablokovaná.
Uf.
Děkuji za sdílení pocitů aspoň tady.

Murray
202 příspěvků 19.3.20 12:31

@Paris1789 Jé, vy jste zpátky! Byla po vás sháňka.

EmilyG.
2059 příspěvků 19.3.20 12:43

@Paris1789 y jste tady! Super, svět začíná být zase v pořádku!

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.20 12:44

@Murray Ta terap. stranka je terap.io. Hodně lidí je na tom všelijak, toho jsem si vědoma.
Alkoholu se taky jinak vyhýbám, ale zvedlo mi to alespoň na hodinu náladu.

Já jsem jednu ze svých knih (je krátká a má prvky ironie, snad humoru) dala teď volně na web, protože nejsem švadlenka. Ale chci tu zůstat inkognito, takže odkaz veřejně nedám.

No já mám problémy teď vůbec s někým komunikovat, protože co říkat. Raději nic…Každý toho má dost sám za sebe. Navíc žiji v bytě v centru města, tak jsem raději doma.
A jednoduché věci se stávají složitějšími. Musela jsem vyvinout velké úsilí sehnat recept na lék, který mi dorovnává neexistenci půlky důležitého orgánu. Musím si pro něj dojít, ulevilo se mi, že to snad klapne. Jak to přišlo ráz naráz, nestačila jsem se více zásobit.
Takže jak psychologové píší, že se máme věnovat něčemu hezkému, já hasím různé ohníčky:-)

Stránka:  « Předchozí 1 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2031 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek