Přiznání MP

Fotoalbum tématu (781) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
4378 příspěvků 30.3.20 13:34

Ono by to i mělo smysl, povzbuzovat lidi obecním rozhlasem, kdyby neměla doslova každá domácnost internetovou přípojku, kdyby neměla televizi. Takhle to ale opravdu spíše působí jako „zkouška sirén“.
A ten text, no, jedna velká hraběcí rada.

Paris1789
4378 příspěvků 30.3.20 13:35

@bao-baba
no jo, to jsem si vůbec neuvědomila, že hodně lidí ještě splácí vánoce

Oveeec
2418 příspěvků 1 inzerát 30.3.20 13:40

@bao-baba Četla jsem teď pár diskuzí na tohle téma, a bylo mi regulérně zle z lidí, kteří tam vykřikovali, že kdo nemá na nájem nebo kdo nemá rezervu, aby vyžil, tak má víc makat, má se vystěhovat nebo si najít práci, kde platí líp, a podobné hraběcí řeči. Ony jsou to zjednodušující kecy i v době, kdy není krize, ale teď, když zavírají celé podniky, je to demence.

julie74
3781 příspěvků 30.3.20 13:40
@giuliettka píše: … a mohli vybrať inú pieseň.

No ale to by mě právě zajímaly ty návrhy - jednak jaké téma by bylo uznány, pak aby nebyla moc patetická, pak aby interpret byl pro národ snesitelný, ale v tom případě aby nebylo nutné ji zpívat ve staročeštině… Je to Voříšek :)

zwedavka
1098 příspěvků 30.3.20 13:40

Tuto skladbu nesnáším, prostě mi ji tím věčným omíláním znechutili, takže u mne jenom nedočkavost, kdy už to skončí.

giuliettka
6730 příspěvků 30.3.20 13:45
@julie74 píše:
No ale to by mě právě zajímaly ty návrhy -

Tak Slováci to majú jasné. :-D Len namiesto zastavme ich bratia vložíme zastavme HO bratia. :-D
Nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú,
nad Tatrou sa blýska
hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.
Zastavme ich bratia
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.

giuliettka
6730 příspěvků 30.3.20 13:49
@julie74 píše:
No ale to by mě právě zajímaly ty návrhy - )
:-D
https://www.youtube.com/watch?…
Proč bychom se netěšili,
proč bychom se netěšili,
když nám pánbůh zdraví dá?
Kdož z nás ví, zda pouť budoucí
vesele tak uhlídá?
A kdo ženat, která vdaná,
rozžehnej se s radovánky! Žena doma hospodaří,
muž se uklídá za džbánky.
Ouvej, ouvej!
Konec radosti!
Hrnou se starosti,
zlosti, mrzutosti.
Ouvej, ouvej!
Proč bychom se netěšili,
proč bychom se netěšili,
když nám pánbůh zdraví dá?
Jenom ten jest vpravdě šťasten,
kdo života užívá
julie74
3781 příspěvků 30.3.20 14:24

:). :). Akce se prý má několikrát opakovat, tak máme další hudební středu :)

Lizbeth
1318 příspěvků 30.3.20 15:33

Moje oblíbená KARTÁGO HOŘÍ od Schelingera by se asi nechytla :)

porjk
3054 příspěvků 30.3.20 15:48

@Lizbeth Třeba to někoho povzbudí, mě to ale připadá, jako by si pan Svěrák chtěl přihřát polívčičku. A to ho jinak mám ráda. Totéž celebrity s rouškama. Takový jalový efekt. Kdo věří, že ochrana muže ochránit, ten to nabádání nepotřebuje. A kdo si mysli, ze se na to múže vy…t, ten si ji nenasadi, ať už umělec hovoří sebevýmluvnějšim tónem. Asi mi vadí hlavně ten tón, jako.,,vy malí hlupáčci, poslouchejte moudrou osobu”…

julie74
3781 příspěvků 30.3.20 15:54

@porjk jasně, ale musíte uznat, že krom povinnosti se rouška stala přes noc i módním doplňkem, sice je to samozřejmě znouzectnost, ale stejně, spoustě lidí to mohlo být trapné, jak v tom vypadám atd. Já to třeba, krom sedmileté dcery kamarádky, od nikoho neslyšela, zato jsme si s hodně lidmi už vzájemně pochválili model roušky. Myslím že tahle kampaň na tom má podíl. Vždycky jsem chtěla, aby se podobná udělala například na ježdění sockou, ale na to asi nenašli osobnost, a teď je to pasé…

Paris1789
4378 příspěvků 30.3.20 16:24
@julie74 píše:
Vždycky jsem chtěla, aby se podobná udělala například na ježdění sockou, ale na to asi nenašli osobnost, a teď je to pasé…

Osobnosti nepotřebujete, celkem stačí, když tomu nebudete říkat „socka“, to dělá hodně

Femur
292 příspěvků 30.3.20 16:26

@Paris1789 Můj bratr taky říkal pohrdlivě „socka“, „Přece nebudu jezdit sockou“. A pak přišel o papíry a čím jezdí? Sockou. :-)

Lizbeth
1318 příspěvků 30.3.20 16:30

Já jezdím tramvají 25 let a neznám nikoho, kdo tomu říká socka a docela mi to tedy vadí..Ale chápu, že někde je to asi vžité.

julie74
3781 příspěvků 30.3.20 18:38
@Paris1789 píše:
Osobnosti nepotřebujete, celkem stačí, když tomu nebudete říkat „socka“, to dělá hodně

No to byla součást stížnosti, jinak tomu socka neříkám, a ne nestačí to… Zejména mám ráda naše politiky, když je okolností donutí jet vlakem tak s nadšením vypráví, že už TIM čtyřicet let nejeli a jaký to byl zážitek.

julie74
3781 příspěvků 30.3.20 18:40
@Lizbeth píše:
Já jezdím tramvají 25 let a neznám nikoho, kdo tomu říká socka a docela mi to tedy vadí..Ale chápu, že někde je to asi vžité.

Jeli jsme tři přes půl Prahy s dětmi, já s kamarádkou tramvají a třetí za námi svým Volvem, stitila by se do toho být jen nastoupit, natožpak si sednout. Já takových znám spoustu, i ve vlastní rodině..

benyka
8326 příspěvků 30.3.20 18:59

@julie74 Když jsou to čuňata, která si v dopravním prostředku musí cucat palec a při příchodu domů si neumyjí ruce, tak se tomu nedivím. :-)

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.20 19:17

To jste mi připomněla, před asi třemi roky jsem měla na táboře děti (zjevně z „lepších rodin“) a ti mi na informaci, že pojedeme na exkurzi metrem (to jsem si dovolila hodně) sdělily, že chtějí jet taxíkem. Při počtu dvaceti táborníků je to docela dobrý nápad, ne? A pak nám to s kolegyní v metru solila pravidelně jedna skupinka asi pěti děvčat, která na opakovanou výzvu, že se nastupuje do vagónu, seděla uprostřed nástupiště, protože si myslela, že ten „pohůnek“, co metro řídí, bude na dámy čekat… To si fakt nevymýšlím. A bohužel za pět dnů se nám to dámám nepodařilo vysvětlit, že v metru se ani na jejich velkovýsost nečeká. Když teď mají rodiče všechny tyto dítky doma, říkám si, jak je zvládají… A možná jsou leckteří rodiče i překvapení, kam ten „moderní přístup“ v případě jejich dětí postoupil… Jsem asi zbabělá, ale já bych to nedala…

EmilyG.
1693 příspěvků 30.3.20 22:05

@Rezyna nechci aby to vypadalo ze vam musim pokazde oponovat, ale mam naprosto jine zlusenosti.
Abych nepsala roman tak to zkratim. Decka i ja zijeme normalne mimo cr. Ve skole si vybraly krom jinych sportu golf, takze se zucastnuji i golfovych campusu nebo se motaji kolem koni a to je taky financne narocne, nebo ne narocne ale neco to stoji.
Hodnejsi decka nez ta co vidam tam jsem nevidela!
Zato jsem jednou z letiste pristoupila do autpbusu plneho socialne slabsich decek z Chebu a jejich lektory z cirkve adventistu, neco strasneho to bylo.
Edit: na zakladce, kam chodil vnuk v Pze, s nejnovejsim modelem iphonu machroval pred dvema lety ve druhe tride syn samozivitelky, ukrajinske uklizecky.

Příspěvek upraven 31.03.20 v 09:54

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.20 22:32

@EmilyG. V Chebu nejsem, v církvi taky ne. Mám jen zkušenosti s různými skupinami dětí a toto byla jedna konkrétní zvláštní. Na druhou stranu se vše zvládlo a dokonce mi jedna maminka věnovala nejaké pralinky za to, že její dcera byla na jiných táborech šikanovaná a na mém ne. Já bych totiž nic takoveho nedopustila.
Přesto obecně platí, že někteří lidé si myslí, že si za peníze koupí vše a pak se to přenáší na děti. A jací zmetci z toho pak jsou, to jsem také zažila. Jednoho jsem dokonce si dovolila z tábora po prvním dni vyexpedovat. Do ničeho se nechtěl zapojit a k dětem byl agresivní.

EmilyG.
1693 příspěvků 30.3.20 22:39

@Rezyna i takovi lide jsou, ale neda se pausalizovat. To, ze ma nekdo penize, neznamena ze neni slusny clovek a ze ma nevychovane dite.
Vse se za penize koupit neda, to je takova spravedlnost na svete.
Kdyz si nekdo vydelal slusnym zpusobem, moc mu to preji.

Dcera velkoměsta
22 příspěvků 30.3.20 23:00
@Lizbeth píše:
Minulý týden hrál rozhlas po celé ČR píseň Není nutno..zastihlo mě to venku, když jsem šla s dcerou na nákup. Ač jsem věděla, že to chystají, normálně mě to způsobilo úzkost, knedlík v krku a chtělo se mi plakat..před dcerou jsem dělala jakoby nic, že sranda a pokoušela jsem se s rouškou zpívat.
Nicméně dojem jsem z toho měla takový, že snad začala válka, nebo přijeli rusáci a národ se tmelí..bylo tak tak děsivě smutný a depresivní. Myslela jsem, že to byl můj mimozní pocit, ale dnes jsem si psala s dcerou, kde jsem ji popsala jak to na mě působilo a ona prý plakala doma..
Co vy? Jak jste se u toho cítili? Byla to podpora? Bylo vám veselo?

NÁČELNÍK: Člověče, Vašku, mně nic nebylo, a po tý tvý písničce se mi dělá nanic. 
LÉKÁRNÍK: Mně taky. Mně je tak těžko. A jaké mám chmurné představy.

Femur
292 příspěvků 31.3.20 00:07

@Dcera velkoměsta Domů, do Podolí, do lékárny… do p…e mně je smutno.

Pýthia
300 příspěvků 31.3.20 08:07

@Rezyna Já se přiznám, že se mi skoro nechce věřit, že by pražské děti nikdy nejely metrem. Zvlášť když byly zjevně na nějakém obyčejném (asi příměstském?) táboře. Nedělaly si z vás ty holky jenom srandu?

MarryJu
424 příspěvků 31.3.20 08:35

I já jsem byla vedoucí táborů a často pracovala s dětmi. Z mé zkušenosti byly nepřizpůsobivé děti ty, které byly ze sociálně slabších skupin.
Každopádně pokud dítě pošlu z tábora domů, tak to beru spíše jako mé selhání.

Stránka:  « Předchozí 1 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek