Přiznání MP

Fotoalbum tématu (781) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
417 příspěvků 31.3.20 09:34

@MarryJu

„Každopádně pokud dítě pošlu z tábora domů, tak to beru spíše jako mé selhání.“
Ne vždy, Pokud na usměrnění jednoho dítěte musíte vynaložit tolik energie, jako na zbylou skupinu, tak mi to vyloučení přijde adekvátní. Ale jsou to výjimečné případy.

@Rezyna
její dcera byla na jiných táborech šikanovaná a na mém ne. Já bych totiž nic takoveho nedopustila."
To si teda dost fandíte. Pokud je původce šikany inteligentní dítě, tak odhalíte pouze vykonavatele, jeho poskoky. Iniciátora ne. A pokud to zjistíte, tak často až po dlouhé době. (pokud nemáte k dispozici odborné psychol. metody a ani těm bych nevěřila).

Murray
202 příspěvků 31.3.20 10:13

@Lizbeth Přiznám se, že s tou písní a tím jakože pozitivním „pojďmedotoho“ pocitem mě pan Svěrák poprvé v životě štval. I když on to vlastně nevymyslel, celou tu akci. Ale stejně mě štval. Měl předtím rozohovor na ČRO s Lucií Výbornou. A dneska ráno po cestě do práce též na ČRO pozdrav a poděkování zdravotníkům od Patrika Hartla… slušným slovem to nelze vystihnout a popsat, bylo to ták trapný.

MarryJu
424 příspěvků 31.3.20 10:57

@ertz Stalo se mi, že jsem měla v oddíle jednu holčičku, která byla agresivní vůči ostatním. Na skupinku byly dvě instruktorky a jedna z nich se věnovala pouze té holčičce. Bylo to náročné a na úkor zbylých děti, ale po pár dnech, kdy holčička viděla zájem úplně otočila. Je to těžké, protože ne vždy je dostatek personálu.

Lizbeth
1318 příspěvků 31.3.20 12:32

Když čtu dost často ty povzdechy na špatně vychované děti, které jsou zpovykané telefony, penězmi rodičů a „namachrovaností“, tak musím konstatovat, že já takovou zkušenost vůbec nemám. Jedna dcera 20 let a druhá 10, tedy mám průřez několika lety školní docházky a nikdy jsem se nesetkala s těmito nešvary..asi nejsme v tomto městě na takové úrovni, aby se vyskytlo vysoce zazobané dítě ve třídě :) Ale šikana kvůli oblečení, telefonům, tabletům nebo dovolené u moře prostě neprobíhá. Co věčné je, že nějaké dítě je obecně nesympatické ( většinou svou tupostí, blbýma kecama, zlobením, nebo vzhledem) a na to si děti asi dokážou zasednout vždy.

Co si všímám v práci u studentů brigádníků, tak je míra respektu k dospělým osobám, nebo nadřízeným. Pokud takto mladému člověku něco vytknu nebo ho nějakým způsobem řídím, poznám na něm, jak moc mu to vadí, nebo jak moc jsem pro něj autorita..Z toho odvíjím, jak ho rodiče vychovali a jestli s ním i oni doma něco svedou. Rozdíly jsou někdy opravdu veliké.

Paris1789
4378 příspěvků 31.3.20 12:48

@Lizbeth
No přesně, s mladými lidmi mám obecně spíše lepší zkušenosti, je pravda, že nejsou tak poddajní, ale mně se vždycky se sebevědomými lidmi vycházelo líp. A to ta děcka dnes jsou, sebevědomá. Je třeba s nimi jednat s respektem a vlídně, čili tak, jak byste všichni chtěli, aby okolí jednalo s vámi.
Chápu, že pro hodně starších lidí je to šok.

Lizbeth
1318 příspěvků 31.3.20 13:19

Jsou na tom v komunikaci zdaleka lépe než já v jejich věku, kdy jsem se bála jít i na poštu..Oni se baví s cizími dospělými jako rovný s rovným a mě to nevadí, dokud je v tom i respekt k mým zkušenostem a pracovní pozici..
Jsem ráda, že se nebojí zeptat, když něco nechápou, nerozumí nebo něco zapomněli - nestydí se. Myslím, že je to i o tom, jak se k nim chovám já. Řeknu srozumitelně co po nich chci, řeknu co se stane, když se budou chovat špatně ( poletí jak zmuchlanej papír) a nebojím se je pochválit..

giuliettka
6734 příspěvků 31.3.20 15:17
@Lizbeth píše:
Jedna dcera 20 let a druhá 10, tedy mám průřez několika lety školní docházky a nikdy jsem se nesetkala s těmito nešvary..asi nejsme v tomto městě na takové úrovni, aby se vyskytlo vysoce zazobané dítě ve třídě :)

Moj syn má v škole vysoko zazobanú spolužiačku, takže ja prosím možem súdiť len z toho jedného exempláru. :-D A to je najpohodovejšie dievčatko aké poznám, to že má na sebe najnovší model dajakej kolekcie, berie ako keby mala tepláky. Keďže pre ňu to nie je nič výnimočné, tak sa tým nechváli a nad nikoho sa nepovyšuje. Zato chlapec, čo má už asi 15 otčima a matka väčšinou ťahá nielen svoje účty, ale aj účty chlapov s ktorými práve žije, lipne na svojom iphone a na nejakom občasnom značkovom oblečení, ako pes na svojej kosti. A rieši u ostatných úplne všetko, aj značku boxeriek pri prrezliekaní na telocvik. :-)

EmilyG.
1693 příspěvků 31.3.20 15:29

@Lizbeth jj. Já jsem měla, dokud jsem nemusela z domu, práci s “ těma děckama “ pozn. u mě jsou děcka všichni, at uz jsou na základní škole nebo vysokoškoláci moc rada.
Někdy se s nimi muselo jednat jako ve školce ( kam lezeš trdlo, chceš aby tě to koplo, kouslo, přejelo ) a hlavně to pro ně musí být zajímavé.
S mladýma je krásná práce. mé stařecké ješitnosti lichotí, když po letech řeknou, že to nebo ono si odnesli od nás.

giuliettka
6734 příspěvků 11.4.20 22:40

Asi ho chcem. :-D

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.4.20 22:58

@Pýthia Ne, nedělaly. Jezdily autem nebo taxíkem. Což je v pořádku, ale ve větší skupině je to nerealizovatelné…

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.4.20 23:04

@MarryJu Já jsem ho domů neposílala. Byl to příměšťák. Domů chlapce poslali týden předtím z pobytového. To se mě netýká. Na další reagovat nebudu. Za těch 9 let se mi to stalo jen jednou. A někoho, kdo šikanuje děti, s tím to nemá moc smysl, protože za 5 dnů nemám šanci s tím něco pořádně udělat. Jak jsem zjistila, pro něj to chování byla norma i ve škole.
Kdybych měla k dispozici ještě kolegyni, bylo by to také jiné, ale při tom počtu dětí taková kouzelnice fakt nejsem.

Příspěvek upraven 11.04.20 v 23:26

Rezyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.4.20 23:07

@ertz Já si nefandím, ale dítě, které šikanovalo druhé, jsem zažila jednou a taky jsem se s ním rozloučila. Nevím, co je špatného na tom, když chci, aby ten společný čas proběhl v pohodě. Volnočasové aktivity nejsou povinná výuka…

giuliettka
6734 příspěvků 1.5.20 12:39

Priznávam sa, že od zavedenia chytrej karantény som nemala sebou mobil nikde okrem práce.
A priznávam sa k tomu, že je to neskutočná úľava. Zmeškané hovory vybavím naraz doma za polhodinku. Za celý čas som nezmeškala nič veledoležité. A mám taký pocit, že z mojho mobilného telefonu sa stane pevná linka. Bude pevne doma. :-D

BeKaa
537 příspěvků 1.5.20 16:13

@giuliettka Dobrý nápad… já jsem si slíbila, že pracovní e-maily a telefony nebudu vyřizovat jindy než v pracovní době. Je to velká změna, protože normálně reaguji neustále. Musím se teda hlídat, protože zvyk je potvora… ale snažím se. Bojuju hlavně s mým pocitem, že má práce a potažmo já, jsme mega důležité. Nejsme! Ono se to beze mně taky nezblázní a já snad budu konečně mít víc času na sebe a lidi a věci kolem sebe :wink:

Lizbeth
1318 příspěvků 2.5.20 10:10

@giuliettka
eeee….prosím chytrá karatnténa - asi mi to trochu uniká, já myslela, že je to nějaká dobrovolná aplikace.. a ted mi vrtá hlavou jak to myslíte..( a ano mám sledovat zprávy a neptat se vás, ale..)

giuliettka
6734 příspěvků 2.5.20 10:14

@Lizbeth Ja netuším ako to presne funguje. Ale v telefone mám dve karty, slovenskú a českú. A Slováci mi po každom víkende pošlu ďakovnú sms, že som trčala doma a že spolu to zvládneme. Ja myslela, že sledujú pohyb fonov ako taký.

EmilyG.
1693 příspěvků 2.5.20 13:06

@giuliettka na Slovensku nevím, ale když u nás s velkou pompou oznamovali spuštění chytré karantény v kterémsi kraji, tak v rozhovoru pro ČT 24 slečna z dispečinku říkala ne, žádné údaje z mobilů a karet nemáme, lidi nám nahlašují s kým se setkali atd. Snad prý ještě neměli potřebou techniku, i když z médií šly pořád zprávy o sledování tlf atd.
S poskytnutím údajů z tlf a karty člověk nemusí souhlasit, povinnost ze zákona je ale uvést všechny kontakty v době karantény.
Tak uvidíme.

giuliettka
6734 příspěvků 2.5.20 18:06

@EmilyG. Neviem či majú kontakty, ale po Veľkej Noci prišlo toto.

giuliettka
6734 příspěvků 2.5.20 18:13

@EmilyG. A nejde na tie sms odpvedať. Po tom čo mi prišla sms, že sa mám 72 hodín pred plánovaným návratom na Slovensko ohlásiť na čísle tom a tom, som tam chcela odpísať, aby si trhli nožičkou, alebo poslali po mňa vládný špeciál, že ináč nikam nejdem. :-D

giuliettka
6734 příspěvků 2.5.20 18:27

A priznávam, že ma pobavila fronta vo Viedni. :-D
Nejak to nevyzerá, žeby ľudia nemali peniaze. :-D

Gorilka
1269 příspěvků 2.5.20 19:09

@giuliettka Nebo čujou průšvih a snaží se budoucí bezcenné papírky vyměnit za cokoliv o čem si myslí že bude mít hodnotu ;-).

Ehm, slevy, co jiného.

EmilyG.
1693 příspěvků 2.5.20 19:35

@Gorilka LV slevy nemívá.

Brep
731 příspěvků 2.5.20 23:49

@giuliettka za dobu karanteny jsem prisla na vylepseni bytu vyzadujici nakup v ikei. A presne tenhle obrazek cekam i tady. Takze by ji uz kruci meli otevrit, at dav rychle opadne a ja se tam za mesic ci dva odvazim a konecne budu mit perfektne zarizeny byt :grinning:

giuliettka
6734 příspěvků 3.5.20 08:48

@Brep Objednať online. :-D

Brep
731 příspěvků 3.5.20 10:44

@giuliettka Na to jsem ještě pořád moc škrt, ikea má ceny za dopravu dost pitomé. Ale uvidím, jak velkou mám trpělivost.

Stránka:  « Předchozí 1 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek