Přiznání MP

Fotoalbum tématu (781) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1802 příspěvků 11.5.20 20:51
@giuliettka píše:
Tak ono je to Vivienne Westwood, mohla dopadnúť aj horšie. :-D
Taká Bella Haddid a svadobné šaty 2019. :-D

Já se přiznám, že se mi to takovým zvláštním způsobem líbí. Jak je to nadýchaný a jemný, jako šlehačka, jako obláček, na denní nošení ani pro normálního smrtelníka na svatbu to není (haute couture no), ale ta modelka to dokázala vynést.

giuliettka
6746 příspěvků 11.5.20 20:51
@Čírina píše:
@giuliettka Ale ta se přeci na záhonky nehodí!

Jak to? Na záhony je len biela?

isko
1802 příspěvků 11.5.20 20:52

se to nějak divně změnilo, tak nic.

mikrob
229 příspěvků 12.5.20 08:33

@giuliettka Černá leda pod jahody, ale ta není tak průhledná, v té by moje boží pozadí tak nevyniklo :-)

EmilyG.
1704 příspěvků 13.5.20 11:35

Priznavam ze jdu dnes na kosmetiku, zitra cvicit, v patek na nehty a strasne se vsude tesim.

Lizbeth
1321 příspěvků 13.5.20 17:36

Já se zatím držím svého scénáře a dnes jsem si koupila jarní kožené boty a dceři kecky..a dál nic.

giuliettka
6746 příspěvků 13.5.20 18:33

@EmilyG. Kaderníctvo je bžunda! Kaderník u toho funí jak při sexe, v tej rúške mu dochádza luft, ten štít sa mu mlží a prerehotali sme sa celý čas čo strihal malého. :-D Ja som na rade až v sobotu.

Lizbeth
1321 příspěvků 13.5.20 23:02

Přiznávám, že bych chtěla změnit zaměstnání ( což už jsem na pekle několikrát vykřikovala), ale dost se bojím. Jako člověk jsem dost orientovaná na jistoty, stabilitu a nemám ráda změny.
Byly byste tak hodné a napsaly mi sem příběhy se šťastným koncem, jak jste změnily zaměstnání a všechno dobře dopadlo? :)

Birdonawire
453 příspěvků 13.5.20 23:06

@Lizbeth Napíšu Vám soukromou zprávu, zítra.

EmilyG.
1704 příspěvků 13.5.20 23:16

@Lizbeth no… ja vam nevim. Zalezi co byste si prala delat?
Jistotu…tu nemate nikdy.

xSx
846 příspěvků 14.5.20 12:26

@Lizbeth Já jsem se bála taky před lety změnit práci. Dokážu se velmi dobře vypořádat se změnami, ale strašně nerada je iniciuji sama, jestli to dává smysl :D Jako ta moje momentální práce má mouchy, ale posunula jsem se a taky jsem si finančně polepšila :) Držím Vám palce!

Oldyn
6345 příspěvků 14.5.20 13:27

@Lizbeth
Já su optimistický realista, tak Vám jen napíšu, že každá moje změna byla super nejlepší věc co jsem kdy mohla udělat. Do doby, než jsem se srazila s blbcem a ten se vyskytuje v každé práci, na každé pozici!

MP blanka
2481 příspěvků 14.5.20 13:40

@Lizbeth - ono je tiež asi treba zvážiť možnosti, ktoré sa ponúkajú. Darmo si budem želať prácu v obore, či na pozícii, ktorá sa nevyskytuje v takej vzdialenosti, aby sa mi ešte oplatila. Neviem, z akého mesta ste, a samozrejme, čím väčšie mesto, tým viac možností. Nebojte sa toho!

MarryJu
424 příspěvků 14.5.20 14:24

@Lizbeth Pokud chcete změnit práci, tak můžete rozesílat životopisy - chodit na pohovory a nemusíte přece dávat hned výpověď ve stávající práci. Pokud by o vás projevili někde zájem, tak se pak můžete rozhodnout.

KajčaLiška
124 příspěvků 14.5.20 17:28

@Lizbeth Já změnila dokonce obor. Měla jsem pocit, že můj stávající obor a práce v něm už nemá smysl, že už nic nedává ani mně ani ostatním. Skočila jsem po hlavě do vody, jak se říká, a vyplatilo se. Mám práci, která mě o hodně víc baví, dává mi smysl a mám i mnohem větší plat. Je tedy náročnější, ale stojí to za to. Ale já jsem takový impulsivní člověk, litovala bych, kdybych to nezkusila :-)

Lizbeth
1321 příspěvků 14.5.20 19:50

Vím, že nemusím dávat výpověď, vím, že mám rozesílat životopisy a chodit na pohovory a vím, že jistotu nemám nikde a nikdy..ale chtěla jsem ty happy endy, protože jsem ten typ, kdy si řeknete " o deset let později ..Lizbeth chce ještě stále změnit zaměstnání :)
Ale všichni máte pravdu a jestli to budu chtít opravdu na 100% tak to udělám, znám se..Díky.

giuliettka
6746 příspěvků 14.5.20 20:06
@Lizbeth píše:
Ale všichni máte pravdu a jestli to budu chtít opravdu na 100% tak to udělám, znám se..Díky.

Urobte to, až to budete naozaj chcieť, nie preto, že tu boli happy endy. Ja happy end nemám. Kolegyňa odišla po 10 rokoch, lebo sa na ňu „šéfová raz krivým okom pozrela“. Myslím si, že povodne to mala ako demonštračnú výpoveď. Že čakala, ako ju budú presviedčať, nikam nechoďte, bez vás sa ta firma nezaobíde, ste nenahraditeľná, zostaňte a my vám zvýšime mzdu… A ono nie, dali jej výpoveď dohodou, ešte ten deň, chceš ísť choď. Našla si prácu do týždňa. Robila tam 3 mesiace. Tú firmu položila corona hneď prvý týždeň. Teraz chodí do supermarketu dokladať ako brigádnička tovar, lebo hypotéka sa sama nezaplatí. Chcela sa vrátiť, ale už namiesto nej máme inú a plný stav.

MP blanka
2481 příspěvků 14.5.20 20:42

@Lizbeth : Chcete happy end, máte ho mať. Ako predposledné zamestnanie som robila 9 rokov majsterku odb. výcviku v Slovenke. Chcela som tu prácu, bavila ma, ale… Všade je nejaké to ale. Bolo nás u šičiek 6 -7 majsteriek a každá mala skupinu približne 12 - 15 dievčat. Dievčatá sa síce ešte len učili, ale od 2.ročníka sa šilo do výroby, a pretože sa učili pre pásovú výrobu, sledovalo sa aj plnenie dennej normy. No a rýchlosť v spojení s tým, že to človek ešte úplne neovláda, navyše často pracuje ak nie priamo s nechuťou, tak s nejakým zvláštnym záujmom málokedy, no proste bolo na dennom poriadku, že majsterky museli opravovať to, čo dievčata zvrzali, a majsterka si nevšmla včas, lebo bola pri iných učniciach, a kým dorazila k problému, dievča už toho nasekalo veľa. A pri tom množstve „ šičiek “ toho bolo niekedy kvantum. Niečo sa stíhalo opravovať tak „ za pochodu “, ale ak toho bolo viacej a horel termín, zostávali majsterky po prac. čase, obyčajne viaceré, pomáhali sme si a opravovalo sa. Ale to bol nezaplatený čas. Raz, keď sa toho zišlo veľa, som si povedala, že keby som sa venovala vlastnému šitiu, oplatilo by sa mi to viac. Keďže bol rok 1991 a už sa to dalo, dala som výpoveď a stala som sa SZČO. Pocit Happy endu som zažívala minimálne niekoľko prvých mesiacov, bolo to v zime, keď som nemusela vstávať o 4.45,ale kľudne až o 6.hod, v pohode som vypravila za povinosťami manžela a deti, a potom, predtým, ako som sa pustila do práce, som si s pocitom luxusu urobila, a v kľude vypila kávu a spomínala som na tie fofry, ktoré by som mala v dielni. Paráda!
A moje rozhodnutie uzrálo v priebehu týždňa!

Příspěvek upraven 14.05.20 v 21:14

vlm
5133 příspěvků 14.5.20 20:48

@Lizbeth já jsem změnila práci několikrát va vždy jsem byla spokojená, nikdy jsem nelitovala. Menila jsem několikrát profesi, naposledy před třemi lety, po deseti letech v supermarketu, polepšila jsem si ve všech směrech, náplň práce, nadřízení, peníze, pracovnu doba. Musela jsem se učit vše od základu, k tomu různá školení a zkoušky. Není vše růžové, občas mám chuť,,hodit klíče na stůl a jít sázet stromky do lesa,,.Ale jsem fakt spokojená.
To rozhodnutí je na vás, ale to vy dobře víte. U mě to vždycky byla dlouhodobá nespokojenost a pak ta pomyslná poslední kapka, pak to šlo rychle.

Femur
295 příspěvků 14.5.20 21:18

@Lizbeth Já taky přidám svůj příběh. Je tam sice happy end, ale… Když jsem vystudovala ped. fakultu, nabídli mi místo ve škole, kde jsem dělala praxi. Byla to škola, kam jsem chodila sama jako dítě, kousek od domova. Už když jsem to podepisovala, nějak se mi do toho nechtělo, ale jsem pohodlná, nechtělo se mi hledat nic jiného. Po prvních pár měsících vypluly na povrch některé věci, kvůli kterým se mi do práce ráno nechtělo ani vstávat. Hlavně vztahy mezi lidmi. Byla tam skupina děsných slepic, pořvávaly na sebe, donášely, poslouchaly za dveřmi. A úroveň výuky teda nic moc. Do toho já byla mladý nezkušený tele, moc mi to nešlo, byla jsem z toho nešťastná, připadala jsem si že nic neumím. Bylo tam pár fajn lidí, ale každé ráno se ve sborovně odehrávala nějaká hádka. Mám pocit, že se to přenášelo i na děti, nedobře se s nimi pracovalo. Na té praxi jsem do toho bohužel neviděla. Koncem školního roku, když se dělaly úvazky na nový rok, jsem řekla, že končím. Chtěla jsem jinam, než do školství. Ale! Mohla jsem si to tehdy dovolit. Bydlela jsem u rodičů, žádné závazky. Asi půl roku jsem hledala, chodila na konkurzy a po brigádách. Jednou jsem vzala i záskok v jedné venkovské malotřídce, ačkoli mám aprobaci na 2. stupeň a i když jsem se chtěla školství vyhnut. Líbilo se mi tam, bylo to jen na tři neděle. A pak jsem kápla na inzerát jedné školy na malém městě, v rozumné dojezdové vzdálenosti, hledali přesně moji aprobaci, po zkušenosti z té malotřídky jsem tomu dala druhou šanci. Nejdřív jsem tam nastoupila někdy v květnu jen na záskok a ředitelka se mnou byla spokojená. Nabídla mi místo. Takový rozdíl v atmosféře. Ano, škola nebyla supermoderní, spíš stařičká, ale kolegové příjemní, vlídní, děti pohodové, slušné. Už jsem tam zůstala, učím tam mnoho let a i když se vyměnilo vedení, je to pořád fajn. Po mateřské se tam ráda vrátím, drží mi místo. Občas potkám nějaké kolegy z té první školy. Už tam žádný z těch, kteří mi připadali fajn, neučí.

Lizbeth
1321 příspěvků 14.5.20 22:30

Nejsem žádný idealista a na blbce jistojistě narazíte všude, ale hezky se to čte. Děkuju :)

bao-baba
931 příspěvků 14.5.20 22:49

@giuliettka
Váš příspěvek mně něco připomněl: Také jsem takovou výpověď, kdy mi jednoho dne problémová pracovnice s falešně lítostivým úsměvem sdělila, že má pro mne špatnou zprávu, zažila. Položila výpověď přede mne na stůl a čekala, že se začnu kácet, přemlouvat jí a přidávat peníze a ubírat práci. V duchu jsem se zaradovala, že se jí tak snadno zbavím, a dohodu podepsala. Málem to s ní seklo.

giuliettka
6746 příspěvků 15.5.20 09:45

@bao-baba Táto nebola problémová. Lenže bola presvedčená, že po 10 rokoch v jednej firme je nenahraditeľná. Šéfka po nej nechcela nič nad rámec poviností a pracovného času. Bol to ojedninelý konflikt, ktorý mohli obe prejsť úsmevom. Šéfka sa o to snažila, ale táto mala urazené ego.
A pre tých čo dali k príspevku @bao-baba červené, naozaj vám pripadá správne mávať výpoveďou, keď ju vlastne dať nechcete? To, že človek nečaká, že to šéf podpíše, je na ňom vidieť. A dáva to najavo aj po tom odchode, rečami o tom, ako si to nezaslúžil, a ako mu aspoň naznačiť mali, aby zostal. Že samozrejme by nezostal, ale oni predsa aspoň náznak mali prejaviť… No ono aj keď si to človek nechce pripustiť, tak každý je nahraditeľný.

Lizbeth
1321 příspěvků 15.5.20 10:54

Přesně tak..jsou mezi námi lidé, kteří vykřikují neustále že končí, vyhrožují s tím a demonstrativně sepisují. Jsou to ubožáci a neznám nikoho, kdo by jim při opravdovém sepsání výpovědi rád ihned nepodepsal - dokud si to nerozmyslí.
Všichni jsme nahraditelní a všichni jsme někde dobrovolně, nevolnictví už je dávno pryč - nechápu toto vydírání a zastrašování.

Oldyn
6345 příspěvků 15.5.20 11:22

@giuliettka
Přesně tak, pokud chci dát výpověď tak ji dám i kdyby se na hlavu stavěli. Vždycky jsem holkám na personálním, nebo nadřízeným říkala, že poslední slovo bude mít stejně ten zaměstnanec, stejně teď jako OSVČ, poslední slovo má klient. :D

Stránka:  « Předchozí 1 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek