Přiznání MP

Fotoalbum tématu (781) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
6746 příspěvků 15.5.20 11:40
@Oldyn píše:
Vždycky jsem holkám na personálním, nebo nadřízeným říkala, že poslední slovo bude mít stejně ten zaměstnanec, stejně teď jako OSVČ, poslední slovo má klient. :D

S tým nesúhlasím. Ak si v niečom dobrá a si si toho vedomá, tak si zákazníkov sčasti vyberáš. Nepojdeš pod cenu a tak. A ani zamestnanec nemá posledné slovo, ak je to ten čo výpoveďou máva jak štafetovým kolíkom. Ja si myslím, že doba, keď akýkoľvek šéf povedal, zostaňte dáme vám čo chcete, je dávno preč.

Oldyn
6345 příspěvků 15.5.20 11:49

@giuliettka
Klidně půjdu pod cenu, když vím, že je to dobrý klient který platí včas, doporučí mně dál a vrátí se. Vyjití vstříc se mi už mnohokrát vyplatilo.
A s tím zaměstnancem si nerozumíme, pokud bude chtít odejít (třeba špatný kolektiv, blbá nadřízená) odejde, chytrý a šikovný zaměstnanec už většinou ví, co bude dělat dál a má už sehnané místo. Píši o těch, co opravdu zvažují odchod a nevynucují si úlevy, aby bylo jasno.

Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 15.5.20 12:44

Já mám příběh, který má konec asi zatím otevřený, kdo chcete slyšet jenom happyendy, tak ho přeskočte :)

Moje známá nebyla v práci moc spokojená, tak šla za lepším. A bylo to lepší, dokud nepřišla krize a ji ještě ve zkušebce nepropustili. Reakce samozřejmě byly, že se to nevyplácí, měla zůstat tam, kde to měla jisté atd. A já (ztělesněná nejistota) jsem si z toho kupodivu vzala spíš to, že člověk nikdy neví, co se může stát, a nezůstane přece celý život někde, kde je nešťastný, jenom proto, že by náhodou mohla přijít nějaká krize. No ale nevím. Taky teď intenzivně zvažuju, co dál. Svůj obor mám moc ráda, ale zároveň ve mně hlodá touha zkusit něco jiného. Naštěstí s mým oborem se dá docela dobře kombinovat. Jenže jak do toho přišel virus, nevím, co dál - může být skvělá doba na změny, nebo taky hrozně špatná. A taky mi vrtá hlavou, do jaké míry má člověk „nárok“ na to, být v práci šťastný a realizovat se tam. Že se do práce musí, že by si měl člověk vážit toho, že ji má, ale že to vždycky bude spojené s nějakým diskomfortem (všude je něco), je víceméně fakt. Dnešní doba je ale taková, jaká je, a není důvod, proč by aspoň lidé s nějakým vzděláním a potenciálem neměli chtít mít možnost se v práci realizovat (a proč by úplně všichni neměli mít slušné podmínky). Koneckonců nespokojenost v zaměstnání neprospívá nikomu.

giuliettka
6746 příspěvků 15.5.20 12:58
@Oldyn píše:
@giuliettka
Klidně půjdu pod cenu, když vím, že je to dobrý klient který platí včas, doporučí mně dál a vrátí se. Vyjití vstříc se mi už mnohokrát vyplatilo.

Ja sa priznávam, že som už mnohokrát videla, že to k ničomu dobrému neviedlo. Ten človek ti už potom plnú cenu nikdy nedá a doporučenie, ten ti to urobí lacnejšie, je špatná reklama. Čo tak vidím vo firme, tak sa k nám vrátili tí, čo odišli za lacnejším. Každý sa napáli raz a potom si radšej priplatí za kvalitu a vráti sa tam, kde sa mu nepodbízeli cenou. Ak raz dáš zľavu, tak dávaš jasne najavo, že to takú cenu ako požaduješ nemá.

z_dediny
1112 příspěvků 15.5.20 13:02

@Oveeec Souhlasím s vámi. V práci člověk tráví víc než třetinu dne. Chodit tam s nechutí nebo dokonce s odporem to škodí zdraví i vztahům v rodině. V jednom zaměstnání jsem měla dobrý plat a nějakou dobu i zajímavou práci, ale pak se to zhoršilo. I zdraví začalo zlobit. Dala jsem výpověď a šla jinam za podstatně méně peněz. Ukázalo se, že jsem z louže vlezla do bažiny, a tak jsem raději opět odešla. A pak se objevila nová příležitost. Zajímavé a různorodé projekty, příjemní kolegové i zákazníci, bavilo mě to. Vydržela jsem tam třináct let a ráda na své kolegy vzpomínám.

Oldyn
6345 příspěvků 15.5.20 15:54

@giuliettka
Zaplatí rád a ještě se vrátí, on totiž taky rozhoduje čas a některé věci do druhého dne udělá málo kdo.

Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 15.5.20 16:17

@z_dediny Nehledě na to, že i v dobré práci může člověk začít „trpět“ - čistě kvůli stereotypu, nemožnosti se rozvíjet a podobně, a to pak můžou být všichni zlatí, je to málo platné. Tuhle jsem četla o bore-out syndromu a nestačila koukat, k čemu všemu to vede. Takže změna je dobrá pro zdraví :)

giuliettka
6746 příspěvků 15.5.20 16:46
@Lizbeth píše:
Přesně tak..jsou mezi námi lidé, kteří vykřikují neustále že končí, vyhrožují s tím a demonstrativně sepisují. Jsou to ubožáci a neznám nikoho, kdo by jim při opravdovém sepsání výpovědi rád ihned nepodepsal - dokud si to nerozmyslí.
Všichni jsme nahraditelní a všichni jsme někde dobrovolně, nevolnictví už je dávno pryč - nechápu toto vydírání a zastrašování.

Hele čo myslíte splnia mu jeho podmienky, alebo ho kopnú do prdele? :-D Bože, to je ale blbec.
Prymula chce skončit. K setrvání klade Babišovi podmínky

Adeena
1387 příspěvků 15.5.20 17:30

Já jsem díky jedné takové demonstrativní výpovědi dostala místo, na kterém jsem dodnes a práce mě i po mnoha letech pořád baví. :-) Moje předchůdkyně dala výpověď, protože dostala lepší nabídku a myslela si, že ji na tom původním místě budou přemlouvat a nabídku vyrovnají. Což se nestalo. Za měsíc se chtěla vrátit, ale naštěstí šéfová se mnou byla spokojená a zpátky ji nevzala.

Oveeec
2422 příspěvků 1 inzerát 15.5.20 18:52

@giuliettka Zrovna jsem ho sem chtěla dát :D

Sisi_82
8 příspěvků 15.5.20 21:22

Mám taky zkušenost s demonstrativní výpovědí, kdy si kolegyně rekla o moje místo. Vedla jsem a stále ještě vedu, menší tým lidí. 6 osob. A kolegyně prisla za mnou a majitelem firmy, ze chce dát výpověď. Byli jsme oba celkem zaskočeni. A on se zeptal co ji k tomu vede. Řekla, že ji chybí kariérní postup. Chtěla bych místo vedoucí - tedy moje misto nebo pridat penize. Podíval se na mě a zpatky na ni a řekl. Ok tak si doneste tu vypoved pokud chcete může to byt klidně na dohodu a zítra už nechoďte. Za půl roku se ozvala jestli bych ji vzala zpět. No nevzala…

Lizbeth
1321 příspěvků 16.5.20 10:09

@giuliettka
No nemyslím si nic, můžu si jen vymýšlet..asi bych to tipovala na to, že chce z momentální situace, kdy se stal superhrdinou vytřískat co nejvíc a podlehl dojmu, že si z něj každý sedne na prdel..Kdo ví, třeba má nabídky kde se může napakovat, nebo mu momentálně něco hodně vadí a snaží se blafovat a nepříjemností se zbavit.

Já jsem nikdy nahlas výpovědí nemanipulovala..maximálně s nejvěrnější kolegyní vedeme hovory, jak zdrhneme a podobně :)
Ještě nesnáším když někdo při nějaké pracovní chybě okamžitě začne prohlašovat : No tak mě vyhoďte no..přitom ví, že ho za to nikdo nevyhodí, ani to nemá ty rozměry, ale místo aby se o chybě ( které děláme stejně všichni) pobavil, tak začne tímhle, aby následovalo, že přehání a nikdo ho vyhazovat nechce a tím ten problém úplně posune do banality..Tyjátry.

giuliettka
6746 příspěvků 16.5.20 10:47
@Lizbeth píše:
@giuliettka , nebo mu momentálně něco hodně vadí a snaží se blafovat a nepříjemností se zbavit.

Ja tiež možem len tipovať a ja tipujem, že mu vadí, že pre ľudí nie je druhý Mojžiš, ktorý ich bezpečne previedol Červeným morom čínským coronavírom. :-D

benyka
8331 příspěvků 16.5.20 12:53

Obchody jsou teď plné šatů v mididélce, které mi v minulých letech v obchodech tak scházely. A ještě k tomu mi připomínají mládí. Ale už je nepotřebuji. Takže se při náhodné návštěvě nostalgicky pokochám a mizím.

Oldyn
6345 příspěvků 16.5.20 17:15

@benyka
Midi? A kde? Já jsem už asi tři měsíce nikde nebyla.

benyka
8331 příspěvků 16.5.20 23:05

@Oldyn Mně se zdá, že všude. :-) Ale nějak konkrétně jsem to neprobírala, na to nebyl prostor. Na e-shopech se mi líbilo kupodivu několikero šatů z Desigualu, což je značka, se kterou jsem se doposud naprosto míjela. Jedny z nich jsem zahlédla včera ve Vaňkovce za výlohou.

Stránka:  « Předchozí 1 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek