Přiznání MP

Fotoalbum tématu (781) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
zwedavka
1131 příspěvků 21.6.20 21:37

@Vinca_minor jo, tehdy se bez podrobné místní znalosti člověk nehnul :-(

Paris1789
4762 příspěvků 1.7.20 13:12

Film V síti jsem neviděla, záměrně, nějak na to psychicky nemám. Hrozně si ty situace beru. Když jsem viděla ten film s Jacksonovými oběťmi, byla jsem z toho celá špatná ještě snad měsíce. A teď si čtu vybrané osudy těch predátorů, jak je postupně dávají na web, když se s nimi zaobírá Policie ČR, a je mi z toho úplně fyzicky špatně. Mám takovej šílenej vztek!

KajčaLiška
152 příspěvků 1.7.20 14:12

@Paris1789 Taky jsem si právě jeden přečetla. Mě připadá hlavně neuvěřitelné, kolik takových predátorů je a že ty děti kontaktují bezprostředně po vstupu na sociální sítě. Film jsem tedy zatím neviděla, ale chystám se.

Oldyn
6400 příspěvků 3.7.20 06:54

@Paris1789
Film jsem neviděla a ani se nechystám, problém sexuálního zneužívání dětí mi strašně vadí, občas mám pocit, že vyšetřování a soudy nejednají dost rychle, konkrétně ten jeden predátor provozoval činnost vychovatele dál. Oproti tomu dokument Atletka A, bych viděla ráda.

EmilyG.
2082 příspěvků 3.7.20 08:21

@KajčaLiška já bych to nezvládla.
Klobouk dolů před tvůrci toho filmu, je dobře že se o tom mluví.

bao-baba
1106 příspěvků 3.7.20 15:16

Napadá mne, jestli současná doba, kdy muži jsou zatlačováni do defenzivy, a jsou tu již generace mužů vychovávaných takřka výhradně ženami ( matka, babička, učitelka, doktorka), nezpůsobuje nedostatek mužnosti jako pozitivní vlastnosti. Že jsou muži srabi, místo aby byli chlapi. Pak hledají místo sebevědomých žen ty nejslabší - děti.

dagino
824 příspěvků 3.7.20 16:38

@bao-baba Nemyslím si, že sa to nejak percentuálne mení, len v minulosti bol chlap=predátor uznávaný a občasná výchovná dieťaťu, alebo manželke bola považovaná za správny postup. Bez internetu boli také aktivity, čo rozoberá film lokálne a ťažšie realizovatelné.

Paris1789
4762 příspěvků 3.7.20 16:54

To, že mladé muže vychovávají ženy, se spíše projevuje v párovém soužití, kdy pánové nemají zažité párové vyjednávání, jelikož to doma neviděli. „Nedostatek mužnosti“ si představuji cosi jako nesestouplá varlata, tedy vlastnost spíše biologicky podmíněnou.
Rozhodně to nemá vliv na predátorské chování, které je podle mě způsobené přebytkem mužnosti, tedy že testosteron má vliv na mužské chování, čili chování přisuzované spíše mužům, mj. porušování pravidel a tabu.
Paní Čírtková pravila, že z predátorů v těch zaznamenaných případech, bylo žen asi 10%. Nechovaly se ale predátorsky, spíše měly opravdu rády děti, tedy zřejmě pedofilní sexuální orientace.

MP Janka
622 příspěvků 3.7.20 17:58

@bao-baba
V rozhovorech a myslím, že to řekl ve filmu přímo i jeden z predátorů na osobní schůzce, jsem slyšela, že někteří ti lidé to dělají z nudy. Už toho zkusili spousty, neví co by, tak si zkusí „narazit náctku“.
Další zase „nemají koule“ manipulovat se ženou, tak to zkouší na děti. A pak tam snad byli jedinci, kteří dlouhodobě nemají partnerský vztah, tak zkouší lovit všude a všechny.

Femur
440 příspěvků 3.7.20 22:40

@bao-baba Ono to bylo asi i dřív, akorát se o tom nemluvilo. Moje babička si vždycky vzpomene na pedofilního pana řídícího, který žačky obtěžoval, když je poslal pro něco do kabinetu a pak tam vklouzl za nimi. Děvčata si to řekla a pak už chodila ve dvojicích s kamarádkou. A to bylo za války, babička je ročník 1930.

MarryJu
466 příspěvků 4.7.20 22:07

Na základní škole na druhém stupni jsme měli tělocvikářku, která k nám chodila do šatny a dívala se jak se převlékáme a měla vždy takové divné řeči - jak nám krásně rostou prsa atd.Bylo to hodně nepříjemné, ale řešit jsme to začaly, až když nám zvedala trika i během hodiny tělocviku. Řekly jsme to naši třídní učitelce a paní tělocvikářka poté školu odpustila

Vinca_minor
1826 příspěvků 4.7.20 22:22

Už jsem to tu někde psala, máma měla jako dítě souseda, který byl na děti vždy hodný, až se jednou před ní a kamarádkou obnažil. Holky odešly a nic víc se nestalo, ale máma z toho byla zmatená, protože byla vždy varována jen před „zlým pánem“. A nikdy nevěděla, ani co to znamená, ani že ten zlý pán může být soused, učitel, strýček… nebo i žena.

MP blanka
2610 příspěvků 5.7.20 08:19

Mňa maminka tiež varovala, a pridala radu „ Kdyby se ti to snad stalo, neboj se, a řekni mu -a to nemáte nic lepšího? “.Vďaka tomu som sa ani nezľakla, ani nezpanikárila o niekoľko rokov neskôr, keď sa ku mne pritočil taký vysoký chlapík v baloňáku a ten predo mnou otvoril / presne, ako z nejakého filmu /.Nič sa mi nestalo, nebola som už malá holka, bola som vcelku pyšná, že som to dokázala povedať, ale napriek tomu so mnou toto stretnutie trošku zamávalo.

Paris1789
4762 příspěvků 22.7.20 10:58

Kdo máte možnost, podívejte se na tenhle film (je např. na HBO).
Přiznávám, že jsem pohoršená nad tím, že lidi jsou schopní uvalit milion liber za kus papíru, přitom je kolem nich tolik lidí, co doslova žijou z ruky do huby.
A úplně nejvíc mě pohoršuje, že je někdo schopný klidně vybourat kus zdi a pak ji prodávat, a nějaký kikot to ještě koupí. To jsem úplně běsnila.

(film je o Banksym a jeho době)

Oveeec
2524 příspěvků 1 inzerát 22.7.20 15:10

@Paris1789 Dokud aspoň ty lidi kupujou umění, není to ještě tak hrozné (pokud ho nekupujou ze snobství, což je u Banksyho o to větší ironie), víc mě točí jachty, pozlacené záchody a podobné věci. Já zase běsním při představě, že ty jeho díla nechává „někdo“ přemalovat nebo jinak odstranit.
Jinak díky za tip na film!

Yaay
378 příspěvků 22.7.20 15:58

Nuz, niekto ma miliony na rozhadzovanie a niekto zije z ruky do ust. Ten prvy by mal mat slobodu minat ako si uzmysli, bez pocitu viny, ak len tie peniaze niekde neukradol. Ten druhy by sa mal snazit ako najlepsie vie, aby si polepsil. Keby sa mal kazdy, kto ma nejaky prebytok delit s menej stastnymi, v konecnom dosledku by to demotivovalo oboch.

Pýthia
305 příspěvků 22.7.20 17:11

@Yaay To je ale princip solidárního státu, vezmete těm, co mají a dáte to potřebným :-)

Paris1789
4762 příspěvků 22.7.20 17:49

Ach jo, zase ty libtardský bláboly, nechci se bavit s nikým, kdo nechápe podstatu Banksyho tvorby. To je čisté bezúčelné vyzařování energie nazdařbůh do kosmu, na kterou nemám dosti sil a hlavně nálady.

Yaay
378 příspěvků 22.7.20 17:53

@Pýthia aj solidarny stat je solidarny odtial-potial. Solidarny stat vas mozno nenecha zomriet od hladu, ale sam o sebe vas z biedy nevytiahne, ani keby si tamojsi milionari kupovali jachty po tuctoch.

EmilyG.
2082 příspěvků 22.7.20 23:10

@Oveeec
proc vas toci jachty? Kdyz si ji nekdo poridi z legalne vydelanych penez? Stejne tak pozlaceny hajzlik, me by neuchvatil, ale kdyz na to nekdo ma a nikoho neokradl?
Přej a bude ti přáno. To už tady bylo, vsichni stejne, stejne to tak nebylo.

Paris1789
4762 příspěvků 23.7.20 08:01

Zlatý záchod je pěkná kravina, musí být tak těžký, že ho žádný instalatér neuzvedne a do baráku by se tak měl instalovat za pomoci jeřábu. Být v patře, bála bych se, že mi propadne do přízemí, zejména pokud si na něj sedne někdo větší.
Co se Banksyho děl týče, je spíše s podivem, co všechno lze prodat a za co jsou lidé ochotni utratit peníze. Pokud víte, z čeho se zrodil street art, pak musíte uznat, že jeho myšlenky se zvrátily tímto ve svůj pravý opak.
A jo, myslím si, že za situace, kdy nejsou peníze na sociální programy a celé komunity strádají nedostatkem, který nevyvolaly (zkuste si z prekariátního platu platit základní životní potřeby a ještě spořit na nenadálé výdaje, nemožné), kdy si státy půjčují, aby vůbec ten zbytek sociáních programů ufinancovaly, je spekulace o tom, jak si má každý žít za své, vyloženě cynická.
V Irsku například je korporátní daň 1%, v ČR 19% a ve Francii 33%. Takže si korporace sídlí v Irsku a díky internetu inkasují v celé EU. Ty země, které z těch daní nemají ani fň, dál vrážejí prachy do vzdělání, infrastruktury a dalších služeb, díky čemuž má i ten korporát své zákazníky. Nijak se ovšem na financování nepodílí, jen inkasuje. Tradiční firmy, jejichž produkci jak jistě uznáte také potřebujeme, takové možnosti nemají.
Za takové situace o spravedlivém bohatství a poctivém výdělku nelze hovořit. A to už ani nepíšu o tom, jak korporace zneužívají svou ekonomickou moc při ovlivňování politiky.
Jeff Bezos jen díky obratu pozornosti k technologickým akciím vydělal za den asi 13 miliard usd, ten by si nás mohl koupit všechny a z jeho majetku by ani moc neubylo.
Je to nenormální stav a k ničemu dobrému to nepovede.

Oveeec
2524 příspěvků 1 inzerát 23.7.20 12:44
@Paris1789 píše:
A jo, myslím si, že za situace, kdy nejsou peníze na sociální programy a celé komunity strádají nedostatkem, který nevyvolaly (zkuste si z prekariátního platu platit základní životní potřeby a ještě spořit na nenadálé výdaje, nemožné), kdy si státy půjčují, aby vůbec ten zbytek sociáních programů ufinancovaly, je spekulace o tom, jak si má každý žít za své, vyloženě cynická.Za takové situace o spravedlivém bohatství a poctivém výdělku nelze hovořit. A to už ani nepíšu o tom, jak korporace zneužívají svou ekonomickou moc při ovlivňování politiky.
Jeff Bezos jen díky obratu pozornosti k technologickým akciím vydělal za den asi 13 miliard usd, ten by si nás mohl koupit všechny a z jeho majetku by ani moc neubylo.
Je to nenormální stav a k ničemu dobrému to nepovede.

Děkuju, děkuju. Tesat do kamene!

Oveeec
2524 příspěvků 1 inzerát 23.7.20 13:01

@EmilyG. A tak samozřejmě si může koupit jachtu kdo chce (mimochodem jachta je jenom příklad), i ten zlatý hajzlík. Ale věci typu zlatý záchod a podobný neúměrný přepych jsou ve chvíli, kdy někteří opravdu nemají co jíst nebo kde bydlet, vyloženě hloupé, a jestliže je člověk kritizuje, fakt to neznamená, že někomu něco závidí nebo že je komunista. Je o tom koneckonců i dost pohádek a pověstí - třeba o těch chlebových střevíčcích :-)

Edit: Překlepy

Yaay
378 příspěvků 23.7.20 15:06

@Oveeec viete, ale pre niekoho je neumerny prepych aj ten telefon, na ktorom ste napisali tuto spravu. A ak vlastnite viac nez jedny topanky a zijete v byte, v akom by v pripade potreby prezili aj 3 rodiny, no to je pre ludi v slumoch tiez neumerny prepych. Ono, na internete sa skvele polemizuje a ukazuje prstom, ale zacat treba od seba. Boli by ste aj s @Paris1789 ochotne vzdat sa vsetkych prebytkov a zit iba s tym uplne najnevyhnutnejsim, ale s pocitom, ze ste pomohli bliznemu? Necakat na milionarov a nadnarodne konglomeracie ale same byt zmenou, ktoru chcete vidiet vo svete?

Paris1789
4762 příspěvků 23.7.20 17:46

@Yaay vy jste vůbec nepochopila, co jsem napsala.
Což je ale jedno, protože se mi s vámi konkrétně diskutovat ani trochu nechce.

Stránka:  « Předchozí 1 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek