Přiznání MP

Fotoalbum tématu (781) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
2522 příspěvků 1 inzerát 23.7.20 18:07

@Yaay To je moc hezky řečeno, akorát je to opravdu zoufalé nepochopení, protože to úplně ignoruje ten nepoměr mezi zlatým hajzlem, soukromým tryskáčem a denním výdělkem například 13 miliard usd, a mými dvaceti páry bot, například. Kdybychom se tady my všechny vzdaly všech našich párů bot, pořád to nebude nic ve srovnání s tím, co například mají tihle lidé, a taky to nikomu nepomůže. Jako jestli to nikomu neukradli nebo to z nikoho nevydřeli (což se tedy o Bezosovi říct nedá), ale to pořád ještě neznamená, že některé věci jsou opravdu až nemorálně zbytečné. Ano, pět párů stejných bot v různých barvách taky, ale mnohem míň, a nechápu, že se někdo točí na něčem, co je v porovnání s tím, o čem tu mluvíme s @Paris1789, jako když plivne.

Yaay
378 příspěvků 23.7.20 18:51

@Paris1789 vasu nechut k diskusii vitam a opatujem, napriek tomu musim trvat na tom, ze som pochopila spravne.

bao-baba
1102 příspěvků 23.7.20 18:57

Když už jsme na Módním pekle: ona taková kabelka birkinka za 300 000 Kč je také takový ekvivalent zlatého hajzlíku… na druhou stranu se tak odčerpají nějaké peníze od velmi bohatých a je z toho přes 50 000 Kč DPH, která jde státu.

Yaay
378 příspěvků 23.7.20 19:03

@Oveeec toho, kto nema co do ust vlozit ten nepomer ale asi velmi nezaujima, nemyslite? Pre takeho je 20 parov topanok rovnaky luxus ako zlaty zachod. Keby ste sa vy vzdali vsetkeho co nevyhnutne nepotrebujete nepomohlo by to milionu ludi ale dajme tomu jednemu, je to malo? Ak to neurobite, co mimochodom ani neodporucam, nemate pravo kazat ostatnym, na co maju utracat, ako pomahat a zachranovat svet. Takyto falosny altruizmus sa mi protivi. Clovek nerobi nic ine iba vyzera slachetne, zatial co taha peniaze z vrecka inym, ale sam nie je ochotny minut ani korunu zo svojho.

benyka
8495 příspěvků 23.7.20 19:04

@bao-baba Teď jde jen o to, kterému státu. :-)

Vinca_minor
1826 příspěvků 23.7.20 19:10

A kdo určí hranici přílišného přepychu a přílišné chudoby? A jak by to rozdělování fungovalo? Já v tom vidím ideální příležitost pro kradení ve velkém, korupci a zatajování peněz, aneb bohatým bral a chudým nic nedal.

Oveeec
2522 příspěvků 1 inzerát 23.7.20 19:17

@Yaay No, ono by samotné vzdávání se vlastních věcí by nepomohlo vůbec nikomu, pokud tedy by se za pomoc nepovažovalo, že někomu daruju svoje obnošené boty. Maximálně by někomu mohlo pomoct, že si nekoupím další pár bot, které šilo nějaké bangladéšské dítě, ale věnuju tu částku na charitu. To ale pořád není systémové řešení. O tom tu ale řeč nebyla.
Nad falešným altruismem se rozčilujete zbytečně, protože nevíte, jak se projevuje můj altruismus, co pro koho dělám ani jak „luxusně“ si žiju nebo nežiju. To je falešné spíš to vaše dilema.
A konečně „nemate pravo kazat ostatnym, na co maju utracat, ako pomahat a zachranovat svet“ - to se taky můžete uklidnit, protože nikomu nic nezakazuju, jenom vyjadřuju názor na něčí utrácení, a ten zase vy nemáte právo mi brát.
Jednoduše řečeno, když si někdo koupí boty, které tak úplně nepotřebuje, fajn, bude v nich aspoň chodit a k něčemu mu budou. když si někdo bude zapalovat bankovkou doutníky, je to absolutně pitomé. Je utrácení méně pitomé a více pitomé, a to je to jediné, co jsem svým příspěvkem chtěla říct.

Oveeec
2522 příspěvků 1 inzerát 23.7.20 19:21

@Vinca_minor Asi nikdo, protože to nejspíš nejde, ale nikdo tu taky o žádném braní a přerozdělování nemluví. Ovšem korupci a kradení ve velkém tu máme i bez toho.

Paris1789
4758 příspěvků 23.7.20 19:40

Tak mě by spíš bavilo tady rozvíjet kontext Banksyho díla, ale jako skoro vždy mám smůlu. Jinak má nejdražší kabelka stala asi 8 tis. a stejně mi ji koupil manžel, já sama jsem bezvýznamná a poměrně chudá žena. Birkin kabelku bych ani neměla kam nosit, po těchhle věcech ani netoužím, po čem toužím je dobrá společnost, tady se daří se střídavým úspěchem

Uživatel je onlineBirdonawire
505 příspěvků 23.7.20 19:48
@Paris1789 píše:
Co se Banksyho děl týče, je spíše s podivem, co všechno lze prodat a za co jsou lidé ochotni utratit peníze. Pokud víte, z čeho se zrodil street art, pak musíte uznat, že jeho myšlenky se zvrátily tímto ve svůj pravý opak.

Z téhle věty mi připadalo, že o Banksym moc diskutovat nechcete, že máte jasno.

giuliettka
7309 příspěvků 23.7.20 19:54

@Paris1789 Ja mať birkinku tak s ňou pojdem kľudne aj do vietnamskej večierky po paštétu a polovicu chleba. :-)

Yaay
378 příspěvků 23.7.20 20:25

Maximálně by někomu mohlo pomoct, že si nekoupím další pár bot, které šilo nějaké bangladéšské dítě, ale věnuju tu částku na charitu. To ale pořád není systémové řešení.

Hm, a je potrebne za kazdu cenu, hladat ”systemove” riesenia, ked sa to nesystemove, ale o to efektivnejsie riesenie ponuka samo? Chcete, pomozete - date, nechcete-nedate, budete sa vykrucat a vyhovarat sa na nesystemovost.
To, ako sa prejavuje vas altruizmus naozaj neviem, mozem len vzhladom na vase diskusne prispevky sudit, ze ma svoje hranice. Hadam nebudem daleko od pravdy ak poviem, ze ste asi ochotna pomoct, ale nie si na ukor pomoci inemu prilis odopierat. Ako nakoniec vacsina ludi, mna nevynimajuc.
A ohladom “pitomeho” utracania, hranica pitomosti je pravdepodovne dost flexibilna, podla toho, kolko mate v banke. V konecnom dosledku charita obide vzdy naprazdno, ci su to piate topanky alebo pripalovanie cigariet. ( A medzi nami, to zapalovanie cigariet bankovkami je iba hollywoodsky gag, v skutocnom zivote pouzivany minimalne).

Paris1789
4758 příspěvků 23.7.20 20:29

@Birdonawire marně přemýšlím, kdy jste něco zajímavého napsala vy, aby se o tom dalo diskutovat. Když nemáte co říct, tak prostě nereagujte, ne?
Fakt mě tohle napomínání nebaví, dohadovat se nad větičkami nebudu.

Uživatel je onlineBirdonawire
505 příspěvků 23.7.20 21:20

@Paris1789 Vysvětlila jsem Vám, proč jsem se nezapojila do diskuse o Banksym. Nemyslela jsem to jako napomínání.

Paris1789
4758 příspěvků 23.7.20 22:35
@giuliettka píše:
@Paris1789 Ja mať birkinku tak s ňou pojdem kľudne aj do vietnamskej večierky po paštétu a polovicu chleba. :-)

Když ty jsi nespoutaná, já prostě potřebuju ke všemu mít nějaký důvod a účel. Ale do té kabelky se myslím šiška chleba vejde? Zase když to má vydržet celý život s ještě to po tobě zdědí dcera, tak to zase taková raketa asi není?

EmilyG.
2068 příspěvků 23.7.20 22:47

@Paris1789 ona ta Birkin je tezka, tedy na moje vloni polamana zada.
Ja uz to nejak doklepu s pro decka do skoly s kocarem s tady vysmivanyma textilnima Longchamp, do kostela Dior a do prace LV monogram. Nejaky Prady a Chloe se mi tam vali, vim.
Me se moc libila Antigona od Givenchy, no ale jen taska samotna pres kilo a pul vahy, kdo to ma nosit, nekdo mladej a hezkej, ja nejsem ani jedno.

giuliettka
7309 příspěvků 24.7.20 05:31
@EmilyG. píše:
@Paris1789 Me se moc libila Antigona od Givenchy, no ale jen taska samotna pres kilo a pul vahy, kdo to ma nosit, nekdo mladej a hezkej, ja nejsem ani jedno.

Tak tu by som nosila aj keby mala 2 kila a nedala by som do nej ani ň, aby sa mi nezničila. Ale bola by som ochotná s ňou ísť nielen do kostola, ale aj do trafiky a možno by som len tak denne chodila okolo baráku 10 kolečiek, aby som si ju užila. :-D

Paris1789
4758 příspěvků 24.7.20 08:07

@EmilyG. no vidíte, já těžké tašky prostě už nosit nechci, právě kvůli zádům. Takže bych ji stejně neužila.

bao-baba
1102 příspěvků 24.7.20 12:25

@Yaay
Vzdát se všeho, co nevyhnutelně nepotřebujete…ono toho nevyhnutelně člověk ve skutečnosti potřebuje dosti málo, stačí postel v chráněném místě a to, co se vejde do batohu. Asi tak postel na ubytovně a dvě igelitky. Ale tam asi zamířit nechceme. Přesto však každý z nás může říci, co považuje za zbytečné. Když jsem byla v USA, zděsila mě míra tamního plýtvání a vyhazování. A když jsem viděla chudobu v Africe a Asii, tak jsem si říkala, že tam lidé vidí nesmyslné plýtvače zase v nás, a to i v těch kteří žijí relativně skromně.

Yaay
378 příspěvků 25.7.20 19:47

Prave preto, ze vacsina z nas ma nejaku tu rezervu nepovazujem za najstastnejsie sa pohorsovat nad tym, ako niekto iny mina vlastne peniaze. Nejaka miera pokory a snahy vratit nieco spolocnosti je samozrejme vitana, oni podnikatelia, sportovci, herci, spisovatelia prispievaju na dobrocinnost nemalymi sumami. Ale bohatstvo este neznamena, ze je dotycny zodpovedny za inych, za ich financnu situaciu alebo, ze by sa mal citit povinny ich sponzorovat z vlastneho vrecka.

Oveeec
2522 příspěvků 1 inzerát 27.7.20 20:14

@Yaay „Hm, a je potrebne za kazdu cenu, hladat ”systemove” riesenia, ked sa to nesystemove, ale o to efektivnejsie riesenie ponuka samo? Chcete, pomozete - date, nechcete-nedate, budete sa vykrucat a vyhovarat sa na nesystemovost.“
Nesystémové řešení z logiky věci asi těžko může být efektivnější. A za druhé, netuším, jakým veletočem jste došla k tomu, že když někdo volá po systémovém řešení, sám nic nedělá. To je spíš ani nějaký argumentační faul. Copak se nějak vylučuje například přispívat na charitu nebo někomu pomáhat, a zároveň chtít, aby se problémy řešily systematicky? Samozřejmě že se to nevylučuje, takže ty řeči
o výmluvách je zase jenom faul.
A fakt nevím, co vás tak točí na tom, že mi vadí hloupé vyhazování a plýtvání. A to úplně u každého, včetně sebe. To, že chudému Afričanovi přijdeme jako plýtvači i my, nemění nic na tom, že větší plýtvání je ještě horší než menší plýtvání. Opakuju, že to je asi tak to jediné, co jsem tím příspěvkem chtěla říct.

P. S. Mezi námi, zapalování cigaret bankovkami je přirovnání.

Paris1789
4758 příspěvků 28.7.20 12:09

@Oveeec no já nevím, slušní lidé už hotovost nepoužívají, když už se bavíme o těch úsporách :-)
Tudíž zmínka o zapalování bankovek je trochu old school, asi jako chodit si pro peníze na poštu a tak

ertz
493 příspěvků 28.7.20 15:05

@Paris1789 Pro peníze na poštu si chodí překvapivě hodně lidí. Druhá možnost je u nás do bankomatu ČS - a to hrozilo, že ho zruší. Platba kartou je až daleko za možností 1 a 2. V době karantény byla častější, ale už se to vrací k většině platící hotově.

benyka
8495 příspěvků 28.7.20 15:32

Hotovost nosím radši s sebou, i když platím kartou, protože není nic příjemného, když máte v supermarketu v nákupním vozíku patnáct druhů vážené zeleniny, masa a dalšího zboží, a dozvíte se, že kvůli poruše systému nelze platit kartou. (Stalo se nedávno, naštěstí zaskočily záložní bankovnky).

bao-baba
1102 příspěvků 28.7.20 18:41
@Paris1789 píše:
@Oveeec no já nevím, slušní lidé už hotovost nepoužívají, když už se bavíme o těch úsporách :-)

Z čeho soudíte, že hotovost používají neslušní?

Jo, jsem potrefená husa, používám jak karty (lenost), tak hotovost. Nic jsem neslušně neukradla, pracovala jsem za zdaněnou mzdu a teď mám důchod. V době karantény je používání bezhotovostních plateb ohleduplné k personálu, ale jinak osobně jsem proti zrušení hotovosti. Domnívám se, že placení hotovostí je jednou ze svobod která nám zbývá. Za prvé mám za to, že státu ani třetím osobám nic do toho, co jsem si koupila, za kolik, kde a v kolik hodin, za druhé ono mít všechny peníze jen ve formě jedniček a nul není nic moc. Zkuste si představit zavedení systému sociálních kreditů, jak se uplatňuje už dnes v Číně: pokrok v technice jistě umožní regulovat, co si konkrétní člověk bude moci koupit, nebo se nepohodlným může přiškrtit, či zamezit přístup k jejich penězům vůbec.
Co se týče slušnosti nebo neslušnosti: bezhotovostní placení je jistě pohodlné pro výběr daní, ale fakt nemusíme nutně věřit, že „všeci kradnú“.

Stránka:  « Předchozí 1 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek