Přiznání MP

Fotoalbum tématu (784) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
7809 příspěvků 14.11.20 09:05

@if5 Do tých zariadení, kde sú len byty s občasnou pomocou sa smie. Starého pána nakazil jeho vlastný syn. Že je pozitívny zavolali jeho príbuzní. Preto k nemu našťastie začali v ochrannom oblečení chodiť hneď, keď ešte nemoc neprepukla.
Teraz už prepukla, ale pán našťastie má mierný priebeh a na hospitalizáciu to nie je. Ale už nie je tak samostatný ako predtým a potrebuje opatery viac.

dagino
844 příspěvků 14.11.20 15:22

Sú tu dva pohľady na covid. 1. je to pandémia prírodného vírusu, ktorý ohrozuje ekonomiku a zdravie každého človeka na zemi a každý človek by mal hľadať riešenie a spolupodieľať sa na ňom a vlády by nám mali v tejto snahe pomáhať. 2. je tu vymyslený vírus, ktorého existencia nie je potvrdená, vlády krajín sa dohodli, že budú túto bublinu nafukovať, aby mohli ľudí obrať o slobodu, finančne zničiť, zotročiť a potom ovládať cez štátne dávky.
Chápem, že každý má v podvedomí väčší či menší strach z diania vo svete po vypuknutí pandémie a reagujeme trochu iracionálne, ale skúste strach na chvíľu potlačiť a reálne odpovedať na otázku, ku ktorej skupine sa prikláňate.
Zelené 1. červené 2.

BeKaa
611 příspěvků 14.11.20 20:19

Přiznávám se, že podle nového „semaforu“ mi velmi brzy skončí homeoffice a půjdu do práce… no a zjistila jsem, že se mi absolutně nechce, zvykla jsem si na klid… práce není míň, ale když vynechám cesty do práce, odvážení dětí do hudebky atd. mám dost času na to jít si zaběhat, zdravě vařit, často jsme na chatě atd.
Vím, že pro mnoho lidí je toto období likvidační, mrzí mě to a jsem vděčná, že mám práci. Jen je mi líto, že tento pro naši rodinu klidnější čas nejspíš neudržím a zase se octnu v koloběhu stresu, zmatku a nestíhání.

Oveeec
2685 příspěvků 14.11.20 23:11

@BeKaa Tohle jsem měla na jaře. Byla jsem doma (jako jedna z mála) tak šťastná! Teď zjišťuju, že to asi není úplně zdravé. Ale stejně by se mi nechtělo zase jezdit do práce a jsem ráda, že nemusím, protože v pauzách mezi prací doma člověk zvládne třeba něco poklidit a podobně, k čemuž se normálně, když přijdu večer z práce a zhroutím se na gauč, už nedokopu.
Akorát mě teď dostalo, jak ten německý ekonom navrhuje zdanit HO pěti procenty. Ne že bych nechápala, proč to říká, ale…

benyka
8892 příspěvků 14.11.20 23:46

@dagino A když se přikloníme, budeme pak spolu bojovat na život a na smrt?

umad
396 příspěvků 15.11.20 14:46

Přiznávám, že bych se šla ráda projít po Praze, vyzvednout si třeba něco v nějakém okýknu, podpořit oblíbené restaurace, ale… občas, zejména pokud nemohu, tedy z nervozity se mi chce na toaletu, a pohyb po městě, kde je vlastně všechno zavřený, ve mě vyvolává dost stresující představy. Jakože jsem byla zvyklá, když přišla velká krize jít klidně do kadeřnictví nebo prostě klasicky třeba do mekáče.

An.Fial
184 příspěvků 15.11.20 16:17
@BeKaa píše:
Přiznávám se, že podle nového „semaforu“ mi velmi brzy skončí homeoffice a půjdu do práce… no a zjistila jsem, že se mi absolutně nechce, zvykla jsem si na klid… práce není míň, ale když vynechám cesty do práce, odvážení dětí do hudebky atd. mám dost času na to jít si zaběhat, zdravě vařit, často jsme na chatě atd.
Vím, že pro mnoho lidí je toto období likvidační, mrzí mě to a jsem vděčná, že mám práci. Jen je mi líto, že tento pro naši rodinu klidnější čas nejspíš neudržím a zase se octnu v koloběhu stresu, zmatku a nestíhání.

Mám to stejně. Nedá se nějak domluvit, že i nadále budete mít homeoffice, byť třeba jen na dva tři dny v týdnu?
Nevím, kde pracujete, ale toho „velmi brzy“ bych se úplně neobávala, uvidíme, jak s čísly zamává návrat dětí do škol, otevření obchodů atd.

catherinne
13517 příspěvků 15.11.20 16:42

.

Temperance
2918 příspěvků 16.11.20 15:49

@catherinne Jejej, Vás jsem tu dávno neviděla! Vítejte zpět :-)

MP blanka
2783 příspěvků 16.11.20 17:54

@catherinne - kde ste sa nám tak dlho túlala - to ste asi odbehla poriadne ďaleko
:-) Vitajte doma!

catherinne
13517 příspěvků 18.11.20 23:03

@Temperance @MP blanka
Díky, já po dlouhé době nakoukla a reagovala na příspěvek Guli, ale pak jsem zjistila, že jsem asi 20 stránek daleko, tak jsem to smazala.

Temperance
2918 příspěvků 19.11.20 23:41
Stránka:  « Předchozí 1 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek