Přiznání MP

Fotoalbum tématu (784) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
5353 příspěvků 14.1.21 13:36

Tak zase ono by to dávalo smysl, to tradiční rozdělení rolí, pokud bychom tady měli ekonomiku 19. a počátku 20. století, tedy průmyslovou výrobu s převahou manuální práce, těžké, zemědělství dtto. Pak je jasné, že ženy mají na krku tu fyzicky lehčí část práce a po mužích logicky nemůžou chtít, aby po 12 hodinové těžké práci ještě doma vytřeli.
Jinak já sama jsem už dospěla do stavu, kdy si říkám, že když si někdo tak velmi zakládá na tom, jak má doma uklizeno, pak je to asi to jediné, co mu dobře jde a zná své limity, které mu nedovolují dostat se nad to uklízení. Případně má uklízečku.
Ale fakt si už nedělám starosti s tím, co si kdo myslí o stavu uklizenosti naší domácnosti, zejména posledních cca 20 let, kdy u nás doma vládly děti a teď manžel. Já tam skoro nejsem a nemůže po mě nikdo chtít, abych po příchodu večer domů brala do ruky třeba vysavač nebo prachovku.

květušína
643 příspěvků 14.1.21 13:36

@Tyana Pokud napíši více na vesnici znamená to více, čili více než z 50 % a neznamená to pouze na vesnici, jak jste se mi snažila vyvrátit vy. Ráda s vámi budu diskutovat, ale bez toho, aniž byste převracela nebo dávala jiný smysl tomu, co napíšu. Myslím, že jsem vám to napsala slušně, bez útočení a vůbec to nesouvisí s tím, že bych s vámi nesouhlasila. Ale předpokládala jsem, že pokud jste překroucení smyslu toho, co jsem napsala nechtěla udělat záměrně, mohlo být pouze nepozorným čtením.

Paris1789
5353 příspěvků 14.1.21 13:39

@Oveeec to mi připomnělo, jak jsem se zavzdušnila, když jsem z rádia slyšela ty vzlyky nad chudáky umělci, co nastoupili za kasu v hypermarktu, herečkou, která prodává v drogérii. Představila jsem si, co si asi myslí ti, co to dělají celý život a jak jim asi musí být, když je jejich džob líčen jako pád na společnské dno.

květušína
643 příspěvků 14.1.21 13:39

@Paris1789 Já si zase říkám, že kdo si zakládá na naklizené domácnosti nemá žádné jiné zájmy. :D

kobylkalucni
420 příspěvků 14.1.21 13:48

Neviděla jsem tu výměnu manželek celou, jen prvních asi 20 minut. A víc me tedy stvala ta blondýna, jak furt pištěla “do prdele plíííseň, kurva špína”. Ta první paní byla očividně jednoduchá, ale lednice byla plná, děcka měly teplé oblečení, kartáčky na zuby atd., Kdežto ta druhá mi přišla, že “já mám uklizeno, já jsem lepší” a nosánek nahoru…

Tyana
146 příspěvků 1 inzerát 14.1.21 13:54
@květušína Nesnažila jsem se nic převracet.
@květušína píše:
@Tyana Pokud napíši více na vesnici znamená to více, čili více než z 50 % a neznamená to pouze na vesnici, jak jste se mi snažila vyvrátit vy.

Pochopila jsem správně jak to myslíte a nesnažila jsem se nic převracet. Proti té formulaci jsem se ohradila z toho důvodu, že neexistují žádné průzkumy, relevantní sociologická data, ktera by nás opravňovaly, dávaly nám oporu k hodnotícím tvrzením typu: bylo to více na vesnicích/ bylo to více ve městech. Napsala jste zkušenost ze své rodiny a já udělala to samé, zkrátka máme obě jen zkušenost.

Myslím, že v důsledku se na tom tématu shodneme.

benyka
9115 příspěvků 14.1.21 15:00

Přiznám se, že nesnáším uklízení, zvlášť vysávání. S hladkými podlahami je to o hodně lepší, ale v dobách chlupatých koberců od zdi ke zdi nebo na parketách položených plyšových běhounů s jednosměrným vlasem, jsem často chtěla překousnoust hadici a vyhodit ten vysavač z okna.

porjk
3214 příspěvků 14.1.21 15:13

@květušína V počátcích mého manželství to padlo taky, jako že JÁ TI POMÁHÁM. Tak jsem mužovi na oplátku spočítala, jak pomáhám já jemu, v jeho mužské roli, totiž postarat se o rodinu ekonomicky. Osm hodin denně mu pomáhám vydělávat na potřeby nás všech. Ať mi tedy píchne s mou prací v domácnosti alespoň půlku této doby. Od té doby jsem to od nej neslyšela.

giuliettka
8145 příspěvků 14.1.21 15:14
@kobylkalucni píše:
Neviděla jsem tu výměnu manželek celou, jen prvních asi 20 minut. A víc me tedy stvala ta blondýna, jak furt pištěla “do prdele plíííseň, kurva špína”. Ta první paní byla očividně jednoduchá, ale lednice byla plná, děcka měly teplé oblečení, kartáčky na zuby atd., Kdežto ta druhá mi přišla, že “já mám uklizeno, já jsem lepší” a nosánek nahoru…

Tú výmenu som nevidela, ale počúvala som o nej týždeň, lebo kolegyne o nej točili dva dni pred a 4 dni po. A rovnaký pocit ako vy, mali všetky. Tá by vraj mala mať na čele vytetované, „Máte doma uklizeno? Ja jo!“. :-D

Oveeec
2820 příspěvků 14.1.21 15:24

@Paris1789 To jo, to musí být hrozné poslouchat, a pak se člověk nemůže divit, když otevře nějakou diskuzi na FB nebo na Novinkách a zjistí, jaká nevraživost tam panuje vůči intelektuálům a lidem, kteří „nikdy pořádně nepracovali“. Na druhou stranu i mně přijde „hrozné“, že operní pěvkyně musí jít třeba za kasu. Když tak nad tím ale přemýšlím, kdyby šla prodávat do místního koloniálu (kdyby nějaký existoval), hrozné by mi to nepřišlo. Čili jde spíš o ty hrozné podmínky, které v tomhle povolání jsou, než o tu činnost jako takovou. Na první pohled to tak ale nevyzní.
Sama jsem přemýšlela (pravda, velmi teoreticky :D ) o tom, jestli bych třeba nešla na brigádu do zemědělství, kdyby nějak hodně trpělo nedostatkem zahraničních pracovníků. Nic ponižujícího bych v tom neviděla - jenže pro mě by to byla zajímavá brigáda na omezenou dobu, ne každodenní realita.
Obecně si tak říkám, když člověk pořád poslouchá řeči o smysluplné práci, o postupu a rozvoji a zpětné vazbě a seberealizaci, a stěžuje si, že ho jeho práce nenaplňuje, co mají říkat ti lidi na prekarizovaných, málo kvalifikovaných pozicích. A nechápu, jak můžou vydržet chodit třeba celý život k pásu. A utěšuju se tím, že třeba nemají takové ambice a mají omezenější obzory. Ale obávám se, že pravda je jinde - oni prostě nemají volbu a většinou z toho nemůžou ven (nemůže se každý odejít někam seberealizovat), a pak není divu, že je většina lidí tak frustrovaná.

giuliettka
8145 příspěvků 14.1.21 15:41

@kobylkalucni jo a ps, najväčšiu srandu mali z toho dospelého syna, čo študuje na policajta. Nemože vziať náhradnú matku do fitka, lebo by si uřízl ostudu, ale može tajtrlikovať v tv, kvoli tomu, aby sa mater ukázala ako to ona ma doma naklizené a niečo mu kvaplo z honoráru za tu šaškárnu. A pritom žehlí otec. :-D Vraj ten kluk vyzerá, že mu mater vyperie posrané slipy, otec ich vyžehlí a on tam bude s nimi až do chvíle kým sa neožení a nezačne sa oňho starať manžel/manželka. Že posobil tak, že vtipy o tom, že keď si blbý, tak choď za policajta, majú dačo do seba. :-D

To vraj vyzeralo, že tá ich donutila ísť sa predviesť do telky, a pred príchodom kamier vyčistiť aj špáry v podlahe a hajzel zubným kartáčkom. Najskor obaja čistili a ona behala s bielou rukavicou a kontrolovala. :-D

if5
444 příspěvků 14.1.21 15:51

@giuliettka Má ten chlapec zelené chlupaté papučky, nebo jen blbě vidím?

ertz
840 příspěvků 14.1.21 15:57

@Oveeec Když někde zkrachovala nebo byla přesunuta nějaká továrna, tak se zaměstnanců nikdo neptal a v novinách se nic moc neřešilo - max. v nějakém regionálním tisku. Kdyby operní pěvkyně přišla o hlas - tak co? Buď bude celý život plakat, co ji postihlo - nebo bude hledat jinde.
K brigádě o zemědělství - je to dřina, ve vedru, zimě, dešti, bez ohledu na čas - pátek, svátek - a každý to nevydrží ( fyzicky). Myslím, že máte naivní představy z TV.
U pásu jsem pravidelně pracovala během studia VŠ - není na tom nic špatného. Domů jsem šla s čistou hlavou a měla volno na vše ostatní. Ani ti lidé nebyli prací frustrovaní - ambice měli třeba v jiné oblasti. A přiznávám, že seberealizace, rozvoj a zpětná vazba mi přijdou jako strašné kecy, bližší jsou mi lidé, kteří něco dělají a ne ti, co teoretizují.

giuliettka
8145 příspěvků 14.1.21 16:01

@if5 jo má. :-)
Ale on to bol tak šampónek, čo s fotríkom vraj dával nadradenosť už pri prvom stretnutí. Preto sa tie moje kolegyne vyjadrovali, že odíde s manželom/manželkou. Že ten otec vyzeral jak ťunťa čo ho manželka vodí na vodítku, a syn podobne, len v mladšom a lepšie oblečenom vydaní. :-D

Oveeec
2820 příspěvků 14.1.21 16:22

@ertz Já taky neříkám, že to v zemědělství není dřina, pointa byla jinde. Ohledně pásu - já nevím no, věřím, že když to děláte v kombinaci se školou a dočasně, je to možná fajn, ale právě proto, že máte tu školu a výhled na něco jiného. Ale jestli to může být fajn i tak, tím líp.
Jinak mně ty seberealizace apod. zní taky jako strašné kecy (teď jsem zrovna četla v jedné knížce takový (reálný) motivační e-mail, který poslala nějaká paní svému kamarádovi, který šel na volnou nohu. Podporovala ho a radila mu, což se cení, ale z těch řečí o tom, jak musí být pořád „na 100 % šťastný“ (a to je citace!) se mi dělalo špatně.
Ale jinak je neoddiskutovatelný fakt, že když člověk v té práci tyhle tolik zprofanované věci, jako je kvalitní komunikace, pocit smysluplné práce a nějaký rozvoj, nemá, je to frustrující (a nijak se to nevylučuje s efektivitou, právě naopak, pokud to nejsou jen plané korporátní řeči). O to raději ale slyším, že někomu to jeho mimopracovní život vynahrazuje natolik, že z toho třeba nevyhoří. Koneckonců říkala to myslím i Saša Uhlová, že pracovat v kolektivu v motolské prádelně, a asi i jinde, bylo přese všechnu dřinu naplňující (jiné věci ovšem už tak naplňující nebyly).

bao-baba
1563 příspěvků 14.1.21 19:17
@giuliettka píše:
@if5 jo má. :-)
Ale on to bol tak šampónek, čo s fotríkom vraj dával nadradenosť už pri prvom stretnutí.

S tím souhlasím, říkala jsem si, že i když ta paní byla jednodušší, tak k ní měli být laskavější, ta přezíravost byla přes čáru. Ten její výbuch na konci možná nebyl ani tak namířený proti jejímu manželovi, ale mohl to být důsledek desetidenní frustrace.

bao-baba
1563 příspěvků 14.1.21 19:23
@porjk píše:
@květušína V počátcích mého manželství to padlo taky, jako že JÁ TI POMÁHÁM.

Znám, s tím jsem rychle vyběhla podle hesla „Jaký si to uděláš, takový to máš“. Na perly typu „Umyl jsem ti nádobí, vynesl jsem ti koš“ jsem se zeptala, které konkrétní hrnce, ve kterých se jídlo vařilo, obsahovaly výhradně to, co jsem jedla já, jestli ten koš obsahoval jen moje odpadky.

giuliettka
8145 příspěvků 14.1.21 19:40
@bao-baba píše:
S tím souhlasím, říkala jsem si, že i když ta paní byla jednodušší, tak k ní měli být laskavější

Oni boli na jej úrovni. On to je vraj pingl čo si o sebe myslí, že by dal Vergilia v originále. Jedli vraj len stravu pre športovcov a pritom obaja vyzerali ako dážďovky po diete. :-D

giuliettka
8145 příspěvků 14.1.21 19:55

A priznávam sa, že si fakt neviem predstaviť, že až mi syn dospeje, tak po 10 dňoch neprítomnosti sa s ním budem takto vítať. :-D

bao-baba
1563 příspěvků 14.1.21 19:59
@giuliettka píše:
A priznávam sa, že si fakt neviem predstaviť, že až mi syn dospeje, tak po 10 dňoch neprítomnosti sa s ním budem takto vítať. :-D

Blééé!

Temperance
3042 příspěvků 15.1.21 00:37

@giuliettka Je to hnus, velebnosti, ale vítat se takto s malým hošíkem by moc nešlo :-P

Ophelie
1098 příspěvků 15.1.21 08:57

Též jsem neodolala a tento díl zhlédla. Hrubě se mi nelíbilo, jak prvoplánově se pracovalo s tím, jaké reakce vzbudí Lucie a její rodina, domácnost. Kopat do někoho, kdo je na první pohled slabší (a třeba o její původní rodině nevíme nic), mi připadá chucpe. A říkat o nějakých dětech, že jsou to opičky (míněno s despektem, ne mazlivě), případně bazilišci, je úplně přes čáru. Trochu jsem se bavila tím, jak paní „já mám Uklizeno a jsem výš výš výš“ i její partner nemají úplně v pořádku zuby.

Paris1789
5353 příspěvků 15.1.21 12:53

@giuliettka tak tohle incestní chování, resp. jeho záznam vysílaný v televizi, toho mladíka taky poškozuje. Já bych s takovým mládencem chodit nechtěla, nedejbože se za něho vdala. Tahle tchyně je dárek z pekla.

Byljednoujedenživot
214 příspěvků 15.1.21 15:42

@Ophelie Zuby jsou dražší než ukazovat se se savem v ruce.

bao-baba
1563 příspěvků 15.1.21 17:12

@Paris1789
Myslím, že mu to dají ti jeho kamarádi z posilovny sežrat.

Stránka:  « Předchozí 1 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek