Přiznání MP

Fotoalbum tématu (812) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
5862 příspěvků 13.2.21 10:16

@Brixie tak jestli tou rybou na mělčině máte na mysli lapání po dechu, tak to tak dlouho trvat nebude.

MP blanka
3133 příspěvků 17.2.21 13:07

Ráno moudřejší večera…
Mám za sebou strašnú noc, včera sa mi / dočasne / zrútil svet, a môžem si za to sama.
Upravovala som si jednu z mojich prác a skratovala mi ex. pamäť. Išlo o rozsiahlu, iba teraz, kvôli práci dočasne aj na počítač stiahnutú Rodinnú kroniku,/ takmer 400 strán textu a fotiek s dlhodobou históriou predkov v troch rodinných vetvách/. Inak je uložená, spolu s ešte rozsiahlejšou Rodinnou čítankou / 59 pokračovaní textu a fotiek o 13 rokoch stretnutí a prázdninách s vnukmi a s ich rodičmi /, s korespondenciou, všetkými rodinnými fotkami z mojej, manželovej, aj našej spoločnej rodiny, plus nejaké to domáce účtovníctvo a drobnosti na EP.
Iba na EP!
Kedysi som si kúpila záložnú pamäť a niečo som tam uložila, ale pretože práce doznávali zmien a doplnení, prestala som to zálohovať, že to urobím, až skončím, A medzitým prešli roky na dobrý úmysel som zabudla a všetko ostávalo iba na jednom zdroji.
Takže včera mi skratovala pamäť, počítač mi opakovane potvrdil, že sa uňho nič také nenachádza. Odchádzala som od počítača zničená, s vedomím nenahraditeľnej straty a priznaním si svojej totálnej hlúposti. Nespala som dobre, hlava stále pracovala, myšlienky oscilovali medzi výčitkami a hladaním možností nápravy. Nepotrebovala si pamäť iba odpočinúť, nespamätá sa do rána? A ak nie - môže nejaký odborník vydolovať stratené dáta? Napadlo ma aj trošku reálnejšie - čo ak to nie je v pamäti, ale iba v prívodnom kábliku, dá sa to kúpiť? Až potom som si uvedomila, že mám dve EP. Čo tak skúsiť káblik z tej nepoužívanej?
Ráno hodinku cvičím, a ako úlitbu osudu som si povedala, že keď zvýšim dávky, budem usilovnejšia, záchrana sa podarí. :-)!
S úzkosťou som potom kábliky vymenila - a voila, funguje!
Neviete si predstaviť, ako sa mi uľavilo, a s akou radosťou som si okamžite všetko skopírovala!

bao-baba
2420 příspěvků 23.2.21 16:13

Tak jsem zase měla záchvat masochismu: podívala jsem se do diskuze pod článek o podezření, že jihoafrická mutace covidu byla k nám zavlečena ze Zanzibaru. Už jsem se v některém vláknu zmiňovala, že mě iritují celebrity zásobující bulvár fotkami pod palmou, které jsou servírovány čtenářům, z nichž je nemálo v neutěšené ekonomické situaci. To mě připadá jaksi bezohledně nabubřelé. Ovšem míra nenávisti v diskuzi k článku je taková že by kdekdo nejradši turisty hned postavil ke zdi (trochu přeháním). Tak si říkám, kolik těch rozhorlených občanů nosí roušku pod nosem - (potkávám jich v MHD spoustu), slejzá se v chlastacích partičkách po bytech a garážích, nebo se tlačilo hlava na hlavě bez roušek ve Špindlu. Taky znám nejednu dámu s profesionálně upravenými vlasy a gelovými nehty, občas si se svými šedinami připadám jak tupeček, který v tom neumí chodit.

MP blanka
3133 příspěvků 15.3.21 16:04

Priznávam, že akokoľvek by ma inokedy niečo podobné asi ani nezaujalo, alebo by som text pričítala na vrub lacnej podbízivosti, teraz som sa s porozumením a priateľsky usmiala.
Ospravedlňte kvalitu fotky, oznam bol na sklenených dverách osvetlených slnkom

giuliettka
9943 příspěvků 24.3.21 18:24

Jak sa teraz rieši ten rasizmus Kúdelu, tak som si pozrela o Slávii asi všetko a zistila som, že sa mi strašne páči Peter Olayinka. Už chápem tú Bielu Masajku. :-D

https://www.youtube.com/watch?…

giuliettka
9943 příspěvků 24.3.21 18:39

A tento Simon Deli a jeho kámo, bráško a vole je úžasné. :-D
https://www.youtube.com/watch?…

Vinca_minor
3455 příspěvků 18.5.21 11:00
Navazuji na starou debatu.
@Porkpiehat píše:
@Oveeec Mně se hrozně líbil seriál The Terror podle skutečné události (hledání Severozápadní cesty). To si takhle loď vyjede na pár měsíců a skončí uvězněná na několik let v ledu, aby nakonec byla po skoro dvě stě letech nalezena. Hned jsem si k tomu shlédla všechny možné dokumenty.
@Vinca_minor píše:
@Porkpiehat Já jsem četla knižní předlohu od Dana Simmonse, je to samozřejmě literární fikce na základě známých událostí (kterých je zatraceně málo). Těch 650 stránek jsem zhltla za čtyři dny.

Knihu Terror vydali v audiu. Mají hlasy rozdělené dle postav, komu je věnovaná kapitola, ten ji čte. Zatím mám poslechnuto 3 hodiny z 36 a je to dobře udělané, doporučuji.

Oveeec
3427 příspěvků 18.5.21 12:23

@Vinca_minor Děkuju za doporučení, to vypadá zajímavě! Je to oblíbené téma mého táty a nedávno jsme se spolu dívali na dokument a i mě to chytlo. Dostane dokonce k narozeninám model Terroru :)

Vinca_minor
3455 příspěvků 18.5.21 12:59

@Oveeec Zatím jsem slyšela jen kapitoly, které mluví Vladislav Beneš, Martin Stránský a David Novotný. Jsou skvělí. Jen bacha, je to fikce, román, ale mně se moc líbí. Trojcédéčku jsem v knihovně nemohla odolat :D Tímto zdravím pardubskou knihovnu.

Oveeec
3427 příspěvků 19.5.21 08:28

@Vinca_minor A to je to s tou nadpřirozenou zápletkou? On už je z toho i film, ne?

Vinca_minor
3455 příspěvků 19.5.21 09:12

@Oveeec Ano, nadpřirozená zápletka tam je. Mně to nijak nevadí, beru tu příšeru jako zhmotnění všeho toho strachu, tmy, ledu, bouří a samoty uprostřed zmrzlé pustiny. Seriál tu zmiňovala @Porkpiehat, já jsem ho neviděla.

Oveeec
3427 příspěvků 19.5.21 13:25

@Vinca_minor Mně by to taky nevadilo, naopak, i když bych si představovala spíš něco nezhmotněného, neviditelného. Nevím, jak je popsaná v knížce, ale ve filmu prý byla až moc jako z akčního filmu, ale nevím, mám to zprostředkovaně.

Porkpiehat
3200 příspěvků 19.5.21 13:46

@Vinca_minor @Oveeec V tom seriálu (film jsem neviděla, takže nemůžu soudit) tu příšeru museli nějak zhmotnit (měla podobu obřího ledního medvěda-mutanta), nevadilo mi to. To, co si v knížce můžeme představovat, to musí tvůrce filmu/seriálu nějak převést na plátno. Ale věřím, že v knížce to může být ještě tajemnější, napínavější. Jestli si dobře vzpomínám, tak většinu seriálu je to takové tajemné, nezobrazené zlo, až ke konci něco vidíme.
Ale já jsem fanynkou seriálu The Lost, takže mě nějaký přerostlý lední medvěd nemůže překvapit ;-)

Vinca_minor
3455 příspěvků 19.5.21 13:59

@Porkpiehat @Oveeec V knížce je viditelná, ale ne zcela konkrétní. Má černé oči, zuby, je obrovská, ale nikdo přesně neví, co vlastně viděl.
V poslechu jsem v půlce a fakt se mi to líbí. Každá kapitola je věnovaná nějakému členu posádky (Franklin, Crozier, Goodsir…), který je vypravěčem. Každý vypravěč má svého rétora. A vybrali je fakt dobře. Největší roli má Martin Stránský jako Crozier a poslouchat ho je radost.

giuliettka
9943 příspěvků 19.5.21 15:23
@Porkpiehat píše:
Ale věřím, že v knížce to může být ještě tajemnější, napínavější.

Ja mám knihu a čítala som ju takmer rok, kým som sa dostala na koniec. To tajomno bolo tak nudné, že som vždy po pár stránkach u toho zachrápala. :-) a nakoniec som ju dočítala len preto, že vždy keď som u nej zaspala, tak ona mi padla na posteľ a jak to bola veľká bichle, tak vždy do nej manžel v spánku narazil. A bála som sa, že raz ma ňou prerazí. :-)

Porkpiehat
3200 příspěvků 19.5.21 19:29

@giuliettka Úplně tě vidím :-) A představuji si tě s knížkou, která má aspoň 1500 stran :-D

Vinca_minor
3455 příspěvků 19.5.21 22:17

@giuliettka Já už jsem tu někde psala, že jsem se několikrát v průběhu tří měsíců nemohla prokousat za stranu 40. A pak jsem to zhltla za čtyři dny :D No, pokud někdo vyžaduje knížku plnou akce, pak by neměl sahat po této. Ovšem mému vkusu vyhovuje :D

Vinca_minor
3455 příspěvků 20.5.21 14:46

@Porkpiehat Úplně jsem zapomněla, že na závěr knihy je dlouhá pasáž o eskymácké mytologii - duchové, zlí tvorové, šamani… Hrozně by mě zajímalo, zda je to skutečná mytologie Eskymáků, kterou se Dan Simmons inspiroval, anebo jestli to vyfabuloval. Víc říkat nebudu pro případné čtenáře, ale je něco takového i v seriálu?

Porkpiehat
3200 příspěvků 20.5.21 16:21

@Vinca_minor Pamatuji si, že závěr seriálu se odehrává u Eskymáků, ale nevzpomínám si, jestli se tam řešila mytologie. Ale možné to je. Jenže jsem to viděla už před dlouhou dobou a od té doby jsem viděla tolik filmů a seriálů, že už se mi všechno motá dohromody. Zpropadený OCS, čert mi ho byl dlužen :-D

Dalmitka
1882 příspěvků 17.6.21 15:08

Priznávam, že modernú českú hudbu nemám rada; tým menej českých „pesničkárov“. Avšak - v kontexte súčasného diania okolo zrušenia oslobodzujúceho rozsudku nad Kočnerom a Zsuzsovou /preboha, ako vôbec mohlo dôjsť k takému rozsudku!!!/ som sa niekde dočítala, akú pesničku hrali na pohrebe Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej; pretože túto skladbu chceli na svojej svadbe. Najprv som nechápala - že Jarka Nohavicu; ale keď som si tú pesničku pustila - Sarajevo - chápem - a ospravedlňujem sa v duchu; je krásna a dávam si ju do svojho zoznamu.

Porkpiehat
3200 příspěvků 21.6.21 17:54

A už je to tu zase. Dívám se na mini seriál na Arte, ve francouzštině je to Affaire Skripal (anglicky he Salisbury Poisonings) a kdo nehraje hned v prvním díle? Robert Baratheon :-D
Mimochodem nemám dokoukaný ani první díl a je to pekelně napnuté. I když si ten případ matně pamatuji, tak mám hroznou chuť jít nastudovat detaily. Musím být na sebe tvrdá!

oliviax21
107 příspěvků 9.7.21 22:34

Přiznávám se, že nemám ani jedny děravé kalhoty. A ani jedno tetování. Tetování se mi líbí na lidech málokdy. Děravé džíny se mi líbí, ale ne na mně. Nevím proč.

bao-baba
2420 příspěvků 10.7.21 10:23

@oliviax21 Během dovolených u moře v různých destinacích jsem si všimla, že Češi jsou snad nejpotetovanějším národem.

mikrob
453 příspěvků 10.7.21 11:55

@oliviax21 Přiznávám se bez mučení, že tetování se mi nelíbí, obzvlášť na ženách.

bao-baba
2420 příspěvků 10.7.21 13:24

@mikrob Já tetování nemám, ale některá se mi líbí, takže nemůžu říct, že bych byla militantní odmítač. Ale asi by si člověk měl dobře rozmyslet, co si nechá udělat. Pubertální cool výkřiky vypadjí po deseti či patnácti letech už jen trapně. Kýčovité obrázky jakbysmet, o nesmrtelných „hitech“ jako jsou tzv. „prdelní křídla“, nebo přerušovaná čára na krku s textem „zde odříznout“ nemluvě.

Stránka:  « Předchozí 1 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2054 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek