Přiznání MP

Fotoalbum tématu (794) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
3297 příspěvků 23.7.21 18:22

@Judy24 Přiznávám se k témuž, taky jsem se nad ní ofrňovala, ale když jsem viděla fotky těch ostatních… P. Kvitová (myslím, že citovali ji) řekla, že prý jsme mezi šesti nejlépe oblečenými delegacemi - jo, jo, jo :-)

oliviax21
103 příspěvků 30.7.21 18:31

Sleduji olympiádu, a když náš sportovec vybojuje medaili, brečím dojetím. Dnes 2× :laughing:.

Temperance
3297 příspěvků 30.7.21 18:37

@oliviax21 Sleduji jen okrajově, ale bulím taky. I u fotbalu mě vždycky dojme, jak se vítězné mužstvo raduje :-)

oliviax21
103 příspěvků 30.7.21 20:05

@Temperance Mě taky. Viděla jste Italy, jak se radovali po Euru? To bylo nádherné, i když to nebyli naši.

Vinca_minor
2940 příspěvků 31.7.21 01:13

@oliviax21 Jo, Italové mi udělali radost. Myslím, že celá Evropa fandila Itálii, jen Spojené království Anglii :D

Vinca_minor
2940 příspěvků 31.7.21 01:15

I když já jsem fanoušek na houby. Když jsem byla v hospodě na hokeji, kde hráli naši, tak jsem si objednala jídlo a v klidu jsem jedla zády k obrazovce. Byla jsem za exota :D

Temperance
3297 příspěvků 2.8.21 13:04

@Vinca_minor Hokej je na mě moc rychlej. Jednak stárnu, druhak už se hraje o hodně jinak, než když jsem byla malá. To mě zase nebavil fotbal, tenkrát na mě byl moc pomalej :-D Jojo, časy se mění. A @oliviax21 ano, Italy jsem sledovala (víc než naše), pokaždé mě mrzí, když nestihnu úvodní hymnu „siam pronti alla morte“.

oliviax21
103 příspěvků 2.8.21 13:14

@Temperance Taky jsem měla dřív radši hokej. A fotbalu jsem přišla na chuť až během mateřské, když jsem občas šla na zápas za někoho, kdo měl permanentku, ale zrovna nemohl. Byly to pro mě dvě hodiny krásného opravdového nicnedělání, na to jsem s dvojčaty nebyla zvyklá a moc jsem si to užívala.

Miluju, jak Italové svou hymnu prožívají, je to až fanatické, ale prostě to mají jako rituál. A musím přiznat, že mě rozčiluje, když někdo z našich nezpívá, jenom tam stojí a kouká. Štve mě to. Jsi v reprezentaci, máme tu nejkrásnější hymnu na světě, tak zpívej z plných plic, sakra! :smile: :smile:

Jitka_74
14 příspěvků 2.8.21 13:41

Ráda chodím naostro.

Vinca_minor
2940 příspěvků 2.8.21 14:40

Jsem občasný fanoušek pralesní fotbalové ligy, protože tam hrajou kamarádi :D

bao-baba
1953 příspěvků 2.8.21 19:30

@oliviax21 Přiznávám se, že nepatřím mezi fanoušky naší hymny. Jako naše hymna by se mi líbila Vltava, je majestátní a zároveň i dojemná. Pamatuji si, jak bylo úžasné, když ji hráli v letadlech po přistání v Ruzyni. Bylo to krásné, člověk byl zase doma.

oliviax21
103 příspěvků 2.8.21 19:47

@bao-baba To není možné, že by se někomu nelíbila. Překvapila jste mě. Vltava je fenomenální, jen si nedovedu představit, jaká slova by se na ni napasovala.

Oveeec
3034 příspěvků 2.8.21 22:59

@oliviax21 A znáte verzi od Gotta? Já to dlouho neznala. Líbí se mi, ale na hymnu to není. Obzvlášť ten vláček, co píská :D To mi to celé dost pokazilo.

Jinak naše hymna se mi líbí, i když by někdo asi řekl, že je to cajdák. Sama cajdáky taky nemám moc ráda. Líbí se mi francouzská, izraelská a polská. A slovenská. Koneckonců i britská. A ruská má krásnou melodii, i když mě za to asi sežerete.

bao-baba
1953 příspěvků 3.8.21 08:01

@oliviax21 Tak musela by se vybrat odpovídající část, na ty malé sbíhající pramínky by se moc zpívat nedalo:-)

bao-baba
1953 příspěvků 3.8.21 08:02

@Oveeec Nesežeru, jako pamětník ruské okupace je nemám ráda, ale melodie je to podařená. Současná ruská hymna je původně sovětská - Sajuz něrušimyj respublik savětskich…, nějakou dobu měli po rozpadu SSSR jinou, ale pak ji Putin vrátil s novými slovy.

Vinca_minor
2940 příspěvků 3.8.21 08:38

Naše hymna se moc líbila našim francouzským přátelům. Zazpívali jsme jim ji a říkali, že i když nerozumí slovům, tak že je z ní cítit, že je o naší krásné zemi, kterou máme rádi.

Adeena
1439 příspěvků 3.8.21 09:26

Mně se naše hymna taky moc líbí. A líbí se mi na ní právě to, že to není bojovný žádný pochod, ale že vyjadřuje lásku k rodné zemi.

MarryJu
601 příspěvků 3.8.21 09:55

@Adeena Ano,tak to vnímám i já. Zpívám ji své dceři jako ukolébavku každý den

Paris1789
5510 příspěvků 3.8.21 10:29

U naší hymny mi pořád chybí to Nad Tatrú sa blýska, vždycky to tam podvědomě očekávám. No a ruská melodie je pěkná, bohužel znám taky nazpaměť slova té sovětské.
Kdyby vás tohle téma zajímalo, tak slovinská skupina Laibach natočila desku Volk s covery hymen, je tam i ta ruská a je to fakt dobrá skladba. I ty ostatní, vřele doporučuju, kdyžtak je to i na YouTube.

Temperance
3297 příspěvků 3.8.21 13:50

Baví mě, jak se některá témata vracejí :-) Od minulé debaty o naší hymně si občas pouštím vokální verzi, jak ji nazpíval 4tet.
@Paris1789 Ano, taky pořád čekám na „Nad Tatrou“. Od Laibachu jsem si ty hymny taky pouštěla, stojí za shlédnutí.

Femur
683 příspěvků 3.8.21 14:47

@MarryJu :-) Můj bratr ji jako dítě taky vyžadoval před spaním. Mámě se do toho nechtělo, ale když se ho zeptala, co by chtěl zazpívat, tak vždycky: „mami, a ještě hymnu… prosíííím.“ :-) A pak si říkala, že je to třeba při otevřeném okně slyšet ven a co si asi myslí sousedi. Bylo to ještě za totáče.

Judy24
1360 příspěvků 3.8.21 14:55

Když už se to tady tak hezky řeší - já úplně nenávidím, když někdo do hymny mluví. Zejména do české, ale už se ten respekt, který cítím, přesunul i k hymnám jiných zemí. Máte to někdo podobně? Klidně hlasujte zelenými/červenými ramínky, jsem zvědavá.

Vinca_minor
2940 příspěvků 3.8.21 16:47

Česká hymna je státní symbol a lze ji užívat jen vhodným a důstojným způsobem. Ovšem stačí přidat druhou sloku - a už to není hymna, ale písnička :D

oliviax21
103 příspěvků 4.8.21 08:39
@Oveeec píše:
@oliviax21 A znáte verzi od Gotta? Já to dlouho neznala. Líbí se mi, ale na hymnu to není. Obzvlášť ten vláček, co píská :D To mi to celé dost pokazilo.

Vím, že existuje, ale nikdy jsem ji neslyšela. Pustím si ji.

pavka_l
1327 příspěvků 4.8.21 10:59

@bao-baba Je trošku vtipné, že oba texty ruské hymny - jak sojuz něrušimij respublik svobodnych plný komunismu, tak současný o posvátné Rusi - napsal stejný básník :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek