Přiznání MP

Fotoalbum tématu (797) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
z_dediny
1133 příspěvků 18.10.21 00:20

@giuliettka Někde jsem četla, že pokud zasnoubení zrušil muž, zůstal prsten opuštěné snoubence, pokud zasnoubení zrušila žena, prsten vracela. Jestli to ale platilo všude nebo jen v některých zemích, to už si nepamatuji.

Temperance
3373 příspěvků 18.10.21 13:42

@z_dediny To má logiku.

Pirek
7064 příspěvků 21.10.21 14:29

Zásnubní nenosím, ne protože by se mi nelíbil, ale protože mi stačí jen snubní, beru si ho na výročí nebo někam na večeři a tak, takže od svatby už moc ne. Ale na úpravě podle vkusu nositelky nevidím nic dehonestujícího.

Temperance
3373 příspěvků 21.10.21 14:41

@Pirek Zdravím Vás, dávno jsem Vás tu neviděla. Jak se máte?

Porkpiehat
3090 příspěvků 22.10.21 14:43
@Singer ka píše:
možná se mu jen uvolnil kamínek, tak ho nechal opravit :-)

Mám neodbytný pocit, že jsem takovou scénu viděla v nějakém filmu.

Porkpiehat
3090 příspěvků 22.10.21 22:52

@Singer ka :-) Tak to asi stárnu, když se mi začínají vybavovat takové dávné věci :-D

Singer ka
200 příspěvků 22.10.21 22:58

@Porkpiehat to ani náhodou:-D, jen holt hodně pamatujeme :-D.No je to život, když si řeknu, třeba to uz mám třicet let a uvědomím si že už jsem v té době měla děti, ho, hodně pamatuju, Ale to co bych měla… škoda slov.

Pirek
7064 příspěvků 27.10.21 10:14

@Temperance
Děkuji, mám se dobře.

giuliettka
9238 příspěvků 4.11.21 15:28

Priznávam, že mi takýto oznam na facebooku pripadá úchylný. Doparoma, ako može niekto cez fcb zakazovať vstup do hory? A vobec čo ľudia, čo facebook nemajú? Len ja osobne poznýám takých ľudí hafo. A čo tam tí poľovníci budú strieľať? Všetko čo sa hýbe? Fakt mám pri takýchto akciách myšlienky, že by bolo najlepšie, keby si tie patrony nastrieľali sami sebe do riti.

Temperance
3373 příspěvků 4.11.21 16:36

@giuliettka A nebudou tam někde v tu sobotu výstražné tabule? Nebo hlášení místního rozhlasu? Není to na FB jen předběžné avizo?

pavka_l
1368 příspěvků 4.11.21 18:33

@Temperance Určitě bude upozornění i přímo na místě a v blízkých obcích.

pavka_l
1368 příspěvků 4.11.21 18:35

@giuliettka Ono je opravdu potřeba řídit a případně redukovat množství zvěře v lesích (naše prostředí v lesích už není takové, že by tam byla rovnováha přirozená) - zničená vegetace, nemoce (hlavně u prasat)…atd. atd.

zwedavka
1297 příspěvků 4.11.21 19:19

@giuliettka V dohledné době čekejte zákaz vstupu do lesa v okrese Liberec z důvodu afrického moru prasat, vyskytuje se 20 km od našich hranic, je to otázka času.
A myslivost skutečně není jenom o střílení pro zábavu, je nezbytně nutné udržovat rovnováhu mezi počtem zvěře a prostředím, je nutno regulovat černou kvůli AMP, zvěřina je kvalitní maso v bio kvalitě z wellfare podmínek.

zwedavka
1297 příspěvků 4.11.21 19:24

Ta výzva není právně vymahatelná, to by muselo být opatření obecné povahy na úřední desce. Přesto doporučuju vyhovět, nikdo nechce být nedopatřením zraněn, a bylo by velmi neslušné jim zkazit lov, námaha spousty lidí by šla vniveč.

zwedavka
1297 příspěvků 4.11.21 19:32

A zákaz vstupu do lesa je vyhlášen třeba u obce Rádlo, tedy u Jablonce, do jednoho konkrétního lesního komplexu. Visí to na úředních deskách. Platí tuším od 21 do 6, tedy přes noc, na místě je samozřejmě spousta upozornění. Důvod je odstřel černé, pohybovala se v Jablonci ve městě, škodila a hrozilo nebezpečí lidem i zvířatům, pokud by je potkali a prasata se cítila ohrožena.

Vinca_minor
3043 příspěvků 4.11.21 21:36

O prasatech mi povídejte… Jela jsem v neděli domů od maminky. Už na odjezdu hodina zpoždění, protože odpo srazili člověka u Zábřeha a nestíhali obrátku. A pak jsme před Olomoucí sejmuli prasata… Poškozená lokomotiva, drážní inspekce, no byla jsem doma v jedenáct v noci místo o půl osmé.

giuliettka
9238 příspěvků 5.11.21 05:35
@zwedavka píše:
Přesto doporučuju vyhovět, nikdo nechce být nedopatřením zraněn, a bylo by velmi neslušné jim zkazit lov, námaha spousty lidí by šla vniveč.

A ja dúfam, že zrovna im preto pojde nejaký ochránce prírody, a nech potom idú sedieť všetci do jedného.

pavka_l
1368 příspěvků 5.11.21 09:58

@giuliettka Ono i řízení množství jednotlivých druhů v přírodě je ochrana přírody ;-) Myslivost a a ochrana jde ruku v ruce, ne proti sobě.

edit překlep

MarryJu
626 příspěvků 5.11.21 11:09

Pár let zpět jsem chodívala téměř denně do lesa s malou v manduce a psem. Procházela jsem se lesními stezkami a relaxovala. Jednou jsme uslyšela střelbu, štěkot psů. Vůbec jsem nevěděla kudy myslivci budou zvěř nahánět a utíkala jsem prostě z lesa ven rovnou za nosem. Ale odtud se ozývala taky střelba, tak jsem zmatkovala a ocitla jsem se nakonec u zdi, která oddělovala les od dálnice. Měla jsem pocit, že tam u té zdi mě taky odstřeli. Hnusný zážitek.

Porkpiehat
3090 příspěvků 5.11.21 12:27

@MarryJu Ve Francii je prý lov třetí nejoblíbenější koníček po fotbalu a rybolovu. V lese se tady necítím dobře, pokud bych měla plánovat procházku lesem (zejména o víkendu, ale střílet se tu může v lovnou sezonu každý den), tak všem nandám žluté reflexní vesty. Není snad týden, aby se ve zprávách neobjevila nějaká nehoda způsobená střelci. Buď se zraní/zabijí mezi sebou nebo se stane cílem někdo, kdo se ocitne náhodou ve směru výstřelu. Přitom je zakázáno střílet ve směru budov nebo silnice nebo drátů elektrického vedení či telefonu. Pak tedy nechápu, jak mohl někdo zastřelit mladého kluka, který před obrovským domem štípal dříví, zastřelit řidiče automobilu (tento víkend) nebo přestřelit kabel vysokého napětí! Ten poslední případ se stal asi před 14 dny a byly z toho vtipy i na Facebooku „Nevěděl jsem, že srnci umí lítat“ (lovec chtěl zastřelit srnce a přestřelil kabel vysokého napětí, později bylo vysvětleno, že lovec byl na posedu). Zranění nebo zabití cyklistů (v lese na horském kole) a houbařů není také nic neobvyklého. Asi před týdnem byl vážně zraněn mladý muž na procházce lesem (průstřel hrudníku).
Vyhledala jsem si statistiku. Za posledních dvacet let bylo více jak 400 lidí zabito. Ročně se uděje asi 150 nehod na lovu (zranění nebo smrt), z toho asi 90% jsou lovci.
Manžela pořád někdo přemlouvá, ať se přidá k lovcům. Ale jemu to nic neříká. Pokud by šlo jen o maso, tak se stačí zmínit, že bychom chtěli a už nám někdo cpe bud čerstvé nebo zmražené stehno z divočáka. Všichni tu mají obrovské mrazáky a nevědí co s tím. Takže jsou vyloženě nadšení, že to můžou někomu udat. Jednou jsme měli maso od lovce, který sám divočinu nejí, protože manželka to odmítá připravovat a on sám to neumí. V okruhu 100 m od našeho domu máme tři lovce (tři různé domy).

Vinca_minor
3043 příspěvků 5.11.21 12:40

@MarryJu V takové situaci je nejlepší rozsvítit světlo, aspoň mobil s maximálním jasem. Svítit ve směru střelby a zdrhat z lesa.
Mám aplikaci, která umí displejem barevně blikat, používám to po tmě i podél silnice.

MarryJu
626 příspěvků 5.11.21 13:18

@Vinca_minor Bylo kolem desáté dopoledne a bylo léto.. Myslím, že i kdybych měla na zádech stroboskop, že by to nepomohlo..Les byl hustý. Stříleli asi hodinu nepřetržitě. Bylo to nekonečné a já pobíhala s děckem sem tam. Ty rány byly ohlušující. Zajímavé bylo, že dcera celou dobu spala

MarryJu
626 příspěvků 5.11.21 13:28
@Porkpiehat píše:
@MarryJu Ve Francii je prý lov třetí nejoblíbenější koníček po fotbalu a rybolovu. V lese se tady necítím dobře, pokud bych měla plánovat procházku lesem (zejména o víkendu, ale střílet se tu může v lovnou sezonu každý den), tak všem nandám žluté reflexní vesty. Není snad týden, aby se ve zprávách neobjevila nějaká nehoda způsobená střelci. Buď se zraní/zabijí mezi sebou nebo se stane cílem někdo, kdo se ocitne náhodou ve směru výstřelu. Přitom je zakázáno střílet ve směru budov nebo silnice nebo drátů elektrického vedení či telefonu. Pak tedy nechápu, jak mohl někdo zastřelit mladého kluka, který před obrovským domem štípal dříví, zastřelit řidiče automobilu (tento víkend) nebo přestřelit kabel vysokého napětí! Ten poslední případ se stal asi před 14 dny a byly z toho vtipy i na Facebooku „Nevěděl jsem, že srnci umí lítat“ (lovec chtěl zastřelit srnce a přestřelil kabel vysokého napětí, později bylo vysvětleno, že lovec byl na posedu). Zranění nebo zabití cyklistů (v lese na horském kole) a houbařů není také nic neobvyklého. Asi před týdnem byl vážně zraněn mladý muž na procházce lesem (průstřel hrudníku).
Vyhledala jsem si statistiku. Za posledních dvacet let bylo více jak 400 lidí zabito. Ročně se uděje asi 150 nehod na lovu (zranění nebo smrt), z toho asi 90% jsou lovci.
Manžela pořád někdo přemlouvá, ať se přidá k lovcům. Ale jemu to nic neříká. Pokud by šlo jen o maso, tak se stačí zmínit, že bychom chtěli a už nám někdo cpe bud čerstvé nebo zmražené stehno z divočáka. Všichni tu mají obrovské mrazáky a nevědí co s tím. Takže jsou vyloženě nadšení, že to můžou někomu udat. Jednou jsme měli maso od lovce, který sám divočinu nejí, protože manželka to odmítá připravovat a on sám to neumí. V okruhu 100 m od našeho domu máme tři lovce (tři různé domy).

To je neuvěřitelné.
Já jsem pak pátrala po tom, co vlastně paní myslivci honili a zjistila jsem, že žádná oficiální akce hlášena nebyla. Uprostřed lesa mají krásně schovanou oboru s mysliveckou chatou a zřejmě se jich sešlo více a nudili se.
Před incidentem jsem chodila s myslivcem a můžu říct, že jsem žádného zapáleného ochránce přírody nepotkala. Šlo jim vždy a jen o lov. A přikrmují zvěř to jo, ale ve většině případů, aby se zvěř naučila na místo přikrmování a pak je tam odprasknou a pak se chlubí na svých akcích trofejí ulovené zvěře.
Znala jsem i takového, co po svém revíru jezdil v džípu a střílel z něj za jízdy na vše co se pohlo
Absolutně nemám žádné ideály o těchto " ochránců lesa"
Ted se stávají myslivci hlavně bohatí pánové co si v českých lesích mohou zastřílet a sypou do zdruzeni peníze

giuliettka
9238 příspěvků 5.11.21 15:02
@pavka_l píše:
@giuliettka Ono i řízení množství jednotlivých druhů v přírodě je ochrana přírody ;-) Myslivost a a ochrana jde ruku v ruce, ne proti sobě.

Jo jasne, namontujú krmelce, vysoká sa tam naučí chodiť a oni potom sedia všetci v okruhu 100 metrov a pália do toho patróami jak v ZOO.

Příspěvek upraven 05.11.21 v 15:02

Stránka:  « Předchozí 1 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek