Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2068) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

VeronikK
757 příspěvků 10.10.18 09:23

@Sépia máte pravdu, koukala jsem na obrázky, tlumený světlý podzim může býs světlejší, než jsem myslela. Každopádně nejde ani tak o označení, jako o to, co by slečně slušelo. On je taky trochu problém, že mladé ženě sluší celkem všechno, věkem je znát větší rozdíly ve vhodných a nevhodných barvách.
Ale zdá se mi, že teplé barvy by snad šly, klidně sytější, ne moc tmavé a ne křiklavé. Nevím, jestli to umím dobře popsat.
Také s připojuji k návrhu, vyzkoušet a vyfotit v obchodě různé barvy i střihy :-)

Byljednoujedenživot
44 příspěvků 10.10.18 11:46

@bluciste Google je mocný: můžete si najít herečky nebo jiné známé osobnosti, které jsou podobný typ jako vy - co třeba Christina Hendriks, Amy Adams, Emma Stone?
Pak můžete hledat jejich fotky z běžného dne, například pod heslem outfit of the day, best outfits, klidně přidala hesla k tomu, co aktuálně chcete hledat: hair style, make up, blouse, coat atd. Asi bych moc nekoukala na fotky z natáčení, tam je míra makeupu přehnaná.

Taková rešerše vám může usnadnit rozhodnutí, jakou barvu vlasů byste preferovala, jak se k takové barvě nalíčit (výrazné obočí? výrazné oči? atd.) a jaká barva oblečení se k dané barvě vlasů hodí. Výše uvedené herečky jsou vlasové chameleonky, někdy mají světlé vlasy, někdy výraznější a myslím, že se pohybují na škále, která by vám mohla slušet.

To vám myslím pomůže víc než nějaké vyhledávání teorií, jaký barevný typ jsem a co bych měla nosit. Nenakupovala bych nic (dražšího), pokud bych si nerozmyslela barvu vlasů a neudělala průzkum, jaké barvy s nimi ladí a jaké už ne.

Sépia
406 příspěvků 10.10.18 11:49

@VeronikK Práve- než nám tu ukazovať čo sa už nedá zmeniť, je lepšie ísť do obchodu, vyskúšať a potom sa rozhodnúť. Na fotke aj sám seba človek vidí lepšie. A čo skúšať som už písala linky na Pinterest, na tom sa nedá nič zkaziť len to że tie farby v obchode správne neodhadne. Ale pokiaľ sa len odfotí a nekúpi, tak sa nám môže ukázať a nič nestratí.

květušína
121 příspěvků 10.10.18 11:51

@bluciste Přispěji taky svou troškou do mlýna :).
Pořád jsem si říkala, co mi nesedí na těch vašich fotkách s kalhotami, a je to barva vlasů - je to špatně vidět, ale nemáte na nich barvu do žluta a nebo se vám vymývá ta rezavá?
Pokud odpovídá skutečnosti ta fotka s odrostlými vlasy, tak já bych Vás tipnula na letní typ, a to především podle těch šedohnědých popelavých vlasů. Taková myší šeď. Vlasy, co vlastně nemají žádnou pořádnou barvu. Neberte to jako urážku, sama mám takové. Vím, že je to odvážné tvrzení určit barevný typ jen podle vlasů a ještě na základě fotky, ale chce to zkoušet různé odstíny pro porovnání a na denním světle. Nádherná barevnice od @Čírina je velmi obsáhlá, co si vybrat, že? - pro začátek zkuste vypozorovat rozdíl třeba mezi béžovou a (tmavě) modrou.

zwedavka
960 příspěvků 10.10.18 12:00

Taky bych si dovolila naznačit, že máte barvené vlasy a že to může mást.
Prý 2/3 žen v ČR jsou letní typ. Navrhuju tedy přehodnotit určení barevneho typu.

isko
1177 příspěvků 10.10.18 13:05
@bluciste píše:
@Byljednoujeden­život no k tomu vašemu článku - vzhledem k velikosti mých prsou není z velké části vůbec k ničemu.. to je pro hrušky, které jsou „plochodrážní“ , nikoliv pro ty, které mají Déčka.. ostatní při výběru halenek zvážím

Nosím velikost H.
Přesto jsem s překvapením před nějakou dobou zjistila, že tričko s lodičkovým výstřihem není úplně blbé.
Pokud byste ho ještě navíc měla pruhované, popř. jinak vzorované, tak by ten vzor částečně rozbil „monolit“.

Taky v poslední době moc nevěřím na absolutní nevhodnost vodorovných proužků na silnější partie. Pokud jsou proužky jemnější (cca 1-2 cm?), tak žádným rozšiřujícím efektem podle mě nepůsobí a naopak - rozčlení „monolit“ (viz výše).

A taky nevěřím na nevhodnost dvouřadého saka/trenčkotu a na radu, že silnější postavy jen jednořadé zapínání.
Zrovna včera jsem jednu takovou silnější paní (jablko) viděla v jednořadém kabátku a podle mého to vypadá divně. To zapínání je totiž přímo uprostřed toho velkého břicha, ční dopředu a razí tělu cestu. A kolem nechává spoustu volné látky, která přímo křičí „je tlustá, podívejte, kolik látky se na ten kabátek musí spotřebovat!“ Dvouřadý kabátek zanechává tři užší pruhy odshora dolů a zabydlí ten prostor, takže tam nejsou ty velké nápadné plochy.

PS: to cyklámenové tričko z Lindexu s véčkovým výstřihem, které vám Byljednoujedenživot poradila, neodepisujte. Ten výstřih by vám mohl slušet. Ačkoli možná by vám seděla jemnější barva.

shanimplavkynahrocha
4556 příspěvků 10.10.18 20:34

Dovolím si upozornit, že kdo označuje velikost své podprsenky jen písmenem, asi toho o číslování moc neví :D.

benyka
6505 příspěvků 10.10.18 20:42

@shanimplavky­nahrocha Nesouhlasím. Velikost košíčku udaná písmenem vypovídá o tom, jestli jsou dotyčná ňadra k dotyčnému hrudníku úměrná nebo více či méně nikoli.

takvselijak
269 příspěvků 10.10.18 23:07

@benyka Máte pravdu, že se jedná o poměr, ale ono to opravdu nemusí být tak vypovídající, když se bavíme o normálním oblečení. Mám malá prsa, ale na mém pidihrudníčku to vychází na E-F. Nějaké rozbíjení monolitu se rozhodně nekoná. Jediné oblečení, se kterým mám problém je padnoucí podprsenka. Potom ještě ty tradiční boule na zádech šatů nebo otevírající se škvíry mezi knoflíky na košili. Ale to jsou obecné vady střihu, které má drtivá většina lidí. Myslím si, že pokud nejde o nějaké extrémy, hodně problémů přichází spíš s absolutní velikostí prsou.

benyka
6505 příspěvků 11.10.18 02:00

@takvselijak Mně teda vadí spíš ta relativní než absolutní velikost, protože se svými prachobyčejnými céčky se nevejdu do konfekce. Souhlasím, že optické „rozbíjení monolitu“ je jiný problém, který záleží na celkovém vzhledu oblečené postavy. Není to jenom o relativní velikosti ňader vzhledem k hrudníku, ostatně ten ve svrchním oblečení v podstatě není vidět. V předešlém příspěvku jsem pouze nesouhlasila s názorem, že ten, kdo mluví v dané souvislosti jen o písmenkách, nerozumí číslování podprsenek.

isko
1177 příspěvků 11.10.18 09:11

Mě se hlavně nechtělo řešit další soukromé číslo:-)
(vím, někde jinde jsem to už sem napsala, ale i tak mi to v daném kontextu nepřišlo důležité, nejdůležitější je to, že mám zkrátka velká prsa)

bluciste
37 příspěvků 12.10.18 17:02

jsem tu znovu a tentokrát jsem nafotila různé barvy svršků spolu s obličejem, abyste se mi mohly vyjádřit, kterou barvu ano, a kterou ne :D

Sépia
406 příspěvků 12.10.18 17:18

@bluciste Svetlé a teplé, aspoň podla fotiek. Za mňa - 1. rad tá v strede je najlepšia. 2 rad çierna ani biela nie. Potrebujete žltkavobielu. 3. Ani jedno nie je dobré, zelená ladí s vlasmi, ale žltozelená bude lepšia 4. žiadna, 5. na tej prvej vidno ako vám príliš chladná farba ubližuje, tretia fotka je dobrá tá broskyňová blúzka vám ide, 6.žltà ujde, aj keď nie je úplne ideálna, ďalšie dve fotky nie. Hľadajte si svetlé jarné farby - Svetlà jar alebo Teplá jar.

VeronikK
757 příspěvků 12.10.18 18:06

@bluciste @Sépia mě spíš přijde slečna teplotně docela neutrální, ale asi spíš směrem k teplejším barvám. Řekla bych ne úplně bledé ani hodně tmavé barvy. Mě osobně se líbíte v 1. řádek všechny, 3. řádek obě zelené, 4. řádek tyrkysová, 5. řídek meruňková a i ten vzorek ujde, 6. řádek celkem ujde vše.
Tak teď si vyberte :-)

bluciste
37 příspěvků 12.10.18 18:16

@VeronikK Díky díky :D mám v tom sama bordel tak jste mi vyloženě pomohla :D samozřejmě děkuji za názor ;) já jsem asi barvoslepá.. jediné co vidím, je že bílá a černá jsou zle

Ophelie
599 příspěvků 12.10.18 18:27

@bluciste nemmám úplně jasno, jestli jste studený, nebo teplý typ, ale rozhodně vám jdou světlé barvy. Jo a celkově vám to na té barevné sérii portrétů moc sluší - úplně jiné bluciste než z předchozích fo­tek.

bluciste
37 příspěvků 12.10.18 18:39

@Ophelie děkuji :) - tak to totiž vypadá, když se nalíčím, upravím a mám čerstvě umyté vlasy ;) (ty v tomto stavu vydrží tak 2 hodiny.. :D :( ) a taky samozřejmě dělá své, že nemám brýle..

benyka
6505 příspěvků 12.10.18 19:28

Mně se líbí z první série 1,4,7, z druhé 2,3,5,8.

Sheba
280 příspěvků 12.10.18 20:17

@bluciste Vy hlavně potřebujete tlumené barvy,aby vás nepřebíjely.Ne barvy výrazné,ostré.

julie74
2397 příspěvků 13.10.18 15:32

Chtěla jsem to nějak veselé uvést, ale už mě znáte, tak co to budu vylepšovat. Takže milé peklo, jak se nosí tenké svetry? Silné jsou mi nanic, vypadám v nich blbě a neznám interiér kde bych je nosila, ale mám čtyři tenké, do v výstřih, hodily by se, ale pokud si je chci vzít ke kalhotám, je to tak banální až to bolí ( i mně). Jediné co jsem vymyslela je pod ně košili, ale to nevypadá dobře. Celé se to tak nějak hnouca a dělá to milion varhánků přes prsa. Co s tím děláte??? Najít si Pinterest je na prd, tam se modelky s prsama ve svetru moc nefoti…

Příspěvek upraven 13.10.18 v 17:14

MarryJu
312 příspěvků 13.10.18 17:07

@bluciste A kontaktní čočky nosit můžete?

Pražský troll
9 příspěvků 13.10.18 19:00

@bluciste
Jste hezká mladá žena. Pokud se trochu nalíčíte a upravíte, jste výrazná sama o sobě. Myslím, že příliš výrazné (základní ?) barvy vám prostě nesvědčí, stejně jako většině žen. Takové barvy na oblečení málokdy působí upraveně, důstojně a šik. Pestré barvy obecně (navíc ve spojitosti s nevalnou kvalitou) mají tendenci vypadat levně a provinčně. Myslím, že často svoji nositelku spíš sráží. Samozřejmě jsou výjimky a takovým modelům a jejich nositelkám čest a sláva, ale to už je vyšší dívčí.

Někde jsem tu četla srovnání vašeho typu s Christinou Hendricks. Přijde mi trefné. Bylo by zajímavé podívat se na pár jejích povedených modelů. Bohužel na druhou stranu, pokud jí neoblékají stylisti, nebývá to úchvatná podívaná. Určitě byste našla sama jiné a lepší příklady známých žen vašeho typu.

Bylo by děsně fajn, kdybyste sem dala pár obrázků nějakých celebrit, jejichž styl se vám líbí a chtěla byste si z něj něco vzít.
Protože zatím řešíte jenom barevnou typologii…což mě osobně přijde trochu překonané a zbytečně svazující…

Jo a fandím vám :-)

Pražský troll
9 příspěvků 13.10.18 19:15

@julie74
Tak zaprvé sestro (doufám, že jsem vás teď neurazila :-)) hlavně NÁTĚLNÍK :-)

K čemu nosit? Teď je děsně in zastrkovat svetry do sukní s vyšším pasem. Takže jestli si troufnete…tak to považuji za nejvíc cool variantu. a Prsa to jen podpoří a pas zvýrazní.

Některé blogerky se zase specializují na zastrkávání třeba jenom jedné strany do kalhot a různé popovytahování rukávů (by mě z toho hráblo to furt hlídat i kdyby to bylo nevim jak úžasný).

Pak je tu ještě varianta pásek, že… Osobně se mi teda příčí nosit pásek tam, kde ho nepotřebuju (třeba přes svetr, aby mi jako zvýraznil pas), ale možnost to je.

Pak si taky můžete vzít svetřík pod lacláče, ale tuhle variantu můžu doporučit pouze pokud pracujete ve startupu, marketingu nebo v zahradnictví…

Já bych volila prostou kombinaci s kalhotama nebo sukní, doplněnou kvalitním páskem, pokud je kam připnout a bude vidět :-)

bluciste
37 příspěvků 13.10.18 22:25

@MarryJu bohužel vzhledem ke kombinované vadě a na každém oku jiné ještě k tomu by bylo nutné vyrobit čočky na zakázku a vychází to velmi draho..

julie74
2397 příspěvků 13.10.18 23:07

Chichi to by mě zajímalo jak si mám vysvětlit ty červený ramínka, jako že už zase něco mám, nebo že to něco je příliš pitomý dotaz?

Stránka:  « Předchozí 1 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 Další »
 Váš příspěvek

Ralph Lauren je rytíř! Získává britský šlechtický titul

Americký módní návrhář Ralph Lauren získává britský rytířský titul,... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

Autor: Janča

Říká se, že maminka má vždycky pravdu. Před pár dekádami let jsem o... Celý článek