Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2112) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
marikahr
814 příspěvků 27.11.18 22:58

@Venda79 teraz najdete dlhe saty vo vela obchodoch
vyberte sa do nakupneho centra a skusajte a fotte sa v tom aby ste zistili v com sa dobre citite, a co vam pristane

MP blanka
1723 příspěvků 07.12.18 15:50

Vkus a módne cítenie je treba pestovať už od detstva

Campanelle
1964 příspěvků 07.12.18 16:27

@MP blanka Dítě pravděpodobně ještě tápe, ale chybama se člověk učí. Kdoví, co z ní vyroste. :)

VeronikK
968 příspěvků 15.01.19 10:35

Oddávající
Mám tu hezký námět do diskuse. Vloni jsem se dostala do zastupitelstva naší obce a nechala se ukecat, že budu případně taky dělat svatby (a to přesto, že instituci manželství považuji osobně za přežitek). Nejsem tedy naštěstí první na řadě, obvykle to má na práci starosta a ještě jeden zastupitel, kterého to baví, pak jsme tam dva do počtu - čili kdyby měli první dva zrovna dovolenou nebo tak, tak přijde řada na nás.
No a teď mě tak napadá, jaké oblečení pro oddávající osobu? Představuju si něco jako odpolední společenský oděv, jenže tento pojem pomalu vymizel z našeho povědomí, a tak se ptám na radu tady. U muže je odpoledním, možná večerním oblekem vyřešeno, ale u ženy? Nevlastním žádný kostýmek apod. Na chladnější část roku bych snad mohla použít některé šaty, nebo společenské kalhoty s halenkou. Co potom jaro/léto? Já nějakou představu šatů mám, ale těžko se něco shání podle konkrétní představy.
Myslím, že obecně by to měl být oděv slušivý, padnoucí a asi nevadí i poněkud uhlazený a nudný. Ne černou, nějaká tlumenější barva, ať už tmavší nebo světlejší. Jistě netoužím příliš po výstřihu a šaty raději ke nebo pod kolena.
Co byste volily vy?
Co by se vám líbilo, kdyby měl oddávající na vaší svatbě?
Viděli jste někoho inspirativního?
Podělte se!

VeronikK
968 příspěvků 15.01.19 13:25

Během chvíle se mi tu sešlo 5 ramínek, ale jinak nic? Za co jsou? Ta zelená můžu brát řekněme jako podporu, ok, ale červená? Za to, že se takhle blbě ptám?
Viděla jsem řadu svateb, a pokud oddávaly ženy, často (většinou) se mi jejich oblečení nelíbilo. Tak bych nechtěla být dalším odstrašujícím případem :-)

Byljednoujedenživot
98 příspěvků 15.01.19 13:42

@VeronikK Tak je pracovní den, ono to chce chvilku času projít obrázky (pinterest, nebo jen google), než vám dá někdo konkrétnější radu. Navíc MP trochu chcíplo, tak tady zas tolik „přesdenvěčněsedících“ lidí není. Červená klidně můžou být za karmu :) Manželství neuznáváte, ale oddávat lidi budete, to je taková divná energie. Ale konstruktivně: Třeba je to červené i za nedostatek informací. Jakou postavu máte, nebo jaký střih vám sluší? Zkuste to upřesnit, ať můžete dostat konkrétnější tipy.

Byljednoujedenživot
98 příspěvků 15.01.19 13:43

@MP blanka Tak na tomto jsou snad nejhorší ty nohy. Z toho nevyroste. Chudák dítě.

VeronikK
968 příspěvků 15.01.19 14:05

@Byljednoujedenživot Díky:-) Jasně, nečekala jsem odpovědi hned, ale ramínka se objevila rychle. No víte, s tím manželstvím je to tak, že je k tomu potřeba úřední osoba, tak jsem se uvolila. A nikomu jeho manželství neberu, to je celkem každého rozhodnutí. Je pravda, že si budu muset dobře rozmyslet, co bych takovým novomanželům případně říkala, protože bych dost nerada říkala něco, čemu sama nevěřím :-)
Na postavě myslím zas tak nezáleží - teda jasně, že by mi oblečení mělo sedět, ale nebudu tam především prezentovat svou osobu, podle svých představ bych měla důstojně reprezentovat obec a nepoutat přitom zbytečnou pozornost na svou osobu…
Tak mě napadlo, jak si to asi představují ostatní, no…

VeronikK
968 příspěvků 15.01.19 14:07
@Byljednoujedenživot píše:
@MP blanka Tak na tomto jsou snad nejhorší ty nohy. Z toho nevyroste. Chudák dítě.

Vyroste :-)

Vinca_minor
578 příspěvků 15.01.19 14:12

@VeronikK S vaší představou souhlasím. Šaty jednoduchého střihu aspoň po kolena a s rukávem, ne na ramínka. Barvu bych volila tlumenou, tmavomodrou, vínovou, ale viděla jsem i hezkou světle modrou a šedou a vypadalo to dobře. Vynechala bych vzory, volila bych jednobarevné šaty. Výstřih bývá slušivější, než šaty ke krku, samozřejmě přiměřený situaci.
Bohužel mám zkušenosti spíš negativní, např. značně oplácanou dámu ve středních letech v černých upnutých krajkových minišatech, kde byl vidět každý záhyb těla i prádla. S příšerným rozmazaným líčením černými linkami a tmavými stíny, takže vypadala jak po flámu. Navíc se začala smát, když se nevěsta zakoktala při a…a…a…ano (kamarádka koktá celý život), asi už měla z přípitků za celý den trochu upito:)

VeronikK
968 příspěvků 15.01.19 14:21

@Vinca_minor jasně, vzala bych si něco padnoucího :-) A nechci ani černou. A pokud by to bylo v létě, nebránila bych se ani světlejší barvě. Jenže asi ne pestrý květinový vzor, ale zkrátka zatím přemýšlím a budu se rozhlížet. V zásobě mám slušné oblečení, ale víc ležérní, ne vyloženě takové „důstojné“ a mám něco na menší společenské příležitosti, jen se mi to zas tak moc nezdá vhodné z různých důvodů (moc tmavé, moc pestré,…)
Taky musím zjistit, jestli bych měla mít na krku takovou tu medaili, jak občas nosí…

MenthaPiperita
34 příspěvků 15.01.19 14:28

@VeronikK Jestli musíte mít řetěz, to těžko říct (asi se to hodí, pokud ho obec vlastní - nevím, o jak velké sídlo jde). Spíš mě teď napadlo, že sama za sebe bych si asi vybrala stejné oblečení, jako kdybych byla sama hostem na svatbě - asi tak na úrovni „teta nevěsty, která má vkus“. Zatím jsem viděla na svatbách pěkně a dle mého vhodně oblečené spíš matrikářky než oddávající ženy (a i muže, co si budeme povídat, i oblek se musí umět vybrat a nosit).

Vinca_minor
578 příspěvků 15.01.19 14:36

@VeronikK Já bych se inspirovala u Kate:)

MenthaPiperita
34 příspěvků 15.01.19 14:45

@VeronikK A hele, už to tu bylo , a s většinou věcí souhlasím (krajka by mi nevadila, viděla jsem zrovna na matrikářce krajkové pouzdrové šaty a přes ně sako ve světlejším odstínu téže barvy a vypadalo to moc hezky):

Temperance
1311 příspěvků 15.01.19 14:45
Já mám dojem, že řetěz (medaile, šerpa…) je odznak oddávajícího, že jedná jménem státu. A podle mě jste to vystihla přesně:
@VeronikK píše:
podle svých představ bych měla důstojně reprezentovat obec a nepoutat přitom zbytečnou pozornost na svou osobu
VeronikK
968 příspěvků 15.01.19 14:56

@MenthaPiperita jé, díky za odkaz, to jsem si nevšimla…
@Vinca_minor takový styl se mi líbí, jasně, tak teď budu decentně pátrat - zas přece jen nevím, zda se na mě vůbec dostane, jsem spíš takový náhradník :-)

MP blanka
1723 příspěvků 15.01.19 15:07

@VeronikK samozrejme, že záleží na vašom celkovom výzore / postava, vek atď / a aj to, aký typ šiat vám robí dobrú službu. Ale myslím, že sa nepýtate na to, ktoré konkrétne šaty, či kostým to má byť. Obecne by som radila, aj s ohľadom na striedanie ročných období, ľahké, skôr puzdrové šaty plus kostým vo farbách, ktoré vám svedčia, a ktoré spolu dobre ladia. Potom môžete prestriedať samotné šaty, alebo šaty s kabátikom či si v chladnejšom počasí zobrať kostým. Viem, že toto by bola väčšia investícia, a ak by to bolo na dve-tri použitia do roka, mohol by to byť trochu zbytočný luxus.

MP blanka
1723 příspěvků 15.01.19 15:12

@VeronikK @Byljednoujedenživot @Campanelle - to dieťa za to nemôže,ja som mala skôr na mysli sarkastický povzdych nad návrhárom, ktorý má ten slušivý obleček na svedomí. :-)

VeronikK
968 příspěvků 15.01.19 15:24

@MP blanka já jen, že moje děti měly (a mají) období nohou do x, ale zatím z toho ti dva úspěšně vyrostli :-)
Jinak jak píšete, nejde mi ani tak o konkrétní šaty, jako spíš o názor, co se hodí. Ale tip pěkné šaty klidně uvítám :-)

DRW
2038 příspěvků 15.01.19 18:46

@VeronikK jednoduche pouzdrovky napr. s brozi jako nosi britska kralovna, to by se mi hodne libilo. Nic nakladneho, ale rikajiciho, ze ten obrad je dulezity pro novomanzele, ale i pro vas oddavajici. Popr. nejaky kostymek, opet jednoducheho, ale nadcasoveho strihu, doplneneho velmi jednoduchym sperkem. Barva jakakoliv krome nejake velmi vyrazne, rozhodne ne ruda, abyste nezastinala novomanzele.

VeronikK
968 příspěvků 15.01.19 20:36

@DRW Jasně, čili takové ty odpolední šaty/kostým. Rozumím. I já mám takovou představu, tak teď realizace. Mám doma i něco, co by se asi taky dalo, tak až dojde na lámání chleba, třeba dám fotku do cjmdns :-)

matkaspratka
151 příspěvků 16.01.19 07:22
@Temperance píše:
Já mám dojem, že řetěz (medaile, šerpa…) je odznak oddávajícího, že jedná jménem státu. A podle mě jste to vystihla přesně:

podle mého názoru se jedná o odznak primátora či starosty ne všech oddávajících. nedovedu si představit že si primátorský řetěz půjčí řadový zastupitel.

VeronikK
968 příspěvků 16.01.19 07:30

@matkaspratka hm, to máte pravdu. Primátorský řetěz to ale není určitě.

matkaspratka
151 příspěvků 16.01.19 07:39

@VeronikK jo, máte pravdu, koukám, že pletu dvě věci do jednoho. omlouvám se.

czDanda
612 příspěvků 16.01.19 07:45

@VeronikK
Starosta obce většinou sepisuje seznam zastupitelů, kteří ho smějí zastupovat na oficiálních akcích. Ti všichni mohou závěsný znak používat.

Jako oddávající vás určitě bude zdobit. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 505 Další »
Váš příspěvek

V kinech běží dokument o Vivienne Westwood

Westwood: Punk. Idol Activist je název nového dokumentu, který... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek