Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2177) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
holly.golightly
46 příspěvků 27.1.19 11:49
@giuliettka píše: Čiste mužský kolektív pred vámi rieši farbu oblečenia žien? No ty vole, to som strašne rada, že predomnou sa chlapi z iných žien nesmejú. A ja si vziať niečo ružové a niekto sa bude nadomnou ušklíbat, tak myslím, že medzi priateľov ho už viac nebudem počítať. Vlastne je fuk akej barvy by som si niečo obliekla, keby sa nad mojím oblečením ktokoľvek z mojích známych predomnou ušklíbal, tak si myslím, že s ním skončím nadobro. Fakt mi to pripadá ponižujúce pre mňa, naďlej sa s ním baviť. A naoko znechutený manžel je už len čerešnička na torte. Panebože nájdite si priateľov a manžela, ktorý vás nebudú hodnotiť podľa oblečenia.
A áno, sme na webe, kde sa hodnotia handry, ale v reáli mi to pripadá pre ženu hodne blbé.

No, kolegy si člověk nevybírá, a uznávám, že přístup některých z nich k ženám, není zcela korektní, a to ve více oblastech. Nicméně ta růžová barva, je v jejich hlavách už tak nějak automaticky spojena s typem žen, který nemá u mužů příliš respekt.
Co se týče přátel, myslím, v našem kolektivu je vzájemné přátelské pošťuchování naprosto normální. Určitě nemá nic společného s posuzováním kohokoliv na základě vzhledu.
No a manžela určitě měnit neplánuju jen kvůli tomu, že se mu nelíbí růžová barva. To by mě taky mohl vyměnit on kvůli tomu, že nesnáším jeho zelené tričko, které nosí v létě k vodě. Když jsem domů párkrát přinesla růžové šaty nebo mu je ukazovala v obchodě a chtěla jsem znát jeho názor, většinou mi řekl, že střih mi sluší, ale zeptal se, jestli je neměli v jiné barvě, protože ta růžová je příšerná. A to se týkalo všech odstínů. U domácího oblečení a pyžam si na moji růžovou už asi zvykl.
No a teď k té sytě růžové minisukni. Mně samotné se takový kus oblečení nelíbí, a to ani na žádné z fotek v tomto vlákně. Působí to na mě lacině, nemoderně a do šatníku bych to ve svých 30 letech nedokázala zakomponovat. A to jinak nosím krátké šaty i výrazné barvy.

giuliettka
4421 příspěvků 27.1.19 11:54
@holly.golightly píše:
No a teď k té sytě růžové minisukni. Mně samotné se takový kus oblečení nelíbí, a to ani na žádné z fotek v tomto vlákně. Působí to na mě lacině, nemoderně a do šatníku bych to ve svých 30 letech nedokázala zakomponovat. A to jinak nosím krátké šaty i výrazné barvy.

Mne sa z tých postovaných obrázkov páči toto a viem si to predstaviť aj v ružovej a nemoderne a lacno to na mňa neposobí. A podľa mojho názoru sa to najviac hodí k @dogemat.

holly.golightly
46 příspěvků 27.1.19 12:21

@giuliettka Tady se mi líbí kombinace černé s pudrovou. Ale mám obavu, že ta zářivě růžová by to posunula už někam úplně jinam. A navíc mám drobný osobní problém s tím, když je v jednom outfitu výstřih do pasu v kombinaci se sukní do půl stehen.

giuliettka
4421 příspěvků 27.1.19 12:35

@holly.golightly Ale neposunula. Ale priznávam, že už ma to dohadovanie s vami nebaví. Ok uznávam, všetci muži majú problém s ružovou, ružová minisukňa je známkou vulgarity a čo ja viem čo ešte tvrdíte. :-D, ale naozaj si trvám na tom, že to ako sa pred vami rozprávajú kolegovia o iných ženách, nie je dosledkom toho, že ste si dobre nevybrala kolegov, ale toho, že si vás nevážia.
Majte sa, užijte si svoju nechuť k ružovej , idem bruslit. :-D

holly.golightly
46 příspěvků 27.1.19 13:14

@giuliettka Máte pravdu, někteří z mých kolegů (nebo lépe řečeno mužů zaměstnaných u stejného zaměstnavatele jako já) si žen bohužel skutečně příliš neváží. A taky bohužel nevědí, že konverzace může být slyšet přes stěny kanceláří nebo chodeb.:-D
Užijte si bruslení!

Dogmeat
194 příspěvků 27.1.19 13:19
@benyka píše:
@giuliettka Kdyby si to klidně oblékla, tak co se tady řeší? Hurá do obchodu.
Řeším, že to neumím zkombinovat, aby z toho nebyl model ala šlapka u silnice. Outfity, co se tu vyskytly, jsou sice hodně odvážné, ale určitě ne jak pro prostitutku. A nevím, jestli si někdo i tak řekne, že jak ta šlapka vypadám, moc mě to netrápí, neberu se zas tak šíleně vážně. Ani v tom nebudu běhat nikde sama, abych se musela obávat, že se ke mně někdo bude chovat hrubě
Dogmeat
194 příspěvků 27.1.19 13:32

@holly.golightly také jsem roky pracovala čistě v mužském kolektivu. A na škole, kam jsem chodila, byly ženy vůči mužům zastoupeny v poměru 1:250. A opravdu jsem se nesetkala s tím, že by konkrétně růžová barva (na ženách) pro muže symbolizovala něco špatného.

To, že se muži v čistě mužském kolektivu někdy posmívají ženám, je běžné, začíná to zhruba někdy v předškolním věku :) Myslíte, že v případě, který uvádíte, jde skutečně o to, že by se kolegyni posmívali, protože má v růžové barvě ránu? Možná ano, ale muži se takhle v mužském kolektivu někdy projevují, když je žena zaujme.

julie74
3291 příspěvků 27.1.19 13:42

@Dogmeat značně OT, ale můj muž kdysi dobrovolně, na základě vlastního nápadu, natřel chodbu v bytě na růžovo. A prý to uklidňuje, prý proto chodí někteří trestanci v růžové, aby se snížila agresivita. Mě to teda neskutečně vytáčelo a chodbu jsem brzo po nastěhování přetřela. :)))

Dogmeat
194 příspěvků 27.1.19 13:44

@giuliettka také mě tohle zaujalo nejvíc, beru to jako inspiraci, neznamená to, že si hned vezmu takhle hluboký výstřih (možná vezmu, ale mám zkušenost, že je potřeba pečlivě vybírat, aby to sedělo, nikde neodstávalo apod, uvidíme, co seženu :) ). Něco takového jsem přesně hledala.

Dogmeat
194 příspěvků 27.1.19 13:45
benyka
7450 příspěvků 27.1.19 13:54

@Dogmeat Doprovod se určitě hodí. V -nácti jsem si (sama od sebe) pořídila červenou minisukni s vysokým pasem (krásnou, ale vzhledem k mé nátuře to byl docela blbý nápad), a cizí kluci na mě hvízdali a pokřikovali, což se mi v dlouhých šatech (jejichž vlna logicky následovala) nikdy nestalo. :-)

P.S.: Stejnou blbost jsem udělala nedávno v opojení ze zhubnutí (spoléhajíc na to, že dneska už by mi věnoval pozornost tak nanejvýš obvodní sběrač druhotných surovin, což ostatně dělá i bez červené sukně), ale než jsem ji stačila provětrat, zase jsem z ní vyrostla. Zkrátit na mini by se určitě dala. Kdybyste měla zájem zaexperimentovat s červenou, věnovala bych vám ji za report do MP, co to udělalo s okolím :-). Velikost je to 38 (pas 76, boky 98).

Dogmeat
194 příspěvků 27.1.19 19:14

@benyka sukně je pěkná, děkuju za nabídku! Bohužel mám jinou velikost, muselo by se to hodně upravit.

julie74
3291 příspěvků 27.1.19 19:21

@benyka tohle je na reakce okolí privelmi dlouhé, ne ? Nebo „syndrom červené sukně“ není závislý na délce ?

benyka
7450 příspěvků 27.1.19 19:57

@julie74 To nevím, ale zkrátit se to dá vždycky.

holly.golightly
46 příspěvků 27.1.19 20:01

@Dogmeat Spíše je to taková stigmatizující barva, takže žena v ní je podle nich automaticky „blbá pipina“. Jednu kolegyni, která má růžovou fakt v oblibě, nazývají „růžovkou“, a je zřejmé, že se o tomto typu žen vyjadřují s despektem.
Ale to je jedno. Když budu mluvit jen za sebe, všichni moji partneři růžovou na dámském oblečení nesnášeli, takže by je nikdy nenapadlo požadovat, abych si něco takového oblékla.

julie74
3291 příspěvků 27.1.19 20:26
@holly.golightly píše:
@Dogmeat Spíše je to taková stigmatizující barva, takže žena v ní je podle nich automaticky „blbá pipina“. Jednu kolegyni, která má růžovou fakt v oblibě, nazývají „růžovkou“, a je zřejmé, že se o tomto typu žen vyjadřují s despektem.
Ale to je jedno. Když budu mluvit jen za sebe, všichni moji partneři růžovou na dámském oblečení nesnášeli, takže by je nikdy nenapadlo požadovat, abych si něco takového oblékla.

Já měla růžové šaty a partner je dost oceňoval. Mě by spíš bylo spíláno za béžovou.

julie74
3291 příspěvků 27.1.19 20:47

@benyka Benyko, ta sukně je náhodou perfektní. Dala jsem si s jarem závazek že si dodám barvy do šatníku. píšu SZ co za ni, jestli už ji nechcete. Samozřejmě referát co na to okolí dodám také.

benyka
7450 příspěvků 27.1.19 22:39

@julie74 O.K. SZ.

benyka
7450 příspěvků 30.1.19 17:10

@julie74 Technická: V SZ mi to píše, že jste si mou poslední odpověď z pondělí ještě nepřečetla. Mám to zaurgovat, že to nějak nefunguje? (Jednou mi tam dokonce na pár vteřin vyskočila tabulka, že se vloudila chybička a pracuje se na tom, ale od té doby se nic nezměnilo.)

julie74
3291 příspěvků 30.1.19 18:22
@benyka píše:
@julie74 Technická: V SZ mi to píše, že jste si mou poslední odpověď z pondělí ještě nepřečetla. Mám to zaurgovat, že to nějak nefunguje? (Jednou mi tam dokonce na pár vteřin vyskočila tabulka, že se vloudila chybička a pracuje se na tom, ale od té doby se nic nezměnilo.)

Aha, mě svítí že přečetla, pokud je tam další tak mesviti, nějaký šotek. Večer se dostanu na PC určitě napíšu…

Ghost B.C.
3841 příspěvků 31.1.19 14:13

Asi zbytečná otázka, ale „našla“ jsem boty - našla v uvozovkách proto, že už jsem je takhle našla několikrát a vždy si u nich říkala, že „ty jsou přeci od loňska, ty si ještě nechám, třeba je ještě budu nosit“. A vždy jsem na ně vesele zapomněla.
Teď jsem je při úklidu objevila znovu. No a osvítilo mě, že se podívám na peklo, od kdy že vlastně doopravdy jsou - vím, že jsem je sem dávala.
Takže jsou z léta 2014 a mám takové podezření, že jsem je měla dohromady 2× a od té doby čekají na nějaké to „ještě“.
A teď tedy konečně: Tyhle boty byly spíš sezónní záležitost, že? Zřejmě už se to nenosí? Na mně osobně působí tak nějak demodé, ale z nějakého důvodu je mi jich líto a nemůžu se odhodlat je dát na charitu - nevím teda, co tam s tím budou dělat, ale do popelnice je házet nebudu a prodávat je asi taky nemá smysl..?

JarkaJ
905 příspěvků 31.1.19 22:53

@Ghost B.C. Já jsem sice celá tak trochu demode :-), ale mně přijdou nositelné i dnes, ty rozdíly v módnosti mezi jednotlivými roky nejsou podle mě markantní. Dokonce by se mi libily třeba ke košilovým šatum, k safari stylu, k něčemu ležérnějšimu.

Yaay
244 příspěvků 1.2.19 08:38

@Ghost B.C. Vobec by som sa nenahnevala ak by som ich nasla niekde na dne satnika. Ale zase ja vobec netusim, co sa prave nosi v ohlade obuvi, okrem topanok na platforme a spicatych lodiciek mi pride trvalo nositelne asi vsetko.

Maedel
88 příspěvků 2.2.19 21:09

Prosim o radu: Hodi se leskla kabelka k pracovnimu pohovoru? Velmi konzervativni tmavomodry kalhotovy kostym (vlna); nevyrazne cerne kozene boty; antracitovy vlnenokasmirovy dlouhy velmi „upjaty“ kabat. No a k tomu tato kabelka…? Cekam jeste, jak bude vypadat na dennim svetle, kdyztak ji pujdu v pondeli vratit… Dekuji predem za kazdy nazor!

Jsem opravdu na rozpacich, na jednu stranu si myslim, ze to tento outfit unese a ze jeden vyraznejsi prvek je ok, na druhou stranu nechci jakkoliv ohrozit snad pozitivni prvni dojem. Pohovor povede sympaticky lec konzervativne pusobici ctyricatnik.

P.S. Ten „zlaty privesek“ odstranim…

julie74
3291 příspěvků 2.2.19 21:25

@Maedel no ale podle mě je moc důležité KAM je ten pohovor… mého šéfa třeba co se týká módy nejvíc okouzluje jeden jeho podřízený který celou zimu chodí v lehounké, snad horolezecké či co, bundičce, pracuje při otevřeném okně a do práce běhá. Umím si představit advokátní kanceláře kde by to byla dost dobrá otázka.

Stránka:  « Předchozí 1 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 520 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek