Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2185) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
GorgonaM
706 příspěvků 16.7.19 15:56

@marikahr - v kamenném MaS se aktuálně vyprodávají za 799Kč, jestli to nepletu, zrovna odtamtud jedu. Šaty existují i v cihlové barvě. Dlouhé jsou velmi a podle mé osobní zkušenosti (mám vel. 38) i recenzí na britské verzi eshopu jsou v horní části i hodně široké. Já se v nich při výšce 1.64m ztrácím.

marikahr
966 příspěvků 16.7.19 17:39

@giuliettka @GorgonaM ďakujem, M&S mi na Slovensku veľmi chýba :-(
musím si tuším urobiť výlet do Prahy, len či na mňa počkajú…

Rurutu
21 příspěvků 16.7.19 21:34

Dakujem za rady. Nasla som tieto koselove saty. Paci sa mi, ze su bavlnene. Minusom je, ze nemaju vystrih. Myslite, ze ich bude stacit trochu rozopnut?

Rurutu
21 příspěvků 16.7.19 21:35

Este tu mam jedny.

vlm
4670 příspěvků 16.7.19 21:38

@Rurutu kosilove šaty nemají, výstřih, tak jako košile nemá výstřih, šaty se mi líbí

Temperance
1836 příspěvků 17.7.19 07:34

@Rurutu Mně se líbí víc ty první, a ano, materiál je - aspoň pro mě - priorita.

MP blanka
1962 příspěvků 17.7.19 10:05

Tak ja som si urobila nie košeľové, ale prepínacie šaty. Ani to nemuselo byť, ale išla som so zákazníčkou vyberať látku, no a táto ľahká bavlna s viskózou si ma vyložene pritiahla. Zákazníčka si kúpila inú, rozlúčili sme sa, a ja som mala ešte pol hodiny do odchodu vlaku. Predsa nebudem stepovať na stanici, nie? Bez úmyslu kupovať som vošla do obchodu s obuvou - no a boli z toho aj topánky. Nabudúce si na seba musím dávať väčší poor!

JarkaJ
911 příspěvků 17.7.19 10:10

@MP blanka Ano, propínací šaty se tomu dřív říkalo :-). Moc Vám sluší, mají zajímavý, propracovaný střih.

Temperance
1836 příspěvků 17.7.19 10:26

@MP blanka Čím déle sleduji Vaše výtvory, tím víc mě mrzí, že nebydlíme blízko sebe ;-)

marikahr
966 příspěvků 17.7.19 11:04

@MP blanka šaty sú super, ja by som síce zvolila inú farbu, ale závidím Vám, že od nápadu po hotové dielo Vám to trvá len niekoľko dní ;-)

marikahr
966 příspěvků 17.7.19 11:12

Ja som si nedávno kúpila takéto v Tchibo
sú to funkčné šaty, nie je to žiadna hitparáda, ale sú celkom príjemné na casual days
Tie z M&S by sa hodili aj ako business casual outfits

květušína
242 příspěvků 17.7.19 14:05

@marikahr ty jsem si zkoušela a byly moc příjemné. Ale nějak jsem zaváhala s koupí a už je nemají. A přitom mi velikost M seděla akorát.

@marikahr píše:
@MP blanka šaty sú super, ja by som síce zvolila inú farbu, ale závidím Vám, že od nápadu po hotové dielo Vám to trvá len niekoľko dní ;-)

Ano, taky závidím. Já jsem na ty své košilové šaty zatím koupila látku a vysrážela ji. A když už jsem se včera chystala alespoň si obkreslit střih, tak nám nečekaně vypnuli vodu (pračka zrovna uprostřed cyklu), muž lehnul s jakousi pseudochorobou :D, takže místo střihu jsem běhala k cisterně, vařila oběd na dnešek a pečovala o protivného muže.

Stará zebra
21 příspěvků 17.7.19 16:54

@MP blanka super, jste šikovná a sluší Vám to. Nikdy bych neřekla, že k šedým vlasům jde tahle barva. Ale ano, působí to svěže. Jen ten náhrdelník bych volila kratší.

MP blanka
1962 příspěvků 17.7.19 18:42

@JarkaJ @Temperance @marikahr @květušína @Stará zebra - ďakujem vám aj všetkým zeleným vešiačikom, čo budem tajiť - potešili ste ma.
Len spresním, že ani ja si väčšinou neušijem to, čo ma dnes napadne do zajtra - prednosť majú zákazníčky, čoho dôkazom je viac ako mesiac čakajúca látka na moje nohavice. Náhrdelník je z núdze cnosť, proste bol doma, a skrátiť sa nedá, je bez zapínania. @marikahr - na fotke to nie je vidno, ale látka nie je jednofarebná, sú na nej drobné bodky. @květušína - ak nie je tá správna nálada a pohoda, radšej sa do šitia ani nepúšťajte. Hovorím ja, čo som sa včera večer ešte donútila vystrihnúť šaty, aj keď som už bola poriadne unavená, a cítila som, že mi to ani akosi nemyslí. Aj som je vystrihla, a aj som sa pomýlila. Dalo sa to ráno napraviť, momentálne šaty už čakajú na skúšku, ale mohlo to dopadnúť aj horšie.

JarkaJ
911 příspěvků 19.7.19 09:57

Jdu si zatápat :-) a pro radu, prosím. Líbil by se mi kabát tohoto stylu a vzoru (oba nově v M&S), jak jsem již psala, mám slabost pro tento vzor a myslím, že kabát je takový moderní, ležérní, o což se teď snažím. Jenže jak ho zkombinovat s mým šatníkem, konkrétně sukněmi, abych nezazdila tu jeho ležérnost a nevypadala v něm jako chudinka? Sukně mám různé, midi černé, rovné, plisované, šaty různých barev a střihů a problém by asi byl, že sukně jsou delší než kabát. Kalhoty do práce mám jedny, světlé, jemně kostkované a téměř nenosím. Aby kabát vypadal módně a měl šmrnc, dovedu si ho představit jen s úzkými černými kalhotami, rolákem a kotníčkové boty (například). Pokud sukně, tak asi úzké černé a černé punčocháče, ještě mám černé úpletové šaty nebo černé s širokou sukní, ale to už nebude ono. Máte nějaký tip na kombinace se sukněmi nebo šaty? Přece si nebudu kvůli kabátu kupovat kalhoty, i když mě napadá, že jedny černé, cigaretové by se hodily.

VeronikK
1141 příspěvků 19.7.19 10:00

@JarkaJ kránej kabát, asi ho potřebuju. Ale myslím, že je spíš ke kalhotám…

JarkaJ
911 příspěvků 19.7.19 10:10

@VeronikK Právě, ten první je hezčí a dražší a bude asi delší, tím spíš na mně (166) než na modelce. Ale na sobě jsem ho neměla. Druhý je bez podšívky, délka těsně nad kolena a jedna kolemjdoucí při zkoušení chválila, že mi moc sluší. To sice potěší, ale ke koupi je málo.

květušína
242 příspěvků 19.7.19 13:09

@JarkaJ jsou moc krásné oba, ale ten druhý je opravdu spíš jen ke kalhotám. Ten první - dovedla bych si i představit se eukní/šaty, ale záleží, jak Vám sedí. Píšou, že od krku po lem pro velikost 12 je 112 cm, tak si můžete na sobě změřit, kam vám bude.
Což mi připomíná, že budu muset taky pořešit nějaký delší zimní kabát, jelikož minulou zimu jsem kvůli absenci vhodného kabátu vůbec nechodila v šatech. Pepito vzor se mi taky moc líbí, ale kupodivu žádný kousek v mém šatníku tento vzor nemá. Měla bych to napravit.

Temperance
1836 příspěvků 19.7.19 13:21

@květušína Já mám vůči pepitu averzi od útlého dětství, kdy mě maminka oblékala do pepito kalhot, které se mi ukrutně nelíbily. Asi už se toho nezbavím :-(

Paris1789
3960 příspěvků 19.7.19 13:37

@JarkaJ
Podle mne jsou ke kalhotám vhodnější všechny tři vyobrazené, jsou to ležérní oděvy. K sukni bych volila spíše něco, co vypadá formálně, třeba kabát ala župan, pepito ne.
Kombinace tohoto typu kabátu se sukní je možná, ale vyžaduje to poměrně velkou zkušenost se street módou, musíte pro to mít cit. Klasická pouzdrovka k tomu nepůjde, leda by byla z úpletu dejme tomu a vy k ní měla tenisky. Ale je to balancování na hraně a pád do propasti křeči hrozí silně.

Paris1789
3960 příspěvků 19.7.19 13:39

Ten druhý má navíc raglánový rukáv, to k sukni podle mne nejde vůbec. Ale můžu se mýlit, překvapte mne, ráda se přiučím, to nepíšu ironicky.

benyka
7451 příspěvků 19.7.19 13:59

@JarkaJ Mám taky problém s kabáty v délce ke kolenům. Připadá mi, že se nehodí ani k sukním ani ke kalhotám. Mám zafixováno, že kabát musí být delší než sukně, aby dole nevylézala, a když má být sukně vidět, musí jí naopak čouhat aspoň 25 cm, aby bylo jasné, že to není omyl, ale záměr (což je ale zrovna u kabátu po kolena velmi ošemetné). Tomu kratšímu vršku k sukním pod kolena pak neříkám kabát, ale kabátek (v délce dejme tomu něco málo pod zadek až do půl stehen) a k němu se mi hodí většinou i různě široké kalhoty (slimky nenosím). Následkem těchto předsudků jsem nikdy nevlastnila a dodnes nevlastním ani jeden kolenatý kabát, přestože posledních dvacet let v obchodech skoro nic jiného k dostání nebylo.

JarkaJ
911 příspěvků 19.7.19 14:14

@Paris1789 Díky za názor, street móda a sukně s teniskami to opravdu není to, co bych zrovna já uměla nosit :-), to přiznávám naprosto sebekriticky - ačkoliv proč sebekriticky, prostě to není můj styl, neumím to a už by se to ke mně asi ani nehodilo, byla by to právě ta křeč ala "chcela stará mladou byť :-). Tenisky k šatům jsem se naučila nosit teď v létě jen bohužel kvůli nemoci a zavázanému palci, protože jsem se do jiných bot nevešla, ale do podzimu v tom pokračovat nemíním. První 2 obrázky jsou jeden kabát a ještě pro @květušína - není to zimní kabát, spíš podzimní. Raglánový rukáv k sukni by mi nevadil, v tom problém nevidím. Víte co, já si ho vyzkouším kvůli délce a pokud schová několik jednoduchých šatů nebo sukní, pak by mohl být s černými punčochami ok, jinak u tohoto střihu v kombinaci s klasickým oblečením hrozí efekt chudinky jak Janžurka z filmu Co je doma, to se počítá, jak šli vítat tetu na letiště. Až na něj narazím a vyzkouším, zkusila bych dát foto.

JarkaJ
911 příspěvků 19.7.19 14:22

@benyka Jak já s Vámi naprosto souhlasím! Mně už se líbilo tolik kabátů, co mělo nevyhovující délku, proto jsem byla ráda, když jsem poslední dobou objevila nějaké kabáty v patřičné délce do poloviny lýtek, aby překryly různé kombinace a barvy pod ním. Jinak kabátek :-) vlastním též, ten se dá ke kalhotám i sukním a lépe vypadá se sukní úzkou, neb je přepásán. Samozřejmě platí, že pokud je dlouhá sukně, měl by být kratší vršek. Takže k té nové plisované sukni @Paris1789 by pasovala asi nějaká bunda, že?

Paris1789
3960 příspěvků 19.7.19 14:54

@JarkaJ
K plisované sukni mám přichystánu semišovou bundu na zip do pasu rezavé barvy a pod ni asi tričko. K tomu bílé kožené tenisky ecco, ale šly by i červené. Pořád uvažuji nad koupí ledvinky, fakt je, že by se mi hodila do stylu, ale chtěla jsem redukovat množství oblečení a doplňků a ledvinka mi přijde jako krátkodechá záležitost. Ale to jsem si myslela o zvířecích vzorech a kalhotových sukních taky.

Stránka:  « Předchozí 1 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 521 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek