Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2159) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
JarkaJ
805 příspěvků 20.07.19 19:54

@Brep tu kombinaci, co vložila @giuliettka bych trochu modifikovala do černé. Jiný typ kalhot než ty slimky, třeba tyto s nabiranym pasem nebo culottes, černý rolak, černou košili pod tu bundu ( když už tedy chcete vše v černé), s botami na podpatku, pokud nosíte, nebo ty polobotky Bata z 1.obr. K té bundě můžete střídat i jakékoliv cerné sukne, pokud chcete změnu. Ja osobně bych se ale na celocerny šatník neomezovala.

květušína
227 příspěvků 20.07.19 19:58

@Brep a co šaty s křivákem? A ještě se mi líbí ta kombinace s velkou šálou, taška ne.

giuliettka
4139 příspěvků 20.07.19 20:04
@JarkaJ píše:
@giuliettka Tak kdybych měla 37 jako Kate, tak tu sukni nosím poloviční :smiley:. Jinak ten kabát není příkladem toho, co hledám, nepotřebuji kabát ke kolenum a s klopami. Jdu na to přesně z druhé strany- zaujal mě ten kabat v MS svou jednoduchosti a vzorem, tak zvažují, zda bych ho měla s čím kombinovat z me dosavadni garderoby.

Vaše nohy som videla a tak šup do tej sukničky. :-D
Kúpte kabát a hotovo, ked bude doma, tak už niečo vymyslíte. Keď sa vám páči, tak neváhajte.

Brep
699 příspěvků 21.07.19 13:43

@JarkaJ @květušína @giuliettka Díky za tipy, nějaké nápady to přineslo.

JarkaJ
805 příspěvků 25.07.19 16:16

@giuliettka @Paris1789 @VeronikK Tak mohu podat recenzi toho pepito kabátu v M&S. Na produktové fotce vypadá líp než ve skutečnosti. Délka bezvadná, naprosto klasická, dlaň pod kolena, tudíž k sukním i šatům vhodný. Klasický kabát mírně A střihu, který mi připomíná trochu 60.léta. Celkem mi slušel a nosit bych ho mohla. Vzor tedy nebyl černobílý, ale několikabarevný s hnědou, vínovou a krémovou, takže působil spíš do hněda. Největší minus mě zklamal materiál, takový tuhý, prkenější, působil obyčejně a nesplýval. Ten šedý a levnější mi slušel asi víc a materiál byl měkčí, ale ten už byl opravdu nad kolena. Takže zatím nic, ale co, jsou to první vlaštovky. Jsem vždycky zvědavá na nové věci.

milujubalet1903
19 příspěvků 30.08.19 00:46
Jsem mimo normu?

Na úvod, vím, že na „normu“ by člověk asi moc dávat neměl. Ale přeci jenom… Je normální, abych v 16 nosila přes džíny a basic tričko místo bundy sako (obyčejné šedé, černé) a polobotky, v zimě kabát a teplejší elegantní boty? Mám ráda taky sukně, mám jednu kolovou, pouzdrovky a nějaké skládané. Nechci zkrátka sklouznout do kategorie „háemková mládež“, ale ani vypadat jako stará mladá…

JarkaJ
805 příspěvků 30.08.19 09:28

@milujubalet1903 Viděla jsem Vás v jiném vlákně a proč ne, noste to, co je Vám blízké a v čem se cítíte dobře. To jsem nevěděla, že existuje kategorie „háemková mládež“ :-), vybereme si tam i my starší. Ale k věci: abyste nevypadala jako stará mladá, což při takovém šatníku trochu hrozí, chtělo by to mezi klasické kousky zamíchat něco mladistvého, vtipný nebo nápadný doplněk a oblečení by mělo mít i při klasice moderní střih (aby nevypadalo, že máte po mamince). Každopádně dejte fotku jako příklad nějaké Vaší oblíbené kombinace a my to tu rozebereme :-).

květušína
227 příspěvků 30.08.19 09:31

@milujubalet1903 Nevím, co přesně máte na mysli výrazem „háemková mládež“, ale já dceru (nyní 12) už od mala vedu k tomu, že legíny a mikiny patří na zahradu nebo na hřiště, do školy ať nosí místo mikin svetry a dále šaty nebo kalhoty s halenkou nebo košilí a místo bundy s oblibou nosí trenchcoat. Z botasek do školy tedy nejsem moc nadšená, ale ty ještě jakž takž toleruju. :)
To, co nosíte vy, je naprosto normální - pokud nechcete vypadat jako mladá stará, můžete své oblečení oživit například namísto basic nějakým výraznějším tričkem. A jinak spoustu inspirace najdete na Pinterestu.

milujubalet1903
19 příspěvků 30.08.19 11:49

@JarkaJ @květušína „háemkovou mládeží“ bych nazvala takovou tu dnešní teen uniformu - „vtipné“ tričko, mikinu, kecky, skinny jeans (někdy děravé), na všem kočka nebo fajfka, popřípadě některý z nejnovějších módních výstřelků (nošeno takovým tím stádovým stylem), co se zrovna objeví v těch typicky (ale nejen!) teen obchodech (kromě H&M mě napadl třeba ještě NewYorker a pod.)
Pokud jde o moje oblíbené kousky, tak přikládám fotky svých 3 nejoblíbenějších sukní. PS: tak plandavá trička obvykle nenosím, ale toto mi přišlo holt pod ruku jako první:slight_smile: Doplňuji většinou sakem (obyč šedé, klasický střih), balerínky (černé lakované, když je nálada tak i barevné), kabelka (malá černá přes rameno), někdy šátek.

porjk
2777 příspěvků 30.08.19 12:04

@milujubalet1903 V šestnácti se dá unést skoro cokoliv, ale pokud mám vybrat jednu věc, co ne, tak je to ta červená sukně. Těžko soudit, když není vidět zbytek. Obuv, barva vlasů, účes…ale ta sukně na mě fakt působí jak kdybyste si ji půjčila od maminky někam, kam se nehodí jít v džínách.

květušína
227 příspěvků 30.08.19 13:10

@porjk souhlas, ta červená se mi taky nelíbí. K té modré bych si dovedla představit nějakou bílou košili plus něco na oživení, třeba i barevnou bižuterii, k té černobílé květované taky nějakou halenku v bílé barvě romantického střihu (ale hlavně ne s krajkou, bohatě stačí nějaké ne úplně klasické tričkové rukávy). Z obrázku vypadají ale ty sukně tak nějak lacině, ale chápu, že šestnáctiletá holka nemá na rozhazování, proto je potřeba vhodně zvolit i materiál vrchní části oblečení.

Edit: chtěla jsem vložit nějaké obrázky, ale nejde mi to.

Příspěvek upraven 30.08.19 v 13:17

JarkaJ
805 příspěvků 30.08.19 13:12

@milujubalet1903 Tohle ale nejsou úplně klasické kousky, které jsem si představovala pod pojmem stará mladá :-), ale nositelné dívčí sukně přiměřeně k věku, včetně té červené. K věku jsou akorát, jen pokud byste chtěla působit opravdu starší, tak ty nabírané naopak vypadají víc dětsky. Sice krátké květované i nabírané nosí mnohem starší ženy, ale třeba v kombinaci s Vaší postavou by u Vás roky ubíraly - nevím, jak to vysvětlit. S balerínkami i ležérním sakem je kombinace ok.
A připojuji se k @květušína v návrhu na kombinace.

květušína
227 příspěvků 30.08.19 13:24
giuliettka
4139 příspěvků 30.08.19 20:20
@porjk píše:
@milujubalet1903 V šestnácti se dá unést skoro cokoliv, ale pokud mám vybrat jednu věc, co ne, tak je to ta červená sukně.

Predstavte si k nej tričko s týmto nápisom. Ani tak vám na 16 nepríde v pohode? :-D
@milujubalet1903 Naučte sa otáčať foto, nech si krk nevykrútim. :-)

porjk
2777 příspěvků 30.08.19 20:56

@giuliettka Jo,to tričko jo. Bez té sukně :))

Porkpiehat
938 příspěvků 30.08.19 21:24

Já bych zrovna tu červenou sukni nechala. Ty zbylé dvě by se musely nakombinovat s něčím moderním, aby zmizela ta usedlost. Ta červená umožňuje neuvěřitelné množství kombinací (je jednobarevná a barva je dost výrazná). Představuji si třeba černé tričko s nějakým rockovým nápisem/skupinou nebo modrou džínovou košili (nebo bílé tričko a džínovou bundu). Líbilo by se mi tmavěmodré s bílým puntíkem, které bude zároveň působit dívčím dojmem, ale ne dětsky.

Chápu, že @milujubalet1903 nechce vypadat uniformně jako její vrstevnice a chce vypadat starší (já si ale nemyslím, že by vypadala dětsky). Neznamená to ovšem, že se musí oblékat jako dospělá žena (a to je ještě otázka s jakým úspěchem). I sako se dá nosit moderně a mladistvě.

Džínová bunda nebo černý křivák je sice „uniformou“, ale dá se nosit ji odlišně, navíc je považuji za stálice šatníku, které mohou dobře doplnit šatník, který není obsáhlý.

porjk
2777 příspěvků 30.08.19 22:08

@Porkpiehat Nojo,ale to je úplně jiná sukně. Nešlo mi konkrétně o barvu.

giuliettka
4139 příspěvků 30.08.19 22:13

@porjk Tá sukňa je fakt v pohode. Zrejme ju máte spojenú s postarčou konkretnou dámou, ale skúste sa povzniesť nad to, že ste ju videla na nejakej staršej odobe. Fakt by som tu červenú suknu nevyhadzovala. :-)

giuliettka
4139 příspěvků 30.08.19 22:14
V3S
18 příspěvků 30.08.19 22:33

Taky vidím velký rozdíl v postovaných obrázcích a konkrétní červené sukni. Je z nějakého zvláštního materiálu.
Navíc, nevím, zda to není mým monitorem, na první pohled vidím vystupující stydkou kost.

Porkpiehat
938 příspěvků 30.08.19 22:38

@porjk Já jsem měla (před více než dvaceti lety, kdy mi bylo cca 20 let) podobnou sukni svítivě růžovou, byla prošitá podélně gumičkami, které dělaly na lícu jakési žebrování. Byla mým oblíbeným kouskem.
Jako v předchozích případech vycházím z toho, že dotyčná se neplánuje sukní zbavit (a šestnáctileté slečny navíc nemají velký rozpočet na nakupování hromady nového oblečení).

@giuliettka Nepodařilo se mi najít podobnou sukni, ty tvoje fotky jsou ještě lepší než ty moje. Mám krásnou červenou sukni z charity, podobá se té „tvojí“ s džínovou košilí. Když jsem hledala ty fotky na ukázku, tak se mi ta kombinace s džínovou košilí nespojila s mojí sukní. Až když jsem jí viděla v té úzké verzi, tak jsem si uvědomila, že mám téměř stejnou. Nemáš v záloze ještě nějaké tipy? ;-)

giuliettka
4139 příspěvků 30.08.19 23:16
@V3S píše:
Taky vidím velký rozdíl v postovaných obrázcích a konkrétní červené sukni. Je z nějakého zvláštního materiálu.
Navíc, nevím, zda to není mým monitorem, na první pohled vidím vystupující stydkou kost.

Ale to si snáď robíte srandu. No a čo, že je z iného materiálu? Nechcite mi povedať, že keď dám obrázok červenej sukne a zelených topánok, tak vy ak nezoženiete úplne totožné, tak sa tým neinšpirujete.
A stydká kosť? No musela som si ju vygoogliť, čo vám vlastne vadí. Tak zaprvé ju nevidím a zadruhé, keby aj hej, tak čo? Má si ju nechať chirurgický odstrániť?

Porkpiehat
938 příspěvků 30.08.19 23:19

@milujubalet1903 Máte nějakou „módní ikonu“? Někoho, jehož styl se vám líbí, kdo se vám podobá postavou atd. Mohla byste se inspirovat šatníkem této osobnosti. Takhle narychlo mě napadla třeba Emma Watson, která je sice skoro dvakrát tak starší než vy, ale vypadá stále jako mladá slečna. Ne aby mě někdo chytal za slovo a začal postovat nějaké její sexy fotky :-)
Dalším velkým pomocníkem je Pinterest, stačí zadat (nejčastěji v angličtině, ale já dávám dotazy ve francouzštině a funguje to také) požadovanou kombinaci - např. červená pouzdrová sukně (já ještě dala „rock“ a „outfit“). Pomůže vám to najít kombinace k oblečení, se kterým si nevíte rady a nechcete ho ze šatníku vyřadit.

giuliettka
4139 příspěvků 30.08.19 23:23

@Porkpiehat :-)

tu sa mi nepáčia tie boty a ponožky

giuliettka
4139 příspěvků 30.08.19 23:25
@Porkpiehat píše:
@milujubalet1903. červená pouzdrová sukně (já ještě dala „rock“ a „outfit“).

Ja všade dávam, street. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek